Foxtrot (2017)

Nic nudnějšího jsem dlouho neviděl a to mi pomalé filmy nevadí, ale tenhle nebyl pomalý, ten se rovnou zastavil a hodně dlouho stál. Navíc mě strašným způsobem iritovala postava otce, resp. i ten herec. Dívat se na něj bylo horší utrpení než jít na vasektomii.

Mladí zabijáci (2018)

Kids meets American Psycho, až na to, že tenhle počin je vyprázděné a navoněné nic, které má do kultovosti obou filmů na míle daleko a ze začátku i dost nudí a konec je zas pro změnu přepálený. Námět je zajímavý, ale nezáživné zpracování a herecký ansámbl to dost sráží. Navíc velký fail je obsadit do jedné z hlavních ženských rolí ošklivého židovského chlapce, alespoň tak na mě představitelka Bex (Hari Nef) působila. Nemluvím ani o tom, že jednání všech postav je dost nelogické a proti normálnímu rozumu a do prázdna vyzní i to, že tři čtvrtě filmu je o nahotě, ale ukážou maximálně podprsenku!?!

Halloween (2018)

...a Zlatou malinu za scénář získává...aha on ji získal někdo jiný (také zaslouženě), nicméně má v novém Halloweenu silnou konkurenci, stupidnější scénář jsem dlouho neviděl a všechny postavy jednak byly tak nesympatické, že jsem si přál ať už je ten důchodce ve strouchnilé masce sejme, a navíc jednaly tak hloupě, nelogicky a debilně, až mi bylo za autory stydno, tím to celé zabili a snížili až na jednu ubohou hvězdičku. To snad i dvojka od Roba Zombieho byla lepší. Už nechte proboha Myerse spát a nesnažte se navázat tam, kde je nit již přetrhaná.

Bumblebee (2018)

Mladším teenagerům za deštivé neděle odpoledne v televizi se to líbit bude. Škoda, že to je určené jen a pouze pro ně, starší si tam nenajdou nic, ani na tu Hailee se zde nedá koukat, o herectví všech ani nemluvě. Ale nejvíc mě tam iritovala ta její přehrávající matka.

Close (2019)

Posledních deset minut přehlédnu, jinak bych musel jít s hodnocením dolů. Jinak to je béčko, co neurazí, akční scény mají spád, pěkně se na to dívá a Noomi mám v oblibě. Takže za mě silnější průměr.

Locked Up (2017)

Film hodně céčkovej, dialogy, příběh a herecké výkony přesně tak, jak jsme zvyklí od Asylum. Ale na druhou stranu ta ředitelka vápenky (hlavní hrdinka) se mi docela líbila i její full frontal, jen jsem nepochopil, že i po několika týdnech ve vězení měla buchtu stále hladce vyholenou :-)

Nepříčetná (2018)

Snad jako jediný zde nebudu kritizovat formu, no a co, že to je natočené na mobil a má to jiný formát, to je to nejmenší, co mě na filmu trápilo. Horší to je s uchopením samotného příběhu, nelogičností, jednáním některých postav, včetně té hlavní a celkové vleklostí příběhu, který poměrně krátkou stopáž dost natahuje a často se dostavuje nuda i v místech, kde by ji nikdo nečekal. Navíc jindy výtečná Juno Temple se zde plácala na jednom místě a neměla vůbec co hrát, za to má Soderbergh velké mínus.

Jsem božská (2018)

Pokud se u komedie ani jednou od srdce nezasměju a celou stopáž se za hlavní postavu cítím trapně, tak je něco v nepořádku. Navíc Amy Schumer má postavu jako většina dnešních žen v jejím věku, tak její počínání a šílením za ideálem krásy nebylo úplně na místě, více by se to dalo pochopit např. u postavy Vivian, kterou hraje Aidy Bryant.

Až na dno (2017)

Film od naprosté nudy zachraňuje ústřední duo, na které je radost koukat. Není to sice tak nudné jako předešlý počin Wenderse, a ačkoliv se to snaží přespříliš filozofovat, stále je to snesitelné. Ovšem typ filmu, který už vidět nikdy nechci, a to ani přesto, že zde hraje má oblíbenkyně Vikander a je kouzelná.

Padesát odstínů svobody (2018)

Třetí díl je překvapivě ze všech nejlepší, ale to neznamená, že je to bůhvíjaké dílo, dialogy jsou stejně tupé jak v rakouských telenovelách, romantika a thrillerová složka naivní a hloupá, herectví Dornana příšerné, ale zlepšila se Dakota a erotika, resp. nahota Dakoty, která má šmrnc a poprvé mohu říct, že žánr erotický se částečně na tento díl hodí.