• Krátkometrážní

Swing, You Sinners (1930)

Neuvěřitelná tonáž surreálných nápadů a neutuchající smršť vizuálních gagů, kdy každičkej, byť sebešílenější nápad nezůstal nevyužit. Dokonalá souhra obrazu, hudby a atmosféry.

The Seeding (2023) odpad!

Trailer zaujal, ale když jsem viděl fotky z premiéry filmu na Tribeca Festivalu v New Yorku, kde režisér a herci vypadali jako by se účastnili nějaký travesty show, trochu jsem znejistěl. Tahle nakrucující se  banda snobskejch b*zerantů v drahých hadrech mě teda dost odrazovala. A první dojem byl bohužel pravdivej. Tohle je zas jen další nihilistickej, odpornej pseudofilm od rozmazlených městských dětiček, co natočili hnusobu o tom, jak ošklivoučký je mít děti. Rádoby intelektuální, jakoby artovej splašek. Sonda do duše současných dekadentních tvůrců, kteří žijí v přepychu, ale jsou absolutně prázdní a nenávidí všechno okolo sebe.

Věž hrůzy (1997) (TV film)

Obrovský překvapení, tahle mysteriózní duchařina od Walt Disney Television. Příjemná feel-good oddechovka pro celou rodinu, která má skvělý obsazení a skvostně napsaný postavy, kdy nevíte kteroužto máte mít radši, jací jsou to sympaťáci. Díky přesný režii a výbornýmu scénáři film krásně odsýpá, hrdinům držíte palce a prožijete si s nima jejich příběhy, protože vám na nich záleží. Jsou lidští, dělají chyby a špatná rozhodnutí, která se pak snaží napravit.  To všechno odlehčený humorem, kterej se mně přesně trefil do noty, a třeba takovej Michael McShane si zahláškoval jak o život. Chtěl jsem dát silný čtyři hvězdičky, ale pak jsem si uvědomil, že filmu nemám co vyčíst a tlemím se ještě po konci titulků, takže plná palba.

Lůžkový vlak hrůzy (1990)

Hele, jako čekal jsem ledacos, ale ne film o strašidelný pohovce, která vraždí vyhřezlýma pružinama. :-D

Unhinged (1982)

Výbornej regionální film, jehož síla na mě dopadla až časem. Až se mi pořádně rozležel v hlavě, a hlavně v žaludku. Tísnivej a bezútěšnej vál, kterej svou pomalou a skličující atmosférou začne uspávat, aby v nestřeženým okamžiku ukázal svý sakra vostrý zuby.

Tajemná noc duchů (1985) (TV film)

Parádní osmdesátkovej TV horůrek s nostalgickým padesátkovým feelingem. Velice zábavná a odlehčená feel-good kultovka, kde se mihne pár známých béčkových harcovníků. Potěšující objev na poli silné vlny TV hororů, která probíhala zhruba od konce šedesátých let do poloviny devadesátek, a přinesla spoustu nezapomenutelných snímků.

Mondo Macabro: Episode 5 - Fantasy Films From Indonesia (2002)

Zevrubnej průvodce indonéskou exploatační kinematografií. S místními producenty, režiséry a hereckými hvězdami se proberou brakový klasiky jako Mystics in Bali, The Queen of Black Magic, The Warrior, Satan's Slave, The Devil's Sword, Lady Terminator a podobný perly. Legendární bojová superstar Barry Prima se ukáže jako vtipnej sympaťák se smyslem pro sebereflexi: "Nenatočil jsem ani jeden dobrej film. Hahaha."  Poprvé vysíláno na britském kanálu Channel 4 v roce 2001, jako součást osmidílné série dokumentů o kultovních kinematografiích z různých končin světa (Filipíny, Turecko, Mexiko, Brazílie atd.). Pod názvem Indonesian Exploitation pak vyšlo taky jako bonus na dvd Lady Terminator od Mondo Macabro.

South Park: The 25th Anniversary Concert (2022) (koncert)

Neskutečný. Jeden z nejlepších koncertních záznamů vůbec. Jo, když se spojí genius loci skalního amfiteátru Red Rocks spolu se spontánností, talentem a naprostou profesionalitou všech zúčastněných, brada padá dolů. Tohle zažít naživo, nadosmrti bych z toho zážitku žil.

Na férovku (2023) (amatérský film)

Kraťas, co má nejen srdíčko, ale i talentovaný a charismatický lidi před i za kamerou, a velice solidní produkční zázemí. Palec nahoru.

Reacher - Policajt z New Yorku (2024) (epizoda)

Scénář: žena, režie: žena, koukám na závěrečný titulky: žena, žena, žena, žena... Že by tady bylo jádro pudla týhle "lazy and dumb as fuck" epizody? :-)

Časové pásmo bylo změněno