Světová válka Z (2013)

Na druhy pokus uz to slo (kdyz cumite na film v letadle tak to nikdy neni uplne ono). Slusny Zombie flick, knizku mam nekde doma, kdysi jakysi prapodivny Yankee mi ji venoval, tak snad si ji treba i nekdy prectu, ale co, v knizce neuvidim pana Brada Pitta a na toho ja se divam desne rada. Takova pastva pro oci, te Angeline uz asi ta Anorexie pekne leze na mozek ze takoveho pana od sebe odkopne. Ja nejsem zadny spratek, procez bych Brada brala.

Tísňová linka (2013)

Ted jsem chvili premyslela jestli mam dat ctyri hvezdy nebo pet. Ale nebudu delat kravu a davam pet, neb, a to nekecam, od zacatku filmu az do konce jsem byla napjata ze jsem skoro zapominala dychat a oci jsem mela vypoulene jak tenisaky a obcas jsem tak jakoby "svidrala" neb jsem se bala divat na obrazovku. Ja myslim, ze pokud tohle nejaky film dokaze, tak nema smysl hrat si na nejprudsiho kritika filmoveho a rovnou vpalit plny pocet.

Tlapková patrola (2013) (seriál) odpad!

MiniMe do me porad hucela ze chce videt "popacol". Vubec jsem nevedela co tim mysli, jak je bilingvalni tak obcas blekota nesmysly. Pak jsme tedy zjistili ze "popacol" je paw patrol tak jsme tomu dali sanci, ale me to teda neoslovilo vubec (bylo to blbe jak ucetni uzaverka) a mladatko to ani nedokoukalo.. Nejsme a asi ani nebudeme rodina kde se dari kultu "popacol".

Tore tančí (2013)

KOMENTAR OBSAHUJE SPOJLERY!!! (a mozna i nejake to sproste slovo). Takze: Reziserka byla kdysi na nejakem mejdanu alternativni mladeze a videla tam info stanek takovych trochu "spesl" mladych krestanu zvanych Jesus Freak. Reziserka si precetla v novinach ze kdesi v Anglii nekdo nutil nekoho k prostituci. V tech novinach take bylo ze nekdo nekoho zavrazdil. A vecer ve zpravach videla reportaz o nejakych bezdacich, ktere nutil majitel stavebni firmy k praci zadarmo. "Heureka!", zvolala Frau Gebbe, vse splacala dohromady v jeden film a samozrejme pridala pro festivaly nezbytne a pro divaky dostatecne sokantni a pritazlive "podle skutecnych udalosti". V podstate mi nevadi, kdyz se se mnou tvurce snazi vydrbat, ale tahle lacina podbizivost divakovi me fakt sere. Priznavam az fanaticky obdiv k Hanekemu, Seidlovi nebo Mr. Lynch. Ale nesmi to byt tak prvoplanove, agresivni (nebavim se o obsahu, ale o forme), vypocitave a neskutecne podlezave. Feldmeierovi chvili trvalo nez se do role dostal, v nekterych scenach mi prislo jako by i jeho samotneho Tore neskutecne iritoval svym masochisticko/altruistickym pristupem, nakonec to ale nebylo tak strasne. Srovnavani s Hanekem je naprosto mimo misu, tohle je slaby odvar. Spis tak trosku smerem Gaspar Noe nebo Trier. Vzhledem k tomu ze ani jednoho z nich nemusim tak Toreho hodnotim jako prumer.

Tracing Skylines (2013)

Vazeni pratele nezlobte se na me, ale me tyhle filmy dojimaji. To je proste zazitek, koukat se na lidi kteri se venuji tomu nejuzasnejsimu sportu na svete a videt jak je to DOOPRAVDY bavi. Zadne predvadeni se, zadne hrani.. To neni o penezich, to neni o slave. To je proste o tom ze popadnete lyze a odkyblujete se na ty nejkrasnejsi mista nasi planety a proste si to vsechno jen uzivate. Vy co vite, tak prece vite jake to je kdyz odjedete nekam do Alp a zalibne koukate na hory kolem sebe a najednou vidite tu pravou a rikate si "tak tahle to je. tuhle si zitra sjedu!". To nepopises, to nevysvetlis. To musis zazit. A pamatuj = You can ski on zis side of ze mountain, or on zat side of ze mountain, but not in ze middle ;) Btw. God Himself (cti Seth) jako obvykle KRAL!

Území mrazu (2013)

Nenadchlo a neurazilo. Prumerna detektivka na pondelni vecer. Na to ze Cage ani Cusack nejsou mymi oblibenci (spis naopak), tak myslim docela dobre, ne?

Velký Gatsby (2013)

Proc jsem shledla film: 1. Kolotocarska poetika BL mi prijde originalni, hrava a roztomila (Romeo & Juliette, Strictly Ballroom) 2. Koupila jsem si novy extravagantni klobouk (a ma kamaradka mi rekla ze proste MUSIM videt noveho Gatsbyho neb kdyz mam takovy klobouk tak ten film si musim zamilovat!) A tak jsem se divala na film. Ktery me nudil. Ktery mi pripadal hloupy. Ktery byl moc dlouhy. Ktery byl vizualne nic moc (no, mozna jsem na to nemela koukat v letadle.. ty miniobrazovky tomu asi udelaly medvedi sluzbu. Ale silne pochybuji ze na flat screen bych z toho vykresala vic. Me takove navonene nic zas nejak extra neberou). Ale hudba byla pekna a kostymy opravdu prekrasne (muj krasny, cerveny klobrk s pompezni krempou a cernym perim by se tam velmi vyjimal!) To co fungovalo u mnou vyse jmenovanych filmu od BL se u Gatsbyho bohuzel proste nekonalo :( Dve s odrenyma usima.

Wolf Creek 2 (2013)

Zajimave, tak toto nakonec s jednickou velmi uspesne drzi krok! Ba co vic, mozna je i o facku lepsi! Zrovna tenhle typ hororu me (kdyz je dobre natoceny) docela bavi a Wolfs Creek se mi trefil do vkusu i kvuli me milovane Australii. Ktera je asi zemi pomatenych uchylu. A kterou navstevovat je neradno. Nikdy v zivote. Ani na Australian Open. Tak.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Me uplne krvaci srdce! Takovy namet! Takovy potencial! A vznikne z toho takova s prominutim sracka stoleti (btw. po slovensky "tlacba storocia" = to se mi desne libi :D ).. :( Nemam slov, toto je opravdu ostuda!

Zmizení (2013)

Nevim, asi jsem vsech buranu kral... Nebo ze bych sledovala jiny film nez ostatni? Me to teda nudilo nepeknym zpusobem! Dlouhe, predlouhe..... No, dalo se to prezit, ale ze bych z toho silela nadsenim jako drtiva vetsina ostatnich tak to teda v zadnem pripade ne. Klenot byl ovsem nadsen, pry jsem konecne po dlouhe dobe sehnala kvalitni detektivku, (na Lecbu se se mnou divat nechtel, lama jedna, neb byl liny cist ceske titulky, nu coz, nevi o co prisel!), takze na ty dve hvezdy to vytahnu, aby se teda jako nereklo.