• Thriller

Bod varu (2021)

Od začátku to viditelně pod pokličkou vře, hlavní postava není v pohodě a přichází večer - prubířský kámen.. Každý, kdo něco podobného zažil na vlastní kůži, se v tom uvidí a najde.. Pro mě osobně působivé nahlédnutí do kuchyně, baru a hlavinky bloncky.. Není to příjemné pokoukání, ale stojí to za to.. Herci lehce uvěřitelní a zpracování zajímavé..

Drsný město (2020)

Na tuhle drsnou kriminálku se mi koukalo celkem dobře, jen jsem měla místy pocit, že to tvůrce příliš hrotí a několikrát mě napadlo, jestli se v Marseille najde alespoň jeden (!) čestný polda.. Inu, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.. Šťastný konec jsem neočekávala a ve finále mi to vychází na slušné tři hvězdy..

Záskok (1994)

S odstupem času zvedám hodnocení, našla jsem v tom mnohem víc než na první dobrou.. Bratři Coenovci totiž odhalili tajemství „fungování“ firmy, zejména mě zaujalo zpracování pošty a schvalovací proces, pobavila jsem se, od srdce zasmála a zamáčkla slzu nad trpkostí reality.. Celkový dojem 4+..

Potíže s Arizonou (1987)

Na můj filmový vkus příliš ztřeštěná komedie, bezdůvodně ukřičená a někteří herci zbytečně přehrávají.. Nicméně místy je to dojemné, místy vtipné a závěr mě přece jen usmířil.. Hodnotím za tři a u téhle věcičky chápu to rozporuplné hodnocení, chvíli se jedna baví a chvíli trpí..

Skála (1996)

I po těch letech to na mě pořád působí a já se fantasticky bavím, prostě tohle je film, ke kterému se ráda vracím.. Mladý Nicolas Cage je v roli nezkušeného agenta/kancelářské myšky k zulíbání a stárnoucí Sean Connery má charisma jak vrata, tahle nesourodá dvojice je báječná a vydá za deset jiných.. Ed Harris je nesmírně sympatický a přesto, že si tady střihnul v podstatě zápornou roli, mám pro něj už dvacet let pochopení, byl mi srozumitelný.. Mýma očima má tento akčňák vše, strhující příběh, svižné tempo, nechybí humor ani nadhled, příjemný hudební podmaz a v neposlední řadě senzační honičky, bitky, hlášky..

Millerova křižovatka (1990)

Skvělá gangsterka, báječně napsaná, hezky natočená a herci velmi dobří.. Dva mafiáni rozehrají boj o vládu nad městem a mezi nimi se pohybuje hlavní postava, Gabriel Byrne se mi jako Tom moc líbil, k tomu musím zmínit Johna Turturra, jeho Bernie nemá chybu.. Když se hraje o život a úplně přesně se neví, kdo s kým a proti komu, je to napínavá podívaná, u mě filmová spokojenost.. Drobné výtky si nechám od cesty..

Milostné historky (2020)

Nečekala jsem nic převratného, ovšem dostala jsem jen plnou náruč záletníků, lhářů a povrchních lidí, kteří si lásku libovolně zaměňují za vše, co se jim zrovna hodí, ať už je to touha po sexu či podléhají momentální přitažlivosti.. Romantiku jsem v tom opravdu neviděla a lásku už vůbec ne.. Drama to bylo, když to jedna chtěla poctivě dokoukat.. Úsměv na tváři mi nevykouzlila ani jedna z postav, s upřímným politováním..

Čtyři k večeři (2022)

Celkem příjemná vztahovka se sympatickým hereckým ansámblem, námět je každopádně zajímavý - máme nebo nemáme jednu spřízněnou duši či vyvoleného/vyvolenou na celý život? Nicméně to zpracování mi až tak nesedlo, prohazování dvojic a následný vývoj vztahů se mi pod kůži nedostal, bohužel..

Bomba (2021)

Vezmu to dnes večer stručně.. Prachy vládnou světu, sledovanost je prioritou a všichni lžou.. Nastavené zrcadlo dnešní společnosti ve mně rezonuje zneklidňujícím způsobem.. Stojí to za to vidět a nechat se na malou chvíli vyhnat z komfortní zóny.. Nepředvídatelný závěr byl pro mě zajímavý a působivý..

Nejhorší člověk na světě (2021)

Pozoruhodná věcička z Norska a Renate Reinsve je velice zajímavá herečka.. Na první dobrou to působí nepříjemně, hlavní postava se chová naprosto nevypočitatelně, nezodpovědně a ubližuje svým blízkým.. Ovšem při zachování jistého odstupu jde o mladou ženu, která neví, co chce a hledá si vlastní cestu životem, sice se chová jako šestnáctiletá nanynka, ale při troše snahy se v tomto snímku dá najít mnohem víc..