Kde zpívají raci (2022)

Četla jsem předlohu, takže mě nic moc nepřekvapilo. Každopádně se to tvůrcům povedlo, i když kniha má větší hloubku.

Na pivo do první linie (2022)

Dle upoutávky člověk čekal bláznivou komedii o jednom budižkničemovi a alkáčovi, co ve slabé chvilce chlapácky prohlásí, že kamarádům ve Vietnamu přiveze domácí pivo. První půlka byla dost odlehčená, pak tvůrci značně přitvrdili a ač stále snažíc se o odlehčenější formu, pod povrchem je to daleko hutnější. Zac Efron se od dob Muzikálu ze střední vyprofiloval v celkem zajímavého herce se zajímavým vkusem na role.

Láska ve stínu jakuzy (2022) (seriál)

Asijkou scénu už nějaký ten pátek sleduji. V tomto případě Japonci jen potvrdili, že jsou prostě jiní. Bylo to ujeté a kýčovité... obyčejně jsem s tím celkem v pohodě, ale tady mi to prostě nesedlo. Přišlo mi, že to celé moc nefungovalo a to co mělo na diváka působit např. jako sexy hot scéna, mi přišlo vyloženě trapně vtipné.

Sisu (2022)

Mám pocit, že Rambo by se mohl učit, páč Sisu je mistr. Jinak výborná krvavá a vtipná oddechovka ve stylu Killa Billa.

Invalida (2023)

Velké překvapení tohoto roku. Podobných filmů je na československé scéně pomálu a je to velká škoda. Tvůrcům se podařilo udělat inteligentní humorný film, který baví od začátku do konce.

Chůva na zabití: Krvavá královna (2020)

Jednička byla ještě celkem stravitelný B/C, ale tohle?! To byla fakt ultra blbost. Je vidět, že autoři vykrádají sami sebe, ale popravdě... to asi jako jediné ve filmu celkem funguje. Škoda času stráveného nad tímto filmem.

Bullet Train (2022)

Rozjezd trochu pokulhával, ale potom se do toho scénář pořádně opře a je to fakt jízda až do konce. Skvělé herecké obsazení a perfektní dialogy okořeněné Japonskem. Rozhodně jeden z nejlepších filmů za poslední dobu.

The Last of Us (2023) (seriál)

TLoU jsem hrála a musím uznat, že HBO dokázalo velmi dobře tu atmosféru ve hře dostat do seriálu a je vůbec znát, že si tvůrci dali dost záležet. Trochu jsem měla problém s Bellou Ramsey, ale nakonec jsem si na ni celkem zvykla. Pedrovi Pascalovi role Joela skvěle sedla. Jsem ráda, že se o hudbu postaral právě Gustavo Santaolalla, který se postaral už o nezapomenutelný herní soundtrack.

Kiss Sixth Sense (2022) (seriál)

Když si odmyslím typická korejská klišé, tak tři čtvrtě bylo celkem skvělých, tak na 4*. Zabil to konec. Ale totálně... ta změna charakteru u hlavní hrdinky to bylo jako co?!

Muž jménem Otto (2022)

Tak tohle je jeden z nejlepších filmů, co jsem asi za poslední půlrok viděla. Neobyčejný snímek o obyčejném životě se skvělým soundtrackem. Podotýkám ale, že švédský originál jsem neviděla a knihu nečetla.