Andrea si na rozdíl od nedůvěřivé Michonne užívá slavnostní atmosféru ve Woodbury. Michonne se dozvídá o Guvernérově komplikovaném vztahu k dceři, vzápětí zjistí i další podstatné skutečnosti, což vede k jejímu konfliktu s Guvernérem a následně i k výměně názorů s Andreou. Michonne nezmění svůj názor na odchod z Woodbury, přestože se Andrea rozhodne zůstat. Zatímco Rick prožívá po smrti Lori svůj moment nervového zhroucení, Daryl s Maggie se snaží získat v okolí věznice výživu pro novorozence. (Necrotongue)

Necrotongue

Po předchozí strhující epizodě se situace lehce uklidnila, jen Rick byl toho večera podivně neklidný, po vzoru starého Brůny se chopil sekery a šel se projít. Bylo mi jenom líto, že jsem se nedočkal nějaké té studny. ()

molcan2

Epizóda 5 je jednoduchá. Ale pre mňa je skvelá. Na tejto epizóde sa mi páči, že Mich nechal Andreu, ktorá tam chce žiť. Mala Andreu opustiť už dávno. Andrea sa stala niekým, koho nenávidím. A tiež tá scéna, kde mal Daryl malú Lori v rukách, je taká roztomilá. Netušila som, že Daryl bude takýto. 😂 Naozaj vyzerá roztomilo s dieťaťom na rukách. To, ako sa stará o dieťa a Carl sa bojí, že dieťa vypadne Darylovi z rúk, je tiež veľmi roztomilé. Tie scény sa mi úplne páčia. 😁 Myslím si, že Mich odišla je tiež dobré. To miesto je akési čudné a veľmi nebezpečné miesto na pobyt. Neviem, čo to do Andrey vliezlo, že chcela žiť na takomto mieste. Čo sa týka Penny, veľmi chcem, aby sa o nej niekto alebo Andrea dozvedeli. Ale zdá sa, že je to ešte dlhá cesta. V tejto epizóde tak trochu nenávidím Ricka. Veď jeho žena Lori je mŕtva. Samozrejme, že by mal smútiť. Ale myslím si, že je až príliš. Jeho žena je mŕtva, nemá ako vrátiť čas. Ale jeho syn a dcéra sú stále nažive. Mal by sa na to sústrediť. Mal by za nich prevziať nejakú zodpovednosť. Podľa toho, ako vyzerá, by som povedal, že by bol najhorším otcom. Celkovo je táto epizóda tak trochu skvelá, pretože ukazuje, že Andreu nadobro opustilo jej 8 mesačné priateľstvo. A tiež preto, že neskôr zistí, že mala odísť z toho miesta s Michom. Takže áno, je to skvelá epizóda. ()

Rodriguez

Trochu rozptýlení ve Woodbery neuškodí a tak se pořádají gladiátor-zombie hry. Ve věznici zatím vychovávají novorozence-sirotka a hledají v terénu potřebné vybavení pro jeho přežití. Michonne vandruje do Andrey, aby co nejdřív ten "ráj na zemi" opustily. Ta na to stále nereaguje a nechce ani slyšet, že je guvernér ten špatnej.... 80% ()

• Keď sa Michonne (Danai Gurira) pokúša vniknúť do Guvernérovej (David Morrissey) zamknutej izby, záber sa z Michonne presunie na hromadu zbraní v rohu bytu. Medzi touto hromadou je taška s nápisom "Šerif". Z čoho vyplýva, že ide o tú istú tašku so zbraňami, ktorú mal Rick (Andrew Lincoln) v premiére seriálu. Údajne existovala nerozvinutá dejová línia, v ktorej táto istá taška zostala u ľudí v domove dôchodcov v 1. sérii, ktorý neskôr prepadol Guvernér a jeho muži, pričom obyvateľov popravili a zobrali im zbrane a zásoby. (molcan2)
  • Dospelí herci, ktorí hrajú zombie, si kloktajú ústnu vodu, ktorá farbí krv, zatiaľ čo detskí herci, ktorí hrajú zombie, majú lepšie chutiace príchute ako dospelí. (molcan2)