Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Horor

Oblíbení režiséři (9)

Z nějákého důvodu je mi Davidův styl vyprávění blízký-rozumím mu a věřím v jeho opravdovost.

Ať tenhle chlap točí kruté gangsterky, nebo klidné "skororodinné" filmy, vždy se z něj vyklube velký srdcař, který moc dobře umí-bez zbytečných keců-pomoci dechberoucích obrazů, ukázat pravou podobu přátelství, laskavého (i když někdy drsnějšího) humoru a opravdové lásky....hlubolká poklona(!)

Cronenberg umí na věci koukat zpoza lupy(někdy mikroskopu) a z jiných úhlů...Tak to mám rád.

Japonský Cronenberg s úchylkou na Švankmajera, kterému ten jeho nekompromisní rukopis žeru i s navijákem. Tyhle příběhy tetsuova biologického otce musí od srdce chápat každé dítě vyrůstající ve velkém městě, obklopené betonem, železem, drátama a jedovatým-elektřinou nabitým- vzduchem...... no a když se v tomhle svojem art-stylu pustí navíc do hlubokých a empatických příběhů s až psychedelickým přesahem..to je pak teprve nářez.

Hayao pomoci fantasie a otevřeného srdce tvoří svět ve kterém kouzlo vstřícnosti, otevřenosti, vřelosti a empatie boří všechny překážky. Zde není prostor pro nenávist, absurdní problémy či jiné nesmysly. Komukoliv může být odpuštěno, každý má v srdci kus dobra, moudrost je v každém stéblu trávy a dětský úsměv je mocné zaklínadlo.... Jsem přesvědčený, že práce tohodle skromného chlapíka vyřešila nejeden nevyřešitený problém a spasila nejeden život ...

Reklama

Reklama