joelly01

Německo

4 body

• 19.5.2016  20:04
    Mrtvý muž (1995)

Asi chapu i ty zklamane komentare (nastesti jich neni moc), ale pro me je "Dead Man" zasadni film, ktery zmenil muj pohled na svetovou kinematografii. Bombice.

• 26.1.2015  10:45

Tak jsem si vcera vecer chtela sjet nejake prijemne retro a vypada to, ze chodici mrtvola byla zrovna to, co se mi trefilo do vkusu! Pro zachovani objektivity samozrejme musim dodat ze jsem velka fanynka Sean Penn (ten byl v tomhle filmu opravdu nadstandartne slizsky!). Paradne zahrane i zrezirovane drama o vrahovi ktery vi ze to ma "za par" si snazi najit nekoho, pro koho nebude odporna bestie. Ano, film vystupuje proti trestu smrti, ale ja rikam kdyz je bestialni vrah znasilnovac na 110% jasny, tak utraceni je myslim to nejlepsi vezeni. Na co takove potvory zivit ve vezenich? Navic kazdy je desne chytry, humanni a osviceny liberal = tresty smrtvi fuj, nejsme jako oni! Ale kdyby jim nekdo takhle nechutne zkrouhl potomstvo tak si myslim ze by jako prvni volali po opratce.

• 21.4.2015  08:09

Napred jsme jeli s Klenotem na vylet a jeli jsme do takoveho kopce, ale porad jsme jej nemohli vyjet, neb kopec byl prudky a my meli na strese auta privazanou zirafu. Tak mi Klenot rekl at jdu pro pomoc a ja jsem sla do hospody, kde se mnou u stolu sedel Fox Mulder a sedm trpasliku. Zjistila jsem, ze cerealie ktere jim jsou uplne rozmocene, tak jsem si je objednala jeste jednou a sledovala jak se rozmaceji a byla smutna ze je nemuzu jist, protoze rozmacene ceralie ja nerada. Na ctyri dily se mi zlomil muj oblibeny pasek s kovbojskou sponou od RL a ja jsem sla rychle do hor abych mohla vyfotit vychod slunce. ...... To se mi zdalo po tom co jsem vcera vecer sledovala Mesto ztracenych deti.

• 13.8.2015  10:07

Ani nezemrel, ani nema kulatiny! A presto je ted v bedne snad kazdy den. Filmy se Slajem, dokumenty o Slajovi.. No nic proti, jakozto ditko osumdesatek jsem fanousek, ale toto uz je snad trochu moc, ne! Jeden aby se bal dojit si na hyzlik, aby zas na nej nevyskocil pan Slaj! Vcera zas nemci v bedne tocili "Assasins" a Klenot samozrejme koukal, neb to je jeho domena, tam on se raduje a nechrape mi laskovne do ucha jako u "Noc nevesty". Za me docela prumer, kupodivu vic nez Stallone na me udelal dojem Banderas, ten toho psychopata dal vskutku paradne a tim zachranil cely film. Julka Mura taky dobra, ale mela nejak pokrceny oblicej, procez nic moc. V jinych filmech se libila vic. Slabsi slajovka. Doufam ze ted od ni budu mit chvili klid. Ale jak znam nemeckou bednu tak za par mesicu tady bude zase repete. Doufam ze pak tedy ohne mich.

• 2.7.2015  09:45

To je nahodou velice zabavny film, ktery byva v televizi tak minimalne jednou do roka a ja se na nej vzdy rada kouknu. Prijemna, docela neotrela a originalni zanrovka. Segala moc nemusim, ale v Prepadeni na lodi i ve vlaku mi docela sedl. Vcera jsem na to zase koukala, no po pul hodine jsem usnula, ale to se nepocita, neb nyni dostavam tri injekce denne a byvam pak unavena. Jinak falt dpceöa parada.

• 13.6.2017  08:24

Bozi klipy a bozi hudba. Ja tedy nevim jak to mate vy vsichni, ale u me v aute nejaky ten song od Toma Pettyho nikdy nechybi! (a vetsinu umim nazpamet procez velmi Rada zpivam se sebou)

• 19.8.2014  13:37

Hybrid ktery se chvili tvari jako horror a chvili jako komedie. Nu coz, horrorova stranka pribehu nefunguje a ta komedialni je take slabota. Jednu solidni davam za poskoka Julia, ktery mi parkrat usmev na tvari vyloudil, druhou za fakt ze jsem film vydrzela koukat az do konce a zase uplne otravena jsem z toho nebyla. "Upir v Brooklynu" je takova kosticka. Ozizlat a vyplivnout. Na vic to bohuzel nema...

• 20.7.2015  20:09
    Válka barev (1995)

Koukam ze se svou radosti jsem docela v mensine, nu coz. Pro me srdovka. Protoze takovou ja jsem tehdy zazila Prahu. Tahy v Radosti a ranni navraty domu (kdyz hned na zacatku vyjizdi Ondrej autem do ranni Prahy tak spolu s tim hudebnim podtrhnutim pro me pocitovy orgasmus a deja vu jako prase), hodne, ale opravdu hodne "shady" lidi, paintball a takovou strasne divnou lasku. Libil se mi i pribeh, vymyka se to cemukoliv ceskemu co jsem do te doby videla a i kdyz se pry Renc zpetne za tenhle film tak trochu stydi, tak pro me je to tak trochu srdcovka ke ktere se rada vracim, kdyz si chci tak trochu zasnit "co by bylo kdyby". Jinak jak uz zde zaznelo = chtelo by to rozhopadne DVD!

• 15.1.2015  10:11

Na zakladce chodil vedle do tridy kluk, ktery se jmenoval Jirka Šmira. Ze sta deti v rocniku predstavoval cele jedno procento obeznich deti (konec 80tych let, dneska je to skoro naopak, at ziji hamburgry, "rybi prsty" & vselijake nudle s cimkoliv). Teno Šmira.byl vystaven sikane (tehdy se tomu jeste rikalo zlobeni), tedy hlavne verbalni. Dodnes si pamatuju popevek "Šmira.nasel syra, ma po nocni a zira". Tenhle spoluzak se mi vybavil pri sledovani "Domecku". Je tezke byt jiny, jesteze ja jsem byla v detstvi hubena jak lunt (dnes uz musim zabranovat ovarovemu pasu 40ti kilometry behu tydne a nejakym tim kroucenim se do fujtajbl joga pozic) a mela tetu v zapadnim nemecku, kterazto mi posilala komiksy a tricka s mikymauzem, coz me v ocich spoluzaku tehdy posunovalo o stupen vys v evolucnim zebricku. Loser Wiener me proste bavila. Konecne film, ktery me doopravdy zaujal ( a dojal) bez toho aby mi servilne a podbizive lezl do anusu (Tore tanzt). Takze Todde.. Za me plaec nahoru!

• 1.3.2016  13:02

Ja vim, rekla jsem ze uz ne Schweiger ale prece jen porad tedy asi jo. Vcera bylo v televizi a neb jsem byla lina hledat alternativu v domacim archivu tak Til tedy zustal, no. Der Bewegte Mann bezi na nemeckych programech tak 10x do roka, stejne jako Manta Manta. Oba filmy jsou pro me kvalitativne na stejne Niveau, takove ty typicke Retro komedie co nenadchnou a neurazi. Ty tri hvezdy jsou opravdu solidny, neb i film samotny je plny nemeckych hvezd ktere ja povazuji za kvalitni (Riemann, Krol, Beck, Gedeck,...) a za tuhle komedii se ve sve herecke filmotece myslim nemusi stydet. Ale az to budou nemci zase za par tydnu davat v televizi tak to prepnu na neco jineho. Casteji nez jednou za par let tohle myslim vubec neni nutne.

• 29.11.2016  09:34
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Ja tedy vpaluji tu petku, neb tahle adaptace "Bylo nas pet" ve me vyvolava ohromnou spokojenost. Knizka je naprosto famozni a i kdyz si ji Smyczek trosku poupravil, tak me to nijak zvlast nevadilo. Serial ma krasnou atmosferu, az mi to tak trochu pripomina vlastni detstvi (my jsme nekrotili vosy, ale apgrejdovali jsme na srsne, vedli jsme valky s Luxusakama nebo Lochneskama ze znepratelenych mestskych ctvrti a vubes jsme byli take pekni sigri, ale to zu se dnes nevidi, dnes deti radeji hraji hry na tabletech). No asi trochu hodne mi to pripomina moje detstvi. Coz je vlastne prevelika parada, ne?

• 29.10.2019  10:17

Jeden z mych oblibenych politickych thrilleru ktere tocim docela pravidelne. Nejlepe se mi ve filmu libi Willem Dafoe, neb to je muj nejvetsi oblibenec a kvuli nemu protrpim i sebeblbejsi film (Speed 2). Ale Clear and Present Danger neni sebeblbejsi film, naopak je to film zajimavy a docela slusne odsejpa, procez ja se raduji prevelice. A i Klenot se raduje a porad se me pta jestli chci Patriot Games nebo Clear and Present Danger a ja rikam ze Clear and Present Danger, neb Willem Dafoe je muj nejvetsi oblibenec a.... (trochu se zase zacinam cyklit, procez nazdar a Exit")

• 27.4.2015  09:51

Moje kamaradka, ceska pristehovana na NZ: "Ti maori to jsou hrozne svine, ti cigani jsou proti nim zlati. Jen chlastaji. mnozi se mezi sebou jak kralici a vubec takova spina jakasi to je". Moje kamaradka maorka: "Ti novi novozelandani, to jsou takovy zmetci skaredi, porad se nad nas vytahuji, cumi na nas jako na neco co zrovna vylezlo z pod placateho sutru.. proc nas proste nenechaji na pokoji? Kdyz nas tak nesnaseji tak at tahnou odkud prisli, my jsme je sem nezvali!" Do jake miry jsme strujci vlastniho stesti, do jake miry nas ovlivnuje nase prostredi a co vsechno jsme ochotni obetovat pro to, abychom zili dustojny a komfortni zivot?

• 18.9.2017  11:35
    Leon (1994)

Gary Oldman najizdi na trip = je jen malo desivejsich scen v historii kinematografie. A jinak slzave udoli. Pokazde.

• 27.4.2015  09:57

To neni ze by to bylo bez pribehu. To je proste WIm Wenders, a toho jako jo anebo ne. Nic mezi tim si nedovedu predstavit. Lisabon je nadherny, od me prvni navstevy jsem pro nej mela slabost, a touto optikou WIma Wenderse dovede zprostredkovat presne ty pocity kdyz jsem se prochazela tamnimi ulickami. Hudba take paradni. Do dokonalosti tomu neco chybelo, ale pro me zafungovalo jako velice prijemny film diky kteremu se tesim na leto.

• 16.2.2017  09:30
    Svědectví (TV seriál) (1994)

Tak s knizkou se to samozrejme srovnat neda, vo tom zadna, ale take me to uplne neotravilo. Zacalo to dobre, pak se to jaksi rozplizlo a konec byl zase dobry, kor ten zloun, ten cert co tomu velel byl takovy spravne demonicky a docela strasidelny. Samozrejme jsem v knize i ve filmu fandila Dobru a matce Abigail, ale ve filmu byli ti dobri takovy strasne unyli, akurat Stu a Larry byli charismaticti a netvarili se porad ze maji po lobotomii. Ale ja mam Kinga, to ano a i knizka je desne tlusta, procez neco takoveho nejde samozrejme nacpat do dvouhodinoveho filmu. Ale zaslouzilo by si to nejaky atmosfericky Remake, treba takovy Fincher by z toho mohl udelat prevelikou dokonalost. Ach jo. Ale nejlepsi je stejne Stevvie!

• 1.7.2015  08:37
    Akta X (TV seriál) (1993)

To jsme zase tehdy s bratrem poulili oci! (Me bylo 16 let a bratrovi 15). Rozhodli jsme se, ze si budeme kazdy dil AKTA X natacet na video. Ale tata nas po par tydnech serval a co jsme meli zase prehral jinyma filmama. Ale Akta X to byla laska na prvni pohled, prvnich pet serii vlastnim na DVD a zrovna ted je zase zrovna vsechny tocim. Samozrejme nektere dily jsou lepsi nez jine, ale celkove velmi nadprumerny serial (serie 1-5), takze se raduji prevelice a petkuji opet s cistym svedomim. Ty dily bez Mudler & Scully jsem ani nevidela a ani o to nestojim. Nejlepsejsi dily byli samozrejme ty o Eugene Tooms, no z tech mam jeste dnes traumata jako prase (hlavne z tech zlutych oci), opet jsem se ke Klenotovi silne tiskla. Btw. Klenot take velkym fanouskem, takze hodnoceni za oba.

• 13.1.2020  10:44
    Cliffhanger (1993)

Marigold pise: "Horolezec by zaplakal". A horolezec tedy place a nebyt fanouskem akcnaku, hor a te dvojky base jumperu tak by nekompromisne odpadoval. Ovsem takhle jen horolezec koukal na film pri zehleni a cas od casu se s despektem uchechtl a pronesl smerem ke Klenotovi "no ale tohle uz je fakt moc", ale kdyz horolezec musel odnest vyzehlene pradlo do horniho patra tak horolezec stejne stopnul DVD aby nic nezmeskal. I kdyz tenhle film horolezec uz videl. A ne jednou. Asi ani ne naposledy. Ale nejdriv zase tak nejmin za 10 let. Ma Slaj i horsi filmy.

• 25.6.2016  20:44
    Ice Cube - Check Yo Self (hudební videoklip) (1993)

Klenot: "No ja vim ze ten Ice Cube existuje, ale zadny song od nej neznam! Nic jsem od nej nikdy neslysel! Nemam gangsta rap rad, divim se ti, ze neco takoveho poslouchas! Takova hruza!" Ja: *poustim v aute nahlas Check Yo Self* Klenot: "Toto znam, to je dobre!"

• 25.6.2016  20:38
    Ice Cube - It Was a Good Day (hudební videoklip) (1993)

Klenot: "No to je hrozne, jezdit tvym autem. Kdyz si chci poslechnout nejakou muziku mimo radio tak ty tam mas jen klasickou hudbu a gangsta rap. Co to je, proboha, za schizofrenni kombinaci?" ...... "It Was a Good Day" jest momentalne mym nejoblibenejsim songem a ja si rapuji v aute ozlomkrk a puberta cekajici na zastavce na skolni bus na me obdivne kouka. Takova ja jsem, moderni a krutoprisne COOL!

• 14.6.2015  19:29
    Jurský park (1993)

Ja si pamatuju jaka to byla v devadesatemtretim bombice. Jak jsme staly se Sylvou (nebo to byla Martina? ja s nima kamaradila napreskacku..) v rade pred Velkym kinem ve Zlene a pocitaly kolik je lidi pred nama a jestli to na nas jeste vyjde (vyslo)... No a vcera se pohadka mladi vratila! Paradni film, co me zaujalo bylo, ze ho vubec, ale vubec neohlodal zub casu (ani co se tyce mody = kdyz se podivate na kratasy s vysokym pasem co ma na sobe Laura Dern tak jasna aktualitka). Naprosto super, paradni film pro vsechny vekove kategorie. Tohle se musi libit snad kazdemu. Ja se raduji prevelice. A tesim se na zitrejsi kino (Jursky svet).

• 1.10.2014  11:39

Tohle mi sedlo. Skoro cely film jsem se smala ci chichotala, 107 minut uplyne jako voda a hlucha mista? Neexistuji! Tady si u me frantici fakt hodne splhli, hlaska strida hlasku a Clavier jako "Zakuj" je proste fenomentalni, ten mel za tuhle roli dostat Oscara! Komedie ke ktere se vracim pravidelne, videno uz as stodvaasemdesatkrat a stejne me vzdy spolehlive rozesmeje. A o to mi v komediich jde predevsim, zeano....

• 9.6.2015  10:26

Co porad vsichni chcete, tohle je pekny film (nejen) o lyzovani. A Peter Berg tam vypada dobre, i kdyz trochu infantilne. Me se film libil, no samozrejme, ja lyzar nejvetsi, nemuzu jinak. Co se tyce lyzovani samotneho, tak se nic noveho neodzvite, ale je tam par peknych stunts a taky ta krajina kolem Aspenu je nadherna. Takovy domecek jak mela ta zenstina tam bych si moc prala mit. O je, to by se me libilo, to bysem se radovala.... Kvalitativne existuje spousta lepsich filmu, ale ja jako spravny ski patolizal a schleimer opet mirne zvedam rejtynk ;)

• 31.7.2017  13:55

Tak nam Arnie sjel sedme pneumatiky! K tomuto vyroci nas televize denodenne krmi ruznymi jeho filmy a ja... no me to vlastne ani tak nevadi, neb jsem na Arniem vyrustala (muj prvni film co jsem videla na videu bylo Komando). A jelikoz Klenot je taktez odkojen pokleslymi akcnaky tak porad chce na Arnieho filmy koukat. Zatimco nektere kvituji s povdekem (Komando, Predator, Termos, Red Heat), jine me docela otravuji a takovy Posledni akcni hrdina je jednim z nich. Tohle je takovy slabsi Arnie a kdyz k tomu pridate toho nesympatickeho a urvaneho "know-it-all" spratka s bodylanguage Terezy Pergnerove tak myslim ze to neni zadne velke lakadlo. Vcera jsem tenhle film snad poprve v zivote videla cely. Nestalo to za to. A tak otravne desne dlouho to trva!

• 14.12.2015  11:49

U "Katakomb" se pece cukrovi a u "Ukradenych Vanoc" se bali darky. Asi jediny film, ktery umim odrecitovat / odzpivat nazpamet. To na Klenota vzdy udela dojem. Fenomenalni Soundtrack, ktery se mi nikdy neomrzi a, ted zu kultovni, figurky a animace. Roztomila a tak trochu "creepy" zabava pro vsechny vekove Kategorie. Tak zase za rok, Time.

• 18.11.2013  20:47

Batman se skoro pred dvacety lety vratil ve velkem stylu a me bavi dodneska! Krasne zkarikovany Gotham, super sexy Pfajferka, paradne slizsky pan Walken a zivotni role Jiriho Paroubka (jak ho jen Tim premluvil aby mu zahral Tucnaka???)! Krasne morbidni a depresivni, typicka Burtonovska atmosfera..

• 26.4.2017  13:13
    Berušky (1992)

Pred sto lety kdyz mi bylo 12 let tak asi spis jo, tedka ale teda rozhodne ne. A to ani ve stredu v poledne kdyz venku chcije a chcije a vy se doma krute nudite a nic nesmite, neb doktorka rekla ze docista nic delat nesmis. Takova krize. Asi porusim predsevzeti nepodporovat unterwassermany a odpolko kouknu na WTA Turnaj ve Stuttgartu jak to bude davat ta hanebna Sarapka. Ach jo.

• 22.10.2015  10:48

Ja jsem videla Dedictvi poprve chvili po premiere, nevim, tak 14 let mi mohlo byt. No oooo je, velmi humorne se mi to tehdy jevilo, smala jsem se jako blazen "hyyyyk hyyyk chrocht.. pry raaaadio brno! a "podivej se na vanka, losi skrabaci prodava" nebo jak ma Bolek radiovku a pry "Vlasto, mas tu spek!" No bzunda prevelika! Ted jsem se na to podivala po 20ti letech a uz jsem se tak nesmala. Mraz mi behal po zadech. Vizionarsky kousek Chytilove, ta zenska byla sileny Genius. A ja ji navzdy budu ctit! Btw. skoro to same jsem mela s Hori, ma Panenko.

• 4.9.2015  18:56

To je teda creepy, ale na me to funguje i po sto letech po puberte! Zase takove hezke retro u ktereho jsem zamackla slzu litosti a nostalgie v oku. Doug a Kate maji mezi sebou tu spravnou chemii coz znacne oceni jak oko pubertacky, tak me, kterazto v "mid thirties" sedi na kanapatku a macka Klenotovu ruku a touzi po prevelike romantice. Ano ano ano!

• 2.5.2017  08:18

Ohromne, ale opravdu ohromne prihlouple. Chvilemi mile.