Duna: Část druhá (2024)

Najlepšie sci-fi 21. storočia, viacej písať nemusím. Práve na takéto filmy sa oplatí stále chodiť do kina.

Jak mít sex (2023)

Konečne reálne zobrazenie ako to medzi teenegarmi reálne funguje a nie rozprávky o princovi na bielom koni a podobné žvásty. Dievčatá to zahrali skvele, miestami som mal pocit akoby to nebolo ani hrané, iba jedna vec mi nesedela, celkom pohladná britka a tak dlho panna pri životnom štýle britských dám či už doma alebo v zahraniči na dovolenkách? :D

Berlín (2023) (seriál)

Povinná jazda pre každého pre koho bol Berlin najoblúbenejšia postava z La casa de papel. Dostal som čo som čakal, snáď iba trošku viacej sa riešia vzťahy ako samotná lúpež avšak bavilo ma to stále.

Oppenheimer (2023)

Takže čo k tomu napísať, za mňa asi toľko, 5 hviezdičiek je skrátka moc, nakoľko od Nolana som zvyknutý aj na lepšie filmy pri ktorých sa fakt divák nemá šancu nudiť čo bohužiaľ pri tomto snímku sa povedať za celú dobu trvania jednoducho nedá a tých táranín či opakovania si dejepisu bolo niekedy až fakt moc. 3 hviezdičky sú zas sakra málo keďže herci vo filme podali fakt skvelé výkony a emóciu to miestami malo, hudba s kamerou takisto veľmi fajn a odkaz filmu snáď nemohol byť aktuálnejší ako teraz. Ja dúfam, že od ďalšieho Nolanovho filmu uvidím viacej akcie či napätia keďže to mu ide lepšie, predsa v tomto snímku ťa do napätia privádzala maximálne hudba či zvýšený hlas niektorých postáv.

Vřískot 6 (2023)

Fakt neviem dať tomuto "hororu" viacej ako 1 hviezdičku, možno im vyšla jedna lakačka, ale to je skutočne všetko. Logika, atmosféra či herecké výkony vo filme absentujú úplne a viacej ako som sa vylakal som sa zasmial. Keď pozerám koľko táto sračka pre veľmi jednoduché publikum zarobila sa ale obávam ďalších pokračovaní, no ďalší nový Vreskot už nikdy viac (dobre možno, keď bude mať hodnotenie aspoň 80 % pre istotu :D). V podstate som si však iba refreshol, aby som nepozeral zbytočné pokračovania filmu ktorý som mal kedysi celkom rád a jeho cieľom číslo 1 je väčšinou zarobiť $ $ $ a podojiť krávku kým sa dá, pretože tento film mi tak skutočne prišiel.

Medvěd na koksu (2023)

Dosť veľké sklamanie po sľubne vyzerajúcom trailery, človek sa sem tam aj zasmeje a film má zopár zaujímavých postáv, pri lepšej réžii sa však z filmu dalo vytiahnuť ďaleko viacej.

Očista navždy (2021)

Už snáď posledná očista, pretože až na pár scénok to bola celkom hrúza (nemyslím tým žeby som sa vylakal niečoho, bohužial ani raz, skôr už to nemá čím prekvapiť a len doja dávno vydojenú kravu). Nemá to ani hlavu ani pätu, všetko prvoplánované, žiadne prekvapenie a dopadne to tak ako všetci čakajú.

Babylon (2022)

Odporúčam ísť na tento film do pražskej Lucerny ideál veľký sál a z balkóna, tak si tento film vychutnáte ešte viacej. Inak kvalitný film ktorý si snáď odnesie nejakého Oskara napríklad za hudbu a v pamäti ostane mnoho scénok napríklad tá s hadom :)

Prolomit vlny (1996)

Film o tom aké je mať za partnera kandualistu :) Ale nie teraz vážne, výkon mladej Emily Watson stojí zato v tomto filme, takisto obraz drsného Škótska je zachytený na kamery tak, že mám chuť sa do tejto krajiny konečne ihned vybrať. Téma tiež originálna a zaujímavo poňatá, až by mal niekto zakázať takéto vzťahy s obrovským vekovým rozdielom.

Avatar: The Way of Water (2022)

Ľudia prosím vás nemajte veľké očakávania od príbehu, na tom Avatar nestojí a už vôbec nie jeho pokračovanie. Zato po vizuálnej stránke to patrí k top filmom čo môžeme vidiet a ja som si tie 3 hodiny užil naplno!  Za mňa úplný vrchol doteraz čo sa týka vizuálnej stránky na plátne. Videné v Imaxe, 3D formát (keď už nie na takýto film do Imaxu, na aký potom? :)).