herr_carter

herr_carter

Ondra Šich

okres Jihlava
Nevyléčitelný platonický ctitel Michelle Monaghan, fanda Verbalovy osvěty, cimrmanolog a filmový maniak


14 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90
  • 23.1.2019  16:53
  Pátrání (2018)
  ****

  Pominu-li (jako fanoušek androidu) tu do očí bijící kampaň na podporu prodeje jablek, pak jsem spokojený a oceňuji tenhle moderně natočený, na pozadí sociálních komunikátorů odehrávající se thriller se soudobou tématikou a obecným problémem všech dnešních mladých lidí - online komunikace..."TO BYCH TADY MUSEL STÁT S BIČEM NAD VÁMA OD RÁNA DO VEČERA!!!". Rodiče prostě dneska nemají šanci svoje děcka ohlídat - a když, tak s hrozbou, že z ratolestí se vyklubou asociální hovádka a otloukánci...smutné......................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 23.1.2019  16:44
  Vdovy (2018)
  ****

  No né, já jsem byl po milionu let v kině !! V malém sále o 30 sedačkách, což vzdáleně připomíná něčí honosnější obývák i ruku v ruce s velikostí plátna při srovnání s dnešními úhlopříčkami - ale spokojenost. Nikdo tam nešustil, nikdo neklevetil..jsem rád, že jsem při vybírání zrovna běžících filmů v tomhle kině zvolil Vdovy. Jedná se o příjemnou kriminální zápletku, kde jedinými vadami na kráse zůstává všudypřítomná byrokracie a politikaření, které se asi slušelo natáhnout do více minut a taky trošku nesedí, že ženy od bývalých gangsterů, co až do smrti svých ne zrovna andělských manžílků věděly z branže leda hovno, najednou tvoří "great vidou-madafaka-klub" a fakt, že sorry "SPOILER" film končí takříkajíc happy jak dva grepy. To mi nesedělo, při scénáři od Flynnové bych čekal na konci nějakou prasečárnu, nebo tak...ale ono nic..no tak třeba příště, rozhodně mě to bavilo a to je hlavní.......................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 20.1.2019  17:10

  Kdybych si tady nečetl před shlédnutím filmu různé komentáře, až do posledních pár sekund filmu bych teda neměl šanci vůbec tušit, že se jedná o dalšího potomka lehce vyšinuté rodinky Klavrfíldů....nějak nemám co říct, první polovina na pět hvězd, druhá zmatená jak Goro před Tokiyem....nicméně originalita tomu nechyběla, tak nevím co tady zase všichni plivete a hrajete si na novodobé Jany Erudy...............moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 20.1.2019  16:53

  ....tak až doteď jsem měl Blančetku docela rád.................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 19.1.2019  16:23

  I když místy nemastné neslané, pořád koukatelné...Woody umí tyhle lidská dramata většinou z vyšších kruhů prostě dobře vyprávět.................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 13.1.2019  19:02
  Jan Palach (2018)
  ****

  3 věci = 1) kurvy jedny okupantské 2) kurvy jedny pokrytecké 3) Skvělý Zavadil, který důstojně vyprávěl o tomhle československém hrdinovi.....................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 13.1.2019  18:57

  Nedělní odpoledne s Woodym Allenem - tak bych asi nazval dnešní den ,kdy jsem se rozhodl, že začnu koukat na filmy tohoto (pro mě) doposud "neznámého" režiséra. Asi jsem i trochu trpěl předsudky a řídil jsem se zdejšími komentáři typu "složité téma", nebo "typický allen" a je pravda, že většina hodnocení a posudků se dosti rozcházejí. Další pravdou je, že filmový divák se u jeho filmů prostě musí soustředit a to doslova, nelze odbíhat, nelze mít zapnutý internet atd. Prostě jen koukat a soustředit se. Pak neunikne nic významného. A stejně je to i v tomhle filmu, plného zajímavých lidských charakterů. Je vlastně nutnost každého z hlavních herců vnímat a naučit se ho, aby výsledný dojem z filmu byl takový jaký má. Mě se to povedlo a jsem spokojený....film o tom, kterak obyčejný kluk k penězům přišel a do vysokých kruhů se dostal..a nejen o tom samozřejmě................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 13.1.2019  18:51

  Celý film se vlastně točí okolo skvělého Phoenixe, který si do svojí one-man show přizval pár dalších schopných herců, aby nechali vyniknout jeho mistrovské práci (plus samozřemě Allen). Když to vezmu do reality, tak podle mě takového činu není normální člověk schopen (tím myslím vraždu neznámého člověka) - jedině takový člověk, co přednáší o filozii (což může být ve své podstatě hodně vratká rovina, která se může naklánět ze strany na stranu) a navíc má v nohách škaredou minulost..Allen to v tomhle filmu vypráví s takovou lehkostí a přirozeností (očima Phoenixe), až člověka mrazí při pomyšlení, že vlastně s takovým člověkem sympatizuje..................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 9.1.2019  17:02

  O Vánocích a po svátcích mám každoročně doslova zkurvený filmový apetit. Potom se mi nikdo nemůže divit, že jsem sáhl i po filmu How to be single, což bude zřejmě na 99 % kus pro ženy,nicméně se mi to s flaškou vína a kýblem středně a hodně ztvrdlého cukroví docela líbilo. Líbilo tím jednoduchým scénářem....který vlastně asi ani žádným scénářem není. Prostě banda žen a dívek, na žebříčku lidských hodnot, charakterů a IQ, libovolně zastoupených případů (čti: chytrá, normální, starší i tupá) jsou single, snaží se být single, nebo se ze statusu single dostávají někam jinam. Ve filmu zazní narážky na módu, koníčky, muže i jejich části (především slovo pták je hodně časté) a nakonec se všechny feministky nažerou a já jsem zůstal taky celej překvapivě,takže ano, jsem jednoduchý člověk............................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 9.1.2019  16:56

  Jo, tohle jsou silné 4*, dobře naladěného filmového diváka to musí nutně pohladit na duši. Všichni hlavní herci samozřejmě hrají bezvadně a takový ty kecy, ale já bych rád vyzdvihnul především ty doplňující, ale pro film důležité role. Jako je například Carrelův syn (jakýsi Bobo), který mě svým věčným a neúnavným vyznáváním lásky směrem k 17leté chůvě co 20 minut hodně rozkašlával. A bezvadná Marisa Tomei - té hodně sluší role naivně-cholericky-afektovaných zklamaných kikin, nezadržitelně každou chvíli atakující hranici středního věku. Zase takový ten příjemný hřejivý film, kde hlavní roli nehraje jeden, ale všichni......................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 9.1.2019  16:49

  Inspirace Muži v černém je více než patrná, nicméně do zatuchlé kupy hoven, jak kohorta zdejších Janů Erudů hlásá, bych neřadil - tam už má místo daleko více slabých napodobenin a výkradů, tohle bylo svým způsobem originální, vtipné to poměrně je a masky místních zrůd a zrůdiček se taky povedly.........................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 8.1.2019  15:48

  Bratry Farrellyovy a například tvůrčí bandu kolem Apatowa musí brát člověk hodně s rezervou a pokud odloží po dobu trvání filmu veškerou morálku a předsudky stranou, pak může být spokojen. Stejně tak v tomto starším kousku, kde s těmi kecy vévodí Jack Black.............moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 8.1.2019  12:40

  Především ty přípravy na večírek a seznamování se s hlavními postavami na začátku je poměrně vtipné, třeba taková bláznivá sekretářka McKinnon je vyloženě k posrání ...druhá půlka už je jenom chlastání, plivání, a rádoby vtipné hlášky...ale pokud chce člověk momentálně využívat asi jen 2,4 % mozku, pak je to superideál...............moje hodnocení = 6 z 10.

  • 5.1.2019  08:28
  Týden podle Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2018)

  Všechny pořady téhle anomálie, nazývající se člověkem, bych souhrnně nazval "smrduté hovno". Divák by si pak chvilku zahrál hru na překvapení, co že se to pod univerzálním názvem zase schovává za sračku..........

  • 2.1.2019  08:39

  Místní hodnocení mě neodradilo a jelikož v televizi nebylo nic kloudného, dal jsem šanci mému oblíbenci. Bylo to zbytečné. Aniž bych si nějak chtěl honit triko, takový scénář bych vypotil za víkend během volejbalového turnaje v pauzách mezi zápasy - Úvod: spadne letadlo.....stať: Viník a smutek.....závěr: Oko za oko, zub za zub, konec......................moje hodnocení = 3,5 z 10.

  • 1.1.2019  16:25
  16 bloků (2006)
  ***

  Tak zase po dlouhé době stravitelný Vyliž. Nemusí lítat auta vzduech, nemusí se digitálně upravovat - stačí jen pěkný scénář a točit na párset metrech čtverečních. Willisovi paradoxně spíše sedí role, kde ho "zestaří", než naopak. Sledujeme tak policejního důstojníka nad hrobem, po kterém se každý vozí a který na sklonku kariéry dostane slušně řečeno takový vejmrd, až s ní člověk musí soucítit. Celý, korupcí prolezlý policejní sbor ho nahání z bloku do bloku a on ještě musí snášet miliardu keců od člověka, který má podle něj šanci na spravedlnost, byť vlastně asi neví proč. A vidět zase jednou po nějaké době Davida Morsea v roli parchanta, je taky super, takže za mě téměř 4 hvězdy......................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 1.1.2019  16:21

  Ze všech tří dílů asi paradoxně nejpovedenější, okouzlující Kurylenko a především pak scénka na tanečním parketě s podkresem songu Sandstorm...................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 1.1.2019  16:18

  Miluju španělskou filmovou tvorbu a asi začínám věřit, že i kdyby to bylo podprůměrné, stejně nadhodnotím díky řeči....Tenhle film se mi ovšem líbil moc, ze začátku jsem měl sice trošku problém zorientovat se v rodinných poutech a trošku to zkraje fakt působí jak telenovela, ale v momentě zásadího zlomu, který udává další směr celému filmu, už jsem jenom seděl, zíral a čekal jak to dopadne. Úchvatné herecké výkony Bardem + Cruz..................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 1.1.2019  16:07
  Prázdniny (2006)
  ****

  Nereálný až přesládlý ideální cukrkandl, který si ale párkrát za rok s chutí dám......................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 1.1.2019  16:04

  Zřejmě budu úchyl a jsem jednohou nohou v kriminále, když tohle dílko hodnotím vlastně nadprůměrně. Moje první seznámení s "mistrem" Trierem a hned po palici do naprosté zvrácenosti. Něco v tomhle filmu ale udržuje filmového diváka ve 100 % pozornosti - ať už je to kámoš - hlas z mrazáku, nebo prostě až to groteskní pojetí vražd, které se svojí rafinovaností a bizárem postupně stupňují. Pochybuju o tom, že Dillon ještě někdy získá roli například v nějaké romantické komedii, ten pro mě zůstane úchylem nadosmrti, pfffffff.....................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 1.1.2019  16:00
  La La Land (2016)
  *****

  Tak tenhle film mi takříkajíc stoprocentně sednul. Nevím, jestli je důvodem herecká perfektní účast, nebo hudba, prostě jako celek na mě La La Land udělal parádní dojem. Takový ten pocit, kdy si zpíváte ústřední melodii a nemůžete jí za boha dostat z hlavy ,i když byste rádi například spali..................moje hodnocení = 10 z 10.

  • 27.12.2018  22:40
  Bird Box (2018)
  ***

  Ani ryba ani rak. Oproti nepochopitelně nadhodnocenému Tichému místu to zase není až taková nelogická kravina, nicméně chvílemi zůstává rozum stát, když člověk sleduje, jak obratně chodí lidi naslepo různými lokacemi a co víc, ovládají například loď - sice po proudu, ale hovno - zachraňují pak už pouze klasicky velkohubý, hlásající Malkovich, reklama na Rhodesovy tricepsy a zkušené herectví Sandry Bullock...jinak se to vleklo jak novoroční projev a i význam ve filmovém světě to má stejný.................. moje hodnocení = 5,5 z 10.

  • 27.12.2018  22:34

  Poměrně povedené jednohubka o tom, kterak se různými disfunkcemi oslabení jedinci pokusí ukrást prachy. Zpočátku jsou všichni opravdu natvrdlí jak hrnec od nudlí, nicméně posléze se z filmu vyklube slušné béčko Dannyho kumpánů i s podobným hudebním podkresem. Nejvtipnější na celém filmu byli především dva bratři novodobého 007, jejichž věčné kecy o morálním základu mi slušně dávaly.......................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 27.12.2018  22:31
  Daredevil - Série 3 (série) (2018)
  *****

  Moje daredevilovské srdce zase po čase rozproudilo krev v žilách ! První série, co si budeme říkat, byla téměř dokonalá, dvojka navázala obratně, leč pro mě už trošku překombinově a nereálně, ale třetí série, dámy a pánové, si vzala z obou předchozích to nejlepší a naprosto a zaslouženě, mě rozsekala (tím způsobem, že jsem těch 13 dílů shlédl dá se říct za dva dny). Konečně tu totiž došlo k očekávané konfrontaci (byť až do posledního dílu na dálku) mezi hlavními rivaly Daredevilem a Fiskem. Z hlediska budování atmosféry jsem toho moc lepšího neviděl, tleskám ve stoje a Wilson Fisk v podání brilantního D´Onofria pro mě zůstává asi nejhnusnějším padouchem, který tahá z dálky nepozorován za nitky, vážně mistrovské !..................moje hodnocení = 10 z 10.

  • 25.12.2018  21:18
  Halloween (2018)
  **

  Nikdy mi tahle série strašidelná nepřišla a ani zatím poslední díl nepřekvapil....už to prosím stopněte, doby, kdy se někdo bál vyšinutýho maníka co má přes ksicht kus buvolí předkožky (jestli takový doby vůbec byly), jsou dávno v propadlišti dějin.............moje hodnocení = 3,5 z 10.

  • 25.12.2018  21:14
  Dvojí hra (2009)
  ***

  Jak se to říká, " čím víc lidí chceš ojebat, tím víc budeš ojebán?" Tak asi přesně podle tohoto přísloví by se mohli řídit naši hlavní dva hrdinové, kteří si tak dlouho připravovali dzban, až jim byly urvány všechny uši...sice zbytečně dlouhá, nicméně poměrně zdařilá xtá variace na dvoj,troj a vícestranné agenty, špehy apod............... moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 16.12.2018  10:02

  Seriál Krejzovi nejde komplexně ohodnotit, ani okomentovat, proč? zrovna tady bych dopřál volnost mým nejtemnějším a nejhnusnějším myšlenkovým pochodům. Možná místní cenzurenti, cenzurentiérové a další banneři raději nepovolili komentovat, protože by se mohlo stát, že by celá filmová databáze shnila pod tíhou vulgarismů...........

  • 16.12.2018  09:56

  Opakované pokusy dnešních filmařů vytvořit zamotanou zápletku, kterou vloží do ještě zamotanější zápletky, aby to pak celou stopáž motali a motali do ještě větších chuchvalců, se závěrečným " tramtadadáááá, všechno je nakonec zcela jinak", již přestávají být účinné, a čím víc se tlačí na pilu, tím dřív se vylámou zuby. Do poloviny mě to hodně bavilo, pokud pomineme přehrávání obou titulních hrdinek (jedna je až moc hysterická, druhá až moc arogantní a že se stanou nejlepšími kamarádkami, byť na fázi zneužití naivity jedné z nich, je pravděpodobné asi stejně, jako že do svého dalšího filmu obsadí Spielberg Kikinčuka). Jenže po slušně vygradované a budované fázi přichází fáze 2, plná zvratů až zvratků, kdy netušíte, která bije. Nazývat v popisku tenhle film jako koktejl ve stylu filmů Dívka ve vlaku a Zmizelá je stejný zločin, jako tvrdit o Krytinářovi, že byl nedoceněným velkým hercem....................moje hodnocení = 3,5 z 10.

  • 16.12.2018  09:48
  Cam (2018)
  **

  Melodramatická pohádka o tom, kterak byla jedné líné krávě ukradena identita. Kdyby místo ubohých livechatů s ještě většími ubožáky chodila makat dvanáctky do kauflandu, nikdy by se jí to stát nemohlo. Film překrásně reflektuje obraz dnešní doby a mladou generaci, která je chycena v osidlech on-line sítě a vydělat peníze ještě nikdy nebylo tak jednoduché, i za cenu naprosté ztráty hrdosti a soudnosti, ach jo......................moje hodnocení = 4 z 10.

  • 15.12.2018  08:36
  Barva peněz (1986)
  ****

  Top gun, Firma, Pár správných chlapů, a vlastně i Barva peněz = filmy, které našly Toma Cruise, a udělaly z něj star první kategorie. A když o tom přemýšlím, on vlastně hraje všude naprosto stejně. Stejně geniálně. Ctižádostivý, tvrdohlavý, co vyniká v konkrétním oboru, tady zrovna ve šťouchání do koulí. Doplněn legendou Newmana tak tenhle film působí velice věrohodně................ moje hodnocení = 8 z 10.

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace