• Mysteriózní

Starodávné apokalypsy (2022) (seriál)

Perfektní dokumentární série která mnohé nadzvedne ze židle a jednoznačně to odsoudí jako nesmysly, ale divák s otevřenou myslí a ne vše neoficiálního hned zavrhující bude jistě spokojen. Já byl spokojen, hodně zajímavý počin.

Bledé modré oko (2022)

Docela příjemná gotická detektivka s opravdu povedeným rozuzlením, tohle jsem tedy vůbec nečekal. Být to natočeno v rychlejším tempu a přidat tam trošku víc atmosféry, tak bych byl ještě spokojenější. V každém případě se jedná o příjemnou lehce nadprůměrnou podívanou, která jistě nikoho neurazí.

Pearl (2022)

Po výborném X docela zklamání. Ne, že by to byl špatný film, to vůbec ne, ale čekal jsem něco naprosto jiného a jakož to hororový fanoušek nemůžu být s výsledkem spokojen, jelikož to s hororem nemá v podstatě nic společného, jedná se v podstatě o drama. Film bezesporu své kvality má, hlavní postava je opravdu zahraná perfektně a i zasazení děje do období první světové války je super a hlavně dobře ztvárněno, ale co to je platný když divák očekává horor, který se prostě nedostavuje. Nebýt tam pár povedených scén jakož to ojetí strašáka v kukuřičném poli a trochu krvavý závěr s luxusně úchylnou večeří, tak bych byl zklamán ještě víc. Řemeslně dobře odvedené drama o jedné mladé psychopatce, ale hororový fanda si moc neužije.

Římská říše (2016) (seriál)

I přes některé nepřesnosti perfektní podívaná. Tyto hrané dokumenty Netflix umí a je to jistě i cesta jak k dané látce dostat i lidi které by to jinak ani nenapadlo. Vizuálně se jedná o velmi zdařilou záležitost. Rozhodně to stojí za zkouknutí. Jen mě docela pobavily některé komentáře si stěžující na nahotu, násilí atd., no nevím co by od dokumentů o Římě asi tak chtěli, když tam to bylo naprosto normální a běžné, všeobecně je známo, že s morálkou si tam moc hlavu nelámali a byla to neuvěřitelně násilná společnost, dnešní puritány a dobrosery by z toho kleplo 😀

Ďáblova kořist (2022)

V podstatě další z řady vymítačských hororů,který měl na to být něčím víc, ale provedení zůstalo za očekáváním. V každém případě vymítačské sekvence byli povedené a hlavní postava jeptišky byla sympatická. V podstatě se mi to líbilo.

Christmas Bloody Christmas (2022)

Vánoční brakový retro slasher o vraždícím robotickým Santovi. Retro styl osmdesátek tomu sluší a tak škoda, že to má takový pomalý rozjezd a celkově se jedná o takový průměr, mělo to na mnohem víc, ale na druhou stranu buďme rádi za to co jsme dostali, rozhodně se jedná o zajímavou vánoční podívanou s lehce úsměvným Santou. Závěr povedený a zábavný.

Mandrake (2022)

Mysteriózní filmy mám rád a mysteria kolem Mandragory jsou zajímavá, ale v tomto případě to moc nevyšlo. Vizuál a děj v lese je ok, ale je ho po hříchu málo a bohužel zbytek je takový nemastný neslaný, takže celkově nic moc a spousta diváků, kteří jsou nepolíbení tématem tak se budou nudit.

Room 203 (2022)

Hodně velká slabota, tisíckrát už viděno a stokrát lépe.

Šílená noc (2022)

Tak tomuhle se říká vánoční nářez jak prase. Nasranej Santa Claus morduje bandu padouchů jedna báseň a o černý humor a slušnou porci krve není nouze. Naprostá paráda je i spousta odkazů na Sám doma a Smrtonosnou past. Tohle byla neskutečná zábava a každý kdo má rád nějakou tu krev, vánoční slashery a černý humor, tak si to jistě užije.