Poslední skotský král (2006)

Osobně brutální scény ve filmu moc nemusím, tak i těch pár, co se tu vyskytlo, na mě bylo až až. Naznačené násilí často působí daleko víc, než pohled na rozčtvrcené tělo nebo věšení na háky za kůži. Postava dokotra Garrigana je sice vymyšlená, ale v aprílovém chování diktátora vůči jeho osobnímu lékaři je dobře vidět šílenství, slabost a absence charakteru. Až na lékaře Garrigana a některé detaily se zdá být hisotrické pozadí pravdivé, včetně rozčtvrcení vlastní manželky. Ocenila jsem gradaci atmosféry, přesně korelovala s postojem mladého Nicholase Garrigana k jeho cestě do Ugandy. Podrobnější info a dokumentární záběry také zde v sekci filmy.

Shabd (2005)

Jedno sárí na sebe Aishwarya obleče dokonce dvakrát! Už z toho je vidět, že jde na bollywood o velmi nevšední počin :-) Film místy působí až experimentálním dojmem, nabízí zajímavou kameru a řadu nádherných záběrů. Ovšem původ nezapře - nějaká ta typická hudební vložka se sem také vešla. Byla jsem příjemně překvapená, jen konec byl zpracovaný poměrně kýčovitě.

Josh (2000)

Velké zklamání! Shahrukh Khan si ve svých 35 zahrál pubertálního chuligána, Aishwarya jeho stejně pubertální dvojče. Se žvýkačkou v puse a klackovitou chůzí jí to tedy moc nesluší, daleko víc jí to sekne v sárí, obzvlášť, když má šanci ukázat, jak dobře tancuje. Dále se ve filmu vyskytuje jeden nepovedený trik s animovanou krysou a na závěr to největší klišé, jaké si můžete vymyslet. A to vše vyplněno nudou, nudou, nudou. Shahrukh se to sice snaží občas zachránit tím, že při akčních scénach místo běhání dělá kotrmelce, ale nefunguje to.

Just Married (2007)

Klasické omleté téma, podané trochu jinak a zajímavěji, než jsme z Bollywoodu většinou zvyklí. Bohužel i přes poměrně kratší stopáž mi film moc neutíkal a závěrečná rádoby dramatická scéna (jediná napínavá v celém filmu) mi dost zkazila dojem. Škoda.

Irina Palm (2006)

Mně to moc vtipné nepřišlo, zasmála jsem se asi jednou. Spíš bych řekla, že to bylo příjemné a dojemné. Nejsilnější emoce ve mně vyvolala postava, u které to zaručeně nebylo záměrem - syn Maggie alias Iriny Palm. Byl to neskutečný vůl! Nechtěla bych ho za syna, ani otce a už vůbec ne za manžela.

Horší než smrt (2007)

No nevím, mě ten humor moc typicky britský nepřišel, spíš se mi mnohdy zdál dost laciný - omylem se zdroguje kde kdo, mrtvola vypadává z rakve, vyděrač je trpaslík a strýc na kolečkovém křesle má sklony k demenci - to není nic světoborného. Ale pár příjemných vtípků se ve filmu přeci jen najde. Zachraňují to herecké výkony a komorní atmosféra britského venkova. Kdyby to byl americký film, možná bych dala i 4 hvezdičky za snahu, ale od britského jsem čekala o dost víc.

Kalamita (1980)

Poprvé jsem film viděla ještě jako dítě a pamatovala jsem si z toho jen to, že vlak uvízne v závěji. Před druhým shlédnutím jsem se trochu bála, že to bude jen o té závěji, a byla jsem dost překvapená, že závěj zde hraje jen štěk. Spousta výborných hlášek mě naprosto dostala, jen mě to nějak úplně nechytlo jako celek... konce jsem se dočkala až na třetí pokus. Přesto jsou to čtyři hvězdy, i když dost slabé.

Zimní polibek (2005)

Z kina jsem odcházela se smíšenými pocity, a kdybych sedla ihned k počítači, asi bych film označila za průměrný. Na rozdíl od průměrného filmu jsem ho ale nedokázala pustit z hlavy a některé scény se mi znovu přehrávaly před očima. Postupně si mě film získával víc a víc, možná i proto, jak moc mi připomenul ve Varech shlédnutý krátký film Dummy (http://www.csfd.cz/film/233076-dummy/), ve kterém se úplně stejně odhaluje nepříjemná minulost a výčitky svědomí rodiči mrtvého dítěte.

Absolutní přežitek (1999)

Film bych doporučila po celodenní fyzicky či psychicky náročné práci, kdy už se vám nechce dělat nic jiného, než sedět a tupě zírat. Pak vás určitě nezklame a bude vám úplně jedno, že z toho snaha zalíbit se čiší na všechny strany.