Captain America: První Avenger (2011)

Děj za tři. Provedení za dva. Celé to působí jako budgetové béčko, které se připravuje na The Avengers a triky podle toho vypadají. A nejenom ty digitální, ale i prosté kamerové. Pamatuju si jak ladně a děsivě přesvědčivě skákal do výšky už Peter Parker, tak proč musel Kapitán Amerika plout tím vzduchem jako heliem plněný Bibendum. To už mi ten zážitek potom nezachrání ani Weaving, jehož Red Skull mohl být určitě taky mnohem děsivější. Titulky to mělo krásné a retro look taky nebyl špatný, ale v konkurenci nových X-Men a Thora to byl jasný propadák. A to jsem se na tu Kick nazis ass atmosféru tak těšil. Holt Kapitán Amerika není ani Hellboy, ani B. J. Blazkowicz a už vůbec nemá s sebou Band of Brothers. A to ani jedním z nich nemusel být...

X-Men: První třída (2011)

Z tohoto startu jsem měl stejnou radost, jak když jsem viděl první Singerovy X-Men. Snad to Vaughn ve dvoje ještě víc vygraduje, protože herce i produkci má v podstatě snové (Fassbendera ani McAvoye netřeba pitvat). Téma studené války je pro fanoušky Red Alertu dobře vybranou kulisou i dějovým startem a k tomu všemu skvělé pomrkávání ve formě Logana a "bald future" (i když na vlasy stačil IMHO jenom jeden vtip a to ten lepší v závěru).

Rabín, kněz a krásná blondýna (2000)

Příjemná komedie, na které Norton ukázal, že není jenom dobrý herec. Nepříliš náročné téma romantické komedie, které je ovšem obohacené o neotřelou premisu duchovního rozměru. Nakopávání i podléhání romantickému klišé a dobře vybraný ansámbl. Ben Stilller ještě nikdy nebyl tak normální :-). No, a k tomu New York a Forman jako bonbónek.

Rozvedený se závazky (2010) (seriál)

Tak to má být. Deprese, obsese, ipsace a sebereflexe. Jo, a láska k dětem. Tento formát sluší Louiemu mnohem víc. Realističtější a šedivější s krátkým záblesky "co to sakra mělo být?" které do života patří. Vyhlížím třetí sérii.

Lucky Louie (2006) (seriál)

"Lucky Louie was taped before a live audience." A koho to sere. Chtěl mi autor na začátku každého dílu dát vědět, že je opravdu vtipný? Na tom publiku jsou ty nefunkční sitcomové "džouky" občas dost vidět, když se protagonisti odmlčí na moc dlouho. Nebudu se strefovat do záchodového a sexuálního humoru, i podle mého mají ve světě své právoplatné místo, ale šlo to určitě mnohem líp. Seriál se zvedá až v samotném závěru, ale to prostě na třináct dílů nestačí. Přehlídka unylých a stokrát provařených seriálových dějů a prázdných dialogů, která je tu a tam pocukrovaná trochou lepšího humoru. Louis C.K. dobře věděl, proč svoje zájmy soustředil do nového projektu, který jeho komické nátuře sluší mnohem víc. Docela by mě zajímalo, jestli je zdejší vysoké hodnocení způsobené třeba vtipnějším dabingem, který jsem neviděl, ale prc, neprc, tohle je až příliš šablonovité a na rok 2006 nepokrokové. Radši si dám místo toho jednu epizodu Spin City a Californication.

Děti moje (2011)

Hezká Havaj, správná herecká skvadra (děti kupodivu neštvou, ale zase pro změnu hrají) a drama, které je správně komplikované, ale zkazil mi ho přehnaně užvaněný trailer. Nakonec zamrzí jenom dvě věci, práce s nůžkami a scénáristická bota v závěru, při vysvětlování situace mladšímu potomkovi. Co tam sakra dělá sociální pracovnice, to jsem opravdu nepochopil... Jinak díky bohu za skutečný věk Shailene Woodley, chvílemi už jsem si myslel, že se ze mě stává pederast.

Hra s nevěrou (2005)

Průměrné drama s nadprůměrným provedením, které u mě ještě umocní přehnanou opatrnost. Cassela jsem nikdy neměl rád, ale musí hrát dobře, protože tady je to opravdu hnusák nad hnusáky. Hlavní dvojka Owen a Aniston taky funguje výborně, jen je škoda, že ten příběh je v podstatě čitelný už od scény v hotelu. Zábava na večer byla zajištěna, ale na sobotní nebo nedělní odpoledne při bouřce by to bylo ještě lepší.

Volání o pomoc (2007)

Don Cheadle báječně hraje (Sandler taky, ale na toho jsem byl připraven) a v mých očích je tohle jeden z mála filmů, který nemá hlavní mužskou postavu. Nic to ale nezmění na mém výsledném hodnocení. Vždycky jsem si chtěl zahrát Shadow of Colossus, ale neměl jsem Playstation. I tak mi ale udělalo radost, že hra měla ve scénáři pevné a poměrně důležité místo a nebyl to jenom product placement. Bál jsem se sklouzávání po povrchu tématu, ale byl jsem odměněn subtilním vyznáním emocí, které ze Sandlerových úst znělo velmi opravdově, i když mluvil "jenom" o psovi. Nebýt toho neštěstí, mohl místo dramatu natočit Binder klidně buddy komedii. Sežral bych mu to taky.

Volný den Ferrise Buellera (1986)

Bývalá kultovní komedie, která dnešnímu divákovi už moc nenabídne. Rád jsem se podíval na Alana Rucka z budoucího Spin City. Jinak je to ale opět (pre)teenage komedie, která akorát na chvíli nastartovala kult okolo Brodericka. Vychytralost hlavního hrdiny je párkrát úsměvná, někdy ale jen scénáristicky násilně naroubovaná. Postava ředitele je kromě zmíněného kultu asi největším záporem filmu. Místo smíchu z jejího počínání se mi v hlavě formovalo akorát sousloví sprostý gag. Ve dvanácti by mě to oslovilo, v patnácti zabavilo. Po dvacítce mě to nechává chladným a to nejsem žádný přemoudřelý stařešina.

Nezapomeň na mě (2010)

Pattinson není tak dobrý herec, jak všichni tvrdí. Jeho výkon určitě není špatný, ale měl se radši inspirovat Jamesem Deanem než svou předchozí váhavou rolí. Jako rebel je občas příliš pateticky rozervaný. Jinak je to příjemně ubíhající drama se silným startem a ještě silnějším závěrem, ovšem také s klidně zaměnitelným prostředkem, který umně vynahrazují velmi dobře zvolení herci.