Princezna Mononoke (1997)

Když budu hodnotit oproti jiným animovaným filmům, tak tento snímek stojí opravdu vysoko. Byť některé animace postav a zvířat nejsou vždy ideální (z mého pohledu), tak vše ostatní nahrazuje skvělý scénář, spád děje a hudba, která přesahuje rámec animovaného filmu. Příběh sice není nikterak originální, ale je dobře zpracovaný a jak tu někdo psal, je to opravdu epické. Kdo neviděl a má rád anime, tak určitě doporučuji zkouknout.

PanMáma (2013) (seriál) odpad!

Neskutečný odpad plný fekálního a trapného humoru. Přiznám se, že jsem neviděl všechny díly, protože tohle se prostě nedá. Nemám rád humor postavený na vulgaritách a přiteplených hláškách. Pan Šteindler se zřejmě našel ve své orientaci. Seriál postrádá jakoukoliv vtipnost a je škoda času ho sledovat, pokud si nechcete přivodit žaludeční nevolnost.

Hulk na neznámé planetě (2010)

Velmi slabé. Příběh nudný a nezajímavý. Celý děj je jen o mlácení hlava nehlava kolem sebe. Navíc tenhle pokémonovskej styl animace nemám rád. Ale co asi čekat od Hulka. Na víc jak jednu hvězdu to však nestačí.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Taková pěkná a roztomilá pohádka. Naprosto pohodové vyprávění o jedné malé čarodějce. Animace taky pěkná. Ani jsem nečekal, že to bude tak dobré, takhle mají vypadat pohádkové příběhy a né za každou větou sprosté slovo a pěstní souboj.

Číslo 9 (2009)

Velmi příjemná podívaná. Konečně pěkně animovaný film nejen pro děti, na který se dá opravdu koukat se zaujetím. Tisíckrát lepší než různá zpívající zvířátka a tancující tučňáci. Dobrá hudba, pěkné animace, postapo prostředí naprosto perfektní, k tomu docela originální příběh a jen díky trochu slabšímu konci nedostává pět hvězdiček. Původní krátkou verzi jsem neviděl, takže vše bylo nové a je to jasných 86%.

Obr lidožrout (2008) (TV film)

Trochu vykradená Vesnice říznutá s pohádkou. Dobrý nápad smíchaný se strašným zpracováním. Spíš než horor to je béčková komedie. Ale na tu jednu hvězdičku to má, jsou i horší věci. :)

(1998)

Skvěle natočený film, s dobrou atmosférou, ale bohužel totálně prázdný. Scénář a tudíž příběh je naprosto o ničem a výklady o zlatém řezu, archimedovi apod.. co zná každý žák základní školy, to byl trochu úlet, ale amíci jsou z toho možná u vytržení a vidí v tom něco nového... pár náhodných čísel v počítači, rozbitý počítač, bolesti hlavy a pár lidí, co se snaží najít jakési univerzální číslo, aniž by bylo vysvětleno na co a jak by k tomu člověk přišel... asi zmáčknutím enteru na počítači. :D ... to je vše, co film nabízí a to je hodně málo... navíc zakončení ve vás vyvolá dojem, že jste hodinu a půl koukali úplně zbytečně a z filmu si neodnesete vůbec nic... čekal jsem víc a tak dávám jen tři hvězdy. :)

Donnie Darko (2001)

Tyhle filmy, kde nic není jasné a smysl vám uniká, tak ty mám rád. Nutno shlédnout alespoň dvakrát. Začátek a konec perfektní, jen ten prostředek upadá do průměru, ale i tak dávám pět hvězdiček. Jen více takových filmů. ;)

Vlk z Wall Street (2013)

Na tenhle film jsem se těšil, protože o něm každý básnil, jak to není skvělý... ale po shlédnutí musím říct, že je pro mě těžkým zklamáním, asi proto, že jsem čekal příliš. Film začal dobře a říkal jsem si, že by to mohlo být dobrý, ale... najednou jsem měl pocit, že je mi to povědomé a ten pocit neustále sílil... film "bere" témata zhruba ze tří jiných filmů (např. Riziko apod) a v celém filmu není snad jediná "originální" věc, žádná invence, prostě nic, co by mě překvapilo a vtáhlo do děje,abych očekával, jak to bude dál. Sice každý ví, podle čeho to je natočené, ale stejně jsem čekal něco navíc, to se nestalo. A když zhruba po hodině filmu jsem se poprvé zasmál, tak si říkám, že je něco špatně a s tou komedií to také nebude tak horké... poslední hodinu jsem se už těšil na to, až ten film skončí. Průměrná komedie, dá se i říct dobře natočená, se svým tempem, ale přece jen scénář slabý, takže délka filmu je zbytečně natažená a druhá polovina filmu je vysloveně nudná. Žádné kultovní hlášky se nekonají a neustálé šňupání drog už po hodině není vtipné a celkově vtipných věcí tam moc není. Film je jen opakováním jiných filmů(knihy) v novém hábitu okořeněný neustálým fuckováním.. dokola a dokola... což mi přijde na údajně nejlepší loňský film hodně málo... dobře natočený, ale přeceňovaný kousek. Ale herecké výkony dobré a tak na těch 75% to stačí.

Bitva o Midway (1976)

Výborný válečný film, řekl bych jeden z těch nejlepších, co se týká americko-japonské konfrontace. Na svou dobu výborné triky a věrně vyobrazené souboje. Skvělé herecké výkony. Dávám 88%.