Deadpool (2016)

Mrtvý bazén přináší do tohoto vážného světa trochu té neotřelé reality! A neříkejte, že vás ty "sprosté" hlášky uráží, vy puritáni. Nikdo z nás není svatý!

Ip Man 3 (2015)

Všechny tři díly řadím zhruba na stejnou úroveň a jelikož jsem fanda tohoto žánru, nemám jinou možnost, než ohodnotit plným počtem.

Vinnetou (1963)

...v dobách, kdy stál ještě český dabing za to! A málokdo uměl anglicky... No, nevím, jestli existuje lepší znázornění dobra a zla! Nostalgie jako hrom a moc by mě zajímalo, jak je na tom mladší generace!

Doktor Strange (2016)

Po druhém, domácím shlédnutí musím napsat, že jsem si to všemožné čarování, ohýbání a prolínání světů užil daleko více než v kině! Najednou mi to množství barviček a skládaček nepřišlo tak hloupé a okaté. No, vypadá to, že i já stejně jako onen plášť jsme si oblíbili nového hrdinu!

Hra o trůny - Spravedlnost pro královnu (2017) (epizoda)

Je to klasika...pozvolný rozjezd (který je stále na špici!!) zhruba do poloviny série (dříve to bylo zhruba do pátého dílu, nyní můžeme říct, že jsme v půlce) a pak se začnou dít věci! Myslím, že další díly už budou jedním slovem BRUTUS! :-)

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Guy Ritchie si vzal na paškál těžké téma...vždyť kolik Králů Artušů a jeho variací už vzniklo?! Těch kvalitních je jako šafránu a tak jsem Legendě o meči přistupoval s mírným despektem. O to víc jsem byl překvapen, jak se s tím onen režisér vypořádal! Zaprvé, skvělý výběr postav zaručuje, že si najdete své oblíbence...pokud jste magor jako já, tak i ty záporáky... :-) Za další a asi to hlavní je audio-vizuál, který řeknete si, co dělá v Králi Artušovi z vím já kterého století?! ALE!!! Neskutečně to funguje a myslím, že jedno shlédnutí v brzké době přibude. ;-) 83%

Život (2017)

Otázka přežití jednoho druhu může znamenat vymýcení druhu jiného. V případě tohoto filmu jde o hru kočky s myší, blbé je, že tou myší jsou astronauté...čili lidé. Kdo by čekal, že jedna malá hvězdice napáchá takové škody! Hutná atmosféra, dobré nápady, jak se zbavit osádky ISS a luxusní hudba! A Ratemus, jestli si to pustíš na notebooku, tak ti seberu bod! :-D

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Joo, strážci opět nezklamali! Nechám si prostor pro hodnocení po druhé projekci...myslím, že 4-mi hvězdami jsem "dvojku" mírně podhodnotil, uvidíme. Jinak jde opět o vesmírnou jízdu plnou vtipných hlášek, grimas, gagů, nápaditých lokací, rozdílných postav a osobností, dobrého soundtracku, atd atd. Zasmál jsem se především malému Grůtovi a Draxi. Story s Yondou bylo smutné, ale mělo drive! Ten naopak chyběl hlavní lince se Star Lordem a jeho otcem, ale dá se to přežít. Musí se, abychom viděli Vol. 3! 75%

Wonder Woman (2017)

Zázračná žena to! A pak, že zázraky neexistují! Já na ně věřím a věřil jsem to i Gal Gadot, která, si myslím, má našlápnuto na podobnou roli v sérii jako Robert Downey Jr. za Iron Mana! Perfektní pohyby, krásný vzhled, charizma a šarm, to vše v jedné osobě a navíc ženské představitelce Amazonky Diany! Scény, kdy nastupuje na scénu jsou prostě skvělé a pár-nepár, který tvořila s Chrisem Pine, fungoval! Na rozjezd víc než dobré! 80%

Kong: Ostrov lebek (2017)

Prostě pecka!!! Dostal jsem přesně to, co jsem čekal...obrovskou, ale když píši obrovskou, tak myslím opravdu mega velkou opici, která se s intrudery nemazlí...ať už jsou to lidé nebo ještěři. Efekty byly jedním slovem dokonalé! Ostrov, ač zahalen za rouškou bouřkových mračen, žije si svým životem. A že je zde havěti a všemožného hmyzu habaděj!!! A ano, i přes veškeré trailery, stále vás má co překvapit. Oblíbil jsem si i charaktery postav, jedni jsou vtipní, druzí drsní! Opravdu blockbuster jak se patří!!!