Poltergeist III (1988)

Začne to fajn, seznamováním se s rozlehlým moderním barákem, ve kterém se probouzí k životu zlo, ale v momentě, kdy se to v polovině jakože rozjede, tak nastupuje nuda s jen pár zajímavými scénami (zlí teenageři u výtahu, bizarní útok zmrzlých aut v podzemní garáži). A schválně si dejte drinking game, kdy se napijete pokaždé, když někdo vykřikne "Carol Anne!". Za pět minut budete jako dělo.

Špinavý prachy (2014)

Kvalitně napsaná kriminálka s fajnovým obsazením.

Pán času - Do modravých dálav (2023) (epizoda)

V první polovině jsem to chtěl vypnout, protože mě ty postavy a humor nebaví, v druhé se naštěstí rozjely solidní Krajní meze.

Revival (2013)

Tady se zjevně zase točilo podle první verze scénáře, kde sice byly položené ucházející základy, ale chtělo to ještě pár verzí, ve kterých by se jednotlivé postavy a scény vyladily do zajímavějšího/dramatičtějšího/zábavnějšího tvaru a dopsaly se vtipy, které tu těžce absentují. A z těch čtyř jsem toho bývalého muzikanta věřil jen Geišbergovi (který dostal nejvděčnější roli).

Nech svět světem (2023)

Shyamalan bez Shyamalana. Znepokojivá atmosféra na jedničku, kamera se snaží, k tomu sympatická herecká skvadra a skvělá scéna s lodí na pláži. Ale v druhé polovině se to poněkud unaví, Ruth mě svou pichlavostí otravovala, zástupy zvířat ke konci už taky a závěr mě - aspoň na poprvé - neuspokojil. Každopádně slušný příspěvek do linie apokalyptických netflixáckých filmů (Bird Box, K zemi hleď!, Bílý šum).

Mláďata (1979)

Shivers mě nudily, ale tohle už dějově udrží pozornost a je to správně zlověstné (nepříjemná scéna útoku na učitelku ve školce před zraky dětí), obzvlášť Samantha Eggar jako labilní ex-manželka plná hněvu. Plus charizmatický Oliver Reed.

Filmový dobrodruh Karel Zeman (2015)

Příjemný dokument, u kterého by mi ani v nejmenším nevadilo, kdyby byl 2x tak dlouhý a šel víc do hloubky. Klobouk dolů za toho Gilliama a Burtona, fajn nápad bylo i přetáčení slavných scén ze Zemanových filmů studenty animace, aby si vyzkoušeli jeho trikové techniky (a že kvůli tomu sehnali i zestárlé kluky z Cesty do pravěku bylo dojemné)...

20 000 mil pod mořem (1954)

Roztomilé studiové retro přiměřeně dějově věrné předloze (ale člověk musí oželet scény v polárním moři nebo závěrečný mořský vír), s ucházejícím Nautilem i kapitánem Nemem a s Kirkem Douglasem zpívajícím a líbajícím se s tuleněm. Dokonce se najde i pár záběrů ze skutečných exteriérů mimo studio (tropický ostrov), jestli se nepletu.

#annaismissing (2023)

Marty se mi líbil víc. Tady bylo solidně našlápnuto (líbilo se mi, že dospívající hrdinka pátrá po otcově stejně staré milence, a že hodná holka pátrá po sexy holce a la Poslední noc v Soho), ale je to na mě trochu moc angažované, hrdinka je jalová a se svým parťákem otravná, kdo vraždí a proč mi došlo v polovině příběhu (a tak se nekonalo paranoidní divácké těkání mezi servírovanými podezřelými) a i když je to řemeslné, chybí tomu výraznější styl. A když jsme u stylu, plakát by nemusel vypadat jak plakát k divadelní inscenaci.

Falcon Lake (2022)

Příjemný coming of age, ale na mě poněkud dietní. Ospalá letní atmosféra jezera v lesích skvělá, taky bych se tam hned vydal strávit léto, horší už je to s ospalým tempem vyprávění v první polovině. V té druhé se začnou množit zajímavé scénky (porovnávání strachů, hecování striptýzem k noření se do obávané vody) a dospěje to k fajn pointě, ale na mě - odrostlého na svižnějších a intenzivnějších Stůj při mně, Navždy spolu, Fucking Amal nebo Ginger snaps - to bylo too little too late.