• Krátkometrážní

Sociální síť (2010)

David Fincher to má v hlavě pěkně srovnaný. Málokterej současnej režisér má tak pevnou tvůrčí ruku jako on. A výkony, který dokáže dostat z herců, to je kapitola sama pro sebe. Jesse Eisenberg je opravdu výbornej, ale to, jak hraje Justin Timberlake, je pro mě překvapení roku (a to ho nijak nepodceňuju).

Grayson (2004)

Jako snad každý komiksový fanoušek, i já jsem byl nadšen!!! Bravo!

Piraňa 3D (2010)

Slušnej výplach, Alexandře! Tuny silikonovejch koziček, ultimátní gore, pobavenej nadhled. No a samozřejmě 3d péro! Celkem slušná zábava.

Tábor Sleepaway 2 (1988)

Angela je jen jedna, a to Felissa Rose. To co tvůrci s touhle kultovní postavou v pokračování provedli, je na liskanec. Z tajemný holky z výborný jedničky, se v ušmudlaný dvojce stala nesnesitelná, afektovaná kráva, která si v chatce na kytáru drnká příšerný odrhovačky. Stupidity se kupí jak na běžícím pásu, všichni se chovají jak idioti, sympatickou postavu, aby člověk pohledal s lupou. Vraždy jsou vyloženě trapný, lepší vtipy umí i moje čtyřletá neteř, atmosféra odešla do nonstopu na pivo bez pěny. Tohle se tááák moc nepovedlo, až to bolí. Dál už sérii rozhodně zkoušet nebudu, nerad bych zas přehrávač trápil rychlopusuvem. EDIT: Ha ha ha, to je prdel. Jenom devět let stačilo, abych změnil názor. Jenom zhlédnutí pár stovek béček, céček, a současný krizový stav hororového žánru, jen to stačilo, abych si začal vážit filmů jako je pokračování Sleepaway Campu. Ani se nedivím, že jsem napoprvé dal odpad, ona je to fakt neskutečná p*čovina. A oproti geniální a kultovní jedničce je to podstatně nižší liga. Takže když jsem to viděl poprvé, tak jsem prskal jako křeček. Ale protože už jsem postarší strejda, smířlivá povaha, dobrák, co se naučil odpouštět chyby a brát věci jak se mají, tak jsem si oblíbil i tuhle mongoloidnější sestřičku nedostižné jedničky. Oči jí jdou šejdrem a moc rozumu nepobrala, ale je s ní celkem sranda.

Megapiraňa (2010) (TV film)

Ajaj. Megashark zůstal nepokořen, ale stále je to megazábava. Takový odkopávání na břeh řeky útočících rybek, nebo smrtící atak na letadlovou loď U.S.S. ST. HARPER, to jsou scény kultovního statusu. A hlavní hrdina, to je prostě neuvěřitelnej, ehm, kokot! :-)))

The Horseman (2008)

Při sledování Horsemena jsem dostával pěkný kapky. Jedná se o velice drsný, nekompromisní revenge thriller, naprosto nevhodný pro slabší nátury. Film je perfektně odvedený, co se týče kamery, hudby, režie a hereckých výkonů, tak jsem byl nadšený. Koukám, že se tady rozebírá otázka oprávněnosti pomsty hlavního hrdiny. Mě osobně právě kontroverze okolo chování mstícího se otce dost bavila. Výborně vybraný Peter Marshall, hraje svého taťku, jako zatraceně bad-ass antihrdinu. Jako chlápka, který ztratil poslední co měl, a chce se pomstít, i kdyby to měla být poslední věc kterou udělá, nehledě na to, co je správný a co ne. Svou dceru má ve svých vzpomínkách jako malou sladkou holčičku, a nesnese pomyšlení na tu hrůzu, kterou se dozvěděl. Možná se zlobí i sám na sebe, ale to už si divák musí přebrat sám, z filmu se o jeho minulosti a vztahu s dcerou moc nedozvíme.

Psycho Cop 2 (1993)

Jedničku Psycho Copa považuju za otřesně nepovedenej trash. Někdy se ale, stane zázrak a vyloženě sračková amatérština vyfasuje pokračování, které originál předčí ve všech směrech (ono to teda v případě jedničky, nedá ani moc práce :-)). U Psycho Copa je příčinou osoba režiséra. Adam Rifkin měl v té době silný období na divný, pro někoho kultovní filmy. Například jeho Muž se třema rukama, to je pecka, kterou leckdo nevydýchá. Ale zpět k šílenýmu policajtovi. Hned na začátku překvapí (oproti unylé jedničce) super drajv, kterej chytne a už nepustí. Všechno je tak, jak to v obskurním béčku má být, díky rozumné délce film nenudí, většinu stopáže tam pobíhá spousta polonahých koček (včetně Julie Strain), psycho polda hláškuje jak o život, prostě nádhera. Rifkin naprosto přesně ví co točí, a točí tohle ujetý béčko s až ironickým nadhledem. Navíc je film završenej naprosto nečekaným, fantastickým koncem, u kterýho jsem se opravdu od srdce zasmál (myslím tím scénu před hospodou). Tohle je prostě ten typ filmu, který miluju.

Beowulf (2007)

Sterilní.

The Long and Short of It (2003)

Jako výplň na bonusovém dvd to funguje docela osvěžujícím dojmem. Jinak by to neobstálo.