• Thriller

Sidney (2022)

Moc krásný životopisný dokument, s láskou, obdivem i úctou přivedený na svět, no a s tím já se ztotožňuji, Sidney Poitier je můj oblíbený desítky let a jako malá žába jsem ho platonicky milovala.. Talentovaný herec, charismatický muž, zajímavá osobnost, úspěšný režisér, tím vším byl a pro mě bude i dál, prožil pestrý, dlouhý, naplněný život.. Posílám tam nahoru upřímné poděkování, A Patch of Blue, Hádej, kdo přijde na večeři, V žáru noci

Svůdnice na šest (1975) (TV film)

Úsměvná povídka o luštění křížovky, která se změnila v pojistnou událost.. Komedie je to tak na tři objektivní hvězdičky, já dávám čtyři pocitové, herecký ansámbl to výrazně táhne a bavilo mě to, taková milá jednohubka..

Tajemství Vladimíra Menšíka (2014) (TV film)

Příjemné nahlédnutí do profesního i soukromého života talentovaného herce, živelného člověka, zajímavé osobnosti.. Jedná se o takový malý medailonek, ve kterém jeho děti, přátelé, kolegové a ošetřující lékařka vzpomínají.. Hezkým zpestřením jsou rodinné fotografie a archivní záběry, bylo mi potěšením..

První kráva (2019)

Kelly Reichardtová má ohromný cit, vytříbený smysl pro detail, něhu, křehkost a s divákem se o to vše v tomto snímku nádherně dělí, je to pastva pro oči.. Příběh dvou obyčejných mužů, jimž náhodné setkání změní život, stanou se přáteli a začnou spolu podnikat (lahodné smažené koblihy), mě vtáhnul svým půvabem, soucítěním (pomoc bližnímu v nouzi i malé ještěrce), no a John Magaro je jako vyučený pekař k zulíbání, působivá a zajímavá záležitost..

Wendy a Lucy (2008)

Michelle Williamsová si mě povodila, její Wendy mě dojala i rozesmutnila, mladá žena bez domova, bez zázemí, bez práce, bez auta, to musí být strašně těžké protloukat se životem sám/sama.. Kelly Reichardtová nám naservírovala deziluzi amerického snu takovým způsobem, že se mi dostala pod kůži a jsem si jistá tím, že v myšlenkách se k tomuto filmu budu ještě dlouho vracet..

Ta dívka z fotky (2022)

Neuvěřitelný, místy až zarážející a šokující příběh mladé ženy, která zemřela ve svých 20 letech za nevyjasněných okolností.. Nesmírně složité vyšetřování trvalo desítky let a až v nedávné době se podařilo společným úsilím agentů FBI, policistů, novináře a dnešních technických možností objasnit identitu ženy a rozplést její životní pouť.. Zdařilý dokument, poutavě vyprávěný, velice smutný..

Případy 1. oddělení - Řetízek (2022) (epizoda)

Tahle epizoda je hodně smutná, pro mě asi nejemotivnější z této řady.. Případ zavražděné zlatnice, krádež šperků, vyšetřování to vše je zajímavé, poutavé, působivé.. Elizaveta Maximová to zvládla na výbornou, Barbora Bočková mě poprvé příjemně překvapila a celkově hodnotím jako velmi dobré..

Metanol (2018) (TV film)

Zdařilé kriminální drama, které se podrobně věnuje metanolové aféře z roku 2012, kdy se na trhu objevil jedovatý alkohol.. Spojení lidské hlouposti s chamtivostí je opravdu smrtící kombinace a v tomto případě doslova.. Je to pěkně natočené, ve svižném tempu odsýpající, herecký ansámbl bezvadný, hudební podmaz vyhovující, ode mne dnes večer bez připomínek, zato s mrazením v zádech..

Vesper Chronicles (2022)

Po pravdě já vůbec netuším, jak se to stalo, měla jsem naladěno ihned, ta malá, nesmírně sympatická dívka si mě získala od prvních minut.. Podmanivý vizuál mě dostal, kreativita tvůrců fantastická, vytvořili svět, který jsem ještě neviděla, nikde, v ničem, oceňuji originalitu a nápaditost.. Prostě jsem se nechala vtáhnout a unést.. Asi nemusím psát, že jsem Vesper ze srdce přála, aby z toho všeho vyvázla živá..

Sugarlandský expres (1974)

Tenhle expres do Sugarlandu mě za srdce nechytil, tak nějak prolétl kolem mě a zmizel v dáli.. Počínání hlavních postav, tj. manželského páru malých kriminálníků (zlodějíčků), bylo místy úsměvné, někdy nepochopitelné, občas zarážející.. Skutečný příběh neznám, neslyšela jsem o něm, tedy jsem to brala tak, jak mi to naservíroval Steven Spielberg a žádné velké nadšení se nekonalo.. Na jedno kouknutí dobré..