Živí mrtví - Domov (2013) (epizoda)

Najprv pomalškia epizóda kde ale máme silné emócie a jednu potyčku na moste. Záver však prekvapí a to teda kurevsky. Posledných cca 10 minút je brutus výživných.

Živí mrtví - Král sebevrahů (2013) (epizoda)

Poriadne akčný začiatok, následne vypuká panika a nebyť Andrei guvernér doguvernéroval. Daryl s bratom idú do preč, no a Rick následne chytá halucinácie.

Živí mrtví - Zrozeni k bolesti (2012) (epizoda)

Parádny diel plný akcie, zvratov, predstavenia pár nových postáv, slušný súboj "Okoye" a guvernéra a skončenie teda riadne napínavé.

Živí mrtví - Když mrtví klepou na dveře (2012) (epizoda)

Podarený diel, ťažko povedať kto je väčšia kurva či Merle či sám guvernér. No dúfam, že až chcípnu (pokiaľ teda chcípnu, čert ho vie spoilerom sa našťastie viem vyhýbať), tak to bude epické. Zároveň potešila 1 by 1 bitka Glenna s zombíkom. Pasáž s ujcom v chate zvláštna, ale očividne niekto komu zajebalo. Pasáž s dedkom o ničom ale nemala veľa priestoru.

Shrapnel (2023)

Kaufman zobral Ramba 5, trochu ho premixoval a stvoril toto. Prvých 30 minút je takých pomalších ale potom sa Kartel nasere a začne slušná akčná jazda. Len nejaké tie súboje by to tiež chcelo.

Živí mrtví - Štvanice (2012) (epizoda)

Tak nakoniec telefón boli halucinácie a nie super prekvapko ale ani výdrb (volala by Carol). No ale šak v pohode. Andrea si vrzne s našim guvernérom a Merle sa ukáže ako pravý motherfucker.

Živí mrtví - Stačí jen říct (2012) (epizoda)

Rick sa zbešní a ide pre Lori, ale no šak uvidíte. Zároveň ide Daryl s Maggie hľadať mlieko pre drobca a ešte aj zaisti večeru (neviem či chutnú ale vraj sa vačica v Amerike žerie). U guvernéra  zisťujeme, že má zombifikovanú dcéru a taktiež, že organizuje pouličné zápasy medzi zombošmi, čo sa Andree nepáči a zrejme dumá nad tým, že mala odísť z "Okoye". Záver sú buď halucinácie alebo silný prekvapák alebo taký ľahší výdrb (čo mám na mysli poviem v komentári k ďalšiemu dielu)

Živí mrtví - Skrytý vrah (2012) (epizoda)

faka a ešte raz faka. ten seriál naberá na obrátkach, je zaujímavý aj akčný, má zvraty a ja som naňho sral, no faka ešte raz. V kempe sa neudeje nič výrazné (ak nerátam to, že Andrea sa asi buchla do guvernéra) ale vo väznici to je iná masakrina. Ďalšie dve postavy (síce tri ale tretiu som skapať nevidel tak neviem či je naozaj mŕtva) zhebnú.

Živí mrtví - Pojď se mnou (2012) (epizoda)

Minulá epizóda sledovala čisto dianie vo väznici. Táto sleduje Andreu a "Okoye" ktoré sú zajaté skupinou kde máme aj Darylovho bráchu (s vymakanou paprčou). Dostávame sa do mesta ktoré spravuje guvernér a všetko sa zdá idylické, konečne niekto kto chce ľudí zachrániť. Avšak následná scéna s vojakmi a záverečná ukáže že guvernér bude sviňúch prvej klasy. Aj keď zatiaľ nechápem oč mu ide.

Živí mrtví - Hnus (2012) (epizoda)

Pokračujeme v čistení väznice s pár novými postavami, ktorým Rick neverí a u niektorých oprávnene, zároveň bojujeme o život Hershela, či sa to podarí, to nepoviem :). Inak ten vlasatý väzeň bola riadna mrdka z krtka.