Nejsmutnější kluk na celém světě (2006)

Dokonalý dům se zářivými optimistickými barvami, dokonale vystupující matka, dokonale čistý, oblečený, učesaný Timothy, který je dokonale nešťastný. Děje se mu snad všechno hrozné, co může devítiletého kluka z předměstí potkat. No nehodili byste si taky mašli? Kupodivu smála jsem se od začátku do konce. Kdyby tam bylo ještě něco málo navíc, určitě bych dala i 5 hvězdiček.

Truck Stop Grill (2006)

Vtipný návod na podnikání. Pobavil, ale že bych to musela vidět dvakrát...

Zen prostřednictvím odpadků (2007)

Příběh o muži, který přehnaně pečuje o vzhled svůj, svého bytu, svého auta, při jejich věčném pucování ale spotřebuje neuvěřitelné množství papírových ubrousků, které odhazuje, kde se dá. No a nakonec se mu to vymstí. Dovolte mi zahrát si na tetu Kateřinu, aneb: Čím kdo zachází, tím také schází, nebo Navrch huj, vevnitř fuj.... tak o tom to je, a také malá ekologická problematika. Zpracování mě tedy ale nenadchlo. Je to trochu chaotické a bez šťávy. Ovšem originální smrt v závěru se tvůrcům musí nechat!

Kdo jsme? (2006)

Myslím, že nejde jen o to, že by ženě ujel vlak, spíš ji všechno nutí na nádraží zůstat - další vlaky projíždějí, ale nezastaví, nebo do nich nemůže nastoupit, nemůže se dostat zpátky do čekárny, z nástupiště není cesty. Jako by ji osud trestal za lhostejnost. Co se pak dál na nástupišti děje, je trochu lynchovina, bezdomovci se objevují a zase mizí, sama se pak stává jedním z nich.... ale nebojte se, tím to nekončí. Sama doteď přesně nevím, co si mám o tomto krátkém filmu myslet.

Máma se učí film (2007)

Velmi vtipná scénka. Pobaví se zejména milovníci filmu :-)

Angel (2007)

U tohoto filmu obdivuji to, co mu mnoho lidí vyčítá - byl natočen přesně tak, aby zapadl do doby, ve které žila Angel, spisovatelka kýčovitých sladkobolných románů pro ženy. Přesně jako její knihy, i tento film je kýčovitý, díky teatrálním gestům herců, hudbě, barvám, použitým trikům i samotnému příběhu, ale vše záměrně. Někdy se tomu dá zasmát, jindy to nudí. Kromě téhle filmařské výzvy ale film nepřináší vůbec nic. Jediné, co si z celých dvou hodin sledování může divák odnést, je ověření si toho, že oslavovaná celebrita často upadne ještě během svého života v nemilost, zatímco opravdu slavní umělci žili během svého života v bídě a opovržení. Ostatní je jen příběhem jedné ženy - ale proč zrovna její?

Zkažená mládež (2007)

Tak nevím, jaké že tam na nás mělo čekat překvapení - konec je celkem předvídatelný od samého začátku, stejně jako všechno ostatní, co se ve filmu stane. Téma také není originální, ostatně šikana se řadu let řeší a její průběh je vždycky stejný. Film je ale opravdu působivě natočený, od počátečních neškodných vtípků spolužáků až po tragickou odvetu.

Synové (2006)

Pro mě nejlepší film 42. ročníku MFF KV. Velmi působivý, se silným dějem. Ač se jedná o závažné téma - pedofilie, vyrovnávání se se špatnými zážitky v minulosti, rozlišení normálního a nenormálního chování - podařilo se tvůrcům nenásilně vpasovat pár opravdu humorných situací či komentářů. I když režisér tvrdil, že jsme se smáli i na místech, kde se předtím nikdo jiný nesmál :-)

Kámen poznamenaný časem (2007)

Stone Time Touch není ani tak dokumentem o Arménii, jako o režisérce a spoluautorce a jejich vztahu k Arménii. Příběh je dost melodramatický a nesourodý, ukazuje spíš špatné stránky Arménie - bídu, nezaměstnanost, důsledky zemětřesení i genocidy. Je ale poměrně zajímavě natočený po technické stránce - využívá rozostřených záběrů, fotografií, černobílé úseky se střídají s barevnými.

Penelope (2006)

Téma sice není vůbec převratné, ale bavila jsem se celou dobu - inteligentní humor, romantika, pohádka.