Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

[imdb: 8.1/10] | me: Krásna rozprávka, ktorá ma vtiahla do magického fantazíjneho sveta na opačnej strane malých dvierok. Miestami príjemne strašidelné a taktiež vtipné a celkovo veľmi pútavé. No, prdiaci, grgajúci Shrek to nie je ani náhodou ale o to viac si vážim takúto rozprávku - doslova rozprávku - milú a tajomnú, proste takú aka má správna a na oko lahodne pôsobiaca rozprávočka byť. Veľmi príjemná zmena !

Na odstřel (2009)

[imdb: 7.6/10] | me: Thriller so správnou dávkou napätia, dobrým scenárom a kvalitným Russellom. Až na ukážkoveho "zlého chlapa - zabijaka" sú všetky postavy zaujímavo vykreslené. Film ma patričný náboj a núti premýšľať. Výborne spracovaná téma kamufláže, vysokej politiky a špiny za tym všetkým z pohľadu žurnalistov a aj druhej strany. Veľmi dobré.

Imigranti (2009)

[imdb: 6.9/10] | me: Zaujímavý film na štyl Crash. Imigranti rôzneho druhu, národnosti, vyznania a ich postoje k životu a snahy o legalizáciu v USA. Dej sa nijako výrazne neodtrháva a negraduje, ale po celý čas drží príjemné tempo. K záveru sa patrične kľukatí a dodá správne napätie. Celý čas si drží reálny pohľad na vec a tým pádom zanecháva miestami zimomriavky. Celkovo to je dobrý film s aktuálnou - nadčasovou tématikou.

Noc v muzeu (2006)

[imdb: 6.4/10] | me: Stupídne !... film stavil na efekty a pobláznené behanie po múzeu plnom živých rekvizít, ale akosi úple zabudol na logiku deja a náväznosti. Nič nedáva zmysel a jednotlivé pasáže sú iba povrchné a vôbec nemajú žiadne pozadie. Dieťa hrajúce syna sa správa úplne nereálne - príliš rozvážne, vypäto a veľmi silene. Film je plný nedostatkov. Ak sa na to pozerám ako na rozprávku pre deti, tak potom musím povedať, že tvorcovia podcenili inteligenciu dieťaťa. Ako pobláznené behanie bez hĺbky by to bolo fajn, ak by aspoň čo to na pozadí dávalo spojitosť a logiku. Celé to jedine sem tam odľahčí pár vtipných frkov, inak nič moc.

Caprica - Pilot (2009) (epizoda)

[imdb: ?/10] | me: Nevidel som ani jeden diel Battlestar Galactica, netušil som nič o Cylonoch a nevedel o tom čo bolo potom a napriek tomu sa mi to veľmi páćilo. Divákovi netreba žiadne poznatky zo žiadneho seriálu, hoci priznávam, že tak by to bolo určite ešte pútavejšie. Avšak dej ma výborný spád - odhaľuje mnoho charakterov, typov a necháva na konci otvorené dvere.... Chcem pokračovanie ...

Město duchů (2008)

[imdb: 7.1/10] | me: Síce sa nejedná o typickú komédiu ale skôr o ľahšiu, resp. film s prvkamy humoru, je film celkovo príjemne ladený ale hlbokú stopu nezanechá. Pozerá sa na to fajn hlavne vďaka Rickymu Gervaisovi, ktorý filmu dáva nádych vďaka svojskému typu humoru. Film zbehol, neublížil, ja som sa pousmial a šiel spať. Pohodka na večer, ale nič viac.

Co se vlastně stalo (2008)

[imdb: 6.1/10] | me: Celkovo sa na to dobré pozerá. Hoci miestami je to trošku pritiahnuté za vlasy a dej by mohol byť vykreslený viac pútavejšie tento film zaujímavo poukazuje na veci spojené s filmovým biznisom. V celku ale nezanechá žiadnu trvácnu stopu. Škoda, pretože herecké obsadenie a teda aj potenciál je silný.

Mejdan v Las Vegas (2008)

[imdb: 5.9/10] | me: Bieda. Dej nemá hlavu a pätu. Mnoho veci je absurdných až priam urážajúcich divákovú inteligenciu. Nebyť hoci len maličkého (ale predsa) počtu frkov šlo by o totálnu somarinu bez vtipu. Takto je mi ľúto, že herci nemali ani len trošku priestoru na akési hranie, pretože všetko už vopred pochoval debilný scenár a zlá réžia.

JCVD (2008)

[imdb: 7.5/10] | me: Van Dammova spoveď spôsobom aký som naozaj nečakal. Predsa len, je to Jean-Claude a po všetkých tých rokoch jeho účinkovania je už človek viac menej pripravený len na akciu jeho zrna. Ale toto je však niečo iné, trochu inak,... tak ako to naozaj je ... očakával som viac akcie :), ale to už je predsa tak, keď je hlavným hrdinon Jean. Napriek tomu som príjemne prekavpený a musim povedať, že Jean by si zaslúžil ďalšie filmy, kde by sa mu dostalo aj hereckého vyžitia.