• Thriller

Divoká stvoření (1997)

Ze začátku jsem si říkala, že to na mě bude asi příliš divoké a bláznivé, ovšem pak jsem se začala smát a přestala přemýšlet.. Prostě jsem se nechala unést, bavilo mě sledovat tuhle partu nadšenců a jejich houževnatý boj o záchranu zoologické zahrady.. Pochvalu ode mne si vysloužil výborný John Cleese a sympatická Jamie Lee Curtisová, tihle dva mě spolehlivě odbourali..

Manželská rána (2013)

V rámci žánru „oddechovka“ hodnotím shovívavě, Pierce Brosnan a Emma Thompsonová jsou skvělí a celou tuhle ztřeštěnost drží nad vodou svým šarmem.. Příběh o slizkém tuneláři bez zábran a zmizelém penzijku je v podstatě úsměvný, některé vtípky se povedly a jiné jsou holt trochu slabší, pro mě bezproblémově koukatelné..

Město duchů (2002)

Matt Dillon mě velice příjemně překvapil, vůbec jsem netušila, že si vyzkoušel i režisérskou stoličku.. Příběh o podvodnících, kteří se mimo jiné podvádějí i navzájem mezi sebou, se mi zamlouval, já k tomu přistoupila tak, že všichni lžou a tudíž jsem se nemohla splést.. Pomalé tempo vyprávění mi vůbec nevadilo, atmosféra snímku skvělá, herci výteční.. No a samotný závěr mě vyloženě potěšil, sice si nejsem jistá, jestli by tohle někdo udělal, ale chci věřit, že by se někdo našel, třeba Matt Dillon..

Shoda (2014)

Pozoruhodná záležitost ve všech ohledech, komorní drama rozehrané na malém prostoru, přesně tak, jak to mám ráda, výborní herci, kteří podpoří zajímavý a neotřelý příběh, k tomu příjemný hudební podmaz.. Obecně řečeno konverzačky mě baví a tohle stálo za to vidět, těch témat k diskuzi a úvahám je samozřejmě mnohem víc, než je ta stěžejní linie ve filmu, ono to tam probublává pod pokličkou.. Patrick Stewart dokáže být ohromně sympatický a ve vteřině nesmírně odporný, smekám klobouk..

Reminiscence (2021)

Hugh Jackman v hlavní roli příběhu o muži, který se živí tím, že lidem zprostředkovává vzpomínky, se mi moc líbil.. Dívat se na něj a poslouchat jeho hlas je pro mě zážitek.. Spletitá mozaika vyprávění mě bavila a musela jsem si počkat do konce, nerozluštila jsem, proč zmizela.. U mě spokojenost, hodnotím za čtyři s pomyšlením na pět, atmosféra snímku mě dostihla a ta žánrová směsice mi sedla..

Sebevražedný oddíl (2021)

Celkem bez uzardění přiznávám, že jsem se bavila, zvrhlinka ve mně opět jednou ožila a nechala si naservírovat tuhle nadupanou akční jízdu, drsně krvavou, pěkně natočenou, místy vtipnou, nechybí černý humor ani nadhled, no a fantazie tu má vyloženě pré.. Margotka opět skvělá, sexy kůstka, no a Joel Kinnaman s Idrisem Elbou jsou ohromní sympaťáci.. Až se jednou bude zachraňovat svět, sím o tenhle oddíl, ten předtím byl slabota..

Kdybych byl tátou (1939)

Jindřich Plachta je v roli Antonína Adamičky stručně řečeno úžasný, příběh starého mládence mě zaujal od samého začátku a zejména ta první půlka (komediální) je na plnou palbu.. Pak se snímek malinko pootočí a má nádech rodinného dramatu, což mi tak úplně nesedlo, neb jsem manželství Míly a Karla nepobrala.. Každopádně stojí za to vidět, hezky natočené a příjemný herecký ansámbl..

Bezdětná (1935)

Ano, pravdou je, že příběh je to prostý i předvídatelný, nicméně tenkrát se psal rok 1935, s přihlédnutím k tomuto faktu si nedovolím příliš kritizovat, zvukový film byl v plenkách, Nataša Gollová si zahrála svou první hlavní roli a mýma očima se neměla za co stydět, prostě byla na začátku kariéry a nějak začít musela.. Otomar Korbelář jako zachránce a milující manžel lehce uvěřitelný, ostatně jemu bych zbaštila cokoli.. No a mít v té době nemanželské dítě, to asi nebylo vůbec nic jednoduchého, ač se to dnešnímu divákovi nemusí pozdávat, pravidla se během let radikálně změnila..

Prstýnek (1944)

Otomar Korbelář jako pytlák Jan Sochor jedinečný, hrdý muž a spravedlivý otec.. Jen ty hříchy mládí, no..  Každopádně se jedná o kouzelnou komedii, velice příjemnou oddechovku a vtipnou záležitost.. Herecký ansámbl báječný do jednoho, Vlasta Fabianová v roli kněžny krásná, Růžena Šlemrová coby baronka úsměvná, František Smolík vystřihl toho choulostivého nemožnílka senzačně, farář Jaroslava Marvana skvělý a Jindřich Plachta dokonalý lékař.. Vracím se k tomuto snímku opakovaně a ráda, takže si ode mne plný počet zaslouží..

Pudr a benzin (1931)

Viděla jsem tuhle hudební komedii kdysi dávno, tak jsem si dnes dala opáčko a musím přiznat, že mě baví pořád.. Není to bez chyby, to určitě ne, má to své mouchy, ale.. Voskovec s Werichem už jasně dávají najevo, co v nich dříme a nemohu opominout krásnou hudbu Jaroslava Ježka, ta hudební složka snímku je pro mě motivací ke čtyřem hvězdám..