• Romantický

Oranžová láska (2007)

Rozhodne originálny námet, len trochu nedotiahnutý. Celkovo výborná hudba a nádherné, miestami priam snové zábery. Ak to však chcel byť triler, chýbala mu väčšia gradácia a moment prekvapenia, ak čisto psychologická dráma, postradala som silnejšie emočné zvraty. Celkovo však Badojev zaujal netradičným spracovaním, takze mu dám určite rada šancu aj na budúce.

Ďábel nosí Pradu (2006)

Aaaale, dávam ****. Neskutočne ma na ňom baví excelentná Meryl a aj to, že ukazuje ako môže byť každá žena krásna, keď sa trochu posnaží a nájde si čas na seba. Ale tiež že je fajn vystúpiť z rozbehnutého vlaku, keď nás začne rýchla jazda príliš pohlcovať. No a že cesta nahor či už vo svete módy, biznisu alebo politiky sa riadi pravidlami, ktoré nie sú vždy fér ani netreba zdôrazňovať. Výborný soundtrack, skvelý strih, takže, kedy je Diabol nosí Pradu opäť v programe? ;-)

Zmizení (2013)

Zaujímavý námet, skvelý Hugh a Jake, len tie mučiace scény uz boli na mňa preexponované a záver trochu priehľadný.

Pořád jsem to já (2014)

Výrazne lepšie ako You are not you, výkon Julianne solídny, len neviem prečo majú vždy Američania snahu vykresľovať dokonalú americkú rodinu. Oveľa hodnotnejšie sú europske snímky s podobnou tematikou - britská Iris, Heinekeho Láska alebo severské Tiché srdcia.

Divočina (2014)

Slabšia verzia Into the wild. Menej presvedčivé, menej pútavé. Chýbala gradácia, silné momenty. Nemôžem si pomôcť ale Reese ma niečim iritovala a ako hlavná postava mi bola nesympatická. Celé to bolo také nemastné neslané, rovnako ako záver. Pre niekoho možno silná inšpirácia ako uchopiť život do vlastných rúk, mňa však neoslovila.

Řezníci (2003)

Nuž je to tak. Dáni proste vedia aj morbídnu tému spracovať ľúbivým spôsobom. Celé to vhodne naporcovať, nechať pekne odležať, takže sa Vám potom výsledok bude jednoducho rozplývať na jazyku a tom, čo to vlastne s takou chuťou prežúvate vôbec nebudete premýšľať. Osviežujúci pohľad do utrápených duší a svetlejších zajtrajškoch v príjemnom dielku, ktoré poteší nejedného fajnšmekra.

Kupec benátský (2004)

Pútavá klasika, excelujúci Al Pacino. Tento kúsok sa oplatí vidieť už len kvôli nemu. Odporúčam nielen nadšencom Shakespeara.

Podfukáři (2013)

Perfektný štart, ale trochu poslabší finiš. Celkovo však veľmi príjemný film s výborným námetom, len už Leterrierovi trochu vo finále došla invencia. Ale nevadí. Malo to švih a pobavilo. A je zároveň nad slnko jasnejšie, že dvojka nás neminie a po pravde si pokračovanie rada pozriem.

Pláž (2000)

Námet filmu je skvelý, Boylovi sa však úplne nepodarilo prepasírovať ústrednú myšlienku divákovi. Tou je, že každá komunita, respektíve ideológia, začína byť deštruktívna, keď obetuje jednotlivca pre blaho väčšiny. A je už len otázkou svedomia a morálnych hodnôt jednotlivých členov, ako sa k takémuto správaniu postavia. Táto dilema postupne začína zmietať aj Richardom, ktorého vnútorná rozpoltenosť miestami doháňa k šialenstvu. Boyle sa tiež potáca v tomto prípade medzi snahou o komerčnú úspešnosť filmu a podaním pomerne ťažkej témy, čo sa mu napriek výbornému výkonu Lea, ktorý dokáže výborne vykresliť charakterové postavy, nepodarilo skĺbiť. Asi siahnem po knihe ;-) Odporúčam aj vydarený film "Die Welle".

Poslední polibek (2006)

Úvod ma takmer prinútil vypnúť ale nakoniec som dala Poslednému bozku šancu a oplatilo sa. Počiatočná postpubertálna komédia sa nakoniec vyvinula do celkom zaujímavej psychologickej drámy, ktorá ponúka viacero pohľadov na partnerské vzťahy, tak ako to v živote chodí, s pádmi aj chvíľami šťastia a eufórie.