• Thriller

Špionáž (2013)

Tento snímek je čítankový příklad filmové jednohubky, když nad tím nebudu přemýšlet, budu se místy celkem i bavit.. V okamžiku, kdy se zamyslím, tak nenacházím žádná vhodná slova o výjimečně talentovaném vývojáři, který je naivní jako desetiletý kluk a chová se jako tele.. Nicméně stará garda mě opět potěšila, Gary Oldman, Harrison Ford, Richard Dreyfuss, na ty je prostě spolehnutí.. Jo, jo, moderní technologie a průmyslová špionáž jsou dnešní lákadla a rychlý prachy taktéž.. U mě dobrý, na jedno kouknutí v pohodě..

V temném lese (2006)

Tuším, že tohle je film Garyho Oldmana, jeho charisma a energie, která z něj srší, jsou nepřehlédnutelné.. Příběh dvou manželských párů ve vidlákově mě zas až tak neoslovil, způsobil to zbytečně dlouhý a vlažný začátek.. Po nalezení uvězněné dívenky se to sice rozjelo, ovšem jakákoli logika se odporoučela do kopru.. Holt na mě mokré tričko nepůsobí, pánové si to jistě užili víc.. Ten les byl krásný..

Mnich (2011)

Tento snímek má mýma očima jednu velikou přednost a tou je Vincent Cassel, zejména v té první půli byl skvělý..  Zajímavý námět se ovšem utopil ve zpracování, prapodivném střihu a v závěru na mě působil jako nesourodý žánrový slepenec.. Nicméně atmosféra středověkého kláštera je podmanivá, otázky ohledně víry a hříchu pozoruhodné, no a neodpustím si poznámku na závěr - možný spoiler - chce-li ďábel svést na zcestí mnicha, pošle mu Déborah? Jako vážně? Nedivím se, že ho musel nejdřív dostat na pokraj smrti, tahle podpásovka mi zkazila dojem..

Desátník smolař (1962)

Jean-Pierre Cassel je jako mladý desátník k zulíbání, ohromné charisma, okouzlující úsměv, příjemný hlas.. Nicméně ten žánrový mix od válečného dramatu ke komedii mi až tak bezproblémově nesedl, několik dobrých vtípků a pár napínavých scén nevyplní celý film.. Moje dnešní hodnocení je shovívavé, tu čtvrtou hvězdičku posílám do hereckého nebe panu Casselovi, opět mě potěšil, kvůli němu to stálo za to vidět..

Favoritka (2018)

Olivia Colmanová je v roli královny naprosto dokonalá, na paty jí šlape výborná Rachel Weiszová, no a Emma nezůstává pozadu, svým starším kolegyním zdatně sekunduje.. Rozehrané historické drama o přízeň královny, touze po bohatství a moci se mi zamlouvalo a příliš jsem neřešila reálný základ, přijala jsem to tak, jak mi to tvůrci naservírovali.. A bylo na co koukat, krásné interiéry, nádherné kostýmy, překrásné šperky, celkově výprava úchvatná.. U mě spokojenost, sedlo mi to, lidská povaha a nešvary jsou neměnné, bohužel..

Jedovatá víra (2019)

S ohledem na skutečnost, že i v současné době se každý z nás může potkat s fanatickou vírou (v cokoli), hodnotím snímek shovívavě, snaha o nadčasové sdělení je tu patrná.. Pomalé tempo vyprávění mi nevadilo a příběh malé komunity s hady jako prubířským kamenem mě zaujal.. Domnívám se, že vymytá hlava je vždy a všude nebezpečná a ohrožuje-li zdraví či život, je nutné odmítnout a rychle prchat.. Olivia Colmanová nezklamala ani tady, byla výborná..

Otec (2020)

Příběh starého nemocného muže a jeho dcery mě vtáhnul na první dobrou, Anthony Hopkins a Olivia Colmanová jsou výborní, nechala jsem se jimi strhnout.. Filmová skládanka - dcera, manžel, pečovatelka ve variacích - je dech beroucí, zajímavá, působivá a velice si cením snahy tvůrců přiblížit divákovi úskalí stáří a vážné nemoci.. Přesto si dovolím jednu poznámku - realita je mnohem drsnější a krutější, tohle bylo mýma očima „filmové balení“.. Snímku dávám čtyři hvězdy, za úchvatný herecký koncert přihazuji pátou..

Hotel Modrá hvězda (1941)

Jsou filmy, které mýma očima nestárnou a ráda se k nim vracím, tento patří mezi mé oblíbené.. Nataša Gollová je okouzlující a její komediální talent je nepopiratelný.. Líbí se mi trojice nocležníků v podání herců Novotný, Pešek, Pivec, no a samozřejmě charismatický Oldřich Nový jako synek z bohaté rodiny, který na peníze nehledí.. Komedie v pohádkovém hávu s příjemnou hudbou mě baví pořád, holt každý z nás má nějakou tu filmovou slabost..

Po rozvodu (1981) (TV film)

Tento komorní TV film o bolestném rozpadu jedné rodiny je ukován především herci, Jana Hlaváčová a Ladislav Frej to rozehráli fantasticky, za podpory výborných kolegů - Vladimír Brabec, František Filipovský..  Příběh začíná v okamžiku rozvodu, tedy divák netuší, do čeho vstupuje a postupně odhaluje, co se stalo..  Upřímně řečeno bylo mi líto všech zúčastněných, zejména dětí..

Není čas zemřít (2021)

Všechny starší Bondovky mám celkem slušně nakoukané, tedy jsem chtěla vidět i tu nejnovější.. S politováním jsem však nucena konstatovat, že jsem se s tvůrci minula.. Módní trendy jdou mimo mě a obsazení některých hereček nepovažuji za šťastné, jsou pro mě ve svých rolích nepřijatelné, tj. nevěřím jim ani ň.. Nicméně natočené je to pěkně a jako akční snímek to dokážu přijmout, jako Bondovku o něco hůř..