joelly01

Německo

4 body

• 20.4.2015  08:34
    Predátoři (2010)

Predatora miluju, je to spolu s vetrelcem muj nejlepcejsi oblibenec a casto vedu s Klenotem debaty na tema "Kdo si myslis ze je hezci, Predator nebo Vetrelec?" A obsazeni.. no obsazeni strasne. Vsichni mi prisli jak nejaci blazni a jestli se mi z neceho opravdu jezily chlupy na zadech tak to byl ten Brodyho "chraplak". No drsny jak smirglpapir... NOT!!!!! Ale do odpadu posilat nebudu, naopak, zamerne nadhodnotim, neb Predator je Predator a ten samotny nezklamal a byl proste LAVLY! Mnau.

• 20.4.2015  08:26
    Ip Man (2008)

V ramci Challenge Tour videno tak trochu jako ulitba Klenotovi, at se mnou porad necumi na nejaka tkliva socialni dramata (ty on opravdu nerad). Muj salek caje to tedy nebyl, ale kdyz mi to bylo tolik doporucovano tak proc ne, ze ano. Klasicka zanrovka ktera by me rozsekala kdyby mi bylo tak 11 let. Hudba snobarna (jako fanynka GITS jsem samozrejme velmi ocenila).

• 20.4.2015  08:22
    8-Ball (2013)

Kdyz ono se to taaaaaaaaaaaaaak straaaaaaaaaaasneeeeeeee poooooooooooooooomaaaaaaaaaaaluuuuuuuu rozjizdelo. Az na treti pokus jsem to mohla dat cele. Proti "My deti ze stanice ZOO" docela slabota, ale jinak jako naucny film ze drogy jsou FUJ to hodnotim kladne. Mrska se to u me nekde v prumeru, neb diky tomu ze jednoho takoveho "uzivatele" znam az prilis dobre ze sebe asi nedovedu vymacknout sympatie vuci nekomu kdo si prasi zivot naprosto dobrovolne. Frau Joelly jest kruta a zla. Tak.

• 16.4.2015  08:05

Kdybysem to byvala vedela, tak bysem na to byvala necumela. Nalezeno na externim disku, vubec neveda co to je pouzito jako kulisa na treadmil. Pri prvnich minutach me to tak vydesilo ze jsem malem spadla z pasu a pak... pak nic. Proste nic. Jenom jakesi cmouhy ve tme a naprosto nelogicky se chovajici postavy (teda ne ze bych v hororech sla po logice, natolik soudna jeste jsem, ale toto uz bylo opravdu dost i na hororoveho liberala jako jsem ja). Ja opet rikam: No to me tedy fujtajbl!

• 16.4.2015  08:01
    Bio Ráj (1988)

Chvili trvalo nez me to chytlo, ale pak me to nepustilo. Bylo tam asi i neco z meho detstvi, neco co jsem uz davno zapomnela, ale pri sledovni filmu se mi to vybavilo. Krasny, poeticky film. Zas mam dneska dusu v peeeeeri!

• 15.4.2015  11:17

Co to je zde napsano za divny obsah? Podle toho bych opravdu nepoznala ze se jedna o film o ktery se vlastne fakt jedna. Nu coz. Opravdu kvalitni drama o unesenych & zneuzivanych detech, ktere jejich pasaci nezabili, ale nechali je jit a at se s zivotem tam venku porvou sami. Nejake explicitni sceny ve filmu (dikybohu) vylozene nevidime, ale i tak mi behal mraz po zadech. Nejhruznejsi pro me bylo sledovat jak unosci detem vymyvaji mozky ohledne toho ze je jejich rodice nechteji. Take me chytla za srdce ta idea paralelniho sveta ktery si deti vytvorili (Kniha Dzungli), aby se aspon trosku oprostili od zrudne reality. Tohle se opravdu povedlo.

• 15.4.2015  11:06
    Quo Vadis (2001)

Takovy material to byl a takovy bazmek z toho vznikl. Jako uplne na odpad to nebylo, film se i docela snazil drzet predlohy, ale proste do dohromady tak nejak nefungovalo. Docela to jeste take zachranovala hudba a muj oblibenec preveliky, Boguslaw Linda. Co s timhle DVD budu delat veru nevim. Asi ho daruju dal.

• 14.4.2015  08:17

Pekne, moc pekne. Jen ten Faun byl nejaky divny! (coz neni vytka, naopak, v ramci zanru je to kompliment!). Zase neco uplne jineho nez co jsem v posledni dobe videla a musim uznat ze Faunuv Labyrint se mi trefil do noty. Tahle hororova pohadka se doopravdy povedla.

• 13.4.2015  11:59

Ja jsem to taaaaaaaaak strasne dlouho nevidela! Ale nejak jsem to mela zafixovane v hlave ze je to dobra komedie, tak jsem to v sobotu vecer vnutila Klenotovi a tchyni s tim az poznavaji ceskou kinematografii.. Stoprocentni uspech, vsichni jsme se u toho strasne smali, hlavne ja "To je hadrak, pane, ten neublizi - ten lesti!"). Jeste i ted jsem se rozesmala kdyz jsem si na to vzpomnela :)

• 13.4.2015  08:59

Tak konecne zase paradicka kdy si Frau Joelly mne ruce a radostne se ji lesknou oci. Tyhle cikorky me fakt hodne bavili, Kusturica je asi takovy balkansky Forman, ne? Ja se stejne nechapu, proc vzdy necham doma sedet takove dobre filmy nekolik let a misto toho cucim porad dokola na jekesi rezidentni zla? Tahle challenge tour vubec neni spatny napad, neb jinak bych se k tomu zase nedokopala... Za me oba palce nahoru a vitezny pokrik!

• 13.4.2015  08:55
    O ztracené lásce (TV seriál) (2002)

Pohadka ktera vlastne neni ani tak pohadka o tom, ze princove jsou na draka. K tomu behani na treadmill to neni spatne a i me to zaujalo, ale prislo mi to jako takovy divny kockopes. Ty prvni dily byly docela dobre, potom to osvobozovani toho imbecila uz se mi tak nelibilo. Ja mam hodinove serialy rada, neb si to muzu nacpat do telefonu a pak u toho na pokracovani behat, takze mozna to dam za par let znovu, ale nadsenim jsem u toho nesilela.

• 13.4.2015  08:52
    Útěk (2012)

Na tohle jsem se tesila hodne, ale dostavilo se zklamani. A tak kilo navic, neb nudou jsem u toho sezrala strasne moc cokolady. Coz muj nabeh na cukrovku jiste neoceni. Neoriginalni kyc jak bic, tohle dal doporucovat nebudu. Ale existuji vetsi hnusoty.

• 13.4.2015  08:48
    Wolf Creek 2 (2013)

Zajimave, tak toto nakonec s jednickou velmi uspesne drzi krok! Ba co vic, mozna je i o facku lepsi! Zrovna tenhle typ hororu me (kdyz je dobre natoceny) docela bavi a Wolfs Creek se mi trefil do vkusu i kvuli me milovane Australii. Ktera je asi zemi pomatenych uchylu. A kterou navstevovat je neradno. Nikdy v zivote. Ani na Australian Open. Tak.

• 13.4.2015  08:43
    Čtyři lvi (2010)

Me se to fakt strasne libilo a smala jsem se jako blazen. Mela jsem trochu problem s tou britskou / paki ENG, takze jsem musela prepnout do nemciny, az pak jsem rozumela. No smala jsem se jako blazen. Ale zaroven v tom bylo neco co se mi nelibilo, bohuzel to nedovedu presne definovat. Film tezce utoci na branici, ale s takovym horkym podtonem, ktery me osobne uplne nesedl. Ale jinak spica, pan Morris ma u me velke plus. Klenot silel nadsenim, pro nej jednoznacne komedie roku.

• 9.4.2015  10:05

MM to je on! MM meho srdce sampion! Herecky koncert jednoho z mych nejvetsich oblibencu. Pleskam rukama a volam "Bravo", TOTO bylo presne ono! Proc me to tak dlouho mijelo? Film asi nebude pro kazdeho, zapletka (STRACH) je abstraktni, procez pristupujte prosim s otevrenou mysli a nechte se vtahnout do tohoto nestastneho sveta lekare Brauna. Spolu se Spalovacem mrtvol nejlepsi ceske psychologicke drama. Famozni!

• 9.4.2015  09:54

Tohle ale opravdu nebyla spatna vec, ba prave naopak, vec to byla vyborna! K filmu jsem pristupovala naprosto nedotcena, krome popisku na zadni strane DVD jsem o filmu nic nevedela. Trochu mi vadilo ze tak zhruba po pul hodince se dalo docela dobre predvidat co prijde dal a k jakemu konci by film mohl smerovat. Opravdu kvalitni film z prostredi 2. svetove valky & spionaze, ale od Verhoevena jsem cekala o neco vic.

• 8.4.2015  08:14
    Ben X (2007)

Ano ano, zase silne tema (vypada to ze v challenge tour filmech mam skoro same silne temata), ale tentokrat me to, treba na rozdil od estonskeho Zkazena mladez, zas tak moc nedojalo. Ale ano, vsichni chapeme co chtel tvurce filmem rict (sikana je spatna bla bla bla), ale me tady tohle nesedlo. Nerikam ze je to spatne, ale celkove to na me neudelalo dojem.

• 8.4.2015  08:10

Ctyri nebo pet? Ctyri nebo pet? Ale jo, dam petku. Fascinujici film, hned ten sileny zacatek vas chytne a nepusti. Suicide club / Suicide circle mi sedel ve filmotece snad skoro 10 let nez jsem se rozhodla dat mu sanci a musim rict ze tohle je opravdu filmovy zazitek. I kdyz je film depresivni a nema pekny namet, tak pro me byl podprahovy vzkaz filmu ten, ze se mame mit vic radi a mame si sebe vic vazit. Ja mam na Japonsko velmi dobre vazby a mam tam nekolik pratel a musim rict ze ta jejich kultura byva obcas dost zbesila... 1 tyden dovolene za rok.. neustaly tlak byt ve vsem nejlepsi a vsem se zavdecit. Zdalo se mi ze tento film se snazi poukazat na tyto nezdary a snazi se spolecnosti predat jak uz jsem psala vyse = vice respektu a lasky (boze to zni blbe kdyz se to napise). Ja nevim jestli se na to budu divat znovu, ale rozhodne to ve me zanechalo dojem. Strasny a zaroven krasny film.

• 6.4.2015  17:57
    Dogani (2011)

Depka jako prase. Silny film o opravdu odpornych vecech. To si zase nepamatuju kdy jsem se naposledy u filmu tak strasne vztekala. A pak, nekecam, jsem nemohla skoro celou noc spat a premyslela jsem co tady mam o Dogani napsat. V cestine to nezni tak uderne jak bych si predstavovala, procez: "I hate the mankind and I want to die".

• 4.4.2015  16:50

Nejlepsi sveho druhu. Staci se myslim podivat na herecke obsazeni a vite ze tady mate neco naprosto vyjimecneho. Urcite jeden ze zasadnich filmu meho detstvi, ktery zeru jak blazen i po 25ti letech. Knizku jsem necetla, ale mamouch (vcera jsme na to koukali cela rodina) mi rikala ze je jeste lepcejsi nez film, tak asi budu muset obrazit nejake antikvariaty...

• 4.4.2015  16:42

No kopnete me do hlavy, ale toto se mi fakt strasne libilo. Vubec je to ten typ filmu pro ktery ja mam takovou zvlastni slabost. Sportovni film o holce ktera si jde za svym snem. Jakozto nekdo kdo se svemu casu take venoval vrcholovemu sportu a dodneska ma ke sportu velmi pozitivni vztah je tohle presne muj salek caje. Zadna artova vec kde si lidi hodinu a pul mluvi diry do hlavy a pak na sebe pul hodiny cumi nasnimani skrzeva tmave filtry. Moc hezky detsky film, ktery rozehral i srdce dospeleho cynika. Moc hezka vec na velikonoce. Ja se raduji. A od pristiho tydne prestavam na mesic jist cokoliv co obsahuje mouku a zvedam si cardio z 40 na 50 km behu za tyden. To by pak bylo, aby nebylo!

• 4.4.2015  16:35

Nocni hlidka se jeste dala, za me to byl solidni prumer, ale dvojku uz Timur posouva smerem "do kopru". Klenot mi rikal "Ta jednicka jakz takz usla, ale tady v tehle dvojce uz nechapu vubec nic". Prilis mnoho dejovych linii jednoduse splacanych dohromady. Lidi co necetli knizku v podstate nemaji sanci vedet o cem se to tam cele dve hodiny toci. Ja jako znalec jsem si z toho vybrala, plus vizual opet spica. Ale jinak docela slabota. Nevim jake jsou s "hlidkou" dalsi plany co se zfilmovani tyce, pokud vim tak zatim nic ofiko, ale jestli neco bude tak mam docela strach. Ty knizky jsou fakt parada, cte se to jednim dechem, urcite by si to zaslouzilo dustojnejsi filmove zpracovani.

• 4.4.2015  16:29

Jakozto velky fanousek knizni serie jsem si film samozrejme nemohla nechat ujit, ale musim rict ze jsem byla trosku zklamana. Od predlohy se to docela hodne lisi (i v nekterych zasadnich vecech = vztah Jegora s Antonem) a pokud jste knizku necetli tak se v deji muzete velice snadno ztratit (Klenot nad tim zlomil hul uz po pul hodine, proste to pry na nej bylo moc komplikovane a nesmyslne). Jak rikam, trosku zklamani, ale zase uplne spatne to nebylo a nektere sceny (treba hned na zacatku ta bitva Antona s upiry) opravdu luxus. Vubec celkove si myslim ze to pribeh odnesl na ukor vizualu, Bekambetov z toho mohl rozhodne vytriskt vic. Tak jsem zvedava jaky bude Dnevnoj Dazor. A Lukjanenko by mohl laskave pohnout, neb Nova Hlidka uz je davno prectena.....

• 3.4.2015  19:07
    Hypnotizér (2012)

Me treba zase knizka neprisla uplne blba. Ale jo, take jsem propadla mode cteni severskych detektivek (tak lakave.. dnes jsem sobe zakoupila dalsi dve)), jenze film me moc nebavil. Atmosfericky to nebylo spatne, ale asi se to nejak nepovedlo prevest na platno. Podle me potencial nebyl spatny a dal se zpracovat mnohem lepe. Detektiv Joona Linna byl asi jediny ktery mi uplne nepil krev. V ramci Challenge Tour zatim nejvetsi slabota (a doufam ze to tak i zustane), ale coz, nemuze byt kazdy den posviceni, v posledni dobe stejne petkuju nejak vic nez je zdravo :)

• 3.4.2015  18:57

Z "dvojek" a vubec ruznych pokracovani mivavam vetsinou strach. Kor kdyz jednicka je takova paradni slupka primo mezi oci. Ale pozor, BOPE se cini! To co v jednicce vic nez slusne nabralo plyn pak ve dvojce gradovalo naprosto famoznim zpusobem. Nascimento je muj novy superhero, takovy Meklejn se muze jit zahrabat. Musim rict ze tahle pecka o zkorumpovanych politicich me dostala jeste vic nez jednicka (a to uz je co rict!). Na jednu stranu bezneho ovcana musi podobne ztvarneni - v tomto pripade brazilskych - realii opravdu sokovat, ale pak si vzpomene ze doma to s nama (nebo spis s vama) vyjebavaji takovi dobraci jako Rittig... No ale to uz sem vlastne ani moc nepatri. Za me jasna petka. O diky Klenotovi, ktery mi oba filmy koupil k vanocum na DVD. Ja vedela proc si ho beru...

• 2.4.2015  08:00

Povinny Challenge Tour film! Ja mam vzdy tak trochu averzi k necemu o cem se mi rekne "musis" (kakao, kompot, studium, dane, zubar), ale tohle vubec, ale vubec nebylo spatne. Tema dostatecne drsne bylo velice dobre prevedeno do filmu. Me se z sikany vzdycky jezi vsechny vlasy. Zajimave bylo sledovat zmenu pozice (v parte) hlavniho hrdiny, film pekne gradoval a celkove silneho tematu se reziser zhostil opravdu se cti. Plny pocet ovsem nedam, neb konec mi neskutecne pil krev. Strasne vypocitave a na efekt. Za jinych okolnosti bych to mozna zblajzla i s navijakem, ale po Svate Klare ten plny pocet proste nedam ani kdyby trakare padali.

• 2.4.2015  07:51

Ja jsem strasne nadsena, nebot....! ....Nebot uz dlouho, fakt dlooooooouho jsem nevidela tak hezky hravy film. To je naprosta bombice koukat na film na kterem na vas z kazdeho zaberu dycha radost filmaru / hercu z toho co zrovna delaji. Z toho filmu necitim snahu sokovat, zalibit se divakovi, vydelat prachy, zabodovat na festivalu.. Z tohodle filmu na me dychala lehkost, hravost a radost a ja jsem se nechala unaset timhle blaznivym svetem kde laska nakonec... No to uz prozrazovat nebudu. Ale za me opravdu 1A, tohle je velice kvalitni a velice povedena vec. Nevim nevim, hned na zacatku Challenge Tour takova pecka, tohle se bude tezko dotahovat...

• 31.3.2015  15:26

Videno vcera, uz snad popate. A porad me to strasne bavi, porad se u toho musim usmivat jak blazen. A ten zaverecny tanec bych si s chuti strihla s nima.

• 30.3.2015  14:37

LEGENDA LEGEND! Bez jedine chybicky. Neni co vytknout! A nejen tehdy, ono nektere ty situace zobrazene ve filmu jsou az desive aktualni i dnes... Film jsem videla poprve snad jako 12ti leta a peknych par let jsem to povazovala na nudu. Pak nejak kdyz mi bylo tak 20 tak najednou nastala moje "Hori" zavislost, ktera me drzi az dodnes. FIlm vzdy serviruju i mym zahranicnim znamym a zatim byli vsichni nadseni. Moje srdcovka. Nambr uan forever a nikdy jinak. Tohle uz nic neprekona.

• 30.3.2015  14:10

Ano, samozrejme ze je Frantisek Vlacil genialni reziser a Rudolf Hrusinsky genialni herec = to jsou neoddiskutovatelna fakta. Pro me osobne ma "Dym bramborove nate" v sobe urcity feeling, neco co jsem kdysi davno znala, ale uz je to pryc. Nedovedu to popsat slovy, ale je to neco znameho, neco prijemneho. Film je smutny az depresivni, ale na me pusobi uklidnujicim dojmem. Jako by se na tech 95 minut vratilo neco znameho, neco co jsem mela strasne rada a pak jsem na to v prubehu let tak trosku zapomnela.