Jako pavouk (2001)

Neni to spatna detektivka, ale dva metry nadsenim jsem u toho take neskakala. Sberatel polibku me bavil vice. Na prumer to vytahuje Michael Wincott, to je kvalitni zaporak. Skoda ze pribeh neni zadna velka hitparada.

Operace Silver A (2007) (TV film)

Asi nejlepsi cesky film za poslednich dvacet let. Muzu na to koukat zas a znova a vzdy jen zasnu (v pozitivnim slova smyslu). Strach je proste borec. Navic je tohle jediny film kde mi ani tolik nevadi toporne, aftektovane a staticke ne/herectvi precenovane Tatiany Vilhelmove.

Sissi, mladá císařovna (1956)

Jeste vetsi bombice nez jednicka, jak Sissi trpela ze ji ta zla tetka vzala dite tak jsem se uplne trasla vzteky a pak jsem se normalne rozbrecela dojetim kdyz Franz Josef rikal jak ji miluje ze vseho nejvic a vzal ji na tu krasnou horskou chatu! Jezisi, ja jsem posledni dobou fakt hrozny kolotocar....

Sissi (1955)

Na me to fungovalo velice dobre, kor ten Ischgl jsem ocenila. Krasne hory, krasne kroje a krasni lidi. Sladkobolny kyc jak bic, ktery me ovsem velice bavil a kdyz se to ocitne v bedne kdyz ja jsem nahodou kolem tak na to cumim jak Kobra na kralika. Pristi tyden jedu na dovolenou, skoda ze nejedu do hor. Ale asi se tam stavime. Hory jsou stejne nejlepsi.

V objetí ďábla (2015)

Ne, toto me teda fakt moc nebavilo. Teda ze zacatku docela jo, ale pak jsem zacala krute usinat a Klenot take nespokojene mrucel. Pointu filmu jsem navic tusila uz ve videopujcovne kdyz jsem DVD drzela v ruce a cetla popisek. To by, myslim, take nemuselo byt. Ale ja stejne doufam ze zase nekdy objevim nejaky kvalitni a zajimavy Thriller!

Místo činu - Unesená v Istanbulu (2018) (epizoda)

Konecne jsem videla i tento (posledni?) dil! Do kina jsem na to nesla, pekne jsem si pockala na DVD, neb Klenot "Tatort v kine" odmitl. Ale k filmu: Neni to nejhorsi dil Serie, stval me min nez ten posledni. S Tatortem to nema samozrejme uz VUBEC nic spolecneho (pokud jste fanousci Tatortu jako takoveho tak se tomuhle asi radeji i vyhnete), "uzivilo" by se to i jako samostatny akcni film. Navazuje to spise na treti dil Serie "Velka Bolest" a Luna se zde vydava do Turecka aby zakroutila krkem jednomu turkovi co ji prave ve tretim dile hodne nastval. Misto zakrouceni krkem gangsterovi se ovsem ocitne ve sparech padoucha a to zjisti Nick Tschiller a vydava se dcerku zachranit. Je to takovy prumerny akcnak, cekala jsem ze to bude horsi, ale nehty mi z toho neslezly, takze davam prumer. Luna navic pekne ztloustla a i oblicej ma ponekud livancovity, procez doufam ze Til konecne dostane rozum a prestane ji obsazovat do kazdeho sveho filmu a radeji ji zazene do fitka a zakaze pana mekdonalda.

Undocumented (2010)

Cekala jsem asi trosku vic, ale nebylo to vubec spatny. Atmoska paradni, ale na to ze to mel byt horor ze vsech nehororovatejsi a ja jsem si mela strachy kremplovat textilie... no na to to na me nefungovalo. Ten reziser byl navic mimoradne slizsky, docela jsem mu nejake to naporcovanicko prala. Ale jako takovy drsny thriller me to docela bavilo a hodka a pul mi utekla raz dva.

Nebe nad Berlínem (1987)

Ja jsem skoro cely film probrecela, Klenot cely film stridave promrcel ("co je to zase nudnou hruzu") a prochrapal. Ale toto je tedy hlavne MUJ profil a ja si sem budu psat co ja chci. A Nebe nad Berlinem je neco, co obcas desne potrebuji. Takze i kdyz sem tam to opravdu nebyla zadna hitparada tak ja jsem dojata. Vsak dovedete toto v cesku? NE! Chachaaa! A jestli bude o vikendu hnusotne tak misto hor si dam nejake ty Herzogy!

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Jestli je dvojka parodii na jednicku tak se jedna o relativne luxusni vec, jestli je ovsem minena vazne tak je to takove usmevne blacko (Bahno). Celou dobu jsem nevedela jestli se mam dobre bavit, nebo se pohrdave usklibat a sycet Klenotovi nasrane do ucha "ja ti to rikala!". A nevim to doted, proces srabacky a alibisticky vpaluju prumer. Ovsem vizualne prevelika snobarna. A to 3D tomu dodalo. Kor pri tech scenach ve vesmiru jsem si chvilema pripadala jak na nejakem tom snobskem kolotoci kdesi v Universal Studios.

Grimsby (2016)

ACHTUNG SPOILER: To byl ale opravdu strasny film (jako ostatne vsechny Cohenovo kasastyky), ale ja jsem se zase smala jako debil. Jak ten maly chlapec na vozicku oznamoval ze ma HIV a jak do toho Sascha zarval pry "that will stick with you" (protoze koukal do mobilu na fobtal a timhle komentoval gol spanelska) tak jsem se uplne rozbrecela smichy! Vlastne az do konce filmu jsem se tomu nejvice smala. Pak mi na SKYPE volala matka byvaleho a rikala ze mu (byvalemu) musim napsat dopis, protoze me desne miluje a ted je ve vezeni neb znasilnil manzelku, zmlatil ji a okradl a vyhodili ho z prace a je nyni na nekolik let ve vezeni kdesi v texasu a strasne nutne si se mnou musi dopisovat a ja jsem se zacala strasne smat a rekla jsem ji "that will stick with him" a pak jsem zavesila a porad se desne smala. Muzete si rikat co chcete, ale SBC ty kanalni vtipy umi podat tak, ze i takovy jemnocita a utlocita jako ja nemuze odolat.