Sherlock Holmes (2009)

Tento film nemá s detektivkou nic společného a Sherlock se svým parťákem jako akční hrdinové rovněž není to pravé ořechové. Film postrádá hloubku a vše je jak podle šablony. Slabých 60%.

Penny Dreadful (2014) (seriál)

První díl mě doslova nadchnul. O tomto seriálu jsem nevěděl nic, ani si nic nezjišťoval, takže jsem na něj koukal s čistým štítem v očekávání, co na mě vypadne. No a bylo toho dost, díl byl nabitý událostmi, tíživou atmosférou něčeho temného, starý Londýn a dostatek krve a lidských orgánů. :) A kdybych si o tomto seriálu přečetl dopředu, připravil bych se o pár hezkých point včetně té na samém konci. :)) I druhý díl se veze na stejné vlně a o překvapení není nouze. V seriálu se dá vyzdvihnout atmosféra, výkony herců a perfektní dialogy. Autoři se s věcmi moc nepárají a seriál má slušné tempo bez větších hluchých míst. EDIT: Po posledním dílu dávám 89% a za uhrančivost a výkon Evy Green jasných pět hvězdiček.

Alvin a Chipmunkové 2 (2009) odpad!

Infantilní skřehotání a pištění v dvojnásobném balení. Déle než deset minut vydrží koukat snad jen masochista nebo člověk s lobotomií.

Alvin a Chipmunkové (2007) odpad!

Nemám rád filmy, kde se kombinují reální herci a stupidní mluvící zvířátka. Americká produkce bohužel těchto filmů chrlí spousty a to nemluvím o kreslených filmech. Takže mluvící veverky, tancující tučňáci atd.. to už předem má jednu hvězdičku dole za stupiditu. Tanhle film navíc nepřidává vůbec nic zajímavého a scény jsou tak trapné a kýčovité, až to tříská dveřma. Naprosto film o ničem, který spíš rozčiluje skřehotáním těch veverek...

Účastníci zájezdu (2006)

Nebýt postavy Jolany a jejího pohledu na sebe a dění kolem a její matky v podání E.Holubové, tak je to jasný odpad, takhle to vytáhli alespoň na dvě hvězdy. Spousta zbytečných postav, nudný scénář. Pan Viewegh umí bohužel psát jen kýčovité povídky, podobající se epizodkám z telenovely či nějakého panoptika postaviček, úplně se vymykající realitě.

Román pro muže (2010)

Naprostá blbost a nuda. Nebýt Donutila, tak si to nezaslouží ani tu jednu hvězdičku. Ve filmu neni nic, a to naprosto nic, co by stálo za vidění. Herecky strojové a scénář i režie katastrofa. Název filmu vůbec nesouvisí s obsahem a je vidět, že pan Viewegh může psát maximálně pro ženy, které mu "sežerou" jakoukoliv patlaninu. Film je příšerným panoptikem hereckých postav hrající každá úplně v jiném světě a celé je to proložené lacinou sentimentální vatou.

Co kdyby (2012) (pořad)

Některé scénky super, některé trapné a úplně o ničem. Takže průměr, ale nápad dobrý, jen našinec má asi jiný smysl pro humor.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Klasika a geniální dílo. Na svou dobu něco fantastického. Můžete najít tisíc superlativ, opera nebo báseň, je to jedno. Jde o naprosto jedinečný kulinářský zážitek, který je nutno vychutnávat všemi smysly.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Pro mě naprosto kultovní záležitost. když si vzpomenu na dobu, kdy to u nás vysílali úplně poprvé.... tenkrát jsem si uvědomil, jaký styl filmů a seriálů se mi líbí. Zatímco ostatní každým dílem odpadali, přestávalo je to bavit a nechápali o co tam jde, mně se to každým dílem líbilo víc a víc. Na začátku devadesátých let seriál, který se vymykal úplně všemu. Musím vyzdvihnout také dabing, který se povedl. A agent Cooper je prostě legenda. :) Jeden z nejlepších seriálů všech dob a tak to zůstane. :)

Marta a Věra (2014) (seriál)

Po shlédnutí prvního dílu musím říct, že sice nenadchnul, ale ani neurazil a pokud se i nadále obejde bez tuny vulgarit, oplzlostí a přiteplených hlášek, tak bude jen dobře, tyto pochoutky nechť zůstanou na Nově. Odpad to rozhodně není, tam patří nechutné seriály typu pan máma apod. Párkrát jsem se zasmál(usmál) a hodnotím to jako takovou oddychovou věc, které ale něco chybí, zatím je vše nucené a toporné. Na Báru se dá koukat, ale nevěřím jí skoro nic. Sabina byla v pohodě a bavila mě, možná i proto, že jsem kolikrát v jejím smíchu a gestech viděl Ivu Janžurovou, což není mínus, i když to někomu může vadit. Pokud bude čas, tak kouknu na další díl, abych zjistil, jak ve třech lidech zvládnou osm dílů a jestli hodnocení snížím nebo ne. EDIT: poslední díly byly opravdu dobré a tak si tři hvězdičky a mých 60% zaslouží. ;)