herr_carter

herr_carter

Ondra Šich

okres Jihlava
Nevyléčitelný platonický ctitel Michelle Monaghan, fanda Verbalovy osvěty, cimrmanolog a filmový maniak


11 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
  • 22.2.2018  11:26
  The Ritual (2017)
  ***

  No ty vole hergot ! Od Blair witch další pěkný projekt, který většinu filmu sází na přírodní atmosféru a absenci digi-efektů, ale bohužel v závěru je celý ten pěkně fungující příběh a chemie mezi přáteli vč. výborných flashbacků zprcán kreaturou, která vzdáleně připomíná výsledek milostného románku mezi jelenem, psem, sobem a postiženým člověkem, obrovská škoda..................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 22.2.2018  11:23
  Taxikář (1976)
  ****

  Rozhodl jsem se, že postupně začnu nakoukávat kultovní filmy, které mi ve sbírce shlédnutých věcí nějakým nedopatřením chybí a Taxikář se mi nabídnul jako první v pořadí a jsem spokojen. Je to těžký film na vstřebání a věřím,že ne každému se tento svérázný Scorseseho styl bude zamlouvat, ale mě tedy ano. De Niro tu ještě coby relativně mladý zobák dominuje v dusném thrilleru o tom, kterak se může jednotlivec s těžkou minulostí v zádech těžko naučit žít ve světě plném sraček, nenávisti, nespravedlnosti a špíny...................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 22.2.2018  11:21
  Cold Skin (2017)
  ****

  Už dlouho jsem neviděl podobný film, potácející se celou stopáž mezi brilantním dílem a těžkým béčkem. Námět je blbý jak hrnec nudlí, ale zase mě strašně bavilo sledovat tu psychologii mezi oběma hlavními aktéry, navíc podpořenou brilantní zvukovou stopou a parádním exteriérem. Film neudělá díru do světa, ale pocitově nadhodnocuji...................... 7,5 z 10.

  • 22.2.2018  11:12

  Taková ta běžná oddychovka, neurazí, ale ani nenadchne....Amy s Emilkou tady uklízí sajrajt po vrazích a sebevrazích a je to celkem vtipná taškařice.......................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 18.2.2018  20:18
  Nová šance (2017)
  *****

  V rychlém sledu jsem za poslední týden rozšířil svou sbírku lidsky emotivních a herecky bravurně zahraných filmu o dva skvělé kousky - kromě Wonder ještě nově o tento klenot a nemám dá se říct žádné připomínky...opět jsem sušil oči o stošest.............. moje hodnocení = 9 z 10.

  • 15.2.2018  10:48

  Hergot jak já jsem se na tenhle film těšil...a takové zklamání..snaha tvůrců udělat film maximálně rodinným a pro všechny věkové generace se zde jeví bohužel jako nekonzistentní fiasko, překombinované nereálnými situacemi a množstvím gagů za každou cenu, doplněné o značně nesympatické malé haranty. Oproti jedničce neviditelného Ferrella a Wahlberga trošku zachraňuje Gibson, ovšem na druhou stranu druhý táta tátů Lithgow je tragicky trapný a přehrávající. Co dodat - tohle pokračování se prostě nepovedlo.................moje hodnocení = 3,5 z 10.

  • 15.2.2018  10:42
  Spojenec (2006)
  ****

  Hezky si všechny zúčastněné povodil pan Owen v téhle typické naháněné, kdy nevíte kdo s kým, proč a jak. Film doslova nabitý hereckými superhvězdami v 80 % filmu o 101 % bankovní loupeži.................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 15.2.2018  10:40
  Jigsaw (2017)
  ****

  S nadsázkou udělené 4* díky momentálnímu dobrému dojmu. Jsem rád, že se od prvního Saw dostala série přes 1643 idiotských pokračování zase nohama pevně na zem................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 15.2.2018  10:39

  Jedinou vadou na "kráse" filmu je zjevení Jona Hedera, té zubaté neherecké držky, jinak se jedná o standardní romanticky-komediálně laděnou blbůstku na nedělní relax.................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 15.2.2018  10:37
  Wonder (2017)
  *****

  Patřím mezi ty, kteří se rádi dokážou nechat citově vydírat a obecně dokážu ocenit film, kde se mluví o lidské indispozici, postižení, nebo jiné anomálii, která člověka dokáže stavět mimo lidskou společnost. Ani ne tak Julia Roberts a Owen Wilson, ale především děti v čele s bravurními Tremblayem a Vidovič táhnout tenhle lidský a emotivní film..................moje hodnocení = 9 z 10.

  • 15.2.2018  10:35
  Někdo to rád blond (2004)
  odpad!

  Film hnusný a odporný, určený snad jen pro vyznavače úchyláren a travesti stylu, hnusnější blonďaté převleky jsem v životě neviděl.................moje hodnocení = 0 z 10.

  • 7.2.2018  11:11

  Fakt nechápu některá filmová hodnocení, jako například u tohoto filmu - podle mě jedna z nejlepších Coenovek všech dob. Typická černohumorná absurdita, kdy ještě hodinu po skončení filmu jsem se hystericky šklebil, neskutečná prdel na pár metrech čtverečních......................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 7.2.2018  11:09

  taková klasická, průměrná šikmooká naháněná, včera jsem viděl po x letech v televizi..celkový dojem z filmu umocňuje hlavně hned úvodní scéna, kdy za explozívně-akční hudby Yun-fat Chow rozstřílí všechno a všechny v báru..................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 5.2.2018  15:52

  5 hvězd, jak když bičem mrskne !! Hodnotím především to skvěle budované napětí na pár metrech čtverečních, které nepolevuje a naopak graduje až do závěrečených titulků. Nečekal jsem téměř nic a dostal jsem všechno - pro mě nejlepší napínák možná posledních 5 let....................moje hodnocení = 9 z 10.

  • 5.2.2018  15:49

  Nebýt toho rozvleklého a nekončícího plácání jater zhruba od 10. do 110. minuty, dám víc - takhle prostě ta hezká pointa v závěru a místy napínavý průběh prostě zaniká v propadlišti dějin a pouze se připojuje k desítkách a stovkám dalších filmů, kde je podtext CIA, či vysoké politické kruhy, či obojí naráz - navíc McGregor na mě v každém snímku působí jako rychle zabírající prášky na spaní...................moje hodnocení = 5,5 z 10.

  • 5.2.2018  15:47

  Proti tomuhle filmu asi nemám moc výtek - skvěle zrežírované lidské drama, které parádně popisuje složitou práci profesionálního hasiče, které v tomto případě končí velkou tragédií...nejvíce mě ve filmu asi oslnily role Jennifer Connelly, která je prostě dobrou herečkou a emotivní situace jí nejsou cizí, ale především opět Miloš Teller, jež ve svém mladém věku dokáže svým filmovým rolím vdechnout duši a prefikuji mu velikou hereckou budoucnost...................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 5.2.2018  15:41
  Velká hra (2017)
  ***

  Poker mě vždycky bavil, takže aspoň na rozdíl od někoho, kdo si stěžuje na přehršel odborných termitů, kterým nerozumí, jsem pochopitelně rozuměl veškerému výkladu karetních kombinací a anglických hlášek pro určité kombinace. Spíš mi to všechno přišlo takové vycucané z prstu, že Jessica, coby ještě donedávna zhrzená profi lyžařka s pokroucenou minulostí, co si přivydělává vybíráním dýšek u svého šéfa - totálního kokota, najednou během chvilky pořádá v top hotelech pokerové turnaje pro nejvyšší smetánku. To mi trošku přišlo, jak když scénárista nepříliš dobré reputace přinese Troškovi námět na novou pohádku - Troška to prostě natočí a je po prdeli..Já tedy spíš jak to všechno bláto kolem pokru,mafie a bůhvíčeho oceňuji spíš tu skvělou, byť hodně krátkou, psychologickou rodinnou linii mezi pokerovou princeznou a vlčím tanečníkem, který se tu objeví sice jenom asi na 7 % filmu, ale jeho filmová stopa byla pro mě důležitější,jak pokerová zápletka obecně. Jinak samozřejmě Jessica Chastain je výbornou herečkou, charakterní a schopnou zahrát kde co - tady se s tím popasovala taky na úrovni. Takže za mě škoda,že se většina filmu neodehrávala v soudní síni s tím,že by se jenom přeblikávalo do minulosti a nepřibylo Costnera, aby bylo psychologii a lidským příkořím v rodině učiněno za dost....................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 2.2.2018  09:36

  Místy blbé jak hrnec nudlí, místy humorné na nesprávném místě, ale zároveň poměrně dobrý nápad ke sfilmování o tom, kterak jednoho hezkého dne jednomu "doktorovi" slušně řečeno mrdne a začne bojovat proti adolescentní průměrnosti prostřednictvím lobotomických výplachů, hahahaha. Je vtipné takhle s odstupem času pozorovat například Marsdena a Holmes ještě ve svých telecích letech, ovšem co do přeměny tělesné schránky suverénně vévodí pan Stahl :-) Příjemná taškařice................... moje hodnocení = 6 z 10.

  • 30.1.2018  16:41
  Strom v srdci (TV film) (2008)
  ***

  O tomhle filmu se dá bez nadsázky mluvit jako o příjemném překvapení, i přes ty tuny komentářů tady, které odkazují k citovému vydírání, k prvoplánovitosti, k jasným znakům TV filmu, k obličejové Dermotově mimice rovnající se dřevěnému provedení a mnoha dalším béčkovým aspektům. Já na to naopak koukám z té lepší stránky a spíš jsem si v tomhle filmu našel pozitiva. Hezky je tady ukázáno, kam až člověka dovede jedna zásadní lež a to sice, že nebude mít dopad jenom na svědomí dotyčného, ale na široké okolí, svých bližních nevyjímaje. V rámci v tu chvíli nejlogičtějších možností učiní člověk životní rozhodnutí, které se po čase začne projevovat jako životní krok vedle a jako lavina s sebou bere vlnu méně a více tragických okolností, které nakonec ovlivní většinu hlavních aktérů. A Danielu Lichtovi uděluji jedničku za výběr hudby...................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 29.1.2018  13:22

  moje hodnocení = 5,5 z 10.

  • 29.1.2018  13:21

  Zase jsem po dlouhé době výborně bavil u sledování Jima Carreyho. Tentokráte s minimem jeho gumovým ksichtů a pazvuků, o to srandovnější jsou ale zase scénky, kterak se manželská dvojice s dobrým morálním základem rozhodne fixlovat.................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 29.1.2018  13:19

  To máte tak, když se probudíte v neděli ráno a v rámci probouzení zapnete televizi a tam je Návrat do modré laguny 2..filmová hodnota kolem nuly, herecký výkony kolem nuly, ale jinak člověk může ocenit alespoň exteriéry a panenskou přírodu, pěknou hudbu a moje úchylné alterego kladně hodnotí i tělesnou schránku Milly Jovovich, takže jako kulisa ke snídani ideál .............moje hodnocení = 5,5 z 10.

  • 29.1.2018  13:13

  Ze všech představitelů titulní role Hercula Poirota mi do své role zatím tentokrát Kenneth Branagh sedl jak prdel do kastrolu, on je prostě divadelní herec jak vyšitý. Známá adaptace knižní předlohy od Agathy Christie, tentokráte doplněná hereckým hvězdným ansáblem je příjemnou situační detektivní zápletkou pro někoho již se známým finálním rozuzlením.............moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 22.1.2018  15:11
  Bába z ledu (2017)
  *****

  Kurva Sláma !!! Zase dokázal totéž, co u Divokých včel...naprosto ojedinělá ukázka vybudování autentické depresívní atmosféry, kde si ústřední role podle mě na 95 % musí rozebrat české lvy, až na ně dojde řada. A opět jako u divokých včel nechápu ten bídný rating..české publikum prostě Slámu nechápe, což je škoda....................moje hodnocení = 9 z 10.

  • 22.1.2018  15:09
  Exploze (1992)
  ***

  Příjemná stylovka a oddychovka na nedělní večer...dávali v televizi, jinak bych se k tomuhle filmu asi v životě nedostal. Role jak ušitá pro Pierce Brosnana, protože ten v 90.letech představoval ideální ksicht na ztvárnění podobných "specialistů" - dobře vypadající a hlášky trousící, tentokráte likvidující béčkové teroristy,co dávají nálože do vody,hahahah...................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 21.1.2018  11:35
  The House (2017)
  ***

  "Who's the president? Baobama"....Další typická ferrelovina, kterou hodně zachraňuje pro mě dosud neznámá Amy Pohler, která je naprosto fantastická a připomíná mi herectví Mellisy McCarthy............. moje hodnocení = 6 z 10.

  • 19.1.2018  10:19

  Chemie mezi ústřední dvojicí Ferrell Wahlberg podle mě funguje velice dobře, je fajn sledovat zase po nějaké době Ferrella v relativně normální roli normálně artikulujícího člověka. Oba byli do svých rolí vybráni dobře - jeden jako testosteronová časovaná bomba, kterého okolí musí (nejenom kvůli vizáži) milovat, byť je to složitá povaha a na druhé straně klasický límeček, který je tak ctnostný a uhlazený, až například nudí svoje nevlastní děti a působí jako trouba, nebo posera chcete-li. Výbornou tečku dává filmu samotný závěr, kdy místo pěstí mezi rozezlenými tatínky na dětském plese vzpomene Marky Mark na zvláštní Ferrellovu poučku, že místo pěstí se může spor vyřešit tancem, což se také nakonec stane a je to humorné a stylové...téměř 4*......................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 19.1.2018  10:04

  Skvělý Keaton ! Potkat jeho vyšinuté, psychopatické alterego někde na ulici, tak se asi radši zabiju sám..................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 19.1.2018  10:02
  Kopačky (2008)
  ***

  Možná škoda, že tuhle taškařici Apatow pouze produkoval a nebyl i u scénáře, potažmo režie, pak by to dopadlo asi ještě líp. Sice mám vždycky problém se Segelem, který i v tomto filmu působí jako největší slizoun a asexuální hovado, nicméně zbytek herců naštěstí dělá tuhle komedii poměrně příjemnou a stravitelnou komedií......................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 19.1.2018  09:59

  'You want to dance with me? You do? You Don't? You Do? Okay, don't worry about it.................. moje hodnocení = 6 z 10.

<< předchozí 1 2 3 4 22 42 63 83
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace