joker.george

okres Třebíč
Just a Fan

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 9.3.2018  16:19

Snímkem jsem proplul, aniž bych měl pocit, že jsem zhlédnutím cokoliv získal. Připadalo mi spíš, že se někdo snaží napodobit „svěrákovský styl“. Ten se sice ve filmu objevuje, ale je vyprávěný těžkopádně a dává spíš vzpomenout na lepší díla. Jen místy rukopis vypadá skutečně a živě, a ne jako pouhá napodobenina. Naopak náčrt postav dával tušit, že základ nebyl špatný, ale stejně by si zasloužily lepší film. A ukázka řemeslné zručnosti je na Jana Svěráka málo. 2,5*

• 5.3.2018  16:39
    Tvář vody (2017)

Chtěl jsem víc než příznačný del Torův rukopis a jednodušší pohádkový příběh. To už jsem od něj viděl a poprvé to na mě zapůsobilo větší měrou. Jedinou netradiční přísadou byla němá hrdinka, bez níž by toto dílo nebylo tím, čím je. A i přes její absenci mluvy právě díky ní vznikl ten nejsilnější moment, který zdůraznil a vyzdvihl předávané poselství. Nevadí mi však, že film získal nejvěhlasnějšího Oscara, přestože já jsem držel palce jiným. (Brno, Velký Špalíček)

• 4.3.2018  21:24

Už od začátku mě snímek chytil za srdíčko a nejednou jsem měl slzy na krajíčku, i když to nutně nemuselo být kvůli dojemnosti. Humor totiž fungoval stejně dobře. Film si mě získal i kvůli inovativnímu zacházení s tradičním pohádkovým schématem, který byl posunut ještě dál než v případě Ledového království. Ale na rozdíl od něj mě bavil celý film a z písniček mě nebolela hlava. A nádherné scenérie pak výsledný dojem podtrhly. (Netflix)

• 3.3.2018  17:30
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Po první epizodě (která pro mě byla nejlepší) jsem neměl tušení, kam se bude nadále směřovat. Hrdinové ještě byli poutaví a nepřevažovala u nich otravnost. Ta druhá charakteristika však také plnila svůj úkol a nadále se s ní úspěšně pracovalo. Přestože si seriál zvládl udržet svou stylovost, tak se začal po jedné zlomové události postupně zmírňovat a vyvíjet uvěřitelněji. Na jednu stranu mě mrzí, že jeho divokost už nebyla tak vysoká, na druhou stranu bych možná nadával víc, kdyby mu zůstala. A ať se, prosím, nerozrůstá o další řady. (Netflix)

• 22.2.2018  13:32

Tím největším nezdarem se pro mě stala předvídatelnost děje, která mě vytrhávala z jinak poutavého příběhu, nádherných lokací a osobních názorových konfrontací. Obával jsem se totiž, že jím v první řadě bude to, že film bude pouhou dvouhodinovou předehrou Infinity War. Naštěstí se to nenaplnilo a místo zbytečného předkrmu, jsem dostal plnohodnotný chod, ve kterém byla vidět péče věnovaná postavám. V tomhle ohledu odvedl Marvel na blockbusterový film dobrou práci. A kupodivu mi občas přišlo, že triky nebyly úplně dotažené. (Brno, Velký Špalíček)

• 20.2.2018  15:51

Dvojnásobná dávka Toma Hardyho je skvělá, zvlášť když se mu podařilo zhmotnit dvě odlišné postavy natolik, že jsem skoro ani nepřemýšlel nad tím, jak to udělali. Postupně však začínají role bratrů až moc splývat v jednu, a je tak čím dál tím víc vidět, že se jinak nejedná o vyčnívající gangsterský film. A stopáž přesahující dvě hodiny žel šetří výjimečnými momenty, ale aspoň že ty, které ukázala, za to stály. (Netflix)

• 13.2.2018  18:00
    The Visit (2015)

Napadalo mě vícero možných vysvětlení, ale nakonec to vyřešil sám twist, a to bez ztráty kytičky. Můj neklid se od jeho prozrazení již poněkolikáté zvýšil i podivnost s děsivostí scén dosáhla svého maxima. Na ploše necelých sta minut se představilo spoustu nápadů a vždycky zašly o kousek dál než ty předchozí a překonaly je, což by někomu mohlo připadat zdlouhavé a repetitivní. A s found footage už dávno nemám problém. (Netflix)

• 12.2.2018  14:19
    Husí kůže (2015)

Šlo poznat, že rozpočet byl omezený, a to se projevovalo hlavně na tricích. Je proto zarážející, jak moc velký prostor dostávaly. Přesto mi to ale sledování nekazily, a dokonce jsem si ho dost užil. Největší hvězdou samozřejmě byl Jack Black, ale nevadily mi ani ostatní postavy, jejichž otravnost byla záměrná a tvůrci věděli, kam až s ní mohou zajít. A problém jsem neměl ani s humorem, ani s poněkolikáté zfilmovaným nápadem. (Netflix)

• 11.2.2018  15:18
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

Mé nadšení bylo odstartováno záhy a seriál mi ve svém průběhu nedal jakýkoliv důvod k jeho snížení. Potěšila mě i práci s díly, jelikož dostaly tolik času a péče, kolik potřebovaly, a ovlivňování osobních linek těmi profesními. Občas jsem ani nemohl popadnout dech, jak mi ho postupně vyrážely dílčí aspekty seriálu. Zakončení jsem si sice takhle nepředstavoval, ale perfektně sedělo k vytvářené atmosféře i k použité stylizaci. A ani nebylo poznat, že některé díly nerežíroval David Fincher. (Netflix)

• 10.2.2018  22:52
    Odnikud (2017)

Nedokázal jsem odhadnout, co přesně se bude nadále dít, respektive jsem si nechtěl domýšlet, co dalšího by se ještě mohlo stát. Pocit zoufalství i bezmoci mi byl nepříjemný a film se snažil zobrazit první strašlivé dojmy co nejintenzivněji a nekompromisně. Třetí část mi však přišla trošku vytržená z předchozího dění a nedosáhla tak silné katarze jako zbylé dvě. Ale dílo to stejně dokázalo ustát a nabídlo silné emoce. A podle mě je jen otázka času, než vznikne americký remake. (Brno, kino Scala)

• 8.2.2018  11:37

Provázání se sérií Cloverfield prokazuje medvědí službu. Byl bych spokojenější, kdyby do ní patřil Life. Oba filmy mají několik styčných bodů, a přestože ani jeden z nich není originální či , tak oficiální přírůstek do rodiny vychází ze srovnání ve všech ohledech hůř. Často jsem se nudil, scény ze Země byly úplně zbytečné ani postavy mi nepřišly dvakrát sympatické a vizuální stránka v tomto případě všechno nenapraví, jelikož je v příběhu plno věcí pouze na efekt a na jedno použití. 2,5* (Netflix)

• 7.2.2018  21:45

Film nemá příliš velkou šanci zaskočit diváka, který už má trošku nakoukáno. Ale jinak je to natočené svědomitě a všechno hezky sedí na svém místě. Daří se prodat zápletku i postavy a jejich dialogy, ať u soudu či mimo něj, na některých místech pořádně přituhne a i zdánlivě zbytečné odbočky mají v příběhu opodstatnění. A Richard Gere zde pravděpodobně předvedl nejlepší výkon své kariéře, ale stejně to nestačilo na Edwarda Nortona.

• 30.1.2018  18:19
    The Punisher (TV seriál) (2017)

Frank Castle dostává více prostoru než samotný Punisher, tomu odpovídá i větší míra dialogů. Vedlejších dějových linek je také dost, ale už ne tak často se dostaví něco nepředvídatelného. Naštěstí ani tak nuda nehrozí, příběh se rozvíjí plynule a s přibývajícími díly se stává zajímavějším a nic nezabraňuje tomu, aby akce byla nekompromisní, když na ni dojde. A jsem rád, že se do seriálu dostaly některé mé oblíbené výjevy z komiksů, přestože jsem doufal, že budou intenzivnější. (Netflix)

• 30.1.2018  13:59

Některé filmy se mi nechtějí popisovat jako pouhé líbí se či nelíbí se. A zde moc není k vidění něco pěkného. Právě naopak, dívání se na film vyvolává nepříjemné pocity a i tam, kde by se mohlo objevit krátkodobé zlepšení, přetrvává dusná a zoufalá atmosféra. Správně používané a dávkované flashbacky tento stav ještě prohlubují. Přitom se netlačí na pilu, těžké okamžiky přicházejí nečekaně, ale přesto s jistou samozřejmostí a minimální šancí na nápravu. V tomto duchu se nese i závěr, který nepřinese příliš radosti. Casey Affleck byl fenomenální.

• 28.1.2018  17:58
    Cukrář (2017)

Přišlo mi, že většina dialogů neprobíhá bezprostředně a často se ani nedočkáme jejich zakončení. To samé platí i o jednotlivých scénách. Neznamená to však, že by snímek byl prázdný. Ke zvolenému tématu mi tato volba seděla a herci to odehráli suverénně. Jenom prostřední část zbytečně opakovala předchozí dění a větší míra explicitnosti taky nebyla nutná. Jinak se s tím ale pracovalo decentně a neobjevila se namyšlená snaha moralizovat. A soundtrack je krásný, ale příliš mi neseděl k momentům, které podkresloval. 3,5* (Brno, kino Scala)

• 26.1.2018  18:27

Už v prvním měsíci tohoto roku tu máme velký zářez. A kéž by to letos nebyl ten největší filmový zážitek. Samotný snímek by to neumenšilo a navíc by se mohlo podařit překonat i loňský rok. Kadence humoru je nezadržitelná, i když ne vždy je příjemný. To samé platí i o jednotlivých scénách, které se dokáží zarýt pod kůži, a to diametrálně odlišným způsobem. Ale hlavně se nezapomíná na postavy, které film táhnou. Přestože se zpočátku zdá, že jde o pouhé jednostranně výrazné figury, tak se postupně vybarví, stanou se uvěřitelnými, a proto je jejich pozdější chování pochopitelné. A k závěru se směřovalo delší dobu, proto mi jeho zvolení nevadilo. 4,5* (Brno, kino Scala)

• 25.1.2018  19:42
    Velká hra (2017)

Samotné téma se mi nezdálo zrovna dvakrát atraktivní, ale od návštěvy kina mě neodradilo, což se ukázalo jako správné rozhodnutí. Film sice má přes dvě hodiny, ale nepodařilo se mu ztratit tempo ani můj zájem, a to neustálému proudu nových informací navzdory. Jednotlivé časové období si nejsou rovnocenná, ale střídají se přehledně a dohromady tvoří mozaiku s několika výraznými momenty. A velkou zásluhu na tom má Jessica Chastain, i když ostatní herci jí zdatně sekundují. (Brno, Velký Špalíček)

• 20.1.2018  17:31

Po dlouhé době jsem se u série skutečně bavil, ale trvalo mi dlouho než jsem přistoupil na její nastolená pravidla. Stále ale nemám na to, abych spočítal, kolikrát zazní slovo „rodina“ a dokázal vstřebat všudepřítomný patos. Nicméně filmu naštěstí nechybí potřebná sebereflexe, pomaličku se objevuje bourání čtvrté zdi a postavy mezi sebou mají prvotřídní chemii, i když se zapomíná na tu minulost, která se zrovna nehodí k vyprávění. I blbnutí se vším možným se zase posunuto na další úroveň a já chci vidět, kam až jde vystoupat. 3,5*

• 16.1.2018  19:56
    Elysium (2013)

Už dlouho se mi nestalo, abych nechtěl nějaký film dokoukat. A ani se mi nechtělo věřit, že to má na svědomí Neill Blomkamp. Popis světa je odbytý a nenápaditý, takže mě dění v něm nezajímalo, a jedna jediná dobrá postava toho moc nezachrání. Zbylých světlých momentů je pomálu, a to nebyli obsazeni špatní herci, kteří by něco sami od sebe kazili. Kdyby se radši zapracovalo na domnělém a děsivém happyendu, který pravděpodobně moc dobra nepřinese. (Netflix)

• 16.1.2018  19:22

Kdyby se film rozřezal na jednotlivá políčka, tak by určitě ještě víc vynikla strávená práce nad nádhernou stylizací, na což je dokonce v samotném díle upozorňováno. Upozorňuje se i na tradiční pojetí a na to, že jde v podstatě o obyčejnou gotickou romanci, kde se však navíc objevují duchové. Na jednu stranu je hezké, že film nechce nic nalhávat, ale na druhou stranu mě mrzelo, že už v polovině vyloží karty na stůl a pak už jsem jenom čekal na povinný dojezd, přičemž je stále kladen důraz na formu. A první a poslední vyprávění ukazuje, že se film v průběhu opravdu nikam neposunul. (Netflix)

• 14.1.2018  23:39

Ještě než se film pořádně rozjede, tak už je k vidění spoustu nápadů. Po zbytku filmu roste jejich počet exponenciální rychlostí, takže jsem neměl čas si je všechny vychutnat a ani se mi všechny netrefily do vkusu. Navíc jsem se nemohl do snímku pořádně dostat, i když jsem chtěl a dveře byly pro mě otevřené. To se povedlo napravit až v závěru, ke kterému film logicky směřoval a který „ukradl“ potenciál Příběhu hraček. A film jsem si díky němu víc užil, Willu Ferrellovi navzdory.

• 14.1.2018  23:20

Viděl jsem snad všechny novější filmy s Kurtem Russellem a všude byl za výraznou osobnost, nebo ostatní dokonce převyšoval o parník. Nejinak je tomu tady, kde mu znovu stačí pouhý knír a okamžitě si sjedná respekt a stane se nejdrsnější postavou, a to i přes značnou konkurenci. Jenže ten film není o něm. Celé putování i atmosféra jsou až kontrastní, pomalé, plynulé a dlouho se nad filmem vznáší znepokojivý stín. Pár šokujících momentů v průběhu však naznačuje, že tomu tak nebude věčně. A když k tomu pak skutečně dojde, tak kamera neuhne ani o milimetr a zaryje se hluboko do paměti. Jen je škoda, že hudba pořád láká, že to ještě není všechno, takže nabuzení je utnuté titulky. Ale každopádně se jedná o silný zážitek.

• 27.12.2017  23:08

Zavzpomínal jsem na to, kdy jsem viděl film poprvé a jak jsem z něj byl kdysi unesený. Do značné míry to platí i teď, jen jsem si všímal, že triky občas nejsou přesvědčivé a začátek se táhne. Jinak jsem si však znovu dosyta vychutnával bojovou choreografii i momenty, které mi utkvěly v hlavě, a doceňoval jsem, jak moc se klade důraz na duševní vlastnosti. A ani dnes se mi nechce srážet otřepaný a naivní příběh.

• 26.12.2017  10:35
    Mezi vlky (2011)

Nemyslím si, že by mě film a nahlížení do hrdinova nitra bavily, kdyby nešlo o Liama Neesona. Ostatní herci za ním totiž těžce zaostávají a moc vhodných náhradníků není. Příběh není neviděný, ale překvapovaly mě neustále se zhoršující situace a ubývání světlých momentů. A konec dělá snímek lepší, než ve skutečnosti je, ale to, že je ukončení silné, mu brát nebudu. (Netflix)

• 25.12.2017  21:18
    Bright (2017)

Kdyby byl Bright obyčejný špinavý film o (zkorumpovaných) policajtech, gangsterech atd., tak by příliš nevynikal. Jenom by obsahoval pár povedených scén. Naštěstí se může opřít o fiktivní fantasy svět, ve kterém je kupa detailů a který ve spojení s ostatními žánry a zasazením do současnosti kupodivu nepůsobí divně. Funguje i vážnější ladění decentně doplňované humorem. I tvrdší akce je ku prospěchu. Analogie s dneškem je zřejmá, ale nevím, proč by měla někomu vadit, natož sbírat záporné body. (Netflix)

• 23.12.2017  16:57
    The Crown - Série 2 (série) (2017)

Chyběla mi výraznější červená niť, která by se táhla celou sérií. Tím všechny výtky končí. I přes epizodičnost jsem si totiž jednotlivé díly užíval, zvlášť když se občas pracovalo i s chronologií. Znovu jsem se setkal se skvěle napsanými postavami a s herci, se kterými se budu těžko loučit. Druhá řada byla velkolepější, ale komornost ani dramatičnost nezmizely, o kvalitě nemluvě. Například jedno oholení knírku s sebou neslo tolik napětí a takovou katarzi, jako když se rozhodovalo o budoucnosti samotné země. A než se dostaví pokračování, tak si ještě nejednou poslechnu hlavní hudební motiv. (Netflix)

• 23.12.2017  16:17
    The Crown - Série 1 (série) (2016)

První epizodu mi trvalo, než jsem seriálu správně porozuměl a zorientoval se v něm. Místy mi to připomínalo dokument, a to konkrétně vypiplanými kostýmy a kulisami, výpravou, které jsem si všímal, herci, z nichž někteří pro mě budou neodlučitelní od postav, které ztvárnily, a možná i kamerou. Druhá věc bude historická autenticita, která byla upravená pro účely vyprávění. Ale ani toto není problém, protože dílům se ustavičně dařilo mě do příběhu vtáhnout. Navíc nebyly vyplněny vatou, protože si v průřezu několika let mohly vybírat nosná témata nebo jim pomáhaly se jimi stát. (Netflix)

• 15.12.2017  13:44

Tenhle film snese tvrdší metr, proto je zatím hodnocení takové, jaké je. Těším se, až se znovu vydám do kina, protože už budu připravený a snad se zbavím ambivalentních pocitů. Jsem rád, že se film vydal neprobádanou cestou a neměl z ní strach. Jenže se neodhodlal naplno, a proto výrazněji působí i slabší, váhavější a ustrašenější pasáže. Nové postavy mám čím dál radši a stávají se pro mě plnohodnotnou náhradou původních, některé si ale zasloužily ukončit svůj příběh už v této epizodě. A u věcí, které pro mě byly před zhlédnutím nepřípustné, mi najednou nevadilo, kdyby se skutečně staly. (Brno, Velký Špalíček) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Když jsem se díval na osmé Star Wars znovu, tak jsem si je užíval víc. Sice tam už zůstanou scény, které mi pořád připadají divné nebo nešikovně vyřešené, ale jiné jsem začal vidět v lepším světle a navíc je tam plno těch, které se mi vyloženě líbí. Pořád si ale nejsem jistý použitým „minimalismem“, kdy o osudu galaxií rozhoduje pár lodí, přestože to ve filmu samotném funguje. A devátá epizoda rozhodne, jak bude tato trilogie vnímána. U mě zatím převládá spokojenost. (Praha, IMAX)

• 14.12.2017  16:00
    Police Story (1985)

Je obdivuhodné, co si Jackie Chan mohl dovolit a co všechno dokázal. Například nevšedně pojaté telefonování má v sobě více náboje, než kdejaká konkurenční akční scéna. Samotná choreografie jde ještě o krok dál a občas jsem ani nevěřil tomu, co jsem viděl. Překvapil mě i humor, který byl chytře zakomponován do akce i vyprávění. Samotný příběh sice nebyl objevný, ale výsledný dojem mi nekazil. Byl to skvělý filmový zážitek. (Brno, kino Scala)

• 12.12.2017  18:08

Trvalo snad půl hodiny, než se film po všech úvodech rozjel. Jenže se moc nezměnilo ani potom, protože na nic a na nikoho nebyl čas, skákalo se bezhlavě z místa na místo a jen pár scén bylo skutečně výborných, přičemž jedna z nich je až po titulcích. Naopak jsem se nejvíc bavil při klidnějších momentech, nebo když si postavy povídaly. Mrzí mě, kam se DCEU po nadějném Muži z oceli dostalo, snad se ještě dokáže vzedmout. A nejvíc mě zaujal prostřih z cedule ,,I tried" na jméno režiséra Zacka Snydera. (Brno, Velký Špalíček)

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31