herr_carter

herr_carter

Ondra Šich

okres Jihlava
Nevyléčitelný platonický ctitel Michelle Monaghan, fanda Verbalovy osvěty, cimrmanolog a filmový maniak


15 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 26 51 75 100
  • 6.5.2021  11:01

  Pro Mellisu mám celkem slabost, ale kromě pár gagů, kdy jsem se zasmál, se jedná spíše o tradiční netflix hovadinu, rychle ušitou na koleně. Přitom se z toho námětu dalo vytřískat daleko víc (tím myslím film se superhrdinou-idiotem, který je širší jak vyšší)..................moje hodnocení = 3,5 z 10.

  • 3.5.2021  13:36

  Působí to místy trošku amatérsky - především pohyby kosmonautů mimo modul (divná gravitace), místy nudně (hodně času sledujeme pěstování řas a plácání jater mezi členy posádky), nicméně nápad celkově není vůbec zlý. Schovaný maník, co má taky rád dýchání vzduchu a Anna Kendrick vystavená slunečnímu záření neslučitelného ze životem, ukazují divákovi zase něco jiného, než mimozemské rostliny/vetřelce/predátory/bubáky obecně. Celkem fajn jednohubka.................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 11.4.2021  23:20

  Jackass na druhou, aneb než tam dojedem, musíme se posrat, pochcat, poblejt a ideálně bychom se měli nechat opíchat divokým zvířetem, třeba gorilou. Sledoval jsem to asi na 60 %, cca 3x jsem vyprskl smíchy, asi 35 minut jsem nevěřícně kroutil hlavou. No...Nemít ráno problém s dospáním, tenhle film mě jistojistě minul...........................moje hodnocení = 3,5 z 10.

  • 11.4.2021  23:18

  díky Netflixu za zařazení tohoto do své databáze. Moje pocity po filmu se jen těžko popisují a nenalézám slova, která by plně vystihla tenhle film. Nechápu, jak se film, který do své poloviny jen skáče ze scény do scény a mapuje nezáživné příhody ještě méně záživných hlavních postav, dokáže v momentě nastartovat a nabídnout divákovi totální jízdu o vzrůstající závislosti na různých drogách u různých aktérů. Že svoje role perfektně vystihnou třeba Leto a Connely, o tom asi nemůže být pochyb, ale co tady předvedla pro mě neznámá Ellen Burstyn, to mi hlava nebere. To je pro mě asi nejlepší herecký výkon všech dob, co se týká transformace člověka do regulérního závislého blázna, uf. Vše natáčeno zvláštním způsobem, s opakujícími se sekvencemi o "šlehání si" a podpořeno depresívní hodící se hudbou dělá z filmu Requiem pro sen myslím rozhodně film do širší síně slávy všech dob !....................................moje hodnocení = 9 z 10.

  • 29.3.2021  16:31

  Zack se polepšil a původní film z roku 2017 se mu povedlo celkem opravit - jednotlivé postavy autobiograficky vypiloval, batman je sice pořád k smíchu, ale zato si našel fajn kámoše, kterým už člověk jejich schopnosti věří. 4 hodiny přežity, takže OK říkám...................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 29.3.2021  16:24

  film s nálepkou "ideální bezstarostná záležitost na nedělní odpoledne", milá komedie se sympatickou ústřední dvojicí..............moje hodnocení = 6 z 10.

  • 22.3.2021  14:38

  Brutální a originální komedie o tom, že i více než 25 leté studium předvídání náhod může být k ničemu :-))) Tohle je přesně ten typ filmu, který se nemůže nějak popisovat, ale kdo má rád top severské herce, pak by rozhodně tenhle kousek měl vidět. Obočí na vrchu hlavy střídá vyprsknutí smíchy, kouzelná věc..................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 22.3.2021  14:36

  Upřímně - kdokoliv tenhle film ohodnotí méně než 4 *, není to o tom, že by film nedocenil, nebo se mu nelíbil. Takový uživatel prostě neměl trpělivost a možná ani psychickou sílu tenhle film vůbec dokoukat. To, co tady předvedl Rudolf Hrušínský je vrchol psychopatického herectví, zpodobněným zlem a vrcholem idealistického jednání. Člověk, který zaslepený myšlenkou a vizí nakonec lehce dokáže pozabíjet i svou vlastní rodinu. Jeden z nejlepších československých filmů..................moje hodnocení = 9 z 10.

  • 18.3.2021  15:22

  Je poměrně úsměvné, že nyní, když už bylo natočeno asi 7 původních filmů, se čtyřka jmenuje krvavý počátek :-). Jedná se ale o solidní pokračování, držíc hrdě prapor hnusu a zvrácenosti dejme tomu prvních dvou filmů. Partička neherců tak krajně debilních a nesympatických, že odpočítáváte čas, kdy půjde jeden po druhém do kytek. Příbuzenstvo zdegenrovaných imbecilů opět hezky namaskované, vlastnící patent na kuriózní zabíjení všeho druhu. Dobře to dopadlo, všichni zhebli a já doufám,že zase někdy natočí další pokračování s dalšími nalezenými mutanty .....................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 18.3.2021  15:18
  Skrýš (2010)
  ***

  Všechny ty řeči kolem, že se jedná o film, který si vzal ze všeho něco a jedná se o klasickou "žánrovku" asi beru. Nicméně i tak musím uznat, že během a po sledování jsem měl x krát vážně husí kuži , kterak houstla atmosféra a jak stylová hudba se tady povedla dosadit. Za mě dobrý - standardně parádní Moore a téměř excelentně mrazivě chladný xnásobný schizofrenik Rhys Meyers.....................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 18.3.2021  15:14
  Blade Runner (1982)
  **

  Dobrý no, tak jsem to teda taky už viděl - ale to je asi jediný poznatek, který k filmu mám. Jo a ještě to, že jsem asi poprvý v životě slyšel Harrisona mluvit vlastním hlasem a opravu mluví jak Ferrell když ho napodobuje (čti: monotóní, jedna výška hlasu, pusa otvíraná jen minimálně). Pokud bych na to koukal tehdy (což jsem ale stejně ještě nebyl na světě) nebo prostě v době superminulé, možná by mě to bavilo. Bohužel ale dnes určitý kult tohoto filmu nikde nespatřuji, nudilo mě to a nezachrání to ani obvykle úchylný poloviční blázen Hauer.....................moje hodnocení = 4 z 10.

  • 18.3.2021  15:11

  "svině jedna" bylo asi nejčastější slovní spojení, které mě během projekce napadalo. Ona Rosamund už ve Zmizelé autenticky prokazovala, že umí zahrát pěkně arogantní krávu a tady je to teda doslova Její veličenstvo arogance. Budu spoileřit, ale moooooc mě naštvalo, že se na ní ten kotel nakonec neuvařil a trpaslík na to, jakou mocí disponoval, se ve finále zachoval jak největší blb. Film mě ale bavil od začátku do konce, víc takových neotřelých kousků pane Netflix !................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 1.3.2021  17:04

  Master chef: mortal kombat final battle už asi neměl vzniknout. Je vidět, že prostě už neví, co by do té televize dávali a zatímco ještě nedávno jsme sledovali se zaujetím hysterickou Pavlínu, kterak ojebává steakem araba Omara, dneska po pár měsících je to prostě už nuda.........

  • 1.3.2021  16:58

  Kdyby mi bylo cca o 25 let méně, byl bych zřejmě nadšen. Uskromním se na toto: Efekty 4,5/5, děj 0/5, herci 0/5. Čtyři a půl děleno třema rovná se jedna a půl hvězdy. Jednoduchý a transparentní výpočet, víc nevím, co bych o tomhle spektáklu řekl. Možná jen to, že kdyby se ve filmu třeba 3445x objevila americká vlajka a americký prezident s bazukou, začal bych ve tvůrčím ansámblu hledat největšího mistra onanie Jardu Emerichů. Je to ale pravda o dost kvalitnější než třeba Tyranosaurus vs Aztékové a Žralokonádo...................moje hodnocení = 3 z 10.

  • 1.3.2021  16:53
  Apostle (2018)
  ****

  Olala, tak to hle mi sedlo jak prdel do hrnce. Vskutku vydařený zvláštní mysterry horor zasazený na izolovaný ostrov, kterou obývá tlupa podivných svérázů. Maník se vydá hledat svojí sestru, která sem byla údajně unesena a nestačí se divit, co se skrývá v lese a pod lesem. Na rozdíl od Wrong Turn po 146, kde jsem místnímu kultu a krojím nevěřil víc jak kamarádům Olmerovi, Troškovi a Soukupovi při tvorbě čehokoliv, se panu Evansovi podařil naprostý opak a filmovému diváku servíruje tak autentický pohled na obyčejné tehdejší živobytí, až člověku mrazí. Neokoukané ksichty v titulních rolích jsou taky jenom do plusu. Kromě úvodních asi 30 minut, kdy se to celkem vleklo, hodnotím jako celek opravdu pozitivně !..................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 1.3.2021  16:44
  Wrong Turn (2021)
  **

  AJ-aj-aj - ajajajaj ! Prvotní nadšení ze zjištění, že nové špatné zatočení nebude s lidožravými dementními mongoloidy vystřídala po asi 35 minutách panika a nasranost. Podle mě, pokud někdo chce pokračovat v sérii, která se zapsala u diváků určitým vzezřením (sympatická lesní rodinka kanibalů), měl by pokračovat ve stejném, nebo podobném duchu. A ne, že se pokusí celou sérii obzvláštnit tím, že do lesa posadí osadu plnou alternativců, kteří žvatlají jakousi finštinorštinou a uznávají společnost bez výdobytků, plnou lidských práv a možnosti na spravedlivý soud (rozmlácená hlava klackem). Tento film byl všechno kromě hororu, který se tak krásně vyjímá pod názvem, tohle je prostě zklamání. Určitým způsobem možná lze hodnotit akorát to, že se to z céčka dostalo někam do lepšího béčka...............moje hodnocení = 4 z 10.

  • 23.2.2021  09:37

  Úctyhodná skvadra výborných českých herců se sešla v tomhle pro mě dost zvláštním filmu především o tom, jak může být lidský charakter více tváří a že pokrytectví většinou odhalí až nějaká životní událost - v tomto případě prodej chaty, kde se x generací jedné rodiny výjimeně sejde v plném počtu....................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 23.2.2021  09:34
  Šarlatán (2020)
  ****

  Kvalita bez debat. O tomhle filmu nemá smysl se nějak rozepisovat, ten se prostě musí vidět. Agnieszka zase dokazuje, jak dokáže v koprodukci dát skutečnému příběhu duši. Scénáře od Epsteina a třeba Jarchovského navíc většinou důvěryhodně ukázat, jaká svinstva za komunismu probíhala a že člověk bez konexí neudělal se systémem vůbec nic. Bravurní Trojan v hlavní roli, ale to se asi dalo očekávat....................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 18.2.2021  09:50
  GO - GO šou (TV pořad) (2000)
  odpad!

  Svého času jsme na to v sobotu koukali, člověk nevěřím svým očím a uším, když to zapne dneska, jedná se o vrchol idiocie s významně se hodící ústřední dvojicí debilních sourozenců, kteří si všechny účinkující vybírali opravdu poctivě tak, aby zapadli (třeba takový Maděryč, ten všechny jako jejich zvolený vůdce leprezentuje víc než dokonale).

  • 18.2.2021  09:46
  Slunovrat (2019)
  *

  Většinové nadšení s místní kohortou "artových nadšenců" moc nesdílím. Netradiční horory mám rád, různé uctívače úchylných zvyklostí taky, ale co je moc, to je příliš. U tohoto filmu jsem se za a) nudil, za b) hystericky smál, což mi u hororu nepřijde zrovna obvyklé a za c) neustále klepal na hlavu. Já vlastě asi ani nepochopi, o co v celém filmu šlo. Parta výrostků si prostě v rámci dovolené vyjede zakempit přímo na tohle místo, kam by dobrovolně člověk nikdy nejel. No..a pak už je to všechno o jedné debilitě v krojích, o uctívání bůhvíkoho a o speciálním místě které je speciální bůhvíčím. Hvězdu dávám sobě za trpělivost.......................moje hodnocení = 2 z 10.

  • 18.2.2021  09:12

  Mám jedinou připomínku, která mi na filmu vadila - a to sice přerod 10 leté Natasche na její 14 letou verzi a jinou herečku. Věřím, že není jednoduché najít za a) dobrou herečku, která tohle zahraje a za b) ještě podobnou té předchozí, ale zatímco 10letá vypadala vážně na 10, její 14 letá alternace (ztvárněná v té době 33 letou herečkou) mi prostě moc neseděla. No ale to přejdu. Důležité je, že se zde povedlo nastínit ten příběh fakt autenticky a já zbytek víkendu strávil hledáním původním zpráv a fotografií z domu smutku. Vážně děsivé, level úchylky a kompulzivní obsese deset z deseti................... moje hodnocení = 8 z 10.

  • 18.2.2021  09:04

  Koukám, že to všichni vidíme podobně - pár dobrých fórů proběhlo, film je fakt natřískaný top herci se současné áčkové herecké scény, ale člověk se celou dobu neubrání pocitu, že sleduje dlouhou scénku v pořadu typu gogo show....................... moje hodnocení = 4 z 10.

  • 13.2.2021  14:37

  Dívka s možná nejlepším hlasem nám ukazuje, co dnes masová poptávka udělá z talentované zpěvačky......... moje hodnocení = 4,5 z 10.

  • 2.2.2021  11:04

  Vážný a smutný film ze životě, který mi zase po dlouhé době vyrazil dech a chvíli jsem uvažoval o hodnocením nejvyšším - díky Netflixe, že občas zařadíš i non-mainstream, který ale disponuje naprostými hereckými esy. Tady si všichni diváci můžou udělat obrázek o tom, co je alzheimer za strašlivé svinstvo a jak tohle téma dokáže míchat rodinnými vztahy. Vážně dobrý film a souhlasím s názorem, že Blythe Danner, o které vlastně hlavně film je, měla dostat asi více prostoru, jinak nemám námitek.....................moje hodnocení = 8,5 z 10.

  • 2.2.2021  11:01

  "kundy a čuráci", tak těch se ve filmu vyskytne vážně nepřeberně a možná spíš fakt hodnotím film jako sprostou komedii, kde některé ultrasprosťárny mne dokázali rozesmát než to, že by film měl na něco poukazovat, nedej bože že by měl být nějak hodně spojován s událostmi na konci 80.let. Dá se říci, že nějakou inspiraci si film vzal z unikátního seriálu Most, jehož kvalit ale pochopitelně nedosahuje. Čermák v titulní roli křupana a bouchače ale dá se říct exceluje.......................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 2.2.2021  10:53

  Přítomné babky Vám názorně ukáží, že ani v pokročilém věku není problém si geriatricky zadovádět. Je to ale film vtipný (někdy i vtipný například díky tomu, že Jane Fonda není schopná po svých asi 345434 plastických operacích mnohdy ani otočit hlavu, ale celá se otočit může). Jednou za čas mě ale baví sledovat film o ničem, kde se sejde plejáda hereckých es a tady jich je opravdu nespočet - ale funguje to.....................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 2.2.2021  10:50

  Inspirace Věcí je zřejmá a 95 minutová nuda taky. Film si myslím, že musel stát docela dost peněz, a přitom výsledek hodnotím jako mnoho povyku pro nic. PROČ SAKRA 90 % filmů, kde má být něco nadpřirozeného s tématikou "ztracení výzkumníci" je posléze zadupáno do země? Přitom k vybudování hororové atmosféry stačí tak málo, viz třeba Blair Witch. Rozklepaná kamera, rozmazané záběry ve tmě a fakt, že se divák nedozví a neuvidí vlastně nic - to je dobrý horor. A ne, že dvě hodiny sledujeme nudné kecy soudruhů....................moje hodnocení = 4 z 10.

  • 2.2.2021  10:46

  S oběma zavřenýma očima a 1,3 promile alkoholu v krvi jsou to tři jak vyšité a já se dobře bavil! Místy je to sice strašná sranda a je vidět, že rozpočet filmu se pohyboval někde mezi 100-150 dolary, ale zase to vyvažují brutální situace a efekty fakt reálně-blivné. Závěrečný """""překvapivý""""" moment už byl také zobrazen v 3454354 filmech, ale dobrý. Je škoda, že se netočí víc hororů v lese a pouze za použití převleků, bez digi efektů. ...............moje hodnocení = 5,5 z 10.

  • 15.1.2021  12:26

  Ze současných herců mladší nastupující generace si myslím, že Gosling je jednoznačně nejvyspělejší, nejtalentovanější. To asi bez debat. A film je to skvělý - nebudu se s nikým dohadovat, zda opravdu Američani byli první, nebo nebyli na Měsíci: tady hodnotím film jako celek, který je takřka perfektní.....................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 15.1.2021  12:23

  Konečně po milionu let jsem se dostal k tomuto ožehavému námětu a filmu v jednom. Pohled na dovádějící homosexuály mi vážně dobře nedělá, ale jinak tenhle kus hodnotím velice pozitivně. Možná je to tím, že do hlavních rolích byli obsazeni (již v tu dobu) skvělí herci, v jejichž podání tu homosexualitu člověk musí jednak věřit a jednak především Ledgerovo ztvárnění vnitřně rozervaného člověka bralo dech. Psychologické drama jak sviňa. Kdo by byl tušil, že ve filmu umře jeden z nich, v reálu pak druhý...................moje hodnocení = 8 z 10.

<< předchozí 1 2 3 4 26 51 75 100