Zátah 2 (2014)

Jen těžko jsem věřil, že se dá překonat jednička, která pro mě byla hvězdou akčňáků. Ale co mi nabídla dvojka se slovy ani nedá vyjádřit. Parádní příběh mafiánského podsvětí, plno úžasných, hrůzu nahánějících postav, bojové scény při kterých člověk přestává dýchat, dobře vybraná hudba, žádný roztřesený obraz, prostě nemohu nic vytknout. 150 minut uteklo jak nic a při závěrečných titulcích jsem byl ještě dlouho mimo (z tak úžasného zážitku), jak na měsíční kůře havajského sněhu.

Let (2012)

Pan Zemeckis má prostě dar točit poutavé filmy. Kdyby mi někdo převyprávěl kostru filmu a bylo by mi řečeno, že akce tam bude jen cca 5 minut asi bych naznal, že mě to nebude moc bavit. Ovšem v podání Roberta, kdy jsem se sním setkal u Trosečníka, rozhodl jsem se mu dát šanci. Opět nezklamal, velice syrový příběh, který svými momenty rozesměje a určitými momenty zase uzemní a zasadí divákovi tvrdou, citovou ránu. Doprovodná hudba od Silvestriho ještě více drásá a divák je potom úplně na dranc. Já věděl, že to dokážeš, klobouk dolů Whipe!

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Přiznám se, že jsem z toho měl trochu obavy. Přece jenom kolikátý je to díl a podle zkušeností co mám, čím víc dílů, tím je každý díl horší a horší. Takže po shlédnutí více jak dvouhodinového x-mena, kdy mi hodina připadala jako minuta jsem byl více než mile překvapen. Parádní skok v čase, zajímavá zápletka, zábavní x-meni, kdy jim člověk závidí jejich nadání víc a víc. Co dalšího si přát? Pro mě osobně rozhodně nejlepší mutantí kousek.

V/H/S (2012)

Dvě hvězdy za první (I like you) a předposlední příběh (Halloween party). Jinak mě to vůbec nenadchlo. Některé příběhy nedávaly vůbec smysl a tvořily hroznou patlanici s nehorázně roztřeseným obrazem, kdy člověk ani nevěděl co se děje.

Unesení vetřelci (2014)

The Blair witch project odstartoval vlnu found footage. Některé se povedly a některé zase ne. Tento kousek řadím do té druhé poloviny. Klasicky nudná podívaná s téměř žádnou viditelností a nápad s UFO na mě nepůsobil, tak jak měl. Spíše mě to rozesmálo.

Osvobození Osvětimi (1985)

Dokument, který by měl vidět každý. Dokonce si myslím, že by měl sloužit jako učební pomůcka o holocaustu ve školách ikdyž je to opravdu drsné a vše je to podáváno v pravdivém světle. Realisticky poukazuje na zvěrstva, která se v třetí říši páchala a je jen na nás, aby jsme nic takového nedopustili!

Vše je ztraceno (2013)

Film ve kterém prakticky není žádný dialog ani moc hudby, ale i přesto mě to dokázalo udržet na zadku a já hltavě žral každou minutu filmu. Velice poutavý příběh, který na mě působil hodně realistickým dojmem. Bohužel scházela mi tam hudba, jinak by to byl útok na 5 hvězd.

Zpátky do ringu (2013)

Nemohl jsem si pomoct a na začátku jsem měl problém nevidět ve Slyovi Rockyho a v De Nirovi Zuřícího býka, ale jak to rychle přišlo, tak to i odešlo, protože charaktery boxerů jsou úplně jiné. Film má poněkud jiný nádech než zmiňované snímky a myslím, že to byla trefa do černého dát tomu říz chechtáku. Už dlouhou dobu jsem se tak nepobavil. Parádní komedie z ringu, kde každá hláška (obzvláště Arkina) dávala zabrat mým plícím. S nejlépe možným koncem nemohu jinak než za 5.

Pravdivá romance (1993)

Perfektní přehlídka filmových herců, kteří všichni do jednoho podávají skvělé výkony, hlavně na mě zapůsobil Gandolfini, kterému jsem to žral i s navijákem. Potkat ho někde v baru, tak se mu radši obloukem vyhnu. Slater hraje charismatického chlapíka, který si život užívá plnými doušky (hamburgr sem, hamburgr tam :D) a o jeho ženušce nemluvě. Jo, parádně se na ně dívá po celou dobu. Co filmu dodává nemalou jiskru je výtečná hudba, dobře zvolená do dané scény. Abych se přiznal, tak moc Tarantinovské mi to nepřišlo, chyběla mi tam určitá jiskra větší šílenosti, ale Tony to uplácal, taky dobře. Jízda, která Vás pobaví, rozesměje, ale i napne.

Pí a jeho život (2012)

Po Tygru a drakovi od Leeho jsem tušil, že tento film bude tak nějak na jiné vlně než ty ostatní. V toto přesvědčení mě utvrdily první minuty filmu a jak čas plynul, film mě totálně vytrhl z běžného shonu každodenního života. Krásný příběh, po vizuální stránce dech deroucí a konec přímo omračující, kde se realita ukáže v pravém smyslu, který je ve filmu skrýván a divák je ponechán ve víru otázek je to pravda či ne? Rozhodně stojí za podívání!