• Western

Nemilosrdní (2015)

Keby tam nehral Reno tak si vyťahám soplíky hádam aj z rukáva. Okrem toho sa na mňa celý film sypal cukor z reprákov a pritom všetkom nuda ako na pohrebe. Priam detinské hrátky kdesi uprostred námestia, kde ujo Severín (Reno) strieľa z hračkárskeho samopalu do oceľovej konštrukcie akéhosi novodobého hradu pre sovy.. Proste a jednoducho. Za celý film som prešťal sám seba a ešte som si aj zaštopkal ponožku (žuvačkou).. ale nie preto, žeby ma natoľko zaujal film, proste ma to len napadlo že to bude asi to najlepšie čo môžem urobiť (v tej chvíli).. Uznávam snahu preto tri hviezdy, ale fakt len za snahu a dobrý výkon Žána inak by som to spláchol dobre vychladeným Bernardom (čo som urobil aj tak) a išiel si ľahnúť k tej mojej fúrii do postieľky..

A Walk in the Woods (2015)

Výborne som sa celý film bavil.. Obaja páni nám ukázali "zač sú toho loket" a veru tento žáner bol pre oboch ako vyšitý. Aj keď oni sami si to možno nemyslia. Mladšie ročníky s tým ale môžu mať problém pri sledovaní, nakoľko sa v snímku dohromady nič nedeje (až na rodinku cirkusových medveďov, ktorý boli zjavne prekvapení sami zo seba) a jedná sa v podstate iba o akúsi adventure párty alias diaľkový turistický pochod naprieč Appallačským pohorím v dĺžke takmer 3500 km. Pointa je v tom, že na každom kilometri sa môže niečo prihodiť a to aj mladším ročníkom, čo s úsmevom na perách istotne nie každý zvládne. Moje hodnotenie na záver filmu určite nie je prehnané a fakt, že z toho štáb neurobil na konci drámu a držal sa pekne úsmevu, som ocenil azda najviac. Vrelo odporúčam na spríjemnenie dlhého zimného večera a možno že, ktovie, získate aj motiváciu a sami sa vyberiete napríklad na obdobu Appallačskej prechádzky niekde tu na Slovensku alebo v susedných Čechách..

Brána temnoty (2015)

Zábavný horor? Už dávno som sa tak dobre nepobavil ako práve na tomto street chvoste filmovej produkcie. Neviem čím to je, že pán Nicolas raz natočí klbko do celkom úhľadnej formy (rozumej gule) a následne deväť krát z klbka urobí nepravidelný zemiak.. Tento film je lacný treťotriedny brak za ktorý ak by som mal vyhodiť tie naše už aj tak úbohé eurocenty, radšej by som si zahryzol do jazyka náhradným chrupom. Milujem filmy v ktorých mi je od samého začiatku jasné čo a ako bude pokračovať a ešte viac mám v láske tie, kde viem dokonca aj začiatky a konce stôp ako je to v tomto prípade. Jediné čo je v tomto veľdiele hodnotiteľné je režisér Uli Edel a ten chlapík v bufete rýchleho občerstvenia či ujo zmrzlinár? hmm v tom zhone som si ani nevšimol.. enjoy

La Parta (2015) (pořad)

Super že Pirtička ešte žije, ale mám niekoľko výhrad ani nie tak voči programu samotnému ako skôr po jeho obsahovom ale hlavne technickom prevedení. tak za prvé by mali na tom Barrandově niečo urobiť s tými nasvietenými zapudlenými ksichtamy ktoré sa neuveriteľne lesknú v každom zábere na Dana. Po druhé. Nechápem, prečo je tam divácka kulisa ako na pohrebe nejakého bezdomovca preboha? Sedí tam dohromady tak možno 20 duší a som presvedčený že účinkujúcim to na ich chcení podať najskvelejší výkon všetkých čias, veru nič nedá! Po tretie. Už by mohol Dano konečne pridať nejaké nové improvizačné hry a nie ak sa nemýlim a zrátam všetky časti spolu s TV Primou je to 118dielov toho istého dookola mútiaceho odvaru na ktorom sa síce stále dá zasmiať, ale jednoducho ak je raz niečo obohraté, prestáva to byť jedlé.. Preto hodnotím len 4 hviezdami.. a ešte dodám nie menej podstatnú vec a tou je technika (kamery, strih, obraz)! To fakt je Barrandov tak zle na tom aby natočil postprodukciu v SDLQ kvalite a nedal si tú prácu to aspoň upscall urobiť? Ja len že potom nechápem, načo je niekomu platiť drahý transpondér na družici, keď v podstate vidíme všetko v posranej SDkvalite!!!

Krásy Čech, Moravy a Slezska (2010) (seriál)

Tak vzhľadom k niekoľkým faktom som udelil tri hviezdy. Česko je nádherná krajina a je smutné že sa tvorcovia tohoto dokumentu nevenovali trochu lepšie a kvalitnejšie strihu a kvality materiálu.. Nemenej dôležitý je aj fakt, že sa jedná o dokumenty staré takmer 20 rokov (pretože vo filmoch sú z veľkej časti použité archívne materiály) a je na škodu veci ak si to spoločnosť ABCD video nevzalo k srdcu a sadli so štábom do áut a vyrazili na trip po všetkých pamiatkach. Nakrútiť modernými prostriedkami videá vo vysokom rozlíšení spektakulárne tak, aby zaujali aj toho najväčšieho odporcu dokufilmov.. Všetka česť (aby som nezabudol), patrí samozrejme obroditeľom z čias socializmu a to konkrétne štábu ČST. ktorý v dobe dinosaurov vynaložil neuveriteľné úsilie (ktoré muselo trvať minimálne jednu generáciu), aby nakrútili všetky tieto skvosty stredoveku a samozrejme aj lokalitám, ktoré sú akiste zázrakom prírody.. Navzdory všetkým kladným ale aj záporným faktom si musím uvedomiť, jednu zásadnú vec: Čo urobili Slováci preto, aby takto (aspoň), zvyditeľnili svoju nádhernú krajinu? a to že naozaj nádherná je, o tom snáď netreba polemizovať.. Na záver snáď len dodám. Odporúčam každému so srdcom, pozrite si to a potom na vlastné oči ísť rad radom.. Neobanujete..

Sedmero krkavců (2015)

Ako sme už zvyknutí na Česko-Slovenskú tvorbu aj v tomto prípade som si myslel(podľa hodnotenia), že to nebude inak.. No kurwa ako som sa mýlil? Tak poďme po poriadku: Nápad, scénár, kostýmy a výprava na samé jednotky s hviezdičkou, čo v podstate netreba ani komentovať.. Ale pre boha živého ja sa pýtam kde DPČ. zobrala Nellis tú zvagínelú kvázi herečku, Sabina Remundová tak tomu fakticky nerozumiem.. Nieže by ostatní hrali na jednotku, to nie ba práve naopak. Nikto v tom filme nehral ani na trojku, ale táto paní.....no proste toto ani nejde hodnotiť.. Pán producent asi šetril na nesprávnom mieste keď si myslel že automechanik mu upečie pizzu! Čo sa týka samotného deja je to celkom v pohode pozerateľné, len jeden problém.. Nellis je proste chladná ako oceľ a v tomto diele jej, to bolo viacej ako zreteľné. chýbal tomu náboj, no myslím si že to bolo spôsobené práve týmito drevenými postavami ktoré tam niekto (určite znalý) obsadil.. A tak z postáv ani nie je koho vyzdvihnúť nakoľko aj tí dvaja traja čo stoja za zmienku sa vo filme na scénach veľmi neohriali.. Paní herečka Zuzana Bydžovská a dievčence Martha Issová a Kristína Svarinská boli asi skôr šťastným omylom, že ich do filmu obsadili.. Aproppo len teraz pozerám kto tam všetko hral.. :-) že Miro Noga alebo Csongor Kassai ? No asi museli hrať tých havranov, lebo ja som si ich vôbec ale vôbec nevšimol... ENJOY

Hrdina Max (2015)

Tento drevený film dostal jednu hviezdu odomňa len preto, lebo ten pes je z postáv ten najlepší herec! Neuveriteľný Americký aušus alebo paškvil za ktorý keby som mal vyhodiť čo i len 10 centov, tak si to asi hodím.. proste všetci sme nakŕmení Americkou rádoby kinematografiou, a všetci takisto dobre vieme, že to stojí za hovno, ale všetci tak trochu tajne dúfame, že ten ďalší film už bude stáť za to.. No nestojí! Hovadina najhrubšieho zrna a ak by som to zrno mal k niečomu prirovnať, tak si predstavte šmirgeľ hrubý ako strúhadlo na kapustu.. ENJOY

Kobry a užovky (2015)

Česká filmová tvorba na čele s vynikajúcimi hercami Užovka alias Matěj Hádek jeho zmagorený brat (filmový) Kryštof Hádek alias Kobra, ktorým nemej horšie sekunduje Lucie Žáčková.. To proste nikoho nenechá chladným vo svojej ľudskéj podstate. Dej sa odohráva v bizardnom poňatí scenáristu, ale zároveň vystihuje súčasnú dobu žitia alebo skôr prežívania.. Neuveriteľné výkony hlavne zo strany Krištofa, kedy si podľa môjho názoru zahral doposiaľ životnú rolu. Odhliadnuc od všeliakých paškvilov, dnešného filmového sveta mi tento film pripadal ako liečivá hojivá masť na oko diváka.. "Rodina musí držať pokope" toto znelo ako výkrik ruského generála z Veľkej Vlasteneckej vojny "ZA RODINU TOVARIŠČI" Nikdy by som nepovedal, že "fet" vo filme môže vyhnať serioznosť filmu do výšin čo výšin, priam do neba! Vrelo odporúčam každému, kto bude čo i len trochu váhať a položí si otázku či to vôbec bude stáť za to. Tak verte že bude! Klobúk dolu pred pánkom rejžom akým bezpochyby je Jan Prušinovský. Trochu ma sklamala Česká akadémia že nenavrhla snímok na oskara ale s tým sa dá zmieriť.. dávam 5 z 5tich hviezd pretože si to páni herci jednoducho zaslúžia.. enjoy

Hodinový manžel (2014)

Nebyť tam Polívku a miestami ovdovený zmysel pre humor Lukyho Latináka, film by stál ako naši bratia Česi hovoria, za starou bačkoru!.. Tie tri hviezdy som tam dal iba preto, lebo podporujem Československú kinematografiu! Inak to celé nestálo za deravý groš...

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Amerika zjavne nemá problém s faktom, že svet sa rúti do surovinovej katastrofy a tak bezstarostne míňajú palivá kdesi uprostred Namíbijskej púšte pod dohľadom Arabského šejka.. No ale budem sa venovať filmu: Šialený Max je dobre vybratý herec http://www.csfd.cz/tvurce/23781-tom-hardy/ , ktorý vie že mlčanie je zlato a venuje sa tomu čomu rozumie akcii.. No ešte lepší bol Speed automotive quick guitarist nalepený pred miliónom wattov a ešte aby to nebolo málo za sebou ťahal bohunickú atómku aby to všetko vôbec hralo.. Defaultné efekty či už zvukové alebo obrazové nebudem hodnotiť, ale jeden fakt zmienim. Ak bol ║Rozpočet $150miliónov║potom nerozumiem tým lacným trikom pri zrýchlenej kamere [používala sa začiatkom 90rokov], ale dobre.. Divák sa s tým akiste zmieri veď napokon jedná sa o zväčša Americkú produkciu. No a druhá postava http://www.csfd.cz/tvurce/340-charlize-theron/ , keby som si neprečítal kto tam hrá, tak dodnes netuším kto to bol. Neviem či jej výkon udusil scenár, alebo réžia samotná, ale veľké sklamanie od tejto herečky. Bol som naučený na jej excelentné výkony napríklad: http://www.csfd.cz/film/91621-zruda/ , alebo http://www.csfd.cz/film/228109-v-udoli-elah/ , tu však nepresvedčivo zahrala pocikanú jednorukú polovodičku benzínovo-hotelovej cisterny prerobenej z Moskviča kríženého Wartburgom [obaja pochádzali z východného bloku].. Záver: neviem ako Vy, ale ja som sa dosť nudil a stále častejšie som prepínal zostávajúci čas, ktovie prečo [?]