Vrchní, prchni! (1980)

Ja jsem to taaaaaaaaak strasne dlouho nevidela! Ale nejak jsem to mela zafixovane v hlave ze je to dobra komedie, tak jsem to v sobotu vecer vnutila Klenotovi a tchyni s tim az poznavaji ceskou kinematografii.. Stoprocentni uspech, vsichni jsme se u toho strasne smali, hlavne ja "To je hadrak, pane, ten neublizi - ten lesti!"). Jeste i ted jsem se rozesmala kdyz jsem si na to vzpomnela :)

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Tak konecne zase paradicka kdy si Frau Joelly mne ruce a radostne se ji lesknou oci. Tyhle cikorky me fakt hodne bavili, Kusturica je asi takovy balkansky Forman, ne? Ja se stejne nechapu, proc vzdy necham doma sedet takove dobre filmy nekolik let a misto toho cucim porad dokola na jekesi rezidentni zla? Tahle challenge tour vubec neni spatny napad, neb jinak bych se k tomu zase nedokopala... Za me oba palce nahoru a vitezny pokrik!

O ztracené lásce (2002) (seriál)

Pohadka ktera vlastne neni ani tak pohadka o tom, ze princove jsou na draka. K tomu behani na treadmill to neni spatne a i me to zaujalo, ale prislo mi to jako takovy divny kockopes. Ty prvni dily byly docela dobre, potom to osvobozovani toho imbecila uz se mi tak nelibilo. Ja mam hodinove serialy rada, neb si to muzu nacpat do telefonu a pak u toho na pokracovani behat, takze mozna to dam za par let znovu, ale nadsenim jsem u toho nesilela.

Útěk (2012)

Na tohle jsem se tesila hodne, ale dostavilo se zklamani. A tak kilo navic, neb nudou jsem u toho sezrala strasne moc cokolady. Coz muj nabeh na cukrovku jiste neoceni. Neoriginalni kyc jak bic, tohle dal doporucovat nebudu. Ale existuji vetsi hnusoty.

Wolf Creek 2 (2013)

Zajimave, tak toto nakonec s jednickou velmi uspesne drzi krok! Ba co vic, mozna je i o facku lepsi! Zrovna tenhle typ hororu me (kdyz je dobre natoceny) docela bavi a Wolfs Creek se mi trefil do vkusu i kvuli me milovane Australii. Ktera je asi zemi pomatenych uchylu. A kterou navstevovat je neradno. Nikdy v zivote. Ani na Australian Open. Tak.

Čtyři lvi (2010)

Me se to fakt strasne libilo a smala jsem se jako blazen. Mela jsem trochu problem s tou britskou / paki ENG, takze jsem musela prepnout do nemciny, az pak jsem rozumela. No smala jsem se jako blazen. Ale zaroven v tom bylo neco co se mi nelibilo, bohuzel to nedovedu presne definovat. Film tezce utoci na branici, ale s takovym horkym podtonem, ktery me osobne uplne nesedl. Ale jinak spica, pan Morris ma u me velke plus. Klenot silel nadsenim, pro nej jednoznacne komedie roku.

A pátý jezdec je Strach (1964)

MM to je on! MM meho srdce sampion! Herecky koncert jednoho z mych nejvetsich oblibencu. Pleskam rukama a volam "Bravo", TOTO bylo presne ono! Proc me to tak dlouho mijelo? Film asi nebude pro kazdeho, zapletka (STRACH) je abstraktni, procez pristupujte prosim s otevrenou mysli a nechte se vtahnout do tohoto nestastneho sveta lekare Brauna. Spolu se Spalovacem mrtvol nejlepsi ceske psychologicke drama. Famozni!

Černá kniha (2006)

Tohle ale opravdu nebyla spatna vec, ba prave naopak, vec to byla vyborna! K filmu jsem pristupovala naprosto nedotcena, krome popisku na zadni strane DVD jsem o filmu nic nevedela. Trochu mi vadilo ze tak zhruba po pul hodince se dalo docela dobre predvidat co prijde dal a k jakemu konci by film mohl smerovat. Opravdu kvalitni film z prostredi 2. svetove valky & spionaze, ale od Verhoevena jsem cekala o neco vic.

Ben X (2007)

Ano ano, zase silne tema (vypada to ze v challenge tour filmech mam skoro same silne temata), ale tentokrat me to, treba na rozdil od estonskeho Zkazena mladez, zas tak moc nedojalo. Ale ano, vsichni chapeme co chtel tvurce filmem rict (sikana je spatna bla bla bla), ale me tady tohle nesedlo. Nerikam ze je to spatne, ale celkove to na me neudelalo dojem.

Kroužek sebevrahů (2001)

Ctyri nebo pet? Ctyri nebo pet? Ale jo, dam petku. Fascinujici film, hned ten sileny zacatek vas chytne a nepusti. Suicide club / Suicide circle mi sedel ve filmotece snad skoro 10 let nez jsem se rozhodla dat mu sanci a musim rict ze tohle je opravdu filmovy zazitek. I kdyz je film depresivni a nema pekny namet, tak pro me byl podprahovy vzkaz filmu ten, ze se mame mit vic radi a mame si sebe vic vazit. Ja mam na Japonsko velmi dobre vazby a mam tam nekolik pratel a musim rict ze ta jejich kultura byva obcas dost zbesila... 1 tyden dovolene za rok.. neustaly tlak byt ve vsem nejlepsi a vsem se zavdecit. Zdalo se mi ze tento film se snazi poukazat na tyto nezdary a snazi se spolecnosti predat jak uz jsem psala vyse = vice respektu a lasky (boze to zni blbe kdyz se to napise). Ja nevim jestli se na to budu divat znovu, ale rozhodne to ve me zanechalo dojem. Strasny a zaroven krasny film.