Což takhle dát si špenát (1977)

Vtipné Československé scifičko. I z dnešního pohledu jde o zábavnou podívanou, která má dobrou zápletku a zamotává se to stále víc. Konec mě dost překvapil. Hodnocení: 76/100.

Gekidžóban Fairy Tail: Dragon Cry (2017)

Po dlouhé době se Fairy tail vrací v podobě filmu. Co vám budu povídat je to Fairy tail jak ho všichni známe se vším všudy: vtípky, velké kozy a hlavně hodné akce. Příběh nebyl úplně zlý, zvrat poměrně zajímavý. Za mě spokojenost a už mě čeká jen poslední řada. Hodnocení: 80/100.

#martyisdead (2019) (seriál)

Silný námět a výborné zpracování spolu tvoří povedený seroš o velmi aktuálním tématu, který je napínavý jak trenky. Konec opravdu výborný a vůbec jsem to nečekal, ale i to se reálně může stát. Detektivní vložka v podobě tatíka se mi líbila. Herecké výkony dobré a herci sympatičtí. Pokud vás toto téma zajímá, tak seriál rozhodně doporučuji. Hodnocení: 85/100.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Další marvel film mě mile překvapil, zajímavě a dobře pojatá a spravovaná zápletka, to jsem opravdu nečekal. Cestování po Evropě je vítaná změna. Jelikož jsem zvyklý na kresleného Spidyho, tak zde bylo trestuhodně málo hlášek. Ned je správně nadšený a vtipný, MJ je divná nihilistka a ani moc pěkná není, ale co už.To jsou ale pouze drobné neduhy a celkově se jedná o kvalitní akčňák. Hodnocení: 79/100.

Alita: Bojový Anděl (2019)

Dobrý sci-fi s neoriginálním příběhem (chápu, originality je dnes těžké dosáhnout). Takže zde máme klasický příběh o pomstě, zradě, lásce atd., ale ve slušivém kabátu, který je nabitý akcí a metráky šrotu létajícím všude okolo. Je to zábavné a dobře se na to kouká a to i zásluhou jak dobré kamery, tak i vhodného soundtracku. Za mě dobré akční scifičko co stojí za shlédnutí. Pozn.: Mangu ani amine jsem nečetl/neviděl. Hodnocení: 78/100.

Smrtící nymfa (2014)

Po dlouhé době vydařený horor. Nic originálního či světoborného nečekejte, ale film má (po nudném/nutném úvodu) dobré tempo. Panna mi přišla až nějak moc odolná, krve jako z vola, ale furt žije. Hodnocení: 64/100.

Rudý labyrint (1997)

Velmi zajímavý a spletitý thriller o záhadné vraždě čínské dívky. Zaujalo mě zacházení a celkové zobrazení věznění v Číně a pochybuji o tom, že to v reálu je o moc lepší. Film na mě celkově působí uvěřitelně až na pár věcí a hodně mě bavil. Hodnocení: 82/100.

Taxi 121 (2016)

Podle mého promarněný potenciál. Zajímavá myšlenka/námět, ale zpracování pokulhává. Nevím jestli střih je nějaký artový prvek, čí měl střihač nějaký záchvat a vystřihl i co neměl a v postprodukci na to nepřišli. Jestli to první tak jsem to nepobral, ale nic to nemění na tom že film, hlavně poslední půlhoďka nedává naprosto smysl. Ty flashbacky zde byli dle mého naprosto zbytečné. Herecké výkony byli v pořádku. Hodnocení: 35/100.

Stockholmský syndrom (2020) (TV film)

Podle názvu jsem čekal něco jiného, takže je to celkem zavádějící. Špatné to není, ale nic nečekaného či originálního zde není. Klasické krimi se soukromým očkem jako bonus, který ve výsledku vlastně žádný význam nemá. Konec docela useklý, takže se dozvíte jen osud Lukyho. Herecké obsazení dobré a taktéž jejích výkony. Hodnocení: 58/100.

Vzpomínky (2006)

Zpočátku to vypadá jako klasická detektivka, ale později se k tomu přidá sci-fi prvek a poté to začne být mnohem zajímavější. Příběh je dobře promyšlen, zpracování je výborné a stejně tak i herecké výkony. Za mě nutnost vidět. Hodnocení: 88/100.