Případy 1. oddělení - Veteráni (2022) (epizoda)

Návrat Plíška na scénu je rozhodně důvod, proč tuto epizodu vidět, navíc Korejs už konečně dostává patřičný prostor a je opět kořením seriálu. Na Barboru Bočkovou si už zvykám a její postava má co nabídnout. Proti tomu Juraj Loj mi stále nesedí. Herec, kterému roli nevěřím, chladný, bez emocí, nezajímavý. V tomto dílu měl alespoň pár scén, kde jsem spatřoval náznak toho, že jej třeba časem vezmu na milost.

Poslední rozloučení s královnou Alžbětou II. (2022) (pořad)

Když končí nějaká dlouhá éra, zejména končí-li smrtí oblíbené osoby, jento vždy jímavé a nostalgické. Alžběta vládla neuvěřitelně dlouhou dobu a těžko ji za našich stávajících životů ve Spojeném království překoná. Smuteční ceremonie byla precizně připravená a staré rituály lze označit za působivé.

Alžběta II.: Tři dny v Česku (2022) (TV film)

Zajímavý dokument vysílaný den po smrti královny Alžběty. Její návštěva ČR byla jistě významnou událostí pro naši zem a připomenout si ji určitě není na škodu. Divák se dozví i nějaké zajímavosti ze tří dní, které tu královský pár strávil.

Zlatá hokejka 2022 (2022) (pořad)

Relativně důstojné, ale na postu moderátora bych si dovedl představit někoho lepšího. Škoda, že snaha o vtip ve většině případů vyšuměla či vyzněla trapněji.

Vem si mě (2022)

Je vskutku překvapivé, že v roce 2022 sledujeme romantickou komedii (moc vtipného tam toho opravdu ale nebylo) s Jennifer Lopez a Owenem Wilsonem v hlavních rolích, tedy s herci, co již mají pátý "křížek na hrbě", přičemž děj vypráví příběh o nepochybně mladších hrdinech. Přesto je Vem si mě slušnou jednohubkou, oddechovkou, její titulní píseň je celkem nakažlivá (to i lepra :-)). Děj předvídatelný, samozřejmě...

Marie Terezie - Část pátá (2021) (epizoda)

Podobně jako u celého seriálu, tak ani v případě této části nemá smysl tu rozebírat historické nepřesnosti a chyby. Robert Dornhelm netočil dokument o životě Marie Terezie, nýbrž historický, životopisný film, kde se s jistými "vylepšeními" a odklony od skutečnosti musí počítat. Podstatné je, že celý počin skvěle funguje díky hereckým výkonům, kostýmům, hudbě, ale i koncepci jednotlivých částí. Poslední část je působivá a konec u Kapucínské hrobky představuje výtečnou tečku za celým seriálem.

Slavnostní zakončení MFF Karlovy Vary 2022 (2022) (pořad)

Nemohu srovnávat s předešlými ročníky, takže tento se mi zdál povedený. Vzpomínková sekvence na zemřelé byla působivá. Potěšil Geoffrey Rush, Benicio del Toro i Bolek Polívka.