Simpsonovi (1989) (seriál)

Legendárny seriál o žltej rodinke, ktorú pozná každý. Človeka si prakticky udrží každý jeden diel. Avšak, škoda, že s príchodom nových animačných technológii od roku 1989 trochu upadol na tom, čo ho charakterizovalo - neopakovateľné vtipy.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Zombie žáner treba vedieť dobre naštartovať, čo sa pilotným dielom tvorcom podarilo dokonale. Prvá séria okej, druhá bola nuda. Neprestalo ma to však baviť a tretia séria opäť čerpá z nového. Jeden by si povedal, že svet sa aj tak poženie na konci do záhuby, ale tento seriál si drží svoju stopu a dobre vie, kde až siahajú jeho možnosti s týmto žánrom. Štvrtá séria na zvratoch tiež nešetrí a pohodlne vás nechá čakať na ďalší a ďalší diel.

Statečné srdce (1995)

Stačilo zobrať pár historicky neistých faktov, pridať príchuť lásky, smrti, pomsty, osobnej túžby a aha, Mel Gibson sa zrežíroval sám a treba povedať, že je v tom dobrý. Filmu v podstate niet čo vytknúť, ešte aj dobový škótsky dialekt, pre ktorý mám slabosť, bol dotiahnutý na top úroveň a dokonca aj odlíšený od toho francúzskeho a anglického. Tri hodiny pri jeho sledovaní vám ubehnú ako nič. Vždy si rád dám repete.

Světová válka Z (2013)

Zombie žáner som nemohol vynechať po tom, ako som si prečítal jednom týždenníku preview na tento film. Neostal som sklamaný. Až sa dej poriadne roztočí, tak sa to s divákom vezie až do konca, ktorý opäť vyvrcholí scénou, ktorá mu na záver chýbala do skompletizovania zážitku. Možno v niektorých momentoch nereálne, ale stále niečo, na čo sa vždy rád pozriem.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Nebývalo zvykom, aby vojnový film z druhej svetovej získaval ceny akadémie. Po dychberúcom úvode a vylodení v Normandii nastane krátka odmlka, ale následne sa pokračuje hneď ďalej a tento timing tak, ako aj timing akčných scén je neuveriteľný. Top herecké výkony, top silné scény. Jeden z najsilnejších filmov na tému svetových vojen.

Forrest Gump (1994)

Tom Hanks naprosto fantastický. Obdivujem hercov, ktorí sa pre rolu obetujú a obetujú aj kusisko seba. V tomto filme si každý nájde čo hľadá - smiech, ľútosť, strach, lásku, stačí si vybrať.

Krvavý diamant (2006)

Neviem, čím to je, ale Krvavý diamant si zakaždým pozriem, keď mám príležitosť. Pritom nepatrí k žiadnemu kultu. Výborný DiCaprio a skvelý Djimon Hounsou. Úchvatný scenár v úchvatnom prostredí, ktorý má poukázať na silu peňazí v porovnaní s potláčaním ľudských práv. Vychytané scénky v pravú chvíľu udržia diváka v pozore po celú dobu.

Jurský park (1993)

Ďalší z filmov môjho detstva, ktorý ma donútil kupovať si modely dinosaurov, encyklopédie, kresliť ich na každej hodine výtvarnej výchovy. Vernejšie zobrazený Spielbergov "dinosaurý" film, tým mám na mysli - žiadne cestovanie v čase či na inú planétu. Dodnes neprekonaný.

Počátek (2010)

Do kina som šiel s veľkými očakávaniami a vedel som, čo od Nolana čakať. Do bodky to naplnil. DiCaprio, ako vždy, geniálny. Páči sa mi ako vás dej vtiahne do seba a čím ďalej, tým viac eskaluje natoľko, že vás donúti stisnúť polky. Záver top!

Gladiátor (2000)

Mám slabosť pre historické filmy založené na skutočnostiach. Vynikajúci Russell Crowe, vynikajúca hudba, dej aj Joaquin Phoenix ako záporák. Motív pomsty možno trochu klíšé, no ani bez toho sa toto dielo nezaobíde.