Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Horor

Oblíbené filmy (10)

Kikudžiro

Kikudžiro (1999)

Tenhle film si dávám vždycky tak jednou za dva roky jako jakousi osobní terapii ....víc asi nemám co bych dodal

Chuť čaje

Chuť čaje (2004)

Krásně, upřímné a plné laskavého japonského humoru s brutálním šmrncem.

Crash

Crash (1996)

Muhehe-Perfektní filmařina po všech stránkách!!

Aguirre, hněv Boží

Aguirre, hněv Boží (1972)

No tak bacha-tohle je fakt neuvěřitelná záležitost=Marnivost, pokrytectví, hrabivost a arogance starého světa pod záštitou božího slova-vše pomalu a bez slitování rozpouštěno v brutální krutosti krásné amazonie, která se nedá jen tak lehce oprcat do zadku..Velkohubé šílenství hořící v pekle ušitém přesně na míru..absurdita měnící se v horečnatou agónii..yeahhh!... Úžasně atmosférický film-pomalý, hypnotický, těžký, smrdící vypolstrovanou celou....Srovnávání s coppolovou apokalypsou je zcela na místě-jen tohle je trochu více zoufalé..už první záběry jasně ukazují, že tady je to bez šance a zbytek filmu jen koukáme na hloubkovou studii rozkladu............. Asi to fakt není pro každého ale komu to zrovna sedne, ten nebude litovat........cca 80-90%(podle rozpoložení)

The Atrocity Exhibition

The Atrocity Exhibition (2000)

Pokud chce někdo zfilmovat (obecně hodně blbě zfilmovatelného) Ballarda, musí 1. Přesně pochopit kde je těžiště té či oné knihy (potažmo jeho práce celku). 2. Mít velmi jasnou představu o tom jak ze svého hlediska dané dílo uchopit (odpovědět si na otázku, jestli jsem schopnej interpretovat Ballarda tak abych ho obohatil o svou imaginaci a přitom zachoval Ballardovského ducha) .... Tenhle film je pro mě zjevením a láskou na první pohled, protože Ballardovu nejrozvolněnější, nejodvážnější a nejhůře uchopitelnou knihu tady filmaři převádí na obrazovku s naprostou lehkostí, suverenitou a metronomickou přesností. Vše je na svém místě. Všechny Ballardovy motivy, fetišizace, scény, myšlenky, dynamika, atd. přesně v požadovaných vlnových délkách a křivkách... Kamera, střih, hudba.. vše dokonale a přitom neokázale sedí do atmosféry.... Tohle točil člověk který Ballarda zná (nebo minimálně má načteného) od hlavy až k patě... Cronenbergův Crash má rovnocenného konkurenta.. Bravo!

Decoder

Decoder (1984)

Tohle rozhodně nechytne každého ale pro mě je to teda meganářez(!!).. Hardcorové, špinavé a analogové dystopické scifíčko o kontrole a obrácení nástrojů systémové kontroly proti systému samotnému. Vůbec se nedivím, že na to Burroughs kývnul protože tohle je prostě jeho téma(nebo přesněji témata), lidi co na tom makali rozhodně věděli co točí a podpořit je svou symbolickou účastí bylo asi to nejmenší co mohl udělat(Mimochodem si tu střihnul svou snad nejméně křečovitou hereckou chvilku :) ). Další zbraně filmu jsou např. Christiane Felscherinow, Gysinova Dream Machine, hromada-zase tak trochu burroughsovského-vtipu a v neposlední řadě parádní hudbu která je zde spíše jedním z herců v hlavní roli než klasickým podkresem. Taková filmařina mi prostě přesně sedí..jsem nadšen.

Dingo

Dingo (1991)

Krásný, nenápadný, dospělý film plný atmosféry a jazzových trumpet.. Ano, jestli měl Davis hrát jen v jednom filmu, tak bylo neuvěřitelným štěstím, že kápnul na něco takhle seriózního, silného a důstojného.

Charlotte for Ever

Charlotte for Ever (1986)

Jó, takovýhle film by už dnes nejspíš neprošel.. a jestli náhodou jo, tak by po premiéře Charlottu odvezla sociálka a Gainsbourga by nadosmrti média vláčely bahnem.... Narcisistní erupce Serge Gainsbourga. Serge je velkej, volnomyšlenkářskej umělec/básník/milovník a jako velkej umělec/básník/milovník se ve své režii melancholicky prochází svým rozlehlým bytem za doprovodu své hudby. Serge se odhaluje, Serge svádí i trápí lolitky, Serge snoplí bubliny, hovoří vzletně klidně i o sraní bez smradu. Serge chčije, grcá, Serge bréčíí, Serge má moudrej citát pro každou situaci.. A hlavně, Serge dává na odiv lemon-incestní vztah se svou dcerou a tváří se u toho jako, že koho to pobuřuje, ten je pokrytec a přizdisráč.. A víte co? Ono to nějak funguje. Asi proto, že je to sice póza, ale póza naprosto uvěřitelná a autentická.. Kdejaký psychoanalytik by se v takové záplavě materiálů mohl rochnit celé roky.. Není to superzábavné, ale má to atmosféru, je to rozkošně provokativní, nedoslovné, nápadité.. Mladá Charlotte je zde svému otci naprosto rovnocennou partnerkou a komplicem... https://www.youtube.com/watch?v=-vR0jpfOW94 EDIT: Jo.. Nakonec se k tomu opakovaně vracím a vlastně mě to fascinuje, tak tam dokopnu plný kotel rudých hvězd..

Reklama

Reklama