Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Příjemné překvapení. Konečně po delší době pohádka, která není zaplevelena moderní ideologií,mluvou a genderismem. Příjemné pokoukání, jen tomu chyběla větší výprava, lepší efekty a více prostoru pro Prachaře. Také dabing u lékárníka se vůbec netrefil, ale to se dá odpustit. Zasloužené čtyři hvězdy, k páté chyběla jen ta lepší výprava a možná košatější scénář. Jaký rozdíl oproti bambitce dvě, kdy mě iritovalo slovo kudla, pokaždé když bylo vysloveno a násilně nacpané moderní prvky.

Panna a netvor (1978)

Tahle "pohádka" mě nikdy nebavila v žádném podání. Pro děti děsivé, pro dospělé nudné.

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Stejně marný Klus jako v jedničce, stejně hloupé narážky na současnost, které děti nezajímají. Písničky naprosto zbytečné. Dvě království, v jednom vládne imbecilní král, v druhém hloupoučká královna a do toho jsou nacpány ideologické agitace pro dnešní dobu, jak za komunismu, kdy se tam cpali dělníci, proletáři a vláda lidu, jen se změnil směr agitace, hnus. Marně hledám nějaké to tajemství bambitky a pohádku, je to spíš slepenec infantilních rádobyvtipných scének. Maximum dvě hvězdy, jako první díl, víckrát to vidět nepotřebuji.

Přání smrti (2018)

Na tuhle dobu, kdy je vše strašně korektní a sluníčkové, docela slušný film. Sice to vypadá jako rozpracovaná postava z filmu Vyvolený, ale to vůbec nevadí,naopak. Škoda jen, že celý film je tak nějak divně sterilní, chudý, vlastně o postavách a jejich motivech skoro nic nevíme, vývoj postavy tak divně skáče... škoda, možná to mohlo být i delší a lépe zpracované.

Ženská pomsta (2020)

Nechápu, pro koho je film určen. Pro nějaké životem zklamané zapšklé ženské sedící u tv s popcornem v ruce? Trapný film s typickým klišé, jak jsou ti chlapi všichni stejní proutníci a návod jak je dobré se mstít nebo co to bylo? :D Strašný, dokoukal jsem to jen proto, abych to mohl s klidem ohodnotit. Ani vtipné to nebylo.

Super-Blb (2022)

Po delší době dobrá parodie a k tomu ještě francouzská. Film nemá žádný hluchý místa a slušně dávkuje vtip za vtipem. Nemusí se líbit vše, ale četnost gagů to vynahrazuje. Občas nějaká ta nekorektnost je třešinka na dortu. Bohužel američané už takovéto filmy neumí, tam už to zabila korektnost, ekologie a trapnost hnaná do extrémů. Tady vše sedí a na crazy komedii to má i slušný děj.

Duch - Krysa (2022) (epizoda)

První díl zklamal. Námět dobrý, ale zpracování zatim velký špatný. První půlhodinu jsem se nudil, že jsem málem usnul. Policie a zásahovka tam jsou ukázání jako parta školáků a jejich zásah, kdy naběhnou nekrytí na volný plac do střelby, to mě probralo a začal jsem se smát, škoda jen, že je to myšleno vážně.... nebo to má být parodie? ani nevím. užil jsem si nudné rozhovory a dlouhé záběry na ležící postavy...opravdu dlooooouhééé. Drsné policistce jsem to opravdu nevěřil, moc přehrávání, moc křečovitosti a strojově odříkaných textů bez emocí. Policejní práce nula. Jen kvůli námětu dám šanci druhýmu dílu.

Devadesátky - Poprava bodyguarda (2022) (epizoda)

Docela příjemné překvapení, na české poměry. Sice někteří herci se do rolí moc nehodí a kamera je na muj vkus až příliš roztřesená a akčně co nejbíže... ale jo, dám tomu šanci.

Dexter - Otcovy hříchy (2022) (epizoda)

Podle prohlášení tvůrců jsme měli čekat překvapivé a bombastické finále, lepší než v osmé serii.... ale... mno... dočkali jsem se naprosto předvídatelného a dá se říct i nudného zakončení, celý díl byl vlastně jen takové zrychlené shrnutí toho, co bylo, aby se na konci Dexter zachoval naprosto iracionálně SPOILER ... nejdříve se chce z toho vykecat, má na to se z toho dostat jinak, aby úplně zbytečně zabil nevinného policistu, když musel jasně vědět, že tim na sebe ukáže a defacto už by se nikde a nikdy neschoval... tohle by prostě dřívější Dexter nikdy neudělal, ten by to vymyslel tak, aby podezření padlo na někoho jiného a udělal by to jinak a jindy... posledních 15 minut mi přijde, jak kdyby se znova přetáčelo.. to už ho raději měli hodit na elektrické křeslo, takhle to vyznělo snad ještě trapněji, než když předstíral vlastní smrt.. poslední díl bohužel zklamal.

Šarlatán (2020)

Těžce přeceňovaný film. Možná kvalitně natočené, ale dějově to dost pokulhává. Scénář je děravý jak cedník a scény působí dost uměle. Dost jsem se nudil, přece jen druhá polovina filmu je spíš o jeho milostném homosexuálním poměru než o tom, co se kolem děje a jaké to má příčiny, takže nic pro mě.