• Thriller

Střídavka (2022)

Vztahový propletenec tří rodin s dětmi a babičkou (skvělá Eva Holubová) je takový ten filmek na jedno použití, bezproblémově zvládnutelný, ale vracet se k němu nebudu.. Nejvíc se mi líbil Martin Hofmann, jeho postava přerostlého kluka mě bavila a rozesmála, po pravdě doma bych ho nevydýchala, ale ve filmovém světě je to zábava..

Srdce na dlani (2022)

Úsměvná záležitost s příjemným hereckým ansámblem, tuhle sestavu mám ráda - oba Polívkové jsou sympaťáci, Eliška Balzerová výborná, ostatně jako vždy, Matouš Ruml nezklame a líbil se mi i ten malý kluk, byl zábavný a milý.. Příběh je prostý, předvídatelný, nicméně v rámci žánru oddechovka hodnotím kladně, pohádkový konec se svatbou mi potvrdil, že jsem odkoukala roztomilotinu, u mě dobrý..

Milenec lady Chatterleyové (2022)

Nový film pro mladé diváky současnosti, z tohoto úhlu pohledu chápu, proč se tvůrci věnují látce, která již byla několikrát zpracována.. Kdo nezná předchozí verze, zřejmě bude víc spokojen než ten, kdo má nakoukáno.. U mě to dopadlo dobře, nemám žádné zásadní výhrady, nicméně ani nepociťuji nadšení, známý příběh lady Chatterleyové nepřináší krom nahoty nic objevného či strhujícího..

Okno do ložnice (1987)

Napínavá kriminálka se sympatickými postavami (Steve Guttenberg a Elizabeth McGovernová) a taky odpudivými postavami (Isabelle Huppertová, Brad Greenquist). Příběh mladého muže, který se zaplete s vdanou ženou a při společně strávené noci ona zahlédne z okna ložnice pokus o vraždu, mě vtáhnul a nepustil.. On se přihlásí na policii jako svědek a rázem má na průšvih zaděláno, s nostalgií jsem se vrátila v čase do roku 1987..

Království nebeské (2005)

Tvorbu Ridleyho Scotta mám ráda a tak mě mrzí, že ani druhý pokus s královstvím nevyšel tak, jak bych si přála.. Sama netuším, v čem je zakopaný pes, prostě se neumím naladit.. Natočené je to pěkně, výprava velkolepá, myšlenky zajímavé a v mnoha ohledech pravdivé, přesto je mi hlavní postava dokonale volná.. Možná je to tím, že Orlando Bloom není moje krevní skupina a možná i tím, že tomu kováři, co všechno umí a zná, jednoduše řečeno nevěřím..

Mimořádná událost (2022)

Styl Jiřího Havelky se mi zamlouvá, vyhovuje mi jeho způsob nahlížení na současnost, ano, ano, takhle my si tady žijeme.. Mašinka bez mašinfíry si to valí na humorné notě a herecký ansámbl komplet skvělý, včetně dětí.. A za to, že jsem se filmem prosmála až do konce, dávám krásné čtyři hvězdy..

Vražda na objednávku (1954)

Moc pěkná kriminálka, které čas na kráse neubral, půvabná Grace Kellyová v roli manželky a zároveň nevěrné ženy skvělá, od začátku mi byla sympatická.. Naplánovat dokonalou vraždu a provést zločin bez chyb jsou holt dvě rozdílné věci a vrchní inspektor má smysl pro detail i spravedlnost.. U mě opakovaně spokojenost, příjemný filmový zážitek..

Okno do dvora (1954)

Znovu jsem si potvrdila, že tento film je pro mě na pět hvězd, parádně natočené, výborní herci, pro odlehčení atmosféry nechybí ani humor, ani nadhled a dialogy jsou skvěle napsané.. James Stewart má ohromné charisma a jako fotograf v sádře je velmi lehce uvěřitelný, no a k němu nádherná Grace Kellyová, v okamžiku, kdy vstoupí na scénu, se tají dech..

Sabotér (1942)

Vrátila jsem se k tomuto snímku s velkým časovým odstupem a s potěšením konstatuji, že tenhle Hitch na mě funguje.. Hlavní postava v podání Roberta Cummingse báječná, obyčejný chlapík se náhodně připlete do cesty sabotérům a vzápětí mu jde o život.. Mou pozornost rovněž zaujal výtečný Otto Kruger, jakmile se objevil na scéně, měl mě, no a samozřejmě památný závěr na Soše Svobody..

Kdyby radši hořelo (2022)

Pozoruhodná věcička, která má široce žánrově i obsahově rozkročeno a daří se to, politický podtext je jasný, stejně tak jako nastavené zrcadlo současnosti, snoubení komedie s dramatem probíhá hladce, pro mě osobně příjemné překvapení.. Krobot je úžasný ve všem, takže i v této roli hasiče mě vyloženě bavil, duo Isteník-Polívková funguje též velmi dobře.. Mám pocit, že mladého Rybanského bude stát za to sledovat..