joker.george

okres Třebíč
Just a Fan

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32
    • 21.9.2018  19:10

Na nového Predátora jsem se těšil dost, ale s přibývajícími materiály a ohlasy mé nadšení upadalo, ale pořád jsem věřil Blackovi. Nakonec to však dopadlo hůř, než jsem si chtěl představit. Režisérův rukopis totiž není vůbec poznat. Postavy jsou zaměnitelné a snaha o jejich rozlišení pomocí výstředností se míjí účinkem. Tím pádem selhávají i pokusy vložit do pusy hlášky, takže se o sympatiích k nim nedá bavit. Akce je taktéž mizerná, nestrhla mě v jediném momentě, naopak mě dost zabolela například při střelbě na hřišti. Té situaci se podařilo vytrhnout mě ze sledování. Samotní predátoři měli sice k dispozici vyšší rating, ale respekt si u mě za celou dobu nevydobyli, většinou jim ani nepomohlo rozšíření jejich mytologie. Zbytek příběhu je natolik generický, že mě nepřekvapila ani zlá vládní organizace. A závěr zabil můj zájem o sérii natolik, že přestanu vyhlížet snímek z minulosti, který naznačila dvojka. Přitom pár nápadů tu problesklo (využití predátoří technologie, predátoři/vědci). (Brno, Velký Špalíček)

• 12.9.2018  12:47

Vypadalo to, že si budu muset co nejdříve pustit film, který mi pomůže rozehnat chmury, které se začaly objevovat. Nakonec se jím však stal právě Milionář z chatrče, a to bez sebemenších pochyb. Snímek se tím vůbec netají, naopak to vystaví jako svůj největší klad a z vyznačených pohádkových kolejí tedy neuhne ani o píď. Postupně se však kvůli tomu vytratí jakékoli napětí nebo pocit satisfakce, který si postavy (a divák) bezesporu zaslouží. Naštěstí tuhle jednoduchost vynahrazuje přesným střihem a perfektně vyskládanými flashbacky, díky kterým nad ním nejde zlomit hůl.

• 11.9.2018  16:48
    Taking Off (1971)

Při sledování jsem měl v hlavě to samé, co jsem si posléze přečetl na anotaci DVD. Je tu krásně vidět originální formanovský humor, jeho znalost lidí a práce s nimi před kamerou. To je podpořeno například úvodem na hudební soutěži s prostřihy na rodiče, originálně zpracovanou naháněčkou a nezapomenutelným marihuanovým dýchánkem. A to všechno je podkresleno přesně vybranými písněmi.

• 10.9.2018  15:08
    Seabiscuit (2003)

U podobně laděných snímků se většinou mění prostředí, ve kterých se odehrávají, ale jejich vyznění je totožné. Tady aspoň chybí „povinná scéna“ s rodiči a navíc je tu dostatečně zdůrazněn i prvek selhání. Chvilku jsem byl v nejistotě, protože trvalo než se příběhové linie propojily. V mžiku si však sednou a dál už film působí sebejistě a optimisticky si jde za svým, takže jsem se jím nechal strhnout. Jen jsem si po celou dobu nedokázal zvyknout na rezavého Tobeyho Maguirea.

• 9.9.2018  18:19
    Mimo zákon (1986)

Proč si nepřipadám ošizen!? S hlavním trojlístkem strávíme většinu času, ale dají se charakterizovat jednou vlastností. Přesto si jisté (nemalé) sympatie získali. Příběh se rozmotává pomaličku, skoro až líně a nikdy nepřijde strhující pasáž. Přesto jsem z obrazovky nedokázal odtrhnout oči. Důležité momenty se vyřeší střihem nebo na řadu přijde šťastná náhoda. Proč tedy zhlédnutí nelituji!? Možná díky pokojné atmosféře ve vážném prostředí, ostrovtipu i nečekaně nabytému přátelství.

• 8.9.2018  16:23

Většinu času se ve mně mísila lítost s vděkem, který jsem cítil díky tomu, že se mě nastalá situace bezprostředně netýká. Na druhou stranu jsem si při sledování nepřipadal ani jako pozorovatel, kterému film předá informace o závažných problémech, aby se o ně následně začal sám zajímat. Přitom jsem si všímal zlomových situací, ze kterých jsem neměl lehkou hlavu, ale skutečnou reakci ze mě nevydolovali. Větším dojmem na mě tedy zapůsobil Idris Elba, který si z filmu udělal one man show. (Netflix)

• 8.9.2018  15:44

Nahoře ve vypsaných žánrech mi citelně chybí horor, protože když mi došlo, kam se děj bude pravděpodobně ubírat, tak jsem si přál, abych se mýlil. Když však na to došlo, tak mi stejně naskočila husí kůže a bylo mi nepříjemněji než u snímků, které se snaží primárně děsit. Hojně tomu přispíval Banderas, jenž sice měl nasazenou chladnokrevnou masku, ale stále šlo rozeznat, co se mu v hlavě odehrává a co ho pohání dopředu. Poslední záběr mohl přinést další vypjatou scénu, ale film už přenechal zbytek práce mně a já to doteď vstřebávám.

• 5.9.2018  15:09

Nedokázal jsem se rozhodnout, který detektivní postup je lepší, přestože se zde ukázalo, který je efektivnější. Sice mám nějaké znalosti o podobných událostech a dokáži si je v hlavě představit, ale přesto je pro mě obtížné skutečně pocítit to, čím si konkrétní lidé museli projít. Proto adoruji každý podobně laděný film, který mi umožňují aspoň na chvíli se do jejich kůže vcítit. Tento mě sice nerozložil tolik jako jiné snímky, jelikož přišlo zadostiučinění, ale to, že i dnes má velkou výpovědní hodnotu, mu odpárat nelze.

• 2.9.2018  19:07

Spoustu času se věnuje uvedení do děje a rozdání karet. Ty však dostane jenom divák, takže když se poprvé na scéně objevila Audrey Hepburn, tak jsem ani nedutal. Podobných momentů se přitom ve filmu objeví víc, přičemž například k jednomu z nich bohatě postačila pouhá černá obrazovka a ťukání slepecké hole. A postupně jsem měl radost čistě z toho, že jsem se na snímek mohl koukat a užívat si jeho preciznost.

• 1.9.2018  16:26
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Není to tak kontroverzní, jak jsem čekal, o témata náboženství, středověku či alkoholismu se seriál otírá jen zlehounka. Dokonce se ani přímo neprofiluje jako parodie fantasy, i když referencí je zde dost. Vtipy jsou spíš postaveny na hře slov a jiných očekáváních. Postavy jsou tu prakticky jenom tři, přičemž dvě jsou si svým chováním podobné, ale přesto jsem si oblíbil jak je, tak i ty vedlejší. Ze začátku to vypadalo, že jednotlivé díly na sebe budou navazovat, z čehož jsem měl radost, jelikož by to animák odlišovalo od předešlých Groeningových projektů, ale běžně se přecházely i poměrně zásadní události. Až závěr mi dal naději, že se tomu tak v následující řadě stane. (Netflix)

• 30.8.2018  19:11

Už od prvního pohledu jde poznat, že tento One-Shot patří k nejambicioznějšímu snímku první fáze. Žel produkční hodnoty jsou všechno, co bonus nabízí, jelikož příběh je triviální a vůbec by nevadilo, kdyby se jeho délka značně zkrátila. A také je škoda, že se s novými postavami a jejich věděckým přínosem dále nepracovalo třeba v rámci seriálu.

• 26.8.2018  17:29

Další postavy z pera Davida Mackenzieho, ze kterých kape charisma v každém záběru. Herci by to možná zvládli odehrát pouhým pohledem, ale právě scénář jim vkládá do úst filozofické úvahy, skrz které předvádějí svůj pohled na svět. K tomu se přidá pár krásně nasnímaných a nekompromisních scén, o které si generalizovaný Texas říká, a výsledkem je vydařená žánrovka. (Netflix)

• 26.8.2018  11:35
    13 Reasons Why - Série 1 (série) (2017)

Zaháčkovalo mě to už od samotného začátku, i když mi na seriálu něco nesedělo, jenže jsem neuměl přesně popsat, co to přesně je. A teď už to ani nedokáži odhalit, jelikož ten pocit v polovině série úplně zmizel. Poté mi zbyl jen děsivý, smutný, ale potřebný příběh s co nejlidštěji napsanými postavami, s absencí černobílého vidění světa a bez povrchních a ukvapených soudů. Prolínání dvou časových rovin, přesný střih, práce s hudbou a prostor pro různé teorie mě naštěstí ujišťovaly, že se stále jedná o pouhou fikci, jakkoli detailní a pravděpodobnou. (Netflix)

• 26.8.2018  11:34
    13 Reasons Why - Série 2 (série) (2018)

Největší problém je, že se seriál neposunul ani o píď, startovací čára je totiž přesně tam, kde byla po první sérii. Už ta totiž ukázala, že se nepodařilo vše bezproblémově vyřešit, že se naopak chystá další tragédie, a taky nakousla nedůvěryhodnost výpovědí Hannah. Technická zručnost zůstala, ale přišla o nejvýraznější aspekt, kterým byly prostřihy mezi dvěma časovými rovinami. Zůstávají tak jenom postavy, které naštěstí stále působí jako lidi. A taky se tedy občas objeví scény, které dokáží emočně zasáhnout nebo šokovat. 3,5* (Netflix)

• 17.8.2018  19:21

První hodina plná nejistot a mrazivé krajiny mě naplnila optimismem. Tomu přispívaly i neparazitující odkazy na samotného Bournea, které ukázaly, že jeho vydobyté vítězství nebylo definitivní. Potom však už kvalita upadala, ale nebylo to natolik strmé, aby film skončil v průměru, i když se přepálená stopáž a nevýrazné finále snažily. Chybí tomu také výraznější protivník, protože Edward Norton většinu svého času prosedí v kanceláři. Na druhé straně však stojí akce, která stále přichází s ozvláštňující nápady. 3,5* (Netflix)

• 17.8.2018  17:40

Opět jsem se přesvědčil, že i nepříliš kvalitní film může být ve správné společnosti zábavnou jízdou. Meg totiž obsahuje tu správnou míru blbostí, které mohou vmžiku předvést svůj netušený potenciál. Jednorozměrné postavy své úlohy a infantilní humor zvládají prodat, triky nebijí do očí a skrz jimi vytvořená monstra ke mně probleskovalo mražení v zádech. A kdyby se snímek nebál být o kousek drsnější a ještě ujetější, tak by se nejednalo o záležitost jednoho léta. (Boskovice, letní kino)

• 16.8.2018  18:35

Více mi sedlo předchozí odlehčenější pojetí spojené s očividnou sebereflexí. Tady je to upozaděné a temnější uchopení zůstalo kvůli ratingu na půl cestě a přineslo pro mě jedinou fungující lekačku. Při plot twistu jsem však byl pořádně zaražený, ale bojím se, že si série ukousla příliš velké sousta, jelikož vždy primárně kladla důraz na velkolepost a myšlenky na zamyšlení zůstávaly na vedlejší koleji. Jinak ohlédnutí za minulostí s Jeffem Goldblumem bylo skvělé, ale víme, jak dlouho trvalo. (Boskovice, letní kino)

• 5.8.2018  15:10

To nejlepší, co série v minulosti přinesla, si tenhle díl vypůjčuje a přetváří v čirou filmovou esenci. Vyčítat se mu dá pouze to, s čím žánr běžně operuje. Další kroky a dějové zákruty se sice dají odhadnout dopředu, ale jsou tak precizně vysoustružené, že navzdory tomu dokáží ohromovat a lahodit zároveň. I když jedna akce střídá druhou, tak se nezapomíná ve správnou chvíli zpomalit a ani na postavy, které jsou tím nejdůležitějším, což ne vždy platilo. Ale i když je díl sebelepší, tak se nemůže zbavit toho, že už se v některých fázích začíná opakovat, ale naštěstí mi to vzhledem ke kvalitě sledování nekazilo. (Brno, Velký Špalíček)

• 31.7.2018  16:09

Na tom, že se jedná o můj nejoblíbenější díl, se nic nezměnilo a minimálně pár dnů to tak ještě zůstane. Získalo si mě upozadění technologických hraček spolu s nejlepším protivníkem série a s důrazem na osobní linku, která přidávala důležitý emocionální náboj. Z jakékoli akční pasáže nebo heistu je cítit adrenalin na míle daleko a navíc jsou řešeny kreativně bez pomoci zpomalovaček. A byl jsem pohlcen natolik, že mi přišlo, že konec přišel v jediném střihu, po kterém byla mise úspěšně zvládnuta.

• 30.7.2018  15:10

Snadno bych si dokázal představit remake, protože námět si o to vyloženě říká. Sice by se muselo přijít s novými nápady a efekty, jelikož zde v tomhle ohledu nebylo moc rezerv, ale to už je úkol správně udělaných předělávek. Divil jsem se, jak všechno do sebe logicky zapadá a příběh suverénně směřuje až k netypickému happyendu, kterým završil i přítomný humor. Větší svižnost by mu však prospěla. A českému názvu průběh děje kupodivu odpovídá víc, než jsem zprvu čekal.

• 30.7.2018  14:19
    Cesta (2009)

Nějakou chvíli si ponesu tu tíživou a depresivní náladu, která na mě během zhlédnutí dolehla. Nejedna scéna byla mrazivá nebo brutální, ale nestalo se, aby se mnou vyloženě emočně zacloumala a já ji musel rozdýchávat. A takhle jsem prožíval celý snímek. Nebyla nouze o kvalitu, jenže nic ve mně nerezonovalo a i přes veškerou snahu, jsem se nedokázal k hrdinům na jejich cestě připojit.

• 29.7.2018  23:44

Film je postaven především na jednom z hlavních znaků westernů: duelu. Ale ty naštěstí dávají vzpomenout na práci Sergia Leoneho a navíc se snímek může pochlubit kvalitní skvadrou, takže z něj jednoduchost tolik nekřičí. Nejvíc mě bavil skvělý záporák v podání Gena Hackmana, který se nepotřebuje lacině předvádět, aby ukázal, že je skutečnou smrtelnou hrozbou. Ale občasné nešikovné kamerové záběry mě vytrhávaly ze soustředěného sledování. (Netflix)

• 28.7.2018  18:08

Ani náhodou to nebyla tak bolestivá zkušenost jako Poslední vládce větru, naopak jsem si to místy docela užíval. Scénář si hlavně na začátku pomáhá, aby postavy, u kterých bych si dokázal představit sympatičtější představitele, dostal tam, kam potřeboval. V jiných vážně se tvářících filmech jsem viděl mnohem větší kraviny, takže mě zničená Země překypující životem, žíly netrhala. Navíc se vymyšlené prostředí podařilo využít, akce je přehledná a příběh s poselstvím přece jen funguje, i když realizace nápad zrovna neposunula. Ale je dost možné, že moje spokojenost pochází z toho, že se nejednalo o katastrofu. 3,5* (Netflix)

• 28.7.2018  13:06

Když mám chuť, tak se u Setha Rogena a jeho přátel bavím královsky. A tady šlo o zábavu především, jelikož filmu nebylo nic svaté, přičemž bylo jedno, jestli šlo o kecání o Emmě Watson a Milky Way, filmové reference nebo něco ostřejšího. A pokud by se nejednalo o spletenec několika (skvělých) scének, tak bych šel ještě výš, jelikož finále předvedlo, že by to šlo. (Netflix)

• 26.7.2018  23:00

Harry Potter nikdy nepatřil mezi moje srdcovky, takže jsem si při sledování prequelu ani jednou neposteskl, že už to není ono. Na druhou stranu si mě ani tento film nedokázal omotat kolem, jelikož mi hlavně přišel jako přehlídka atrakcí, které může lehce vachrlatý kouzelnický svět nabídnout, do budoucna tam ale vidím potenciál a v kině už budu sedět. Postavy totiž jsou nosné a netradičně pojatý charakter Newta mi imponoval, což jsem vzhledem k jeho obsazení nečekal. A taky bych chtěl, aby Colin Farrel u série zůstal a táhl ji dál.

• 26.7.2018  22:10
    Vikingové - Série 4 (série) (2016)

Možná jsem na seriál příliš mírný, ale nižší hodnocení bych dával s těžkým srdcem. Na to, že se zdvojnásobil počet dílů, se o rozmělnění kvality nedá mluvit. Stačí si vzpomenout na ty nejvýraznější momenty této řady, které u mě stojí po boku toho nejlepšího, co seriál v minulosti předvedl, a je jasné, že se o žádné dojení nejedná. Navíc si tvůrci zaslouží obrovský palec nahoru za odvahu, za to, jakým způsobem přistupují k postavám, a za předávání pochodně. Už kvůli tomu nedám na seriál dopustit. (Netflix)

• 26.7.2018  21:42

Podivoval jsem se, jak důstojně se podařilo seriál zakončit, ale stejně jsem musel zamáčknout slzu, když jsem si uvědomil, jak by to vypadalo, kdyby došlo na celou sérii. Veškeré chyby totiž pramení z omezené časové dotace. Musí se skákat z místa na místo, děj je zkratkovitý a některé postavy dostanou minimální prostor. Ale to, co jsem měl rád, zůstalo a já bych se tu znovu rozplýval nad tím, čím mě Sense8 tolik uhranulo. Přestože jsem si poslední oslavnou půlhodina užil, tak bych ji raději ještě věnoval vyprávění. Jako poděkování fanouškovi mi totiž bohatě stačily závěrečné titulky, kde jsem mohl vzpomínat. (Netflix)

• 23.7.2018  14:41
    Rozpolcený (2016)

Na nic se nečeká a okamžitě se rozběhne příběh s notnou dávkou neutuchajícího napětí a nejistot, ale stejně rychle se vyloží i všechny karty na stůl. Škoda že se nepředstavil větší počet rozštěpených osobností, ale na druhou stranu nebyly ty, které se objevily, zaměnitelné. Flashbacků mohlo být méně vzhledem k tomu, co se snažily říct, plot twist také nebyl dvakrát překvapivý a finále mohlo být grandióznější, ale to už by z toho byl film na úrovni tří režisérových děl z přelomu tisíciletí. Samozřejmě k tomu nezapočítávám závěrečné dvě minuty, které byly fantastické, ale byly o to lepší, že nemusely nijak napravovat dojem po předchozím dění.

• 19.7.2018  23:01
    Kód Navajo (2002)

Kéž by film nabízel víc než naturalismus, akci a předvedení dalšího aspektu válčení v Tichomoří. Přestože se tohle všechno povedlo, nejen Nicolas Cage se snaží a především Navahové jsou skutečně výborní, tak tam nic dalšího nevidím. Snaha o vnesení morálních dilemat měla nulovou odezvu, protože kvůli válce byla tato rozhodnutí nutná, a ani emočně se mnou film nezamával, přestože si k tomu už od začátku připravoval cestu. Kód Navajo tak zapadá ve stínu vyzrálejších válečných snímků.

• 19.7.2018  21:01
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Už první díl ukáže, jestli bude seriál pro Vás. A ta atraktivita morálních otázek, potencionálního vývoje technologií, většinou mrazivé atmosféry a vyhrocených situací si mě získala okamžitě. Přestože je postupně rozmanitost dílů čím dál výraznější, tak většina z nich drží laťku proklatě vysoko a u spousty z nich bych si dokázal představit přetavení nápadu do celovečerní stopáže. Díky kratšímu času jsou však o to intenzivnější, ale i ty slabší vždy přijdou s nějakým nápadem nebo ozvláštněním. Oblíbené epizody: The Entire History of You, Be Right Back, White Christmas, San Junipero, Hated in the Nation. (Netflix)

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32