herr_carter

herr_carter

Ondra Šich

okres Jihlava
Nevyléčitelný platonický ctitel Michelle Monaghan, fanda Verbalovy osvěty, cimrmanolog a filmový maniak


14 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87
  • 14.10.2018  16:37

  "Mimochodem ten oblek žeru...Taky bych chtěl jeden...stačil by mi nějakej, co má jenom minimum super schopností..nebo by stačil i oblek. Bez schopností.."...... Michael Peňa to zase vytáhnul jako v prvním dílu...............moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 14.10.2018  14:47

  Výborně zahraný dojemný film, kde známé herce místy strkají do kapsy tehdy malí Jena Malone a Liam Aiken, kteří i navzdory nízkému věku ztvárnili své dětské role v nelehké době více než dobře................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 30.9.2018  10:44
  Final Score (2018)
  ***

  "it´s not soccer - it´s football !". I have no brain, but I don´t care !!!!!! West ham vs. Dynamo Kiev na pozadí velkolepé akční béčkové naháněné - jeden chce pomstu, druhej chtěl kdysi převrat, další chce jen svojí neteř = nesmí samozřejmě chybět ani asijský agent Cho z vyšších míst. Párkrát jsem vyprskl smíchy (nechtěně), jinak to ale na mě jako celek působilo parádně jednoduše, Bautista nám ještě jednou ukáže, zač je toho herec !....................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 30.9.2018  08:15

  ..tak další filmový ?kult? mám za sebou a přemýšlím, jak to, že mi tenhle Zwick tak dlouho unikal - asi je to tím, že válečnou a předválečnou tématiku nikterak nevyhledávám a z podtitulů "western" se mi zcela dobře nikdy neudělá. Jsem ale rád, že jsem překonal všechny předsudky a nakonec zpitomněle tenhle film v závěru s polo-otevřenou hubou dokoukal. Jak zde píše můj slovenský přítel Nascendi, když o tom člověk nebude moc přemýšlet a nechá se jenom unášet, nebude zklamán. Herecké výkony všech - level nejvyšší a hudba sednoucí jak prdel na hrnec, což mistr Zwick pak zopakoval třeba v Posledním Samuraji....................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 30.9.2018  08:00

  Pyšný reprezentant filmové kategorie s příznačným názvem " O hovně". Zatímco některé kusy, spadající do téhle divize, člověk musí v polovině vypnout, tenhle spadá do té pozitivní části, kde vhodným výběrem hlavního herce, zdatného křoví a ne příliš vtíravým citovým vydíráním filmového diváka i z ošklivého hovna může být spleten poměrně hezký a funkční bič..................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 30.9.2018  07:54

  Bravo, bravo, bravissimooooo !! Opět jako v prvním skvostu se jedná o naprosto autentickou záležitost, což se prostě v drogové filmové tématice povede jenom párkrát a já jsem měl to štěstí, že jsem si uměl tyhle kousky vybrat (kromě dokonalé jedničky a téměř dokonalé dvojky ještě pochopitelně všechny série Narcos). To napětí, kdy se něco zvrtne a z jakého spojence najednou bude nepřítel, je nepopsatelné..................moje hodnocení = 9 z 10.

  • 21.9.2018  14:12

  Příjemné překvapení. Zatímco zpočátku to vypadá jako tradiční splácanina o tom, kterak sotva zletilí, nebo ještě nezletilí dcera a synek zůstali doma a zatímco rodiče (perfektní Roden + Hybnerová) se plácají kdesi na jachtě, děcka se musí naučit žít s nástrahami nabité volnosti (čti chlast,sex,disko). Naštěstí se ale v polovině film zlomí a rozběhne se citlivé rodinné drama o tom, že všichni máme ve skříni kostlivce, jenom někteří je mají větší a jiní menší. Vyprávěno pomalu a s rozvahou, ke konci utahující závity a mající hustší a hustší atmosféru. Nemám moc, co bych tomuto skromě působícímu filmu vytknul..........................moje hodnocení = 8,5 z 10.

  • 21.9.2018  14:08

  Nevím no...jedna je málo, dvě hvězdy jsou moc..asi tak. Nad efekty by se ještě asi daly přimhouřit obě oči, ale jako ten herecký výkvět, to je něco šíleného. Podle určitých novodobých regulí je tu pochopitelně černoch, asiat i běloch. Nechybí ani tradiční "it specialisté", kteří prostě nemohou vypadat jak lidi v žádném filmu. No a pak je tu kurýr, který mě v tomhle filmu tak akorát sral s tím svým věčně otráveným ksichtem a rádoby cool přízvukem...dvakrát jsem u toho usnul....spíše laciný a málo uvěřitelný kousek......................moje hodnocení = 4 z 10.

  • 18.9.2018  09:38
  Summer of 84 (2018)
  ***

  Tady jsem asi očekával něco víc, ať už na základě traileru, nebo i podle komentářů, které jsou ve většině případů nadprůměrné, ovšem nic jiného než průměrná dětská pátračka po úchylovi v tom není...navíc je to trošku vykradení brilantní Disturbie....................moje hodnocení = 5,5 z 10.

  • 17.9.2018  16:11

  V pozitivním slova smyslu souhlasím se všemi těmi, kteří píší o tomhle hororu jako netradiční, že se Vám vreje pod kůži, navodí depresívní a bezmocný stav a svým pomalým stylem vyprávění Vás přiková k židli + světový výkon Toni Collette..v negativním smyslu tohle navnazení je zákeřně nato na konci vhozeno do pomyslného hajzlu svým nečekaným vyústěním v sektu nebo cosi...takovýhle paradox a rozhořčení už jsem u podobného typu filmu dlouho nezažil/jestli vůbec............................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 17.9.2018  16:07

  U tohoto filmu, který zjevně moc velkým rozpočtem taky neoplýval, se paradoxně prohazuje situace - a to sice, že relativně normální a zajímavá se zdá být až druhá polovina filmu, který vystřídá totálně-klasickou-céčkovou-teenage podívanou. Mezi herci byste si totiž sotva vybrali svého favorita a tak od prvních minut fandíte všem nadpřirozeným silám, aby tu bandu neumětelů vymlátili do posledního neherce. Druhá půlka, kde je pak nonšalantně sděleno,že americká vláda má vlastně celou dobu s alienama úmluvu, že si tady smí hrát na písečku, sem tam nějakýho chudáka čapnout a testovat si ho ve vermíru výměnou za to,že lidstvo si může na planetě Zemi stále dále vesele degradovat a množit se, již poměrně ujde....trošku potěšila i přítomnost herců Bellowse a Ironsidea, jež i přes svou ne zcela áčkovou hollywoodskou reputaci tu svítí mezi ostatními jako drahokamy....................moje hodnocení = 4 z 10.

  • 15.9.2018  17:54

  Pochopitelně slabší odvar svého božského předchůdce,ale pokud dáte šanci Carellovi v originálním znění, pak se člověk musí zasmát už jenom těm jeho skřekům...............moje hodnocení = 5,5 z 10.

  • 14.9.2018  11:35

  A ne a ne a ne a ne a nepoučím se !!! Marně mě ostatní starší ročníky varovaly, marně jsem kroutil hlavou nad některými momenty v trailerech...stejně jsem se na to do kina vypravil a ani tak nejde o vyhozený dvě stovky, jako o ztrátu nervů a iluzí, že ještě někdy někdo nezkurví kultovní film a neudělá z takového kultu sračkový popcorn pro náctileté retardy. To samé byl King-kong, to samé byla Mumie...asi je na vině jednoduchý trh a jednoduchý divák a proto se do všech filmů serou tuny trapných hlášek. Tenhle film nemá se ságou Predátor nic společného krom kostýmu predátora, jedná se o mizerný akční film s trapnou akcí, ještě trapnějším scénářem a nejvíc trapnými herci - takhle srandovní žoldáky jsem ještě neviděl.....................moje hodnocení = 2 z 10.

  • 11.9.2018  10:48
  Ostré předměty (TV seriál) (2018)
  *****

  Musím si do budoucna nutně vymyslet nějaké univerzální citoslovce, které se dá napsat, co bude vyjdřovat můj nesmírný obdiv k neskutečně uvěřitelnému herectví. Po tomhle seriálu začínám seriózně nazývat Amy Adams jako absolutní top herečku. A je až k neuvěření, jak dobře se tenhle seriál dokázal natočit - ono obecně točit cokoliv podle Gillian Flynn asi nemůže být nic lehkého, všichni moc dobře víme, jak těžké je převést kvalitní knižní dílo na filmové plátno. A tohle je fakt výborné, mrazivé, skutečné, strhující svým minimalismem a hereckými výkony především ženské části - neskutečná Amy Adams jako ne zcela duševně zdravá navrátivší se dcera, malá nevlastní sestra (neznámá herečka, co má našlápnuto) Eliza Scanlen a jejich matka, Patricia Clarkson, která svým chladem, odměřeností a distinguovaným snobstvím bere filmovému divákovi dech,...............navíc dokonale vystihnuto klasické prostředí vymyšleného zapadákova, kde existuje pouze jedna bohatá rodina a zbytek je u ní zaměstnáván, případně jinak živoří - pro mladou generaci nádherné depresívní prostředí......... shlédnuto na dva dechy, dvěma slovy nebroušený diamant......................moje hodnocení = 9,5 z 10.

  • 8.9.2018  15:04

  Další z laskavých rodinných filmů šitých Williamsovi na míru, jak mě je líto, že už tenhle herec nic dalšího nenatočí.....................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 8.9.2018  15:03
  Do hlubiny (2005)
  **

  prsa,svaly,lodě,blankytná voda,drogy, blbec, blbka, Brolin......................moje hodnocení = 4 z 10.

  • 8.9.2018  15:01

  Konstantní Vejdělek, dalo by se říct...režisér, ukájející se především v někdy až kýčovitých přírodních exteriérech, což ale zrovna v tomhle filmu na škodu nebylo, pokud vezmeme v potaz, že jedním z podtitulů by mohl být i roadtrip...Film, který je nabitý tuzemskými hereckými esy měl pro mě jedinou vadu na kráse, a to sice, že všechno na filmového diváka působí strašně rychlým, až odfláklým dojmem, bez budování jakékoliv atmosféry, či hlubšího se ponoření do jednotlivých hereckých charkterů - i tak ale převládá spokojenost nad kritikou..................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 6.9.2018  23:23

  TY VOLE TO JE STRAŠNÁ ZKOPÍROVANÁ KOKOTINA, AKORÁT MÍSTO CHLAPŮ JSOU TAM ŽENSKÝ A MÍSTO ÁČKA JE TO BÉČKO A.......byly moje úvodní panické výkřiky hrůzy (doufám,že jenom v duchu), protože kdo prostě viděl Dannyho cápky, tomu musí stát prvních 20 minut všechny chlupy na prdeli. Sandra Bullock, ať jí mám rád jak chci, tu totiž od začátku předvádí tak nevěrohodné představení, že jsem si na čele málem vyklepal díru. Její totálně promakané a kulervoucí plánování krádeže nejdražšího šperku světa, které jí zabralo pouhých 5 let za katrem...vlastně žádným plánem není a všechno za ní pak vlastně odmaká zbytek týmu ! V momentě, kdy jí doplní další herecké eso a dá se říct moje oblíbenkyně Blančetka, papírové předpoklady by hovořily jasně pro to, že se konečně něco začne dít a že se holky navzájem podrží a doplní...NE !!! Tyto dvě největší a nejzkušenější herky v celém širokém ansámblu to paradoxně podle mě akorát táhnou ke dnu, ale pokud člověk vydrží přes první šíleně trapnou půlhodinu, pak už začíná celkem dobrá zábava, které vévodí Rihanna (fakt tohle píšu??) jakožto počítačová maniakální bestie, módní návrhářka od Tima Burtona HB Carterová, u které jsem konečně zase fandil její postavě a jejímu herectví (je vidět, že když jí chvilku to hovado dá volno z těch svých úchylných rádoby-netradičních filmů, je to prostě paní herečka s velkým H), ale především - a to jsem si samozřejmě schválně nechal na samotný závěr - je prosím pěkně Anne Hathaway. Její role "naivní snobské modelky-kikiny" (důůůůůležité uvozovky), je jednoduše k popukání a jenom inteligent si ze sebe dokáže udělat takovouhle prču. Srovnávat tohle s Dannyho parťáky jako obdobu v sukních, je asi stejný nesmysl, jako srovnávat určité podobné znaky ve filmech Víta Olmera a Martina Scorseseho, ale díky rolím popsaným výše a uchu lahodícímu soundtracku, je to nakonec poměrně snesitelná prča.......................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 3.9.2018  15:37

  "ta holka je prostě dobrá" mi běželo hlavou dá se říct v průběhu celého filmu, Amy Schumer tu zase (stejně jako třeba ve Vykolejené) dokazuje,že pokud Vám jebne hrom do police, pak to zřejmě má na svědomí tahle dáma...."normálně" stavěná sympatická ženská, která to ještě těm botoxově-anorektickým rádoby kráskám ukáže....................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 3.9.2018  15:34

  Viděno dáááávno, nicméně si matně pamatuji, že mě film bavil, a trošku lépe si pamatuji i obě přednosti tehdy ještě mladinké Salmy Hájek.....................moje hodnocení = 6 z 10.

  • 1.9.2018  20:45
  Mrakodrap (2018)
  **

  "I'm not a knight at all, I put my sword down" řekl D Skála a touto větou vlastně položil základy filmu, který by se stejně tak mohl jmenovat Panelák,aby bylo hned jasný, že to bude celkem sračka...záhy začne 8K barák hořet a Vendovi Skálovi nezbývá nic než s umělou nohou skákat z jeřábu do baráku atd..všude kolem jsou sice kordony policistů nicméně na hasiče ani záchranáře již prachy nezbyly...hodnotím dvěma hvězdami z pro mě nepochopitelných důvodů............... moje hodnocení = 3,5 z 10.

  • 28.8.2018  10:49

  Ano, je to opravdu takový lehce amatérský pokus o natočení něčeho vzdáleně podobného filmu Butterfly Effect. Tenhle film místy překvapuje svojí rafinovanou propracovaností, aby pak ihned plynule sklouznul do totálního béčka, neřku-li céčka. Hodně zvláštní film..je evidentní ta režisérova snaha nasrat co nejvíc věcí do ultrakrátké stopáže (rozpočet?), což bohužel mnohdy filmu dost ubližuje a spíše než "rozuzlení", budeme li tomu tak říkat, mě bavilo to počáteční pátraní ústředního herce v sobě sama..................moje hodnocení = 5,5 z 10.

  • 28.8.2018  10:39
  Upgrade (2018)
  ****

  Svým stylem filmování a přístupu k moderní technice mi to z nějakého důvodu hodně připomínalo pro mě skvělý a tehdy přelomový film District 9, jedná se o dobře chutnající hi-tech jednohubku a zároveň trošku poselství pro lidstvo, že sice co nevidět vyschne veškerá spodní voda, ale každé novorozeně už bude mít v ruce samopal-implantát........................moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 21.8.2018  08:47

  Z toho Derbezova anglicko-španělského ústního rotačáku jsem fakt místy brečel, tenhle chlap se hodí do komedie jako prdel do hrnce a zatímco on příjemně překvapuje neoukoukaným obličejem, u Anny Faris to byla sázka na jistotu, nemohu hodnotit jinak než nadprůměrně............moje hodnocení = 7,5 z 10.

  • 20.8.2018  10:10
  Máš ji! (2018)
  **

  Převážně křečovitá komedie v uvozovkách. Ty uvozovky proto, jelikož jsem se za celý film zasmál pouze v momentě hysterických výlevů mé oblíbenkyně Isly Fisher. A pravda, Renner ať hraje cokoliv mimo komediální žánry...........moje hodnocení = 4,5 z 10.

  • 13.8.2018  12:58
  Zlato (2016)
  ****

  Tak tohle mi sedlo téměř stoprocentně, Matthew McConaughey mi čím dál tím víc začíná připomínát D.D.Lewise tím, jak se na svou roli dokáže dokonale stylizovat. Buď vychrtlý, nebo s pupkem, ten chlap svým rolím dokáže vdechovat pokaždé duši ! Příběh filmu Zlato, který je z části založen na skutečných událostech, už pak jenom dotvrzuje celkovou atraktivitu snímku, který mi trošku přípomínal i například Vlka z Wall street.........................moje hodnocení = 8 z 10.

  • 9.8.2018  09:14

  Přeplácané a zbytečně dlouhé, předchozí díly se mi líbily víc pro svou jednodušší formu....................... moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 4.8.2018  11:00

  Hm.....nebýt klasického prznění filmu zařazením zbytečných rádoby asistentů kteří melou od rána do noci sračky, bylo by to Ok plus..takhle je to zase popcorn pro všechny, ale chápu, nejsem už z generace kvůli které se toto točí.................. moje hodnocení = 5,5 z 10.

  • 24.7.2018  09:38
  Kazišuci (2018)
  ***

  naprosto typická "apatowina", řekl bych...a zároveň také "kde hraje Leslie Mann, jedná se o koukatelnou a vtipnou komedii", 150 kg svalů citlivého otce Johna Ceny už je jenom třešnička na dortu......................moje hodnocení = 6,5 z 10.

  • 24.7.2018  09:35

  Můj mozek zřejmě během letních veder zaznamenává zatím nejrychlejší měknutí během poslední doby, protože se celkem s přehledem dokážu bavit u typických amerických komedií a tohle si myslím, že zase nebylo tak špatné...ale nutno podotknout, že více než Cameron jsem si všímal ostatních herců, pro mě nepříliš známá Lucy Punch je tu se svým alternativním hereckým vyučováním fakt k popukání a zajímavé bylo například i to, vidě Timberlakea v jiné roli, než jako svůdníka všech ženských kategorií (čti: tady hraje prostě intelektuálního loosera). Film mě neurážel, ani neznechucoval a víceméně pobavil,takže proč ne.....................moje hodnocení = 6 z 10.

<< předchozí 1 2 3 4 23 44 66 87
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace