John Wick 3 (2019)

Dokonalá jednotka, slabá dvojka a mierne nadpriemerná trojka. Skvelý začiatok, stred ale koniec sa nevydaril. Stalo sa mu toľko vecí a ten chlap stále žije. Nie. Nie, Nie. Najmä posledný pád by vážne nerozchodil. A neviem či si niekto všimol ale nech je ten chlap akokoľvek zranený, ked dostane do papule, krv nikde. môžu ho mlátiť do tváre ako chcú, z úst mu nevyjde ani kvapka krvi. Nápaditosť však filmu nechýba. Skvelá akcia s koňom a perfektné akčné sekvencie so psami. Halle Berry sa mi v akcii zdala kŕčovitá, možno iba preto, lebo Keanu Reeves je v tom tak schopný, že to vyzerá sakra prirodzene a teda po jeho boku by len málokto vyzeral ako niekto, kto vie čo robí. Hudba a kamera znovu nesklamali, na rozdiel od dvojky mal divák pocit, že hlavný hrdina nasleduje skutočný cieľ avšak až do momentu ked sa stretol s najvyšším členom rady. razom otočil kabát a znova z neho bola Baba jaga. potom prišiel splniť úlohu a stačilo pár slov od starca a znova bol šarmantný dobrák. všetko čo mu starec povedal predsa vedel! To bolo veľmi hlúpe. ešteže predošlé minúty boli tak dobré, že je to divákovi takmer jedno. Nakoniec nám John naservíruje dalšie smerovanie tejto strhujúcej ságy ktorá ide raz hore a raz dole. pozor, aby si neskončil ako 96 hodín.

Úniková hra (2019)

Sama sa divím, že sa mi to až tak páčilo. Malo to napätie,akciu, bolo to premyslené a prekvapivé. Samozrejme, boli aj momenty ktoré človek čakal. Často sa to podobalo Kocke alebo Saw. Light-kové Saw a Kocka s veľmi podobnými aspektmi od charakteru postáv cez úniky, ale koniec bol prekvapivý čo zlepšilo celkový dojem.

Kořist (2019)

Ten typ filmu pri ktorom sa so srdca nasmejete a skôr ako ľuďom, držíte palce zvieratám. Výbuchy smiechu pri scénach kde aligátory papajú ľudí alebo sa s ľuďmi inak zabávajú, sú zábavné az groteskné. Dej je predvídateľný a zápletka nudná. Sharknado s krokodýlmi. Niekto si pri pozeraní dokumentu o hurikanoch povedal: keď príde hurikán a okolité bažiny zaplavia ulice, aligatory z bažín by mali byť v meste. - logika ako so žralokmi. - čo by sa stalo keby tornádo nad morom vcuclo žraloky?

Jsem matka (2019)

Potencionálne parádne sci-fíčko, ktoré však veci nechytilo tak ako malo. Veľká škoda, ale záver bol totálne geniálny. Kvôli záveru jedna hviezda navyše. Bavilo by ma zistiť, čo sa udialo dalej.

Godzilla II Král monster (2019)

Netreba od toho čakať niečo zmysluplné. Bum bum bum, to je to čo čakať. Ak čakáte a chcete práve toto, bude to zážitok. Veľa monštier však nemalo priestor. Jasné, nacpať do dvoch hodín úplne všetko je zložité. Príliš to premonštrovali. Navnadili diváka na ozrutné zvieratká ale videli sme iba štyri. Zrejme si pripravovali pôdu na dalšie filmy, ale aj tak. Ludia boli úplne zbytočný. Strangers things girl bolo úplne ale úplne zbytočné. Nezmyselné konanie postáv bolo iritujúce. Ked toto všetko prehliadnem, bola to pecka, ale mne to trochu uberalo na zážitku. Keby sa nesnažili hladať vo všetkom hlboký zmysel, bolo by to lepšie.

Syn temnoty (2019)

Ach...Keby to nemalo tak dobre efekty povedala by som, že je to tv film od hallmarku. Tešila som sa na zlého supermana, toho som dostala, ale to okolo: jeho rodičia, ktorý sa o synovi-mimozemšťanovi začnú rozprávať až ked už divák vie úplne všetko, farma na ktorej chlapec nehol ani brvou, nevideli sme chlapca normálneho, len v rodinných videách. Herec stvárňujúci "zlého supermana" je od začiatku desivý s výrazom šialenca, čo v divákovi zanecháva dojem, že bol divný odjakživa a nie len tých pár dní počas ktorých začne počuť hlasy. Najhlúpejšie mi však prišlo to, ako náhle mal schopnosti a malý herec s z toho nerobil veľkú hlavu. Viem toto, viem tamto, som super silný a nikomu nič nepoviem a beriem to úplne v pohode. Mohli by sme to zvaliť na to, že mu všetko vysvetlili tie hlasy, ale... mne to nestačí. Emocie sú to, čo drží film pokope a tuto ich mala iba Elizabeth Banks. Tak silný potenciál je úplne v prdeli. Ble.

Captain Marvel (2019)

Ach, tá nešťastná kapitánka Marvel. Film má všetko čo Marvel filmy majú. Je tu vtip, akcia, skvelé bojové sekvencie. Čo však nemá sú emócie, čo je v prípade marvelu netypické. Príde mi smiešne že Bree Larson vyhrala Oskara za tak emocionálny film ako Room a tu ani ťuk citu a to je jeden z najväčších problémov filmu. Divákovi absolútne nezáleží na tom čo sa s ňou stane a ani jej nedrží palce. Diskutabilná je, samozrejme, jej priveľká sila, ktorá v šak tu nehrá až takú extrémnu rolu ako bude v budúcich filmoch. Za mňa teda len zábavná chladnička na ktorú sa ale dá pozerať.

Gentleman Jack (2019) (seriál)

Bože, to je tak vtipné, geniálne, pútavé. Hudba, kostýmy, herecké výkony, výprava! Jeden z najunikátnejších seriálov aký som videla!

Shazam! (2019)

Zábavný a iný. To sú pozitíva filmu, no negatíva sú výraznejšie. Malý Billy Batson je šikovný a vynaliezavý. Jeho dospelý protejsek je však priblbly tupec, ktorého charakter by si nikto nezvolil ako nasledovníka s veľkou mocou. Efekty sú vidieť a sú veľmi rušivé. Akčné scény nie sú ničím zaujímavé, kamera, strih, zvuk a hudba nie sú ničím výnimočné. Pre mňa na Aquamana detinsky Shazam! rozhodne nemá.

Peppermint: Anděl pomsty (2018)

Ženská verzia Johnna Wicka a Taken. Mohlo to byť tak dobré. Jennifer Garner jak ušitá na takýto druh postavy, ale celé je to jedna veľká katastrófa. Mamka z predmestia uniká polícii päť dlhých rokov, vyzná sa v zbraniach a v bojových umeniach. Ona musela mať iný druh materskej dovolenky...