• Western

Interstellar (2014)

Nepamätám sa, kedy som za sci-fi tému udelil full haus v podobe hviezd, ale v tomto prípade som urobil výnimku.. Proste geniálne spracovanie, geniálna réžia, všetko bolo geniálne.Dokonca by som povedal, že na pointe o hľadaní akého si vesmírneho grálu sa podieľal sám Stephen Hawking [?] Neuveriteľné koľko precíznej práce si dali grafici, a strihači. neskutočne veľa práce odviedli postavy z filmu a nehovorím len o hlavných postavách. Napokon celý dej zahŕňa len hrsť hercov a to v konečnom dôsledku rozhodlo.. Detailista som nikdy nebol aj keď v tomto snímku by bolo čo vytknúť, ale nebudem antiAmeričan a film svojou kvalitou by to aj tak presíkal s ďalekým náskokom. Jediné čo sa mi až tak veľmi nepáčilo bol fakt, že šňúrka do botasky mala merať len 1,5 metra a merala zbytočných 2,5.. Chcem tým naznačiť že od chvíle ako sa objavil vo filme pán Matt Da[e]mon, film kľudne mohli skrátiť na dve tri vety a bolo by hotovo. Inak celkom dobrý zážitok pre znalcov SCI-FI teórie..

Co jsme komu udělali? (2014)

Tie tri hviezdy som udelil len z úcty k hercom a tak trochu za scenár.. Výprava hotová katastrofa, kamera ako keby to natáčali mimoni v materskej.. Na komédiu slabota ale ako píšem, scenár to všetko zachránil pred potupnou prehrou. A na to priatelia v Francúzskej kinematografii nie sme zvyknutí.. Paradoxne z celého filmu sa mi najviac páčil ten obraz Fear Factory ktorý tak nešikovne Clavier zničil...

Interview (2014)

Jak já začínam byť alergický na tieto chujové komédie z Ameriky.. Proste, nebyť tam Franca tak udelím bez milosti ODPAD a požiadam správcu CSFD aby zmenil hodnotenie a pridal položku HNOJ!

Věčně mladá (2015)

Ou.. už som si načisto myslel, že Američania sa prepadli do dejín minulosti. Našťastie som sa mýlil a tento film je toho priamym dôkazom.. Všetko je na hviezdu, a nemá zmysel hodnotiť bod po bode niečo, čo je takmer dokonalé.. Proste úžasný film úžasné herecké výkony a konečne priebeh celého deja v reálnej podobe.. Odporúčam každému pozrieť..

Zocelovací kúra (2015)

Zase raz Americká prehnitá spoločnosť si potrebovala dokázať, že farebnosť nie je predsa problém a kľudne a to za akýchkoľvek podmienok, môžu spolunažívať, asimilovať či dokonca aj večerať v černošských ghettách s červenými zadkami a čiernou mrkvou v nich.. Prosto scenár a dej filmu nestál za nič, resp.mohol si autor dať aspoň toľko roboty, aby to dotiahol trochu ďalej ako na konečníkovú stanicu v zasmradenom pube kdesi na periférii Chicaga. Plus dávam výprave a kostýmom, ktoré v tomto prípade prekonali moje najlacnejšie očakávania a Gucci sa môže ísť zahrabať, lebo jeho ponožky sa ani len nepribližujú tej nádhernej ČB farbe počas celého deja.. No napokon som sa aj zasmial, čo mňa samého dosť prekvapilo v momente, kedy som si to uvedomil už samozrejme bolo pozde a preto sa musím priznať k ďalším dvom hviezdam ktoré som filmu napokon udelil tri.. Zhrnutie: Celkom dobrá zavarenina na nudný večer..

Policajt ze sámošky 2 (2015) odpad!

Túto intergalaktickú somarinu som nemohol hodnotiť inak než recyklovanými ľudskými sračkami. Vystihuje dokonale stav Americkej spoločnosti, nadupanej stupidity niekoho, kto nemá žiadne zábrany zo seba urobiť totálneho dementa! jedno plus tento "snímok" ale má.. Po jeho zhliadnutí získate taký odpor voči tejto krajine neobmedzených možností [najnovšie aj hlúpostí], že keď zazriete slovo AMERIKA budete prosiť boha aby vás ušetril.. Jednoducho ja len dúfam, že podobné exkrementy Hollywoodu sa do tejto časti sveta budú dostávať len sporadicky najlepšie vôbec, pretože inak budeme My Európania nútení zmeniť pojmy z komédie na tragédiu a naopak.. vivat Amerika!

První velká vlaková loupež (1978)

To je tak keď niekto vie čo robí, dostaví sa výsledok. Celkom určite som presvedčený, že tento snímok je nedocenený.. Vrelo odporúčam zhliadnuť.. Každá veková kategória si príde na svoje a verte mi, v tomto filme je všetko priam dokonalé. 3NJOY..

Rychle a zběsile 7 (2015)

Nedávno som sa zaprisahal že nebudem hodnotiť filmy ktoré si hodnotenie nezaslúžia. No v tomto prípade udelím výnimku kvôli práci ľudí za kamerou.. Zaslúžia si pochvalu v snímku kde sú efekty prešpikované v každom detaile.. Druhá hviezda je za dej a kameru, ktorý vtiahne diváka doslova do seba a napokon tretia akoby som to nazval, zo súcitu k Paulovi.. Neviem ale či som sa pozeral na komédiu, sci-fi, drámu alebo thriller so všetkými menovanými prvkami.. Lietajúci Čestmír krížený s Batmanom? alebo súboj dvoch údržbárov z neďalekého hotela kde jeden má v ruke 42ku vidlicový kľúč a druhý hasák menom Herkules.. Do toho doslova vletí majster výroby krížený s Egyptským horským psom, ktorý v každej izbe nechá v kúte pyramídu.. a strieľa guľometom do najväčšieho závesu na svete pri ktorom by sa s prehľadom stratil aj Swazcik? Priatelia moji v niektorých scénach som sa cítil ako žaba na suchu v rozpálenom asfalte kde jej oči pučalo ako slečne ktorá má príliš silno zatiahnutú gumičku vo vlasoch.. Proste parádna adventure shock wawe.. Záver: tam zase chýbal, akurát že netuším kde zoberú ďalších Paulov ale to sa dozvieme až budeme čumieť na 8mičku.. :-)

Železná srdce (2014)

Pomerne kvalitne spracovaná Americká zlátanina (historicky blbosť ako voda v koši), ale po výpravnej stránke a technickom zabezpečení ako rýdzo pravých tankov Sherman a celá zbierka vtedajšej bojovej techniky určite poteší srdcia zberateľov ale aj divákov tejto určite podarenej snímky.. Produkcia nezaspala na vavrínoch a do komparzu povolala tých najpovolanejších. Veteránov z radov Britskej armády z II svetovej vojny.. Proste a jednoducho nič nie je náhoda a každý detail je potrebné prepracovať. Problémom je samotná podstata deja osadeného do filmu nie práve šťastným rozhodnutím vnútiť divákovi Ameriku pri oslobodení Berlína. To v konečnom dôsledku vzalo tomuto filmu celú podstatu v mojom prípade hviezda dole! Už samotný názov FURY rozumej Fúria, šatrafa alebo v prenesom slove Beštia nemá nič spoločné s kovom v srdciach.. Celkový dojem: dása..

Boj o Hedvábnou stezku (2015)

Nebudem popisovať celý dej filmu nakoľko je ich tu dosť. Jackie povstal z mŕtvych a ako v každom takomto "výpravnom filme", takmer nám umrel. Ale... nakoniec sa všetko na spravodlivé obrátilo a žijú dodnes ak nepomreli. Dej filmu bol skvelý a ešte lepší bol scenár a čo ma u filmov tohoto rangu totálne prekvapilo, bola neskutočne dobre urobená výprava vrátane kostýmov. Nuž zase raz sa ukázalo že stačí vziať rozum do hrsti a nájsť tých správnych ľudí do tímu.. Moje 4 hviezdy má tento snímok za zaslúženú a dobre odmakanú prácu. Samozrejme herecké výkony sú slabšie a to vrátane Jackieho. No to asi už ide rokmi ako napokon nás všetkých. Osobite obdivujem Johna Cusacka že sa dal nahovoriť a zjavne mal dobrý čuch, lebo jednoducho Jackie Chan je záruka spokojnosti nás konzumentov. Vrelo odporúčam tento film zhliadnuť a verte že to bude stáť za to.. celkové hodnotenie:80%