The First Time (2012)

Tato romantická dramedie jede přesně ve vyjetých kolejích svého žánru, akorát dělá všechno o třídu hůř (v případě dialogů o dvě). Po půlhodině nesmělé oťukávačky přijde půlhodina zasraný červený knihovny, aby se to v poslední třetině začalo komplikovat a následně zase spravovat. Herecké výkony, diplomaticky řečeno, tristní.

Bouřlivé dny (1990)

Převlečený Top Gun na kolečkách. Akorát tu Tomovi sekunduje Nicole Kidman, chemie mezi nimi celkem schopně funguje. Robert Duvall taky hraje, co mu síly stačily. Celkové zpracování bohužel dojíždí na skládání jednoho klišé přes druhé, a tak je vám od prvních minut jasné, jak to vlastně dopadne.

Identita (2003)

Skvěle vystavěný mysteriózní thriller s těžkou deštivou atmosférou a úžasnou, byť trošku přestřelenou a těžko uvěřitelnou pointou. John Cusack tu předvedl, že se v něm skrývá neskutečná kvalita. Několik přešlapů ovšem sráží celkový dojem.

Zmizelá (2014)

Ben Affleck po delší době znovu hledá Amy. Tento film se dá uvádět, spolu s Vrtěti psem, jako příklad manipulace v médiích. Divák se ovšem stává obětí manipulace scénářem.

Kill Bill 2 (2004)

Dvojku žeru možná ještě víc než první díl. Když film vidíte opakovaně a připadá vám pořád lepší a lepší, namísto toho, abyste vnímali každou, byť sebemenší chybičku, tak je to parádní film. Kill Bill 2 má přesně tuhle vlastnost. Režijní a scénaristický um Quentina Tarantina je do posledního detailu zmáknuté řemeslo. Dovolím si říct, že požitek z tohoto filmu může být až gargantuovský. Když to shrnu, tak jsem opravdu rád, že mi na poličce svítí dva žluté přebaly s jasným nápisem "KILL BILL". Stejně jako u prvního dílu se i zde na konci najdu s jednou větou na jazyku: "Oh come on, let's do it again!"

Kill Bill (2003)

Už je tomu skoro 10 let, co mi do sbírky přibyly oba dva díly Kill Bill. Jediné, co můžu s jistotou říci je to, že se mi to i po téměř dekádě líbí pořád stejně. Skoro dvě hodiny utečou jako voda a já musím uznat, že souznění hudby, zvuku a obrazu je prostě dokonalé a nestíhám se nudit. Souboj s Gogo Yubari je opravdu brilantní. A na konci filmu se najdu jen s větou na rtech: "Give me some more!"

Městečko South Park (1997) (seriál)

I když to asi nebude znít zrovna dobře, na tomto seriálu jsem vyrůstal. Možná i tuším, co si o tom myslíte, ale víte co? Screw you guys, I'm going home!

Počátek (2010)

Nejlepší heist movie aneb jak se Christopher Nolan dopustil aktu "Inception" přímo na našich myslích.

Six Figures Getting Sick (1966) (studentský film)

Správně by se to mělo jmenovat "Seven Figures Getting Sick", protože mi z tohoto snímku, a doprovodného zvuku sirény, bylo opravdu špatně. Cítil jsem se spíše otráven, než nadšen tím, co David Lynch stvořil.