herr_carter

herr_carter

Ondra Šich

okres Jihlava
Nevyléčitelný platonický ctitel Michelle Monaghan, fanda Verbalovy osvěty, cimrmanolog a filmový maniak


12 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
  • 18.5.2018  20:47

  Po Shawshanku a například Srdci v Atlantidě další pětiválec v kolekci zfilmovaných Kingů, Kathy Bates je legendární herečkou, která je vhodná pro ztvárnění podobných složitých rolí..Její filmový výraz zde, v Dolores Claiborneové, mi místy připomínal hororové okamžiky v Misery. To asi jenom Kathy Bates umí bez mrknutí oka a hnutí brvou vytvořit takový výraz v obličeji,že průměrně inteligentní jedinec musí jít zákonitě z cesty - což se nedalo říct o tom parchantovi jejím manželovi, kterého brilantně úchylně sehrál Strathairn. A dcerka se mezi námi taky dost povedla, herectví JJ Leigh , zatížené komplikovaným dětstvím v ne zrovna kompaktní rodině, tu bere dech. Kolik takových osudů už život některým ženám napsal? Bude to nespočet, ale jenom některé z toho vyjdou se ctí, případně živé.................moje hodnocení = 9 z 10.

  • 18.5.2018  00:44

  to mě poser vole aneb aby tě pes jebal do nohy....Pacifik rim právě dostal Oscara za nejlepší film všech dob.." aktivuju modrýho boota...ok..blížím se ke 490 metrům...Můj boot se deaktivoval..v pohodě Tracy???".... a spoustu dalších neuvěřitelných hlášek právě nyní na tv Barrandov...tlak se zvedá exponenciálně, tudíž jsme v prdeli, protože ani jeden z vás kreténů to neumí vyslovit..je to tu samý lodní vrak, navíc všechny rozbité na šrot...kristovanoha, ještě že mám v sobě 6 piv...............moje hodnocení = 0 z 10.

  • 14.5.2018  09:04
  Hanna (2011)
  ****

  Tak to vypadá, že si postupně sjedu všechny filmy od veleváženého pana Wrighta. Vím, že jsem ostuda, ale teprve nedávno jsem viděl jeho Pokání a z jeho stylu režie jsem byl unesen. Nejinak tomu je i Hanny, kam si obsadil již o trošku starší, jako víno zrající Saoirse Ronan. Tahle holka má shůry dáno a herecký talent nadělený od boha, navíc i díky svému ne zcela tradičnímu vzhledu může ztvárnit netypické role. Pro mě celkem uvěřitelná záležitost o tom, kterak papá po ztrátě mamá vytvořil ze svojí dcerky stroj na zabíjení a vedl jí k jedné velké pomstě a drobnému překvapení o její vlastní existenci v samotném závěru (samozřejmě pokud není člověk úplně blbej a spočítá si dva a dva, je mu dopředu jasné,že tady něco nehraje). A hudba?Chemical Brothers? Tak to byl slovy erudovaného kritika totální kulervoucí mindfuck !!...............moje hodnocení = 8 z 10.

  • 14.5.2018  08:58
  Špionáž (2013)
  ****

  Ano, je to průhledné, je to stokrát omleté, ale co na tom, když to má spád a je to napínavé? Já jsem tedy nenudil ani minutu, je to standardní pojetí situace "když se dva perou, třetí se směje" a jedinou větší výtku, kterou mám, je Hemsworth v hlavní roli - tenhle maník pro mě postrádá jakékoliv prvky herectví, prostě další z modelů, co se díky tváři dostal do herecké exraklasy....................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 14.5.2018  08:55
  Stážista (2015)
  ****

  Laskavý...je asi to slovo, které dokonale vyjadřuje vlastně celý film. Hezky je zde vidět, jak šarmantí reprezentant staré školy Robert de Niro vnese eleganci a potřebný klid do tradiční současné firmy, postižené vším co je on-line a uznávající vizi, že den má více jak 24h....................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 13.5.2018  09:49
  Pokání (2007)
  *****

  Bez debat a hlubšího rozmyslu uděluji hodnocení nejvyšší. Pokračuji tak v dohánění filmů, které by měl průměrný filmový fajnšmekr alespoň jednou ve svém životě vidět a ohledně Pokání jsem moc rád, že jsem nakonec překonal všechny předsudky a potenciální rizika, která jsem u tohoto filmu spatřoval ještě před samotnou projekcí. Je zvláštní,co umí schopný režisér provést s mými jinak ne příliš oblíbenými herci, týká se Knightley a předevší McAvoye, kterému jsem zcela na chuť zatím nepřišel ani v jednom filmu, krom tohoto. Tady, byť všichni hlavní protagonisté toho času útlého věku, předvácí herecký megakoncert a i navzdory věku jsou dokonalí ve složitém lidském dramatu - to všechno podkresleno zapamatovatelnou a hodící se hudbou. S Joem Wrightem jsem zatím do styku prakticky nepřišel, ale jsem tak oslněn, že dám zřejmě šanci i staroanglické Pýše a předsudku, byť mě tohle filmové období zajímá ze všech asi nejméně...................moje hodnocení = 9,5 z 10.

  • 13.5.2018  09:40

  Jednoduše vtipné a osvěžující.................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 13.5.2018  09:38
  Dvojrole (1999)
  ***

  Jireš točil na české poměry vždycky zvláštní filmy, Dvojrole toho není výjimkou a přiznám se, že byť už uteklo mnoho vody v potoce, co jsem film viděl, pamatuji si ho celkem zřejtelně. Vyšší hodnocení ovšem dát nemohu, díky faktu, že film je jednoduše neuvěřitelný, byť si hraje na stoprocentně autentický.................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 9.5.2018  22:04

  Oba kmeny mezi sebou soupeří už staletí a aby došlo k trvalému smíru, musí si dcera náčelníka kmene Vačatů vzít syna náčelníka kmene Vačůtů, bomblýituna, bomblýituna...ne tak tohle jsem nesmyslně vytrhl z kontextu a použil jsem jednu z oblíbených hlášek kdysi milovaného Ace ventury, nicméně si myslím,že jsem to shnul celkem obstojně. 95 % Afričanů, potácejících se na hranici bídy a smrti se teď musí otáčet ve svých slumech po zjištění, že se na černém kontinentě nachází stát ve státě jménem Wakanda s arsenalem všehosi, obdělávajíc si v klidu svoje záhonky květin nesmrtelnosti a testujíc rozličné technické výdobytky,to všechno na základě svědomité těžby mimozemské rudy, zatíco na křovácích si v klidu smlsne kdejaká havěť, případně ebola. No potěš-koště...Rád se ještě na tyto marvelovky podívám, ale čím dál tím víc si při jejich sledování připadám jako stabilní člen geriatrického mausolea, toho času na vynechávajících kapačkách. Jsou postavy mezi všemi těmi Evendžry, které jsou spíše nesmyslné a působí zbytečně - třeba takový Kapitán Amerika v elasťákách a vybavený poklopem od kanálu. Nebo tuhle afroamerický N´mlask´Tčalo, který svůj sklon k fetiši tlumí občasným převlékáním do kočičího obleku a kromě konsolidace a umravňování 3604632649 afričanů si sem tam odskočí akorát na kus řeči do krajiny předků. Plusem na tomhle filmu nejsou ani efekty, ani příběh, nýbrž hlavní záporák, Glum Andy Serkis, který se bohužel ve filmu držel jenom cca 1/4 a s jeho odchodem už se celé dění vezlo v plácání jater kdo že tedy vezme kormidlo Wakandy, protkané neustálou řežbou lidí, vesmírných lodí, nosorožců a šimpanzů. Film evidentně doplatil i na to, že v hlavních rolích se objevili pro mě ne zrovna sympatiční a šikovní herci a byť byli ve filmu takřka pořád, zůstávají ve stínu parádního Serkise, a Bilba Freemana...................moje hodnocení = 5,5 z 10.

  • 7.5.2018  08:54

  Děsivou řádku let mi tenhle film unikal a více do podvědomí jsem ho zařadil i v momentě úmrtí Whitney Houston. Pořád se mi tenhle film vyhýbal, až do tohoto víkendu, kdy jsem ho shlédl nečekaně v televizi. Jsem spokojený převelice. Jako celek to sice působí hodně jednoduše a typicky americky, ale více než kde jinde jsem si vybudoval určitý vztah k oběma hlavním protagonistům, jejichž vzájemná filmová chemie na plátně by dala vzniknout nějaké explozívní reakci. Je jasné, že takových hvězd, které neunesly tíhu slávy a peněz, budou ještě tucty, málokterá ztráta mě ale zasáhne tak, jako v případně Whitney, ona byla prostě nejlepší......................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 7.5.2018  08:47
  Black Water (2018)
  ***

  Je jasné, že u pokročilých šedesátníků už nemůžeme čekat nějaké brutální nesestříhané bitky a zároveň nemůžeme očekávat pózování do půl těla, protože prostě stárneme všichni že ano. Na druhou stranu ( i když je to blbé jak kříženec bišonka s jorkšírem) to žádná hanba není a pánové tady hlásí jak v devadesátkách - spíše tedy JCVD, obří Švéd má pouze bohužel podružnou roli a prvně jmenovaný dokonce předvede pár chvatů, za které by se nestyděli ani jeho protivníci v Krvavém sportu..a ještě mu pomáhá nádherná baba, která sice zdědila hereckého talentu jako já vyhrál milionů ve sportce, ale co už - žádný učený z nebe nespadl !...................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 5.5.2018  11:49
  Půlnoční slunce (TV seriál) (2016)
  *****

  Zase seveřani, zase netradiční pojetí a zase top !!! Více než v jiných severských počinech, zde tvůrci trošku odvádějí divákovu pozornost a rýpou se ve zdánlivě nesouvisejících paralelách a příbězích, které se na první pohled vůbec do seriálu nehodí a nutí diváka k hlubokému zamyšlení. Sranda je, že například i bez hodně detailních popisků hlavních charakterů by se ve výsledku asi nic nedělo, na druhou stranu i když tu někdo tvrdí, jak zbytečné bylo popisovat minulost hlavního hrdiny, švédského prokurátora a hlavní hrdinky, francouzské policistky, aspoň si mohl člověk více lámat hlavu a utvářet v hlavě konspirační teorie. Pocem kamdeš, říkají všichni tvůrci téhle fajnové kriminálky, kterou v klidu označím za kvalitativně minimálně stejně povedou, jakou byl dnes už dá se říct legendární Most - spontánní a upřímné nadšení !...................moje hodnocení = 10 z 10.

  • 5.5.2018  11:41
  Drsný Harry (1971)
  ****

  Hrdý zástupce staré kriminální školy a v titulní roli Clint Eastwood, který prakticky vytvořil styl detektiva, jedoucího si podle svých vlastních kolejí, zákony a nařízení neuznávaje...................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 5.5.2018  11:34

  Nesmírně pitomý, nezáživný a nelogický film, kolem 50.minuty jsem to jednoduše vzdal, když jsem si začínal uvědomovat stále větší absenci nehtů a mozkových buněk. Ve zkratce jde o to, že si takhle jednou J-Law, toho času prímabalerína, zláme na dvanáctkrát haksnu a jelikož má strejdu v tajné službě, matka mele z posledního a nacházíme se v Rusku, okolnosti jí donutí postoupit děsivý výcvik v ústředí ruské tajné služby (volně přeloženo bývalý bordel předělaný na ....bordel). A tak se nám během chvilky změní naše baletka (která je jinak na začátku filmu prezentována jako vystrašené děvčátko) v levnou šlápotu, která nejde pro šoust a hanbu daleko. Celý ten film (neboli 50minut) na mě působilo dojmem, že si režisér a jeho pomocníci staví na pískovišti písečné hrady a jelikož se blíží největší slejvák, narychlo to uplácají, aby to nějak dopadlo. Radši jsem to vypnul, 50 minut mi stačilo k tomu, abych tento paskvil označil za prvoplánovitý, amatérský a otravně-laciný...........

  • 1.5.2018  15:51
  Štiky (TV pořad) (2018)
  odpad!

  Jedině v tomhle státě může podobné obludárium, fekál a špína dostat rating 6 neuvěřitelných procent a jedině u nás se takováhle sračka dostane do televize..Tohle podle mě netrumfne nic a nikdo, leda že bych natáčel každý ráno reality šou na hajzlu..................moje hodnocení = 0 z 10.

  • 24.4.2018  09:27
  Gieokeui bam (2017)
  ****

  Šikmooká parádička (nejsem rasista). Kombinace Obvyklých podezřelých a španělských zamotaných kriminálek, kde Vás 2/3 filmu vodí za nos a pak je všechno jinak. Tady je to sice od určité části předvídatelné, nic to ale nemění na tom, že ocením film s neokoukanými herci (to tady vážně nehrozilo) a zajímavou a napínavou zápletkou. Film, díky kterému Vás bude lehce mrazit na zátylku a zajisté oceníte navození depresívního stavu, dobře Korejci...............moje hodnocení = 8 z 10.

  • 24.4.2018  09:23

  Vskutku hřejivé, přitom taková jednoduchá zápletka..korunu tomu bezesporu nasazují Binoche a především Carell, který pokud v sobě zrovna udusí bláznivého komedianta, je výborný charakterní herec.................moje hodnocení = 9 z 10.

  • 23.4.2018  15:06
  Jak na věc (2002)
  ***

  komedie šitá podle jednoho mustru pro jediného herce na světě - Granta. Už po x té jsem viděl příjemnou komedii s hlubším psychologickým záběrem, které neurazí...................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 20.4.2018  08:51

  Triple 9 říznutý parťákama od Dannyho. Film nikterak originální, ale i přes drastickou stopáž má spád a logiku. Byl jsem například rád, že se celou dobu jenom tupě nestřílelo, nebo nenahánělo auty, ale hodně konverzovalo, plánovalo a dělalo prdel. Butler zde má talent od Boha nasrat úplně každého, komu zkříží cestu a scénka, kdy jde mírně ovíněn podepsat rozvodové papíry, nemá chybu. Banda pokérovaných svalovců na stopě bandě pokérovaných svalovců, je to celé takové americké, ale fakt koukatelné a vtipné na správných místech a ve správných okamžicích...................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 19.4.2018  09:33

  Nebýt to nedávno v televizi, tenhle film by mi zřejmě navždy unikl. Tématika koní ruku v ruce s vražednou stopáží nejprve indikovala na nedokoukání, jsem ovšem rád, že jsem vydržel do konce, protože tenhle film fakt stojí za to. I s reklamami, díky kterým se film dostal téměř ke 4 hodinám, jsem ani chvilku nelitoval, filmu se moc vytknout nedá a herecké obsazení je šité na míru - Redford v roli farmáře, z jehož (v té době ještě pronikavě) modrých očí by se zcvokla kdejaká hajtra, Scott Thomasová,která netočí sto filmů ročně, ale pečlivě si vybírá role, které jí sednou a v neposlední řadě i mladinká Scarlett, která byla sice 2/3 filmu otravná jak osina v prdeli, ale nakonec člověk musí ocenit to její herectví, které už tehdy v útlém věku bylo nadstandardní. Hudba perfecto, příroda perfecto, nechybělo moc a já, jakožto člověk bez jakéhokoliv vztahu ke koním, udělil plnou palbu.......................moje hodnocení = 8,5 z 10.

  • 19.4.2018  09:27
  Útěk (1972)
  ****

  Promakané téměř do posledního puntíku, tyhle kriminálky staršího data výroby jsou fajn, speciálně když v hlavní roli exceluje například McQueen..........................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 19.4.2018  09:26

  Popcorn pro spíše náctileté, nicméně oceňuji i ve vyšším věku :-)................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 16.4.2018  20:08

  "I will follow hiiiiiiim..".....super oddychovka kde ocením především tu muzikální stránku.............. moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 14.4.2018  19:19

  "vy se vůbec nebojíte?....a to by pomohlo?" Společně s Akty Pentagon další novější brilantní Spielbergův ,,užvaněný,, film v tom nejlepším slova smyslu.............. moje hodnocení = 8 z 10.

  • 10.4.2018  09:41

  Ty cholerické výměny mezi ústředním čtyřlístkem legendárních herců jsou kultem všech kultů, i po xtém shlédnutí jsem tímhle filmem pořád unešen...................moje hodnocení = 9 z 10.

  • 10.4.2018  09:38

  Některé momenty jsou už přes čáru, některé jsou ale vyloženě geniální - klobouk dolů, jak tvůrci dokázali celý ten předvolební mumraj poskládat do sebe tak, aby to vypadalo, že Blaník je fakt prezidentský kandidát.."tak co pane Kulhánek, spokojenost ne?.......pičus....."...................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 5.4.2018  15:59

  Čubka zůstane čubkou pořád, i když má sebelepší plán a obléká se do toho nejlepšího roucha beránčího, viď Jennifer?................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 5.4.2018  15:57

  Ano - souhlasím že se jedná o výjimečný film. A ano - musím jej vidět ještě jednou, abych měl celkový dojem ještě lepší..................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 3.4.2018  22:42
  Single Lady (TV seriál) (2017)
  odpad!

  Seriál,oslavující tvůrčí schopnosti člověka vzdělaného - homo kokotus :" poseru se,hovno,seru na tebe ty čuráku,děláš si prdel,budeme šukat? " A mnoho dalších hvězdných bonmotů a elegantních slovních spojení oslavujících krásu spisovné češtiny. Po 5 minutách jsem šel raději studovat lobotomii pro samouky...............moje hodnocení = 0 z 10

  • 2.4.2018  21:27

  "zvyšuju na padesát... dorovnávám a zvyšuju na sto...call a dávám všechno..já taky plus navíc moje slipy, sice jsou trošku zasraný ale nosil je už můj děda za války.."...nebýt místy až humorných situací a obecně až moc pouček o pokru,asi by to ušlo..paradoxně ale jako romantická komedie...bez toho pokeru prosím.............moje hodnocení = 6 z 10.

<< předchozí 1 2 3 4 22 43 64 85
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace