Nymfomanka, část I. (2013)

Triera považuji za jednoho z nejkontroverznějších režisérů této doby a svojí tvorbou boří hranice společnosti. Když se v kině objevili úvodní titulky, hned jsem měl pocit, že mi bude dopřán opravdu prvotřídní filmový zážitek. A ten se mi také dostavil. Pohlížím na Nymfomanku I a II jako na jeden celek a tak ho také hodnotím. Nemohl jsem si nevšimnout, jak se Trier snaží o minimální napodobení tvorby jednoho z nejuznávanějších režisérů, zasazením dlouhé scény v úvodu a hudby z filmu Eyes wide shut (to Vám jistě napoví, kterého myslím). Tento snímek mi nepřijde jako studie, ženské sexuality, ale spíše jako životní příběh ženy, která byla odlišná od jiných. Putování s ní na její cestě životem, mě velice bavilo a stále mě to utvrzovalo v názoru, že lidé, kteří jsou podle ostatních nenormální to mají v životě opravdu těžké. A pak přišla ta geniální tečka na konci. Rozhodnutí čelit sama sobě. Držím palce holka! (Už se nemůžu dočkat až se mi do ruk dostane Director´s cut.)

Veřejní nepřátelé (2009)

Tak nějak jsem si myslel, že po Scorseseho Casinu, Skryté identitě je výborným gangsterkám konec. Ovšem byl jsem více než příjemně překvapen, když Mann natočil tento perfektní film z úžasné doby (přiznám se, že po Collateralu a Miami Vice jsem do něho vkládal velké naděje). Nejsem přímo megafanda Deppa, ale spíše Balea. Ovšem musím uznat, že na Deppa se mi koukalo opravdu velice dobře a vůbec mi nevadilo, že Bale je až na druhém postu. Dillingerovi jsem fandil co se dalo což mě samotného překvapilo. Myslím, že na tuto roli nemohl být vybraný nikdo jiný lépe. Snad lepší zachycení přestřelek jsem neviděl, roztřesená kamera všemu dodává realističtější kontext. Vážná hudba byla tou nejlepší možnou volbou k vyvolání emocí u diváka při vážných scénách. A u mě se to povedlo na plné čáře. Zvedám oba palce nahoru !

Čtyři slunce (2012)

Pan Sláma se mi tím to dílkem trefil do noty. Zamlouvají se mi životní příběhy, které nesou poselství a beznadějnost je na každém kroku a já si potom pokládám otázky ,,Co bych sakra dělal já?´´, protože co si budeme namlouvat, stát se to bohužel může každému z nás. Vážná tématika byla nadlehčena opravdu zábavnými momenty (Jerry, ty vole to neříkej. To neříkej, ty vole - chechtal jsem se na celé kolo). Velice zábavná mi přišla postava Rodena, kdy jsem byl na 100 % přesvědčený, že je to magor, ale.......vážně je?

Avatar (2009)

Nedokážu ani popsat, jak krásný zážitek jsem zažil v kině, když jsem se připojil k Jakeovi při cestování do úžasného světa jménem Pandora. Naprosto mě to pohltilo a 2,5 hodiny uteklo jako 2,5 minuty. Nenapadá mě nic co bych filmu mohl vytknout (Že to má prostý příběh? Tak ať, mě to vůbec nevadí ba naopak líbí se mi.). Překrásná hudba, myšlenka, příběh, zvraty a o efektech ani nemluvě. Myslím, že bude plně dostačující, když doplním, že na filmu jsem byl v kině celkem 3x. (Nemohl jsem čekat, tak dlouho až vyjde na DvD.)

Maniak (2012)

Jediné co se mi na tomto filmu zamlouvalo byl pohled z první osoby a hudba. Jinak mě to vcelku dost zklamalo. Doufal jsem, že aspoň na konci dostanu festovní tečku, něco co mě zvedne ze židle. Abych se přiznal, tak mě to opravdu zvedlo ze židle, ale úplně jiným směrem, jakým bych chtěl. Dostavil se mi akorát pohled na směsici nechutných scén, které mě opravdu neoslovily. Konec mi vyloženě přišel více než debilní.

Tajemství starého hotelu (2011)

Po shlédnutí filmu Ďáblův dům jsem od tohoto snímku moc neočekával a k mému překvapení se mi dostalo vcelku pěkné podívání. Film si pozvolna buduje napětí a tajemno, kdy se postupem času objevují tajemné otázky k Medelline. Asi od poloviny filmu se to rozbíhá na plné obrátky a příběh i napětí neustále gradují. Jo líbilo se mi to, ale z mého pohledu má film dva velké nedostatky. 1. Debilnější chování hlavních postav jsem ve filmu snad ještě neviděl, ale budiš. 2. A to je ta horší část, režisér podává v příběhu spoustu otázek na diváka, ale k žádné nedává odpověď, rozuzlení ani vysvětlení. Takový příběh by dokázal vymyslet každý. Z těchto důvodů 3 hvězdy, ale jinak spokojenost.

Čelisti (1975)

Jeden z mála filmů, kdy se mi filmová verze líbila více než původní knižní. Krásný důkaz, že není potřeba digitální techniky, aby se dal natočit parádní film o žraločím predátorovi. Hudba, kamera i charismatické herecké postavy se mi velice líbili a postupné gradování příběhu až do závěrečného lovu, kdy lovci jsou loveni, mě přímo pohltilo!

Jak ukrást Dagmaru (2001)

Tato komedie mě vcelku pobavila. Pokud v tom člověk nehledá bůh víc co a chce se jen zasmát, rozhodně mě to nepříjde jako špatná volba.

Dům ďábla (2009)

Bohužel nedočkal jsem se zalíbení, jak mnozí z Vás tady. Přišlo mi to zbytečně zdlouhavé, hlavně začátek, kdy hlavní hrdinka chodí neustále sem a tam, pobývá na intru atd. (K čemu to potřeboval divák vidět?) Když konečně dorazí do domu hrůzy, tak se tam opět nic neděje, (ale uznávám, že atmosféru to opravdu mělo (za to 1 hvězda)). Zase chodí sem a tam, myslím, že by se tam dalo zahrnout spoustu strašidelných scén, ale bohužel ty mi tam chyběly a celkový dojem včetně (z mého pohledu) ne moc dobrého konce (kdy hrdince vše až přímo komicky vychází) je téměř nulový.

Sám v divočině (2009) (pořad)

Jsem nadšenec nedotčené přírody a co se týče Aljašky ani nemluvě. Takže pro mě je tato podívaná přímo výlet do ráje. Když jsem se začal na tento seriál dívat, říkal jsem si, že bych tam určitě vydržel, ale postupem času, jak díly ubíhaly a Ed to přestal zvládat, už jsem si nebyl jistý. Řekl bych, že tento dokument dokazuje, že člověk je společenský tvor a na každého z nás by asi něco podobného dopadlo s rozdílem časového intervalu. Rozhodně stojí za podívaní !