choze

choze

Josef Blažek

okres Brno
život je video

195 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Hra o trůny (TV seriál) (2011)

  1. - 5. řada: Klasický model HBO - historické kulisy, intriky, sex a krev - tu na mě zafungoval výrazně lépe než u TUDOROVCů (ŘÍM a SPARTAKA jsem ještě neviděl). Tedy ten sex a krev bych klidně oželel, hlavní je pro mě bezohledné intrikaření rozmanitých a vyvíjejících se figur (kterých je jako nasráno a není vůbec snadné všechna jména a vztahy mezi nimi pochytat) provázené špičkovými dialogy, ale dokážu ocenit i tu výpravnost. A znělku samozřejmě.

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

  SCARFACE meets FIGHT CLUB pro padesátníky, mj. s luxusními prology jednotlivých dílů. Parádně napsané (i zahrané) postavy i děj, efektně natočené. Seriálová špička.

 • poster

  Newsroom (TV seriál) (2012)

  Idealistické inteligentní zamyšlení nad úlohou a úrovní současného zpravodajství zajímavě demonstrované na řadě skutečných událostí, které ještě nedávno hýbaly Amerikou potažmo celým světem. Allymcbealovské pojetí s chytrými a vtipnými kulometnými dialogy mezi více či méně sympaticky hysterčícími postavami polidšťuje jinak náročnou podívanou o politice a ekonomice, i když občas se na tu romantiku a humor tlačí příliš a leckdo by vyčetl i přítomný patos, vůči kterému jsem naštěstí celoživotně rezistentní, nikde mi nevadí a tak kvůli němu nepotápím hodnocení filmů a seriálů. Velmi dobře napsané, obsazené a zahrané ústřední postavy Willa a Mackenzie. Po Emily Mortimer jsem v různých filmech pokukoval už dřív a tady je naprosto k sežrání. Všechny tři série nemají chybu a jsou zakončené parádními finále.

 • poster

  Temný případ (TV seriál) (2014)

  1. série: Absolutní seriálová špička. Hrdiny si zamilujete, herci válí a atmosférou vás to div nezadusí a návštěvu buranského amerického jihu si připíšete na seznam toho, co chcete stihnout před smrtí. A znělka je luxus nejluxusnější. 5/5) 2. série: Ještě luxusnější znělka! Opět skvěle napsané postavy, ale žádná tak výrazná jako Rust z první řady a ani řešený, poněkud nepřehledný případ nestrhne zdaleka tolik jako minule. Nicméně stále je to parádní scenáristická, herecká a režijní práce, která díky sugestivním záběrům města a hudbě pobublává sugestivní temnou atmosférou. Vince Vaughna nemám rád jako komika, ale ve vážné poloze je hodně fajn, stejně tak Farell a McAdams. (4/5)

 • poster

  Mystérium sexu (TV seriál) (2013)

  První série nemá chybu - zajímavé téma, děj, postavy i obsazení. Je to chytré, je to vtipné, je to sexy. Michael Sheen a Lizzy Kaplan jsou perfektní.

 • poster

  Plastická chirurgie s. r. o. (TV seriál) (2003)

  Na takhle zvrhlý a amorální seriál jsem čekal celý svůj život. Čtvrtá řada byla slabší, ale pátá v Hollywoodu to vynahradila.

 • poster

  Zoufalé manželky (TV seriál) (2004)

  I když se seriál drží stokrát omletých seriálových témat (nevěra, rozvod, nemoc aj.), podává je narozdíl od současných českých seriálů ve svižném, vtipném a drsném balení obohaceném o (v každé řadě novou) napínavou kriminální zápletku, s výborně napsanými postavami a perfektním castingem. Nejbližší je mi pár Lynette a Tom, ti jsou naprosto boží, ona chytrá a silná ženská, on věčné dítě, naopak bez Susan a jejích často žabomyších a nudných eskapád bych se obešel. A fakt miluju ten voiceover, kolikrát mě u něj přeběhne mráz po zádech.

 • poster

  Báječná léta (TV seriál) (1988)

  Seriál o dospívání, který se stal nedílnou součástí mého vlastního dospívání. Zásadní i méně zásadní životní okamžiky a pravdy s nadhledem načrtnuté na pozadí obrazu přelomu 60. a 70. let, kdy v Americe doznívalo květinové hnutí, Američani dobyli Měsíc, ale nedobyli Vietnam, a podmalované dlouhou řadou dobových šlágrů. A tím vším se jako červená nit vine roztahaná romance hlavního hrdiny Kevina s jeho osudovou dětskou láskou Winnie. Byl jsem do ní tehdy zamilovaný jako všichni a když se s Kevinem rozešla, bylo to jako by se rozešla se mnou. Seriál měl celkově výborné obsazení v čele s představitelem Kevina Fredem Savagem, se kterým měli tvůrci mimořádně šťastnou ruku, protože ten kluk fakt válel.

 • poster

  Simpsonovi (TV seriál) (1989)

 • poster

  Přátelé (TV seriál) (1994)

  To se takhle v polovině 90. let člověk nudí na víkendové návštěvě u prarodičů na venkově, kteří mají jen tři základní programy, když co neobjeví na ČT2 - neznámý, docela příjemný sitcom od tvůrců mého oblíbeného NA ZDRAVÍ (které předtím uvedla Nova), z něhož se záhy vyklube jeden z největších televizních fenoménů dekády, který vyplní prostor mezi BH90210 a DAWSONOVÝM SVĚTEM. A postačí mu k tomu jen dva byty přes chodbu, jedna útulná kavárna a šestice skvělých komediálních herců coby sympatických newyorských třicátníků se sklony k pubertálnímu chování. A pravidelné dojemně lidské momenty, bezprecedentní camea (van Damme, Willis, Julia Roberts...) a romance mezi Rossem a Rachel, samozřejmě. Rosse a v těsném závěsu za ním pak Chandlera jsem měl nejradši (a z duše nenáviděl Phoebe) a když jsme si s kámošem po jejich vzoru udělali kartičky s top 5 svých milostných objektů z řad celebrit, na mé samozřejmě nemohla chybět Jennifer Aniston. Vítejte ve světě vyznávajícím kult věčného mládí, ve světě chlapeckých mužů, kteří se ze všeho nejvíc děsí toho, že by snad mohli působit homosexuálně a kde je naprosto běžné, že vám žena uteče s lesbičkou a vychovávají vašeho syna nebo, že vám děti porodí vaše sestra.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace