• Krátkometrážní

Hlídač č. 47 (2008)

Hlídač č. 47 se ke ke mně dostal náhodou, vůbec jsem neměl potřebu ho vidět. Ale zvědavost byla silnější, takže jsem si dvd pustil. Potěšila pěkná kamera a Roden, to je prostě Pan Herec. Ovšem ostatní karikaturky a divadelníci byli hrozní. Když pak příšerná Lucia Siposová začala mluvit jako by hrála v nové Troškově pohádce, načež roztáhla nohy hrobařovi, místnímu slizákovi, utnul jsem to a šel koukat na Psycho Copa 2. :-)))

Zazel (1997)

Kýč jak bič.

Krtek (1970)

Tuhle Jodorowského nudnou bizarnost, jsem dokoukal jen díky tomu, že jsem měl na Festivalu Fantazie okolo sebe kumpány, a pár promile v krvi. Alkohol, který odboural mé zábrany, byl taky jeden z důvodů, proč jsem u scény souboje se soupeřem, který umí nechat projít kapilárami svého těla střelu, vybuchl v nekontrolovaný záchvat smíchu, což mé okolí naprosto nepochopilo. :-)

Rumah Dara (2009)

Vůbec nebudu rozebírat otázku originality, na to jsou tu jiní experti. Já to prostě ke kvalitnímu zážitku nepotřebuju. Víc mě zajímá, jak autoři s tématem naloží. A když mám před sebou gore horror, který předchází pověst velkýho krváku, očekávám jediný: GORE!!! Pokud si autoři na nic nehrajou, a z jejich dítka čiší radost z filmařiny a nadšení pro věc, které dokážou přenést na diváka, mají mé sympatie jisté. A tvůrcům Darah se tohle všechno daří. Navíc film fantasticky graduje a ke konci už probíhající gorefest dosahuje takových absurdních rozměrů, až se z něj stává zábavná krvavá groteska. Za sebe můžu říct jediný: PARÁDA!!!

Duchové Marsu (2001)

O chlup horší než Vampires. No spíš o dva chlupy:). Carpi se nám hezky etabloval mezi opovrhovanou video-chásku, ale my ho máme furt rádi. Vždyť "béčko" není sprosté slovo, to ví každý malý filmový fanatik. Ghosts mají vypečený obsazení- Natasha, Jason, Pam a moje tuze oblíbená tlamička Clea DuVall. Jo a taky oplácanej zakrslej gangsta Ice Cube. Všichni jsou samozřejmě drsnější než šmirglpapír, což je jeden ze zdrojů guilty pleasures. Dalším jsou ty roztomilý modely vláčků a kosmických bugin, to je prostě super. Ale úplně nejlepší je Jason Statham a jeho role slizkého baliče Natashy, jeho drsňácký komenty, jak dobře by jí to udělal, mě krutě bavily. Jo a pak tu máme akci, made by John Carpenter. Neuvěřitelně statická, skoro beze střihu, kdy je vidět každá chyba. Plus neustálý výbuchy pidipetard, po kterémžto vždycky pár řízků metá ukázkový kotouly ze schovaných trampolín. Nádhera, kterou film získává nový, zábavnější rozměr. Prostě čtverečka jak vyšitá, Johne.

Upíři (1998)

Klasický Carpenterův "macho" styl a super "B" feeling. Tentokrát s krásnou kamerou a westernovým nádechem. Jamesi Woodsovi role ve Vampires fakt sedla, je to prostě ten správnej drsňák, ve správným béčku. Úvod filmu, myslím tím první lov (spíš je to vybíjení) upírů, je naprosto úžasný. Po odvetě ze strany hlavního krvesajce sice film trochu ztratí "drajv", ale stále je to fajn upírskej kousek.

La casa sperduta nel parco (1980)

Herecký koncert Davida Hesse v italské vykrádačce Last House on the Left (1972), s nějakýma těma nelogičnostma a pochybnou pointou. Prostě fajné béčko.

Kašpárek zabiják (1994) odpad!

"Bezva! Du si ho vyhonit!" Moudrá slova, tahle Funny Manova hláška.To jsem měl udělat místo utrpení, které jsem u tohohle paskvilu prožil.

Predátoři (2010)

14. 08. 2022. Novej koment: Po blullshitu zvaném Prey, což je nejnadhodnocenější film v týhle databázi, se vyrojily různý žebříčky predátorovských filmů a zpětně se relativně pěla chvála na Nimrodovy Predátory. Když jsem na tom byl před dvanácti rokama v kině, totálně jsem to odepsal jednohvězdičkovým hodnocením a krátkým komentářem. Po Predátorovi 1 a 2 to byl prostě strašnej kvalitativní sešup. Ale jak tak léta běží, a pokračování různých franšíz jsou horší a horší, tak najednou člověk dostane chuť ověřit si, jak si na tom zpětně Predátoři stojí, a jestli je to opravdu tak strašný. A ono ani není. Už jsem věděl, co zhruba dostanu a docela si to užil. Nenáročný béčko s dobrým obsazením, slušným rozpočtem, akce stíhá akci, je to badass, aj ten pianista Brody mně už nevadil. Jen ti predátorští pejsci jsou dost cheesy. 16. 07. 2010. Starej koment: Bez chuti a zápachu. Prostě, mdlé. Ambice natočit poctivej oldskůl a zremixovat původního Predátora sice byly, ale jak toto dopadlo... Kilo za lístek v prdeli.