Konec srpna v hotelu Ozon (1966)

Klenot me rozsahle DVD sbirky, hyckam si jak oko v hlave. Rozhodne taky nejdrazsi DVD ktere jsem si kdy koupila. Ale nelituju a palim plny pocet!! Za "nastaveni zrcadla" = aneb co by se z nas mohlo stat "pote". Za apokalyptickou vizi sveta jak ji videla czech new wave. Za Doupov. Za nazev filmu. Za vsechno!

Michael (2011)

Jestli Schleinzer Hanekeho okopiroval, nebo se jim inspiroval, nebo se od nej jen priucil... Tak to je mi teda vazne uplne jedno! Hanekeho totiz miluju a vubec, co se pocita je film samotny. A ten me tedy nadchnul! Nevim, ale zda se ze reziseri popr. nejaci ti castingovi poskoci maji fakt stastnou ruku na vybirani hercu co maji hrat rakouske pedaky/uchylaky/znasilnovace. Film chytne a nepusti az do zaveru. Ktery je mimochodem naprosto genialni a byt muzem, nestydela bych se pouzit slovo "kulervouci".

Pianistka (2001)

No, tak nevim proc bychom si meli lhat do vlastni kapsy, neb v tom filmu je kazdy z nas (nebo alespon kousek z nas ;) ). Pro me jeden z nejsilnejsich filmovych zazitku. Fantazie, Bravo Haneke!

The Poughkeepsie Tapes (2007)

Nalezenych futydzu uz jsem videla fakt hodne, ale na pet hvezd nebyl zadny. Vlastne snad ani na ctyri, kdyz o tom tak premyslim. Vetsinou je to vsechno na jedno brdo, roztrepana kamera, predvidatelny dej = ve vsech se ceka ze driv nebo pozdeji se tam objevi nejake neidentifikovatelne zlo a bla bla bla.... Tady je zlo presne urceno, nalezeny futydz je zde jakoby zpracovan do dokumentu o seriovem vrahovi. Dlouha leta jsem si to v hororech ujizdela, vlastne uz od malicka, ale kdyz o tom tak premyslim, tak Poughkeepsie Tapes byl jediny u ktereho jsem se fakt a doopravdy bala. Ani ne tak toho co jsem videla na obrazovce (i kdyz pri scene s maskou se "zobakem" jsem si fakt malem strachy okremplovala textilie), spis me dostala celkova atmosfera filmu. Podminky ke sledovani filmu: Nejlepe sledovat v noci, kdyz jste sami doma! ;) Chapu ze spoustu lidi film nenadchnul, ale na me proste fungoval na 100%, proto vyjimecne vysoke hodnoceni pro FF.

Krvavý diamant (2006)

Blood Diamond me opravdu hodne bavil! Dej odsejpal od prvni minuty, Afrika, ma laska, je samozrejme co se tyce krajiny to nejkrasnejsi co jsem kdy videla a LDiC se opravdu prekonal. Asi se do nej platonicky zamiluju, Til Schweiger uz me nebavi! Jinak jeste k filmu = Pro me je fascinujici jak moc si Afrika sama podkopava nohy a jak strasne plytva svym vlastnim potencialem. To opravdu neexistuje zadny zpusob jak by se tam lidi domluvili? Kolebka civilizace je ted z velke casti smetistem a jeji obyvatele jsou bud chudaci, kriminalnici, zkorumpovani / zkorumpvatelni politici a line a apaticke obyvatelstvo. Jak dat Africe nadeji a perspektivu, kdyz to vetsina jejich obyvatel ani nestoji? Nebo tedy vlastne stoji, ale odmitaji pro to cokoliv udelat.....

Chobotnice (1984) (seriál)

Oh ma milovana "pohadko" mladi!!! Ja i bratr jsme trpeli relativne ambicioznimi rodici. Televize u nas skoro vubec nejela (dodnes mam trauma z faktu ze cela trida videla serial "Robin Hood", jen ja ne,, "), lec kazdy patek (po navratu cele rodiny z plaveckeho bazenu) existovala vyjimka! CHOBOTNICE! Jak ja jsem ten serial milovala, prisel mi uplne dokonaly. Koardo byl charismatak a osud Paoly me naplnoval hruzou! Kdyz jsem se ted po sto letech rozhodla sjet Chobotnici na DVD, mela jsem obavy jestli zub casu, moje nostalgie a tehdejsi v podstate neznalost televizni serialove tvorby moji milovanou Chobotnici ponekud nenahlodali a nezparchanteli, ale ma obava byla zbytecna. Neskutecna bombice, uzila jsem si celou prvni radu (i druhou a treti) snad jeste vic nez tehdy ve "svate" patky po plavani ;)

Pečovatel (2014)

Tak takhle ano! Tenhle film se mi opravdu velmi libil! Paradni belgicka detektivka s ponekud eklhaftni zapletkou, vybornymi herci a atmosferou hustou ze by se dala krajet... ähm... vlastne kousat. Koukam v komentarich srovnani s nudnym a pomalym "Prisoners"? No to teda "traum weiter" jak rikame my bavoraci. Ne, priznam se se dobrovolne a ani me nemusite na par dni pripoutat k radiatoru = nevztekala bych se kdyby stejny tym natocil i dalsi pripady Cafmeyera (Cafferyho).

McConkey (2013)

"Just ski down there and jump off something, for cryin' out loud!" Shane je LEGENDA a inspirace pro vsechny "mountain people"! Tohodle cloveka je fakt skoda. Ten me vzdy bavil snad nejvic. Nezapomenutelny segment v CLAIM a STEEP. Byl pro me, vlastne porad jeste je, esence lyzovani. Uzasny clovek, snad ve vsech rozhovorech s nim bylo videt jak strasne ho tohle vsechno bavi a jak stastny je. Tohle je opravu krasna vzpominka na nej.

The Ordinary Skier (2011)

"... až Frau Stadler příjde jednou do nebe, poklekne před Bohem a řekne "Žila jsem naplno a ničeho nelituji" a Bůh se jen usměje a odpoví "Tady mi můžeš říkat Sethe""

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

No to je zase neco! "Salo" je podle me jednim z nejproflaknutejsim filmu vsech dob. Snad NIKDO z nas do toho filmu nesel s tim, ze by nemel zadny anung o cem to bude. Do mrte vsichni jsme to vedeli, tak proc tolik zhuseni a osklibovani (nad mimochodem fantastickou alegorii)? Nejlip to tady v komentarich shrnul Adam Bernau, a ja mu timto dekuji, neb vse rekl i za me (tusim je tady na strane 4 nebo 5). Z tech komentaru tady mam pocit, ze hodne lidi ani nemelo zajem tento film nejak pochopit nebo se nad nim zamyslet. Proste se chteli podivat na film, ktery je kontroverzni a ve kterem se zerou hovna a pak si tady stezuji ze se tam zerou hovna. Co za tim je, nebo co to predstavuje uz je asi nad ramec jejich chapani, protoze pro ne proste byly smerodatne ty hovna.... Objektivne, ma podle me Salo na 5 hvezd? Nema... Ale kdyz tady vidim ty odpady a pohorsene komentare tak tomu s klidnym svedomi zvedam rejtynk a vsem odpadum bych doporucila ponekud polopatictejsi film. Treba "Trhala fialky dynamitem". Na rozdil od "Salo" hned budete vedet na cem jste! Ovsem na druhou stranu tam Ruzickova naprosto nechutnym zpusobem ji meloun, takze to jako jen tak pro varovani....