Moje učitelka chobotnice (2020)

Pohľad na priateľstvo medzi človekom a chobotnicou ako snáď ešte žiadna kamera nezachytila. Veľké plus, že je to točené počas freedivingu čo ukazuje nádheru tohoto športu takisto. Za mňa obrovské prekvapenie a Oscara si tento dokument alebo film jednoznačne zaslúžil. PS: Už nikdy nebudem pozerať na chobotnicu ktorú mám na tanieri rovnako ;)

Attila (2020)

Mám rád dlhšie filmy alebo dokumenty toto sa však vážne vlieklo a miestami to pripomínalo dosť veľkú amatérčinu.

Nedotknutí (2019)

Kvalitná ZŤP kómedia ktorej humor ma dostal a sadol ako riť na šerbel. Plus vyšperkovaná tým, že sa je založená na skutočných udalostiach.

Králové hor (2015)

Film a zápletka slabší priemer, ale tá príroda a zábery s orlami stoja skutočne za pozretie a na film ako taký sa vďaka nim veľmi dobre pozerá.

Jako v bavlnce (2020)

Javilo sa to ako fakt celkom fajn film pokým na scénu neprišiel trpaslík a začalo sa to celé s prepáčením s*ať. Nič proti takýmto hercom, ale fakt niekoho napadne obsadiť takéhoto herca ako nebezpečného ruského mafiána ? Vypadalo to fakt smiešne a film stratil na vážnosti a už to šlo len dole vodou. Za mňa obrovské sklamanie a v podstate podpriemerný film až na ideu filmu z ktorej sa dalo by lepšom režisérovi vyťažiť určite viac. Herecký výkon som si taktiež nevšimol žeby bol hodný Oscara, aj keď zlý určite nebol. V skratke až na nápad ako jednoducho by sa pri zhode všetkých náhod dali okrádať starší klienti zbavený svojprávnosti, je film za mňa podpriemer.

Hra (1997)

Obsahuje spoiler: Čo keby skočil Michael o nejaký meter doprava alebo doľava ? Inak skvelý film od Finchera ako vlastne skoro jeho všetky.

Papírový dům (Netflix verze) (2017) (seriál)

Nebyť tejto covid pandémie tak sa pravdepodobne k tomuto seriálu tak skoro nedostanem, možno vôbec. Emócie, napätie, akcia, humor, kvalitné dialógy. Nie je čo vytknúť, prepracované do detailov a budem len opakovať predošlé komentáre, ale Berlín a.k.a. Pedro Alonso to zahral fakt skvele. No a tá najlepšia séria je za mňa zatiaľ posledná (4.), čo je čo povedať nato že sa jedná o seriál a veľa seriálov ktoré nestrácajú postupne na kvalite fakt nie je.

Země nomádů (2020)

Troška iný normádi ako si človek predstavoval a nie tí naši digitálni (mladí ľudia ktorý cestujú naprieč svetom a pracujú hlavne od počítača kdekoľvek na svete kde je prístup k internetu). Za mňa melancholický, sentimentálny film, kde troška uletená hlavná hrdinka putuje naprieč americkým "zapadákovom" a snaží sa niečo zo života vidieť, zažiť, prežiť skrátka nežiť ako predtým.

Chlast (2020)

Z tohoto filmu mi vychádza ponaučenie, že všetko s mierou a možno keby si Hitler trošku vypije a uvolní sa tak by z neho mohol byť celkom dobrý maliar namiesto toho čo z neho vzniklo.

Greenland: Poslední úkryt (2020)

Film akých sme tu už mali kopec a ktorý toho teda moc nepriniesol snáď až na rasovú propagandu nebielych ľudí ale to je teraz v Usa v móde bez ohľadu na čokoľvek. Aspoň na tých hlavných hrdinov sa dalo celkom pozerať a celkom im to šlo.