Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Tak a je tu prý oficiální konec Stargate :( minuta ticha. SGU je jiné, s původním seriálem má společné jen cestování bránou. To však neznamená, že je horší nebo méně kvalitní. Mně osobně se Universe líbí více jak Atlantis. Bohužel škoda tak brzkého konce. Potenciál rozhodně nebyl vyčerpán a doufám, věřím, že se někdy v budoucnu ještě vrátí (musím být optimista).

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Fenomén mého mládí. S plk. Jackem O´Neillem (co nikdy neztratil svůj humor), Danielem Jasksonem (který byl živý, pak mrtvý, pak povznesený .. :D), T´ealcem (který nakonec dosáhl svobody svého lidu) , Samanthou (která měla na všecko teorii) a generálem Hammondem (R.I.P.) jsem vyrůstal. Vzpomínky u tohodle seriálu a to přemýšlení, zda je toto vůbec možné mi nikdo nevezme. Dnes už to je pouze nostalgie. S odstupem času, když tento seriál vidím v tv, tak se občas až divím, jaké hlouposti se tu objevují, ale vem je čert. Postupem času je mi Samantha Cartrová čím dál víc nepříjemná a nesympatická, ale tehdy mi to nevadilo. Nejraději mám úvodní série. Boje s Appophisem byly nejlepší, boje s Anubisem byly taky fajn, replikátoři byli příjemná změna, ale Oriiové už byly dle mého názoru navíc. Navíc poslední série bez Jacka už taky nebyly "to pravé ořechové". Každopádně 4* za originalitu, Jackovy vtipy a vše kolem.

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Za ty roky si na ně stejně zvyknete a můžete si říkat co chcete a beztak je máte rádi. Ale u mě stále top1 zůstává původní Stargate. Nebýt dr. Zelenky a jeho hlášek, které v originálním znění mimořádně vyniknou, tak jsem možná ani u tohoto "pokračování" nezůstal. No naštěstí tam byl a já s tímto seriálem mohl strávit ve finále hodně večerů. Bohužel zakončení mě velice zklamalo :( Tolik otázek nezodpovězených zůstalo a fanouškům zbývá jen doufat, že někdy možná někdy bude film ... Za dr. Zelenku ale nechávám 4*

Hvězdná brána - Děti bohů (1997) (epizoda)

Zde malými krůčky fenomén jménem Stargate vstupuje na obrazovky diváků po celém světě... Už se tu objevuje moje nejoblíbenější postava z celé série SG a tím není nikdo jiný než legendární Jack O´Neill v podání bezkonkurenčního Richarda Deana Andersona.

Hvězdná brána (1994)

Tímto filmem se zrodil fenomén. Stargate zná asi každý a každý si dokáže udělat svůj názor. Někdo tím naprosto propadl, jiný to odsuzuje... každého věc, ale fakt, že toto dílo má své místo v mnoha srdcích mnoha fanoušků už nikdo nikdy nevyvrátí ... Samotný film je nesmírně originální a za to, že dal vzniknout seriálu a dalších odnoží mu patří obrovský DÍK

Pětka s hvězdičkou (1985)

Pěkný, pohodový film. "Až ta moje trpělivost jednou přeteče." :)

Jak básníkům chutná život (1987)

Dokonce i třetí díl básníků si uchoval vysokou kvalitu, což je velice vzácný jev. Kdyby zde série skončila, tak to mohla být jedna z nejlepších filmových sérií u nás. Bohužel další díly už jen těží z této slávy.

Jak svět přichází o básníky (1982)

První díl z dnes už klasické série o básnících. Já osobně nevím, který z filmů (z prvních 3 samozřejmě) se mi líbil více. Já první tři díly stavím na stejnou úroveň. Líbili se mi stejně. V české kinematografii toto dílko patří k hodně kvalitnímu nadprůměru.

Já, robot (2004)

Perfektní akční sci-fi jízda. Will Smith je sympaťák a na filmy, ve kterých hraje se mi dobře dívá.