Hulk (2003)

Komiksy se superhrdiny nečtu a přiznávám, že tenhle typ filmů nemám moc rád, takže mé hodnocení je asi nižší, než by slušelo, ale film mě moc nebavil, byť jsem ho dokoukal do konce, tak víc jak dvě hvězdičky dát prostě nemůžu.

Když si Chuck bral Larryho (2007)

Prvních pět, deset minut to mělo dobrý rozjezd a říkal jsem si, že by to mohla být dobrá bláznivá komedie, ale pak kvalita vtipů upadá, někdy to je už přitažený za vlasy a konec je brán až příliš vážně na komedii. Možná si tu zápletku kolem soudu mohli odpustit, to už bylo navíc. Tento film ničím nevyniká, ale není špatný a za mě dostává průměrné hodnocení.

Úsvit planety opic (2014)

Pokud jste fanoušky téhle serie, máte rádi opice a jdete do kina hlavně kvůli efektům, tak asi budete chrochtat blahem, ale pokud jdete na film i z jiného důvodu, tak budete zklamáni. Film nepřináší vůbec nic nového, děj je povrchní a dialogy plné klišé. Vůbec scénář je hodně slabý a kromě efektů je film jedna velká nuda. Herci také špatní a hlas opice je prostě divný. Ale pokud nechcete přemýšlet a jen se bavit, tak vás to možná zabaví, mě osobně se film nelíbil. Tisíckrát snězený bonbon už nikdy nebude chutnat jako poprvé, i když ho zabalíte do zlatého celofánu. Když odmyslím digitální efekty, tak tohle byl opravdu slabý čaj.

Spy Game (2001)

Skoro celý film je pojatý jako retrospektivní vyprávění vzpomínek a samotný děj se posouvá jen velmi zvolna. Pokud si na hodinu odskočíte, vůbec o nic nepřijdete, stačí přijít na závěr. Navíc tyto vzpomínky jsou leckdy jen útržky bez nějakého hlubšího smyslu a akce je jen jakási vata na vyplnění času bez zásadního dopadu na budoucí děj. Zbytečně natahované a někdy až úsměvné dialogy. Zcela průměrný film, který znovu vidět nemusím.

Noční rande (2010)

Nevím proč, ale chvilkama mi to připomínalo film Pravdivé lži, taková odlehčená verze. Snímek není v ničem originální, ale jde o takovou opravdu oddychovou komedii, která si nehraje na nic víc, než je. Jejím smyslem je zpříjemnit večer a to také tato komedie splnila. Jsem rád, že neobsahuje žádná hlubokomyslná témata, jak je dnes zvykem. Za mě dobrý.

Spiknutí: Echelon (2009)

Doporučuju minimálně pět minut před koncem vypnout. Takové pohodové béčko, které čim víc se blíží konec, tim více trapných záběrů obsahuje. Scénář je kýčovitý a ničím nepřekvapí, ale jako kulisa docela dobré, ale víc jak na dvě hvězdičky to nemá.

Fargo (2014) (seriál)

První díl brilantní, ale další díly jdou v kvalitě stále dolů. Dobrý seriál u kterého mi nejvíce vadí postupně se dostavující nuda a strašně naivní postavy, které jsou ještě hloupější než ve skutečnosti. Většina dětí a lidí je tam představena jako mírně labilní, v horším případě úplně dementní. Seriál se snaží hrát na černý humor, který se někdy zadaří, ale někdy působí dost křečovitě a násilně vnucený divákovi. V brzkém čase vás ten seriál prostě začne nudit a ztrácí svůj půvab prvního dílu. Na víc jak čtyři hvězdičky to není. Také mi vadilo tvrzení, že je vše podle skutečné události, i když není. Pochopím to jako fabulace u původního filmu, ale nechápu to u seriálu, který si bere z filmu inspiraci. V každém díle cpát divákovi iluzi skutečných událostí, když skoro každý ví, že je to vymyšlené, to mě po pár dílech docela iritovalo.

Zakázané království (2008)

Zcela průměrný film. Děj o ničem, postavy přihlouplé, bojových scén přehršle, až to otravuje. Taková pohádka pro masy, ale na zabití nudy to šlo, nic víc, nic míň. Ve filmu neni nic, co by stálo za vypíchnutí.

Krvelačná monstra (2011) (TV film) odpad!

To takhle ve tři ráno nemůžete usnout a pustíte si televizi... no radši jsem měl spát. :D Herecké výkony hrozné, efekty strašné, občas jsem nevěděl, jestli to neni kreslený film. :D Ve scénáři nic originálního a už od začátku víte, jak to skončí. Možná by si to zasloužilo jednu hvězdičku za to, že jsem to dokoukal, ale když já opravdu nemohl usnout. :D Jeden z těch béčkových odpadkových filmů. :)

Top Gun (1986)

Snad jen z nostalgie a za úvodní píseň dávám čtyři hvězdičky. Dobře natočeno. Člověk to musí částečně hodnotit i podle doby, kdy byl snímek natočen a tohle je klasika z mládí, která si to zaslouží. :)