Zhubni, nebo přiber! (2008) (pořad)

Pokud chcete sledovat, jak si otylý pumlíč vymění jídelníček s anorektickou vyžlí, tak směle do toho.

Snídaňový klub (1985)

Film začínající citací Davida Bowieho, a jako ústřední skladbu využívající Simple Minds - Don't You, nemůže být nikdy špatný. Jen si říkám, jestli se mnou není něco špatně, když jsem nejvíc sympatizoval s místním vyvrhelem, Benderem.

Volný den Ferrise Buellera (1986)

Hvězdice navíc za sjetého Charlieho Sheena, který se touhle rolí snad připravoval na svou budoucí kariéru. Jinak je to nuda a křeč, která se podivným způsobem stala za oceánem kultem.

Strach a touha (1953)

Přepis na Blu-ray proběhl na výbornou. Ale jak sám Kubrick jednou prohlásil, je to spíš taková dětská čmáranice na lednici. Ovšem každý musí nějak začít.

25. hodina (2002)

Edward Norton zde předvedl jeden ze svých hereckých vrcholů. Zrcadlová scéna je jednoznačně nejlepší úsek celého filmu.

Černá labuť (2010)

Sexuálně nevybouřený Wrestler v baletních špičkách se schizofrenií, ty vole.

Wrestler (2008)

Do kolen mě to dostalo ve chvíli, kdy jsem si uvědomil, že je to vlastně alegorie Rourkovy herecké kariéry.

Super Size Me (2004)

Po tomhle sebedestruktivním dokumentu mám jasno, kam se nikdy nechci vydat - do Texasu. Tam je to prý jedna tučňa vedle druhý.

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Poctivá filmařina, která mě ve výsledku docela minula. Navíc, abych pravdu řekl, mě tam dost sral Joel Edgerton feat. jeho věčně otrávený ksicht, jímž každou chvíli připomínal Kevina Spaceyho. Už se těším, až to vyjde na Blu-ray, abych si to mohl dát jako normální člověk. Čili v originálním znění s titulky.

Přežijí jen milenci (2013)

Nechápu, jakým způsobem se ve výčtu žánrů ocitlo slovíčko "horor", každopádně tento snímek předčil má očekávání. Ten soundtrack je jednoduše fantastickej.