Utajená operace (2010)

Neuvěřitelné, jak někdo může natočit takovou sračku! Logika, myšlenka a nějaká rozumná vysvětlení jsou zde tabu. Dobrá, beru to, že se tupí lidi vraždí kancelářskýma potřebama a že hledají něco jako východ, nebo co, ale že se zrovna Maggie Q neumí prát, to fakt nežeru. Ikdyž v tak zběsilém střihu by se neuměl prát ani J. Chan. No a čumím, že to někdo viděl dvakrát! ;-) 20%

Les 7 Jours du talion (2010)

Další z dlouhé řady filmů znázorňujících rádoby pomsty chtivé doktůrky, kterým se přihodilo něco zlého. Ano, čin, který byl zde spáchán je ohavný a zdá se, že vrah zaslouží co proto. Jenže, když začne mít onen doktůrek (zde je to opravdu doktor) problémy sám se sebou, jen těžko vykonat nějaká rozhodnutí v otázce života a smrti druhé osoby. Ikdyž je to bestie! Sedm dní mě ničím nepřekvapilo a nenadchlo. Paradoxně, až na vrahouna podávali všichni nepřesvědčivé výkony a tím vyšla celá atmosféra vniveč. Bez hudebního doprvodu vznikaly často hluchá místa a záchranou se tak trochu stal konec. 40%

Černí baroni (1992)

Jedna z českých filmových klasik! Některé záseky jsou zde geniální a být voják, tak se chlámu ještě víc. Jeden z mála filmů, co se nemusí vidět, ale musí se zažít. :-) 80%

Vánoční koleda (2009)

Je 28. července a já si pouštím Vánoční koledu! Jo, tak ještě se najde pár ujetějších věcí, ale momentálně mě nic nenapadá. Ikdyž, lásku snesenou z nebes si taky pustíme kdykoliv. Takže jsem se vrhl na tento animák, který je však pro mě velkým zklamáním. Pohádkou bych jej určitě nenazýval, hodilo by se spíše označení-hororový. Ale, nejvíce mi vadilo to, že na mě sahali všichni duchové, jen né ten vánoční. Ikdyž je snaha o navození voňavé vánoční atmosféry znát(nakoukneme do rodinného dění, sněží :-) ), tak do 24. prosince to mělo daleko....no, asi 5 měsíců. Ale za to víme, jak bude vypadat J. Carrey za 20 let. 35%

Černý blesk (2009)

Nastěnka je tu podruhé! Né, nebojte se. Nejedná se o žádné pokračování Mrazíka, nýbrž o jednu představitelku z Černého blesku. Ono trochu chování všech a řekněme i celý příběh vyznívají hodně podobně pavoučímu hrdinovi. Takže narovinu, všichni jsou dost stupidní, mají své problémy a řídí se svými názory, které jsou jedině ty pravé. Nuž, i tak jde místy o dobrou zábavu s ucházejícími triky, kterých ovšem není mnoho. Mno...a taky jsem nepřišel na chuť té ruštině... 45%

Cable Guy (1996)

Tak si říkám, o čem ten film vlastně byl? Směsice žánrů od komedie po hororové náznaky a plejáda skvělých herců. Teda, někteří to v té době ještě netušili, že budou skvělí. Takže z tohoto kabeláka jsem mírně rozčarovaný, občas jsem si připadal jako v rychlíku a na Jimovo šišlání a huhlání jsem si vážně nezvykl. Najde se pár světlých okamžiků, ale je jich opravdu poskromnu... 50%

Karate Kid (2010)

"Právě jsem se tisíckrát zul a obul. Chce si to někdo se mnou rozdat?" Ikdyž má Jackill stále co nabídnout, postupem času musíme očekávat nějaké podobné role postaršího učitele kung-fu, jako právě v tomto případě. A né, že by mu to neseklo! Malý Jaden je až neskutečně podobný na svého taťuldu a myslím, že nejeden mu předvídá slibnou hereckou kariéru. A klidně si u toho může zase zakopat do svých vrstevníků. Karate Kid je svým způsobem spíše takový výchovný program pro piškoty. Je dojemný, poučný, zábavný, pohodový a jen tak lehce na něj nezapomenete. 80%

Exmanželka za odměnu (2010)

Teda musím říct, že Jennifer je vážně hot And cold! Jo, ústřední dvojice je fajn, ikdyž to jejich věčné pošťuchování už mě trochu začínalo nudit. A nikoho snad nepřekvapí, že téma-vražda je jen omáčkou okolo poměrně dlouhého putování za usmířenou. Vlastně je to jedno, jak to celé dopadne, je to jen o těch dvou, ale ani konec není až tak sladký, jak by se čekalo. 45%

Kick-Ass (2010)

Z očekávané komedie se vyklubala pořádná řežba, která kupodivu právě v momentech, kdy se na scéně objevila nejmenší z nejmenších. Jo, to to panečku vřelo! Takže, co se tedy akční stránky týká, nemám co vytknout. Až na pár výjimek se předešlo snahám o rádoby vtipné teenagerovské situace a hlášky. Pokud jde o příběh, právě tady bych viděl jediné mušky na kráse. I proto z toho všeho nejsem uplně tak odvařený... PS: Ale Defenderovi tohle jistě nakopalo prdel! 70%

Truman Show (1998)

Nenáročná a nenásilná (nejnebezpečnější je zde dalmatýn) podívaná pro široké divácké osazenstvo, které nechce moc přemýšlet a naopak, chce si užívat reality show v čele s Jimem Carreym. Ten se objevuje v poněkud odlišné roli, než na jaké jsme u něj zvyklí, a i tak dokazuje, že je hercem s velkým "H". Začlenit komediální vsuvky s takovou lehkostí do tak vážného tématu? Ano, Peteru Weirovi se to povedlo na jedničku! A kdo ví? Třeba i my jsme součástí jedné velké reality... 70%