The Art of Flight (2011)

Opakovaní vtip nieje vtip. Furt dookola ked vidíte tie isté zábery, musí to baviť fakt len toho, kto to točil. Obsahovo strašne prázdne, nikam sa to neposúva, spomalených záberov je tam viac ako v Snyderovej 300-ke. Vyzerá to nádherne, to je pravda.

Halloween (1978)

Aby už pri úvodných titulkoch, som mal v žalúdku to bojácne chvenie, to sa len tak nevidí. Výborne vystavaná atmosféra, ktorú dotvára postupné odhaľovanie postavy Michaela Myersa (sledovanie autom, schovávanie sa za kríkom, sledovanie pred školou), to sú silné momenty, ktoré dotvárajú celok hororoveho napätia a posúvajú ho nad hranicu perfektnosti. A že si Carpenter vystačí len s dvoma hudobnými skladbami, len potvrdzuje jeho talent a genialitu.

Rebelka (2012)

Strašne jednoduchý príbeh. Keby nebolo špičkovej animácie a pár typických originálnych nápadov, ani by nebolo poznať že to robil Pixar. Je tu pár vydarených gagov ( nenažrané trojičky, pašovanie medvedice z domu), ale aj klasického Disneyho-šablonovitého rukopisu. Mám malé podozrenie, že od odchodu Dicka Cooka v 2009, z Disney studios , o ktorom sa hovorilo že to bol posledný rozumný sympaťák v Disney studios, začali Pixarovské dobrodružstvá strácať na dokonalosti a ostatné štúdia, zrazu boli schopné si s nimi sily merať. Predsa len Up, Toy Story 3, Auta 2 a teraz Brave, nepatria k tomu najlepšiemu od Pixaru a to ma len v mojom podozrení utvrdzuje

Válka Bohů (2011)

Tak za mňa nie. Nemastné, neslané, vypočítavo pózerské, s tupými dialógmi a s neoriginálnymi efektnými akčnými scénami, ktorú ani jednu som si neužil. Priemerná blbovina, ktorá ma unudila a donútila k nižšiemu hodnoteniu, ktoré tak ne-rád dávam pri podobných veľko-rozpočtových produkciách.

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Skôr medzi 4*- 5*, ale aj tak sa jedná o jeden z najlepších boxerských filmov a to nie kvôli boxu, boxerské scény sú viac-menej bez napätia, výnimkou je finále, tam to šľape. Ako dráma to funguje perfektne a to hlavne kvôli precízne rozpísanej postavy TRB, ktorú scenárista rozpitval do najmenšieho detailu. Paul Newman je fajn, ale ešte vidno, že nemá veľa skúseností a herecky je na začiatku. Mne sa to páčilo viac ako Stalloneho kópia zo 1976, aj keď len o chlp, ale predsa.

Cherry (2010)

Slabšie 4*. Hlavne za to môže druhá polovica filmu, kde už to tak neodsýpa ako na začiatku a nastávajú hluché a trápne momenty. A tak zo svižnej, sympatickej a originálne pristupovanej komédií, sa stane rodinná dráma, s rodinným happy-endom.

Na hraně zítřka (2014)

Skvelo som sa bavil, celých 114 minút. Cruis má nos na dobre projekty a tento sa mu vyplatil dvojnásobne. 180 miliónová sci-fička, v ktorej nechýba humor, sú tu vynikajúce akčné scény, málo, ale naozaj veľmi málo klišoidných momentov, ktoré by vadili, alebo by divák v takomto projekte očakával a to podstatné, scenár, je inteligentný, nápaditý a s prižmúrením oka aj originálny, teda pokial ste nevideli Na hromnice o den více.

Plán 9 (1959) odpad!

Naivne som si myslel že to bude zlé, ale bude ma to baviť. Bolo to zlé a nebavil som sa. Pár krát som sa síce zasmial, ale to skôr od zúfalstva. Je to príšerné, scenár je debilný, postavy smiešne a dialógy nelogické (rozhovor 2 hrobárov a pod.) Čo sa odpadovej kvality týka, je to neprekonateľné.

Večerníček (1965) (pořad)

Môže to niekto nemať rád? Klasika, ktorá vychovala nejednu generáciu.

Daredevil (2003)

Priemerná vtákovina, ktorá v teen veku pôsobila zábavne, svižne a efektne. No dnes mi príde na smiech, akčné sekvencie sú amatérsky natočené a dejovo slabo odvyprávané. Pocit, že film mal byť temnejší a brutálnejší, aj po rokoch pretrváva.