joker.george

Just a Fan

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 16.1.2018  19:56
    Elysium (2013)

Už dlouho se mi nestalo, abych nechtěl nějaký film dokoukat. A ani se mi nechtělo věřit, že to má na svědomí Neill Blomkamp. Popis světa je odbytý a nenápaditý, takže mě dění v něm nezajímalo, a jedna jediná dobrá postava toho moc nezachrání. Zbylých světlých momentů je pomálu, a to nebyli obsazeni špatní herci, kteří by něco sami od sebe kazili. Kdyby se radši zapracovalo na domnělém a děsivém happyendu, který pravděpodobně moc dobra nepřinese. (Netflix)

• 16.1.2018  19:22

Kdyby se film rozřezal na jednotlivá políčka, tak by určitě ještě víc vynikla strávená práce nad nádhernou stylizací, na což je dokonce v samotném díle upozorňováno. Upozorňuje se i na tradiční pojetí a na to, že jde v podstatě o obyčejnou gotickou romanci, kde se však navíc objevují duchové. Na jednu stranu je hezké, že film nechce nic nalhávat, ale na druhou stranu mě mrzelo, že už v polovině vyloží karty na stůl a pak už jsem jenom čekal na povinný dojezd, přičemž je stále kladen důraz na formu. A první a poslední vyprávění ukazuje, že se film v průběhu opravdu nikam neposunul. (Netflix)

• 14.1.2018  23:39

Ještě než se film pořádně rozjede, tak už je k vidění spoustu nápadů. Po zbytku filmu roste jejich počet exponenciální rychlostí, takže jsem neměl čas si je všechny vychutnat a ani se mi všechny netrefily do vkusu. Navíc jsem se nemohl do snímku pořádně dostat, i když jsem chtěl a dveře byly pro mě otevřené. To se povedlo napravit až v závěru, ke kterému film logicky směřoval a který „ukradl“ potenciál Příběhu hraček. A film jsem si díky němu víc užil, Willu Ferrellovi navzdory.

• 14.1.2018  23:20

Viděl jsem snad všechny novější filmy s Kurtem Russellem a všude byl za výraznou osobnost, nebo ostatní dokonce převyšoval o parník. Nejinak je tomu tady, kde mu znovu stačí pouhý knír a okamžitě si sjedná respekt a stane se nejdrsnější postavou, a to i přes značnou konkurenci. Jenže ten film není o něm. Celé putování i atmosféra jsou až kontrastní, pomalé, plynulé a dlouho se nad filmem vznáší znepokojivý stín. Pár šokujících momentů v průběhu však naznačuje, že tomu tak nebude věčně. A když k tomu pak skutečně dojde, tak kamera neuhne ani o milimetr a zaryje se hluboko do paměti. Jen je škoda, že hudba pořád láká, že to ještě není všechno, takže nabuzení je utnuté titulky. Ale každopádně se jedná o silný zážitek.

• 27.12.2017  23:08

Zavzpomínal jsem na to, kdy jsem viděl film poprvé a jak jsem z něj byl kdysi unesený. Do značné míry to platí i teď, jen jsem si všímal, že triky občas nejsou přesvědčivé a začátek se táhne. Jinak jsem si však znovu dosyta vychutnával bojovou choreografii i momenty, které mi utkvěly v hlavě, a doceňoval jsem, jak moc se klade důraz na duševní vlastnosti. A ani dnes se mi nechce srážet otřepaný a naivní příběh.

• 26.12.2017  10:35
    Mezi vlky (2011)

Nemyslím si, že by mě film a nahlížení do hrdinova nitra bavily, kdyby nešlo o Liama Neesona. Ostatní herci za ním totiž těžce zaostávají a moc vhodných náhradníků není. Příběh není neviděný, ale překvapovaly mě neustále se zhoršující situace a ubývání světlých momentů. A konec dělá snímek lepší, než ve skutečnosti je, ale to, že je ukončení silné, mu brát nebudu. (Netflix)

• 25.12.2017  21:18
    Bright (2017)

Kdyby byl Bright obyčejný špinavý film o (zkorumpovaných) policajtech, gangsterech atd., tak by příliš nevynikal. Jenom by obsahoval pár povedených scén. Naštěstí se může opřít o fiktivní fantasy svět, ve kterém je kupa detailů a který ve spojení s ostatními žánry a zasazením do současnosti kupodivu nepůsobí divně. Funguje i vážnější ladění decentně doplňované humorem. I tvrdší akce je ku prospěchu. Analogie s dneškem je zřejmá, ale nevím, proč by měla někomu vadit, natož sbírat záporné body. (Netflix)

• 23.12.2017  16:57
    The Crown - Série 2 (série) (2017)

Chyběla mi výraznější červená niť, která by se táhla celou sérií. Tím všechny výtky končí. I přes epizodičnost jsem si totiž jednotlivé díly užíval, zvlášť když se občas pracovalo i s chronologií. Znovu jsem se setkal se skvěle napsanými postavami a s herci, se kterými se budu těžko loučit. Druhá řada byla velkolepější, ale komornost ani dramatičnost nezmizely, o kvalitě nemluvě. Například jedno oholení knírku s sebou neslo tolik napětí a takovou katarzi, jako když se rozhodovalo o budoucnosti samotné země. A než se dostaví pokračování, tak si ještě nejednou poslechnu hlavní hudební motiv. (Netflix)

• 23.12.2017  16:17
    The Crown - Série 1 (série) (2016)

První epizodu mi trvalo, než jsem seriálu správně porozuměl a zorientoval se v něm. Místy mi to připomínalo dokument, a to konkrétně vypiplanými kostýmy a kulisami, výpravou, které jsem si všímal, herci, z nichž někteří pro mě budou neodlučitelní od postav, které ztvárnily, a možná i kamerou. Druhá věc bude historická autenticita, která byla upravená pro účely vyprávění. Ale ani toto není problém, protože dílům se ustavičně dařilo mě do příběhu vtáhnout. Navíc nebyly vyplněny vatou, protože si v průřezu několika let mohly vybírat nosná témata nebo jim pomáhaly se jimi stát. (Netflix)

• 15.12.2017  13:44

Tenhle film snese tvrdší metr, proto je zatím hodnocení takové, jaké je. Těším se, až se znovu vydám do kina, protože už budu připravený a snad se zbavím ambivalentních pocitů. Jsem rád, že se film vydal neprobádanou cestou a neměl z ní strach. Jenže se neodhodlal naplno, a proto výrazněji působí i slabší, váhavější a ustrašenější pasáže. Nové postavy mám čím dál radši a stávají se pro mě plnohodnotnou náhradou původních, některé si ale zasloužily ukončit svůj příběh už v této epizodě. A u věcí, které pro mě byly před zhlédnutím nepřípustné, mi najednou nevadilo, kdyby se skutečně staly. (Brno, Velký Špalíček) --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Když jsem se díval na osmé Star Wars znovu, tak jsem si je užíval víc. Sice tam už zůstanou scény, které mi pořád připadají divné nebo nešikovně vyřešené, ale jiné jsem začal vidět v lepším světle a navíc je tam plno těch, které se mi vyloženě líbí. Pořád si ale nejsem jistý použitým „minimalismem“, kdy o osudu galaxií rozhoduje pár lodí, přestože to ve filmu samotném funguje. A devátá epizoda rozhodne, jak bude tato trilogie vnímána. U mě zatím převládá spokojenost. (Praha, IMAX)

• 14.12.2017  16:00
    Police Story (1985)

Je obdivuhodné, co si Jackie Chan mohl dovolit a co všechno dokázal. Například nevšedně pojaté telefonování má v sobě více náboje, než kdejaká konkurenční akční scéna. Samotná choreografie jde ještě o krok dál a občas jsem ani nevěřil tomu, co jsem viděl. Překvapil mě i humor, který byl chytře zakomponován do akce i vyprávění. Samotný příběh sice nebyl objevný, ale výsledný dojem mi nekazil. Byl to skvělý filmový zážitek. (Brno, kino Scala)

• 12.12.2017  18:08

Trvalo snad půl hodiny, než se film po všech úvodech rozjel. Jenže se moc nezměnilo ani potom, protože na nic a na nikoho nebyl čas, skákalo se bezhlavě z místa na místo a jen pár scén bylo skutečně výborných, přičemž jedna z nich je až po titulcích. Naopak jsem se nejvíc bavil při klidnějších momentech, nebo když si postavy povídaly. Mrzí mě, kam se DCEU po nadějném Muži z oceli dostalo, snad se ještě dokáže vzedmout. A nejvíc mě zaujal prostřih z cedule ,,I tried" na jméno režiséra Zacka Snydera. (Brno, Velký Špalíček)

• 9.12.2017  16:28
    Nákaza (2011)

Filmy o šíření smrtelných chorob jsou nevděčným tématem. Soderberghovi se to však v rámci možností podařilo uchopit za správné konce. Přehršel postav, potlačování radostných emocí spolu s chladných počítáním mrtvých navodily nepřehlednost, zoufalost a bezútěšnost situace a zároveň ji udělaly nepříjemně uvěřitelnou. Jen se mohlo vynechat vysvětlování v závěru. Prohlížení fotek bylo silné samo o sobě. (Netflix)

• 3.12.2017  21:05

To byla jízda, zábavná, nápaditá a neokoukaná. Ani jednou se mi při ní neudělalo špatně. Naopak jsem nechtěl ani na okamžik přerušit zážitek pohledu z první osoby. Občas sice haproval nějaký střih, zvlášť při akčních scénách bych preferoval jeho úplnou absenci, ale jinak byl film přehledný a s orientací v prostoru jsem neměl problém. Samotná akce však byla parádní a musela zabrat spoustu času a práce. Za daných možností se povedl jak záporák, tak i zvraty. A užil jsem si hudební doprovod i svérázný humor. (Netflix)

• 2.12.2017  19:19
    Wonder Woman (2017)

Rád bych pobyl víc času na Themyskiře. Naivita Diany, která byla neustále sestřelovaná Stevem, pro mě už nebyla plnohodnotnou náhradou, i když mezi sebou měli potřebnou chemii. Arés svůj potenciál zahodil brzy lacinými výkřiky. Kvalita akce byla kolísavá, škoda že ta nejhorší část připadla na konec. Z filmu bylo cítit retro, stylizace byla zdařilá, ale z období Velké války šlo vytěžit o něco víc. A ani kvůli Wonder Woman jsem DCEU nepropadl.

• 18.11.2017  19:23
    Švýcarák (2016)

Musím zde zmínit jeden bolestivý filmový zážitek: Absurdistán. Zde je totiž zoufalý film o prdění, který vyhraje Oscara. Švýcarák však dokazuje, že jde s citem a kvalitně zfilmovat cokoliv, a pokud by mu vyšly vstříc úplně všechny okolnosti, tak Oscara nebo nominaci mohl získat. Ano, film je bizarní a rozhodně není pro každého. Já ho navíc podezírám, jestli se mě nesnaží obalamutit a přinutit k tomu, aby se mi líbilo něco, co je vytvořeno k přetvářce a vydávání za umění něco, co si to nezaslouží. Zatím jsem však k tomu nenašel jediný důkaz a ten jeden, který mám, říká, že snímek je upřímný a má velké srdce. (Netflix)

• 14.11.2017  19:55

Těší mě, že se stále do kin dostanou filmy, které na mě působí staromilsky. Sice se Poirot trochu přibližuje pojetí jiného detektiva, ale pořád jde v první řadě o tradiční zpracování. Velkých invencí ani riskování se tak nedočkáme, ale jako novodobá aktualizace je to dostačující a ospravedlňující. Za zmínku stojí i práce s kamerou ve vlaku, záběry krajiny a hudba. A konec byl silnější, než jsem čekal, i když už před tím jsem cítil napětí z pouhých dialogů. (Třebíč, kino Pasáž)

• 31.10.2017  21:07

Z nezájmu se se podařilo Thorovi probojovat na špičku mého nejočekávanějšího Marvelovského počinu tohohle roku. A býval bych odcházel z kina i spokojený. Je hodně znát, že každý díl byl uchopen jiným způsobem a dohromady vytvářejí nesourodou trilogii. Dozvěděli jsme se minimum informací o Asgardu, jeho obyvatelích, technologií i prostředí a rodinné vztahy nakonec tolik netáhnou. Komediální prvky zde však fungují, postavy baví, ale o to zbytečněji a nepatřičněji působí temnější nebo emociálnější chvíle, kterých kupodivu není málo. Holt to ne vždy vyjde, nakonec je ale dobře, že má film svou tvář. A Stephen Strange mě potěšil a při divadelní scéně jsem mimoděk zatleskal. 3,5* (Brno, Velký Špalíček)

• 30.10.2017  08:46
    matka! (2017)

Můžu si připsat další nový filmový zážitek. A chápu oba vyhraněné přístupy k filmu. S přibývajícím časem řve alegorie víc a víc na všechny strany, ale stejně je nemožné pochytit každou jemnou nuanci. Naštěstí se nabízí více možností, jak snímek vnímat a není nutné jet podle návodu. Dusno, rozpad vztahu a postupné uzurpování prostoru pomáhají budovat chvilkovou komornost, ale nemají sílu na to být hlavní doménou. Co ale nelze zpochybňovat, je jasná režisérská vize, která se nerozpadá a dokazuje nemalou zručnost. A podle mě by matku! mělo vidět co nejvíc lidí, i když předem nedokáži zaručit, jak na bude působit. (Brno, Velký Špalíček)

• 29.10.2017  11:03

Takhle rychle jsem ještě žádnou sérii nezhlédl, a kdyby neexistoval spánek, tak by to bylo dokonce ještě dřív. Dořeší se události z jedničky, na které se prve nedostalo a které mě zajímaly. Nabídnutá různorodost, více perspektiv a příběhové linky na mě tentokrát zafungovaly bez výjimky, záhady nepřerůstají tvůrcům přes hlavu, ukázal se pravý potenciál a nové postavy lehce zapadnou mezi ty známé. Snad si i budoucí série udrží kvalitu a budou nadále úspěšné. (Netflix)

• 28.10.2017  18:30
    Maverick (1994)

Mám oblíbenější odlehčené westerny, ale to mi ani v nejmenším nezabránilo užít si tento. K postavám jsem přilnul okamžitě i přes jejich zrádnost a se zájmem jsem sledoval jejich eskapády a vzájemné manipulace. Ohledně oblíbených scén nepřinesu nic nového, protože se asi většina z nás shodne na přepadení banky a indiánech. A překombinovaný konec v lázních byl správnou trefou, která mi spravila chuť po nepříliš výrazném turnaji.

• 22.10.2017  10:41

Koukal jsem a čekal, kdy se mi na snímek podaří ideálně naladit. Pro jistotu se vše zopakovalo dvakrát, jenže já jsem nadále tápal a nevěděl, co si mám z filmu odnést. Naštěstí děj nebyl chaotický, takže orientace v něm nebyla složitá a některé jednotlivé úseky byly skvělé. Aspoň jsem dokázal ocenit opojnou a nádhernou audiovizuální stránku a strávený čas nepovažuji za ztracený. (Brno, kino Scala)

• 16.10.2017  15:46
    Gattaca (1997)

Už od začátku to vypadalo, že film přinese nějaké zásadní odhalení. To se objevilo záhy, jenže potom naštěstí nepřišla únava a dál ve mně rostlo očekávání. Skloubení příběhu z prostředí Gattacy s vyšetřováním kvituji s povděkem. Kdybych už neviděl pár jiných komorních scif-fi s jednoduchou a krásnou pointou, tak by to se mnou pohnulo víc. A budoucnost byla až příliš snadno uvěřitelná.

• 15.10.2017  15:31

Věřím, že by mě to zaujalo, i kdybych nevěděl, o co se jedná. Anime už mi není úplně cizí, takže mi tahle podoba nedělala problém, dokonce jsem se podivil, že nebylo se světem Blade Runnera spojeno dřív. Z konce šlo vyždímat ještě víc, ale aspoň jsem si takhle mohl domýšlet všechny důsledky, které měly velký dopad a byly ukázány v náznacích, sám. Tyhle předfilmy měly smysl, podařilo se jim rozvinout svět, zvýšit očekávání a připravit půdu pro hlavní chod.

• 14.10.2017  20:05
    Rick a Morty - Série 3 (série) (2017)

Je vidět, jak moc jsem zpohodlněl a nechal se rozmazlit. Jakmile se totiž nejelo nad 100 %, tak jsem začínal pomalu brblat. Kdybych však tvrdil, že se u mě objevila nespokojenost nebo přejedení se materiálem, tak by se to ani zdaleka neblížilo pravdě. Jen pořadí dílů mělo být jiné, protože tahle bude čekání o malinký kousíček snesitelnější. Krutý aprílový žert se povedl. (Netflix)

• 14.10.2017  20:05
    Rick a Morty - Série 2 (série) (2015)

Už jsem se nemohl dočkat, až zhltnu další nálož dílů, protože jsem už přibližně tušil, co můžu očekávat, ne že bych ale stejně nezůstal překvapený. Do oka mi tentokrát padly všechny díly bez výjimky, ty nejoblíbenější bych však spíš hledal v první sérii. I nadále jsou epizody naplněné klady, které jsem vyjmenoval dříve, což zahrnuje i titulky. (Netflix)

• 14.10.2017  20:05
    Rick a Morty - Série 1 (série) (2013)

Po prvním díle jsem nevěřil svým očím a nebyl jsem si úplně jistý tím, co jsem právě viděl. S přibývajícími díly se ale můj úsměv od ucha k uchu stále zvětšoval a já jsem epizodám rád podléhal, i když ne se všemi jsem si padl do noty, což je však vzhledem k množství humoru, hříček, nápadů a dalších ingrediencí pochopitelné. A jsem rád, že se seriál nedržel jedné dějové kostry a dokázal si pěkně pohrát i s ní. (Netflix)

• 12.10.2017  07:19

Takhle jsem chtěl, aby na mě působila jednička, i když to bylo nereálné přání, jelikož neměla předchozí díl, na který by mohla navazovat a rozšiřovat ho. Letošní pokračování takovou možnost má a dělá to citlivě. Zároveň si jde svou vlastní cestou, což činí odhodlaně a podle mě správně. Byl jsem hypnotizován každičkým filmovým políčkem a nemohl jsem se zbavit dojmu, že to nemohlo být zpracováno precizněji. Nesnažil jsem se odhadovat následující kroky, protože jsem si naplno vychutnával přítomnost, a tak jsem se dočkal i překvapení. Třeba nějakou nedokonalost odhalím při dalších zhlédnutí, kterých bude nespočet. Nevím, komu přesně a do jaké míry mám poděkovat za hudbu, nicméně jsem za ni vděčný. (Brno, Velký Špalíček)

• 10.10.2017  20:56

Na pokračování Blade Runnera jsem se těšil dlouho dopředu. A tento předfilm mě na něj nalákal ještě víc. Atmosféra fungovala ještě před příchodem Jareda Leta a potom už se dusno jen a jen stupňovalo. A dokázal bych si představit, že by tahle ukázka šla smysluplně rozpracovat do delší podoby.

• 10.10.2017  20:17

Nejslabší předfilm, ale kvůli Bautistovi jsem se rozhodl nechat čtyři hvězdy. Myslel jsem si totiž, že jeho postava bude plošší a bude stát na jiné straně barikád bez vlastního úsudku. Čekal jsem ale i, že bude nebezpečný a charismatem na sebe strhne pozornost, a tahle náročnější očekávání se splnila. Snad se to stejnou měrou podaří přetavit do výsledného filmu.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30